Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona

QUOTE(Ulitka @ 2010 03 19, 22:24)
Nataliuncik o tas batonas su raugu irgi bus skanus ,  taip) ?? blush2.gif

Skanus
Aš vakar vietoj kvietinio paėmiau ruginį raugą, dariau batoną, ir visai nieko, iškilo, skanus, o namiškiai net ir nepastebėjo biggrin.gif
Man reikia poilsio

QUOTE(SuperBaba @ 2010 03 19, 23:26)
Kai jau iskepa? blush2.gif

lotuliukas.gif

QUOTE(Amadeja @ 2010 03 20, 08:01)
Sušlapinu rankšluostį, gerai išgręžiu ir apkloju iškeptą duoną  thumbup.gif

Arba galima karšta susukt į rankšluostį ir į maišiuką
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2010 03 20, 08:46)
SuperBaba - pas tave - superklausimai  lotuliukas.gif
Visos 'sėmkės' klijuojamos ant pakilusio, bet dar nekepto kepaliuko  4u.gif  Jei labai nėr laiko, galima ir ant nepakilusio lipdyt.


blush2.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif ačiū
QUOTE(nataliuncik @ 2010 03 20, 14:46)

Kas per juokas bliamba lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 03 19, 22:42)
galiu atsakyti as  smile.gif  taip, sauso salyklo uzplikinti 4 v.s.  rolleyes.gif man apskritai labai patinka salyklas as visad dabar i rugine duona dedu jo 4v.s. nors pagal kitus receptus buna 2  blush2.gif bet man skaniau kai daugiau  ax.gif

ką tik iškepiau. tuoj sprogsiu kaip skanu... rolleyes.gif

kitas klausimas. užpuliau ruginį raugą. bet dabar sėdžiu ir galvoju, kad gal karštoku vandeniu užpyliau... nu tikrai daugiau nei 40C... kaži nenumirė viskas kas gyva tuose rugiuose? ar man bandyti laukti raugo ar geriau iškart naują užsipilti?

ir va dar vienas.
turiu clatronik duonkepę. instrukcija tokia skrumnoka iš serijos "kadangi tai jau trečia jūsų duonekepė, tai pateiksim infomacijos minimaliai". Gal kas išsiaiškino kam skirtos tos greitos ir ultra greitos programos? kuo skiriasi cielo grūdo programa nuo normaliai ir pan. ir pvz ką kitaip daro normali programa ir saldaus pyrago ar sumustinių duonos?

arba gal kas iš patirties žino ką duoda batonui/duonai kiaušinis, sviestas vs aliejus ir pan. pvz pirmas kepinys buvo pati pirma bulka is receptų knygelės. gavosi neblogai. šiandien kepiau pagal tą patį receptą, tik šiek tiek daugiau įdėjau cukraus ir pamiršau sviestą įdėti doh.gif . gavosi visaaaaai kitokia bulka.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MAMICY: 20 kovo 2010 - 15:06
noriu paklaust kas turit duonkepe kenwood 450 kuri programa minkymui ne mielines tesloa pvz koldunu, nu nerandu verysad.gif verysad.gif
aciu
Atsakyti
labas biggrin.gif ka tik iskepiau greita duonele - pirma kart per kepimo karjera pamirsau mieliu idet doh.gif teslos gumulas nu doh.gif vuo ka reiskia dirbt sestadieniais doh.gif laukiu kol praves duonkepe maisysiu antra kart doh.gif
Atsakyti
zodziu is greitos duoneles gavosi super leta lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 03 20, 20:19)
zodziu is greitos duoneles gavosi super leta  lotuliukas.gif

aha doh.gif jau makaliuzinu antra zachoda biggrin.gif ryt vaikis i Logo olimpiada vaziuoja, liepe sumustiniu idet, o namuos duonos ner lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nerutė: 20 kovo 2010 - 20:23
Sveikos, kepėjėlės mirksiukas.gif

Aš irgi, aš irgi namuose duonelę kepiau! thumbup.gif Be duonkepės - orkaitėj, be mielių - raugą kelias dienas rauginau. Bet viso to laiko duona buvo tikrai verta, nes jau toookia skani gavos biggrin.gif Tamsi, ruginė ir, svarbiausia, naminė! wub.gif
Jau rezgu mintis, kokią dabar dar kitokią išbandyti, nes oi, kaip patiko biggrin.gif

O jei kažką sudominau, tai receptuku dalinuos (galima jį rasti ir "Virtuvės paslapčių" antram šių metų numeryje, o taip pas rezultatus su nuotraukom - Saulėtoj virtuvėj) mirksiukas.gif


Naminė ruginė duona


1 etapas. Raugo ruošimas.

1 stiklinė „Viso grūdo“ miltų
1 stiklinė šilto vandens

Miltus ir kambario temperatūros vandenį maišyti šaukštu, kol pasidarys grietinės tirštumo masė. Ją uždengti rankšluostėliu ir padėti šiltai (apie 25 laipsnių temperatūros patalpoje) rūgti 72 valandas (3 paras). Šiltai stovinčią kiekvieną dieną lengvai pamaišyti. Gerai išrūgusi masė suskystėja, joje susidaro burbuliukų, jaučiamas švelnus raugo kvapas.

2 etapas. Plikinio ruošimas.

2 stiklinės „Viso grūdo“ ruginių miltų
1 šaukštas kmynų
3 stiklinės verdančio vandens
1 stiklinė paruošto (išrūgusio) raugo

Į maišymo indą supilti ruginius miltus ir kmynus. Intensyviai maišant užpilti verdančiu vandeniu (turi nelikti jo nepaveiktų miltų gumuliukų). Plikinį palikti ataušti (2-3 valandas). Tada sudėti paruoštą raugą, gerai išmaišyti ir palikti rūgti 12 valandų.

3 etapas. Tešlos ruošimas ir kepimas.


Paruoštas (išplikęs) plikinys
1 stiklinė „Viso grūdo“ miltų
1 stiklinė kvietinių miltų (550 D)
3 šaukštai cukraus
2 šaukšteliai druskos
1 šaukštas medaus

Į paruoštą plikinį suberti „Viso grūdo“ ruginius miltus, kvietinius miltus, cukrų, druską, sudėti medų. Tešlą minkyti rankomis arba spiraliniu maišytuvu. Naudojant pastarąjį, iš pradžių maišyti 1-uoju greičiu, kol neliks sausų miltų, tada 3-5 minutes 2-uoju greičiu, kol tešla taps vienalytė.
Suformuoti norimo dydžio duoneles (arba kepaliuką). Įdėti į kepimo popieriumi išklotą arba aliejumi išteptą skardą (kepaliuką – į pailgą kepimo formą) ir kildinti 3 valandas laikant šiltai (apie 25 laipsnių patalpoje).
Kai pakils, pašauti į 250 laipsnių orkaitę ir kepti 10 minučių, kad susidarytų pluta. Tada sumažinti temperatūrą iki 200 laipsnių ir kepti dar 15-20 minučių (kepaliuką kepti apie 30 minučių). Išimti, plutą nupurkšti vandeniu, kad suminkštėtų, apiberti sėklomis. Uždengti ir palikti ataušti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulėta.: 21 kovo 2010 - 23:25
QUOTE(Saulėta. @ 2010 03 21, 23:24)
Sveikos, kepėjėlės mirksiukas.gif

Aš irgi, aš irgi namuose duonelę kepiau! thumbup.gif Be duonkepės - orkaitėj, be mielių - raugą kelias dienas rauginau. Bet viso to laiko duona buvo tikrai verta, nes jau toookia skani gavos biggrin.gif Tamsi, ruginė ir, svarbiausia, naminė! wub.gif
Jau rezgu mintis, kokią dabar dar kitokią išbandyti, nes oi, kaip patiko biggrin.gif



O as jau recepta nubezdzioniavau thumbup.gif , jau einu paskutini etapa maisyti ir kepsiu thumbup.gif
Atsakyti
Mano duonelė kepta orkaitėje. Sudetis: ruginis raugas, kvietiniai, ruginiai miltai, kmynai, vanduo ir druska. Viskas! Gavosi labai minkšta ir skani!
user posted image
o čia perpjonus:
user posted image
Atsakyti
bet kepaliukas tai galingas bigsmile.gif thumbup.gif

pas mane minkosi tesla, improvizuota duona su raugu..kazkaip as nemoku pagal receptus kepti kazko nepadarius pagal save doh.gif
Atsakyti
Gal kas nors esate kepusios duonytę iš grikių miltų. Pasidalinkite receptuku, ačiū.
Atsakyti