Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona,

Terra, o kokie ten kvietiniai miltai?
Plikiniui:
240gr kvietinių miltų

ir kas yra antrarusiai miltai? g.gif nes parduotuvese esu maciusi tik rupus, pirmos rusies ir auksciausios unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Margareta: 13 balandžio 2010 - 12:18
QUOTE(Margareta @ 2010 04 13, 13:17)

ir kas yra antrarusiai miltai?  g.gif nes parduotuvese esu maciusi tik rupus, pirmos rusies ir auksciausios  unsure.gif

antros rūšies, jie pilkšvesni
Atsakyti
O stai ir mano pirma karta gyvenime kepta duona smile.gif Kaip pirmam kartui, manau pavyko... raugo gavau is drauges.
Nuotraukoj virsus neapsviles, ten taip atrodo, vietom buvo tokia kaip matot pilka spalva, o ten ciut aliejum patepiau biggrin.gif kaip sakoma, nezinojau aju kaip issidirbinet biggrin.gif

user posted image

Raugą ištirpinti 1 litre šilto vandens.
> Įdėti :
> 1 stiklinę kviečių sėlenų ( gemalų )
> 1 stiklinę avižinių dribsnių
> 1 stiklinę sėmenų
> 1 stiklinę saulėgrąžų
> 1 šaukštą cukraus
> 2 arbat.šaukšt.druskos
> 1 kg kvietinių miltų
> Laikyti 1 parą,prieš kepant nuimti 1,5 šaukšto raugo ( kitam kartui ) .Kepti 1 val.10 min. 180 laipsnių C. Dėti į įkaitintą orkaitę. Raugą laikyti šaldytuve,geriausia iki 5 parų.
> Pastabos:
> - laikyti apie 10-12 val.,kad nebūtų per rūgštu
> - vietoj 1 stikl.sėmenų dėti 1/2 stikl.sėmenų ir 1/2 stikl.kmynų.
> - jei norime juodos duonos - dėti ruginiu miltus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rugiagele26: 13 balandžio 2010 - 13:11
Oj merginos smile.gif kokią dovaną šnd gavau smile.gif Tėtis sureguliavo ir Kauno salyklo fabriko tikro salyklo, kuris skirtas namie gamtinti juodai duonai, tada šviesaus salyklo baltai duonai ir grudų, kažkokių spec paruoštų, kuriuos prieš kepant valandą laiko reikia pabrinkinti smile.gif tai va dabar kepsiu nataliuko švelnaus skonio duoną, į ja dėjau to salyklo tamsaus, tai žėsiu kas bus smile.gif Tik dar dėl to šviesaus salyklo nesupratau ar skirta paprastai duonai baltai ar su raugu. na dar man duonos kepimas mistika, bet bandau bandau bandau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 04 13, 13:17)
Terra, o kokie ten kvietiniai miltai?
Plikiniui:
240gr kvietinių miltų

ir kas yra antrarusiai miltai?  g.gif nes parduotuvese esu maciusi tik rupus, pirmos rusies ir auksciausios  unsure.gif

Kvietinius miltus aš naudoju 1rūšies. Aš čia nusipliurpiau, nes visus neaukščiausios rūšies aš vadinu antrarūšiais. O jeigu rimtai, tai Klaipėdoje niekada ir niekur nesu mačiusi II rūšies miltų. Geriausiu atveju I rūšies Šiaulių malūno. Kas turi, tai geriau naudoti II rūšies - duona skanesnė.
Atsakyti

Šrekiuke, salyklas toks ar kitoks, duonos tikrai nepagadins. Baltai duonai skirtas tikriausiai nedažo tamsia spalva. Bandyk ir papasakok kaip sekasi smile.gif.

Rugiagėle, įdomi duona. Aš tai dalį kruopų (dribsnių) plikyčiau ir dėčiau +- 4 v.š. tamsaus cukraus arba medaus.
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 04 13, 14:52)
Šrekiuke, salyklas toks ar kitoks, duonos tikrai nepagadins. Baltai duonai skirtas tikriausiai nedažo tamsia spalva. Bandyk ir papasakok kaip sekasi  smile.gif.

Rugiagėle, įdomi duona. Aš tai dalį kruopų (dribsnių) plikyčiau ir dėčiau +- 4 v.š. tamsaus cukraus arba medaus.


Matot, as cia naujoke duonos kepime, tai vakar dar pagalvojau, ka cia daryt su tom kruopom g.gif kita kart bandysiu bigsmile.gif aciu uz patarimus bigsmile.gif
Atsakyti
Merginos nepykit, bet kas tas salyklas is kur jo man gauti? blush2.gif ar cia tas pats vadinamas raugas, ar kaip ten yra rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 04 13, 10:38)
Mano praktiškas patarimas. Prieš dedant duoną į įkaitintą orkaitę, geriausia ją apipukšti vandeniu arba patepti aliejumi. Bet gal Jūsų orkaitė labai pikta, tai jei nesutariat su ja, galit drąsiai ir pridengti folga ar kepimo popieriumi.


ačiū 4u.gif Taip ir darau, aptepu aliejum arba apipurškiu vandeniu.
Įtariu per ilgai kepaiu, nes bijojau, kad nebūtų tešla.
Beje keliau jūsų plikytą, kur su apelsinų žievelėm, tik jų nedėjau blush2.gif
Bet gavos labai super. Kas man labai patiko, kad visai netrupa, nes visos, kol atpauni būdavo pilna trupinių, o šita savo visu atrodymu labiausiai primena parduotuvinę.

QUOTE(tigreirko1974 @ 2010 04 13, 15:21)
Merginos nepykit, bet kas tas  salyklas is kur jo man gauti? blush2.gif ar cia tas pats vadinamas raugas, ar kaip ten yra rolleyes.gif


aš pirkau delonoj, milteliai tokie. Arba būna parduotuvėse, kur girai ruošt viena sudėtinių dalių.
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 04 13, 16:04)
aš pirkau delonoj, milteliai tokie. Arba būna parduotuvėse, kur girai ruošt viena sudėtinių dalių.

Aciu Tau labai 4u.gif
as siandien ieskojau Maksimos prekybos centre, bet neradau schmoll.gif gal nemaciau doh.gif
Atsakyti
QUOTE(tigreirko1974 @ 2010 04 13, 16:18)
Aciu Tau labai  4u.gif
as siandien ieskojau Maksimos prekybos centre, bet neradau  schmoll.gif  gal nemaciau  doh.gif


maximoj tas girai ruošt yra tikrai, tokia nedidelė popierinė dėžutė, bet kaip ten kas tai nežinau, nes nusprendžiau, kad labiau apsimoka tą iš delonos pirkt.
Atsakyti
Netyčia užmačiau šį puslapį
http://crustum.lt/Duona-666.html

kokia brangi duonytė ax.gif pvz. vaisinė.
Atsakyti