Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona,

Sveikos gyvos kepėjėlės,

senokai buvau užsukus į mūsų kepyklėlę, smagu matyti tiek naujų veidų bigsmile.gif

Merginos vilnietės, kam reikia rupių kvietinių arba ruginių miltų - maloniai prašom į DeLoną 4u.gif

Ir dar kelios DeLonos naujienos duonos kepimui:
- kvietinis nefermentuotas salykas
- ruginis nefermentuotas salyklas
- kepimo mišinys "Tamsusis".

Su mišiniu "Tamsusis" kepiau rupių kvietinių miltų duoną, papildomai dar dėjau vos vos skrudinto salyklo ir sauso raugo. Kepiau duonkepėje. Gavosi labai minkšta, visiškai netrupanti, švelnaus skonio duona:
user posted image

Laurechkos duonelės labai skanios, šaunuolė 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Dianux68 @ 2010 04 30, 22:22)
Įsiterpsiu mergaitės  mirksiukas.gif Ne manęs klausėt, bet... Fantastiško skonio  thumbup.gif  baltos ("Palangos", šiauliečiai dievina "Baristų") duonytės miltų santykis - 700 g. kvietinių, 300 g. ruginių. Visą kitą - fantazijos reikalas.

Dėkui, bandysiu pirmadienį smile.gif O raugas koks - ruginis? O su kvietiniu raugu kokia duona gaunasi?
Kepiau prieš keletą dienų antrą kartą duoną su raugu. Šįkart jau ir salyklo turėjau smile.gif Gavosi skani duonelė, kaip Močiutės (prie recepto taip ir parašyta smile.gif) Nerūgšti, tamsi. Šįkart ir iškilo ji man geriau, bet per vidurį vis tiek susmego kelis cm unsure.gif Na, iš viršaus tokia duobutė pasidarė. Kažin ką ne taip dariau g.gif
Atsakyti
QUOTE(Dianux68 @ 2010 04 30, 20:22)
Ruginei duonai kokį miltų santykį dedat. Šiandien vėlai vakare minkysiu, noriu paeksperementuoti

Borodino duona kepiau pgl sita rec, Palangos kepiau pgl Terros rec, kur buvo kartu prie jos raugo parasytas wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laurechka: 01 gegužės 2010 - 11:54
O kodėl man praktiškai pagal visus receptus gaunasi per skystos tešlos.
Kai maišo duonkepė atrodo viskas gerai, bet kai kiek pastovi šiltai tai labai labai lipni pasidaro, o jei suformuoju kepaliuką tai jis ištįžta.
Atrodo viską dedu pagal normas g.gif
Tik kai darau pagal Terros Savos duonos receptą tada labai gražiai susiformuoja kepaliukas ir kyla iš esmės į viršų, ne plečiasi į šonus.
Negi man visur dėt daugiau miltų g.gif

Beje su raugu taip nieko ir nepadariau, tai tiesiog dalį jau sunaudojau kepimui tik dar dėjau ir mieles. Duona turi tokia silpną silpną rūgštelę, kurios jokiais milteliniais raugais neišgaudavau.
Likutį pastačiau šaldytuve ir nebežinau ar vėl kitą kart sukept su mielėm, ar vis gi bandyt maitint ir kažko tikėtis g.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 05 01, 11:12)
Dėkui, bandysiu pirmadienį smile.gif O raugas koks - ruginis? O su kvietiniu raugu kokia duona gaunasi?
Kepiau prieš keletą dienų antrą kartą duoną su raugu. Šįkart jau ir salyklo turėjau smile.gif Gavosi skani duonelė, kaip Močiutės (prie recepto taip ir parašyta smile.gif) Nerūgšti, tamsi. Šįkart ir iškilo ji man geriau, bet per vidurį vis tiek susmego kelis cm  unsure.gif  Na, iš viršaus tokia duobutė pasidarė. Kažin ką ne taip dariau  g.gif


Va čia dėl raugo, koks jis, tai man mistika. Kokią duoną aš išsiminkau, tokį raugą ir turiu (nes aš, ne taip kaip visos rolleyes.gif , raugo niekada nemaitinu schmoll.gif ).
Papildyta:
QUOTE(laurechka @ 2010 05 01, 13:51)
Borodino duona kepiau pgl sita rec, Palangos kepiau pgl Terros rec, kur buvo kartu prie jos raugo parasytas wink.gif


Ačiū, rytoj vėl kepsiu, tai išbandysiu. Šiandien kepiau - eksperimentavau, bet...skonis puikus, tik nelabai kuo skyrėsi nuo kitų (bet jau liko nedaug, spėjau išvaišinti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(LinaGustė @ 2010 04 30, 10:29)
thumbup.gif  O pagal kokį receptą Palangos kepėt? Kiek raugo dėjot? Aš pati mėgstu juo dą duona, bet va mano šeimynai labiau balta patinka...


mano vyras irgi labiau baltą mėgsta, tai jam Terros Palangos labai patiko, kur prie raugo recepto. Ji beje tikrai panaši į parduotuvinę palangą
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo keistuole: 01 gegužės 2010 - 14:11
QUOTE(keistuole @ 2010 05 01, 15:10)
mano vyras irgi labiau baltą mėgsta, tai jam Terros Palangos labai patiko, kur prie raugo recepto. Ji beje tikrai panaši į parduotuvinę palangą

Dėkui, bandysiu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2010 04 30, 23:33)

  Su mišiniu "Tamsusis" kepiau rupių kvietinių miltų duoną, papildomai dar dėjau vos vos skrudinto salyklo


g.gif O kam? Aš kai kepu su tamsiu mišiniu, gaunasi sodriai ruda, kvepianti duonelė, ten gi įeina keliu rūšių salyklas g.gif Kaip Kaune sakė, tu gi jų prekiauji dabar salyklų/mišinių, tai kalbam apie tą patį dalyką

QUOTE(keistuole @ 2010 05 01, 13:47)
O kodėl man praktiškai pagal visus receptus gaunasi per skystos tešlos.
Kai maišo duonkepė atrodo viskas gerai, bet kai kiek pastovi šiltai tai labai labai lipni pasidaro, o jei suformuoju kepaliuką tai jis ištįžta.
Atrodo viską dedu pagal normas  g.gif


Jei darytum su mielėms, neištižtu, o su raugų visada taip ir bus, dėl to išminkius, geriausia dėt į formą
Atsakyti
QUOTE(Di72 @ 2010 04 30, 13:54)
Gal receptuką galėtumėt? nes mano duonkepė manau tokia pati, bet ruginės tešlos neišminko sad.gif

Sunku pasakyti tikslų receptą. Kiekvienas kartas kitoks. Kai darau šlapesnę duoną, išminko pati duonkepė. Bet vyrui patinka sausesnė, tenka padėti su mediniu šaukštu truputi. Tik pirmam minkyme (taip vis vien lengviau).Rugine duoną kepu ,,pergaminus"" Palangos duoną.Taigi ,, Mano ruginė''.
300 g. ruginio raugo
230 g. vandens
350 g.ruginių miltų
0,7 v.š. druskos (to kur prie duonkepės buvo)
1 vš cukraus
kmynų, sėlenų, ko širdis geidžia.
Užminkius tešlą palieku apie pusei valandos. Tada jei norim rugštesnės tik perminkau [ t.y. paspaudžiu porą mygtukų], ir palieku dar apie 3 valandom, Tai ir yra duonkepių privalumas, kas dar neapsisprendė,pirkti ar ne. Jei reik greičiau statau 2 programą ir 1 kg.
Ir tikriausiai pagrindas kodėl šita duona ,,mano''. Prieš jungiant 2pr ipilu 1st kvietinių kruopų arba kavamalėj kelis kart persuktų perliniųn kruopų. Bandžiau ir miežinių. Gaunasi tipo ,,rugelis''. Ruginei statau stipriausią apskrudimą.
Atsakyti
Mano vakarykstis ragaisiukas, tik miltus biski sumaisiau tai gavosi ne toks ragaisiskas,bet skanus biggrin.gif
user posted image
Atsakyti
Sveikos,

neturiu ruginių miltų - sėdžiu kaip be rankų, be maisto doh.gif
Tai jau šiandien iškepiau pagerintų tų itališkų džiūvėsėlių, šeimai pamalonint...
Mažu reiktų pafotografuot, nes visai geri gavosi thumbup.gif tokie geri, kad teko dalį paslėpt, kad iškart nesuvalgytų hihihi.gif
Jau kaip taikaus į Vlnių važiuot, nes ir salyklo, ir rupių ruginių miltų reik...
Ir pieno milteliai baiginėjasi - Paiduke- ar dar turėsi?

O jūsų duonytės - fantastiškos thumbup.gif wub.gif

Iš naujų receptų bandžiau duoną su graikiškais riešutais ir svogūnais - labai skanu, labai gardžiai kvepia, suraičiau pusę kepaliuko su šprotais blush2.gif Šiaip, skanių duonų reik nekept, jei nenori apsivalgyt...
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2010 05 01, 16:10)
g.gif O kam? Aš kai kepu su tamsiu mišiniu, gaunasi sodriai ruda, kvepianti duonelė, ten gi įeina keliu rūšių salyklas  g.gif Kaip Kaune sakė, tu gi jų prekiauji dabar salyklų/mišinių, tai kalbam apie tą patį dalyką

Apie tą patį smile.gif Aš į visas tamsesnes duonas dedu papildomai salyklo, man jis labai patinka biggrin.gif Aš dėjau 3 v.š. plius salyklas. O šiandien ruginę duoną kepdama prie viso to dar ir NATUROS mišinuko 2 a.š. įdėjau - duonelė minkštutėlė ir puri gavosi. O kiek tu dedi "Tamsaus" mišinio ant 0.5 kg miltų?

QUOTE(Mrs. R @ 2010 05 01, 18:45)
Tai jau šiandien iškepiau pagerintų tų itališkų džiūvėsėlių, šeimai pamalonint...
Mažu reiktų pafotografuot, nes visai geri gavosi  thumbup.gif  tokie geri, kad teko dalį paslėpt, kad iškart nesuvalgytų hihihi.gif
Iš naujų receptų bandžiau duoną su graikiškais riešutais ir svogūnais - labai skanu, labai gardžiai kvepia,

Prašom duot receptų ir vaizdų bigsmile.gif
Itališkus džiūvėsiukus (biscotti turi omenyje?) ir aš labai mėgstu, bet man vis atrodo, kad ten labai daug darbo ax.gif
Atsakyti