Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(misterija @ 2010 06 11, 12:59)
o tai tavo dendr saulės negauna ? bent jau nobile tipo ji reikalinga, tik jei iki šiol stovėjo tamsiai , reiktu pripratinti ,kad nenudegtu.

Ar dendrobiams vasaros lietus nekenkia?
Maniškiai prisiauginę naujų auginių, sakau, gal dabar juos reikia sausiau palaikyti?
Atsakyti
Manau lietaus vanduo pats vertingiausias, o naturalus vejukas jas greit pradziovina.
Atsakyti
Merginos, aš visas savo katlėjas išnešiau ant terasos. Dar per dieną traukiojau , kad kuo daugiau saulės būtų. ax.gif Bet dabar taip atvėso, gal parsitempt jas atgal ? g.gif
Atsakyti
Prašau jūsų pagalbos! help.gif
Viskas prasidėjo nuo to, kad mano gražuolį krotoną užpuolė kažkokie parazitai, ir iš gražiausio medžio per porą savaičių liko visiška susna. Aš kadangi nesu susidūrusi su tokiom bėdom, tai nepažįstu šitos faunos, kuri atrodo taip:

user posted image

O šiandien, valydama orchidėjų, augančių tam pačiam kambary, lapus, aptikau, kad tas brudas užpuolė ir visas orchidėjas cray.gif
Dar prieš porą savaičių sveikiausi augalai buvo...

Kas čia tokie ir kaip su jais kovoti?..
Atrodo kaip mažyčiai juodi pagaliukai ir dar baltų lervų ar kiaušinėlių yra..
Padėkit prašau... Kol kas visus lapus nuvaliau, bet netikiu, kad tik to užtektų...
Atsakyti
pele snaudale,as bent tai nezinau kas cia blush2.gif panasu i darinius,kurie atsiranda nuo per sauso oro.bent neesu tikra 100procentu.o as kreipiuosi i visas, su savo bedom.palaisciau kelis sykius savo orchidejas ir po kiek laiko neispyliau is lekstutes pertekliaus vandens.ir ka jus sau galvojat?siandien aptikau siurpriza. doh.gif toki balti grybukai viduje vazono pradejo dygti...ir matosi per vazoneli doh.gif kur tureciau matyti sveikas saknis, tai ten balti grybai per visa vazona verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Pelė snaudalė @ 2010 06 13, 22:30)
Kas čia tokie ir kaip su jais kovoti?..


man atrodo, kad čia tripsai... o kovoti... pirmą nuplauti šiltu dušu, o paskui kokiu insekticidu nupurkšti
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2010 06 13, 22:48)
man atrodo, kad čia tripsai... o kovoti... pirmą nuplauti šiltu dušu, o paskui kokiu insekticidu nupurkšti


O insekticidai - tai čia ta minėta Actara? O nebūna kokio gatavo purškalo, kad nereiktų pačiai užsiiminėti maišymu? Man ten su tom proporcijom nelabai aišku, kai keli gramai 10 l vandens, tai kaip atmatuoti kokiems 2 litrams? Miligramais nepamatuočiau.
Atsakyti
O gal taj miltuotieji skydamariai?
Atsakyti
QUOTE(Stel&lade @ 2010 06 13, 23:03)
O gal taj miltuotieji skydamariai?

tikrai ne schmoll.gif
Atsakyti
Ir aš dar labai bijau, kad šitie padarai nepermigruotų į kitą kambarį, kur mano palangė su 19 augintinių... (mamos tik 5 užpultos)
Žodžiu, liūdesys.
Atsakyti
QUOTE(Pelė snaudalė @ 2010 06 13, 22:59)
O insekticidai - tai čia ta minėta Actara? O nebūna kokio gatavo purškalo, kad nereiktų pačiai užsiiminėti maišymu?


tikrai yra mirksiukas.gif tiesa, palyginus su actara žymiai brangesnis.. labai geras schultz, kaina ~23 lt, pirkau žalioj stotelėj, miltuotieji iškart dingo... nežinau, kiek pas jus orchidėjų susirgo, gal neapsimoka unsure.gif tada pas mane buvo ~15, tai užteko visoms..
parsinešiau iš maximos naują falenopsį, kaip paskui paaiškėjo su skydamariais, o schultz tada visą sunaudojau, norėjau nusipirkt, bet nebuvo, pasiūlė berods substral, irgi paruoštą purškalą, po dviejų kartų naudojimo, radau riebų riebų skydamarį doh.gif nupurškiau trečią kartą - lyg nebėra... žodžiu, ne toks veiksmingas kaip schultz, kaina maždaug tokia pati

kažkaip išsiplėčiau unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 14 birželio 2010 - 06:56
QUOTE(zuzla @ 2010 06 14, 07:56)
tikrai yra mirksiukas.gif tiesa, palyginus su actara žymiai brangesnis.. labai geras schultz, kaina ~23 lt, pirkau žalioj stotelėj, miltuotieji iškart dingo... nežinau, kiek pas jus orchidėjų susirgo, gal neapsimoka unsure.gif tada pas mane buvo ~15, tai užteko visoms..
parsinešiau iš maximos naują falenopsį, kaip paskui paaiškėjo su skydamariais, o schultz tada visą sunaudojau, norėjau nusipirkt, bet nebuvo, pasiūlė berods substral, irgi paruoštą purškalą, po dviejų kartų naudojimo, radau riebų riebų skydamarį doh.gif nupurškiau trečią kartą - lyg nebėra... žodžiu, ne toks veiksmingas kaip schultz, kaina maždaug tokia pati

kažkaip išsiplėčiau unsure.gif


Labai ačiū už pagalbą! Tikiuosi, išgaiš visi parazitai, kad ir kokios veislės jie bebūtų smile.gif
Atsakyti