Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios duona

QUOTE(Šilingė @ 2010 03 19, 13:52)
Va Terra2 raugo tęsinys - prižadinimas...  4u.gif

Superinė duonytė, labai džiaugiuosi  thumbup.gif  Antrajam kepimui nebedėjau jokių mielių, kaip Terra2 ir rašė (nors mintis kirbėjo, bet pasitikėjau, surizikavau ir pavyko),  išsikėlė puikiausiai  4u.gif

Ačiū, kad patikėjot. Džiaugiuosi, kad valgot sveiką ir skanią duoną.
Atsakyti
Kepiau kvietinę duoną su raugu. Raugas (starteris) pas mane šaldytuve buvo ruginis. Maitinau kvietiniais miltais ir rezultate gavosi kvietinis raugas.
Skani duona gavosi. Dėl viso pikto parašysiu receptą, gal kas susigundys
300gr gatavo kvietinio raugo
200gr kvietinių 1 rūšies miltų
200gr rupių kvietinių miltų
1,5 a.š druskos
200 ml drungno vandens
Viską sudėti į duonkepę ir maišyti tešlą. Duoti pailsėti apie pusvalandį , tada formuoti kepalą , pastatyti šiltai, leiti pakilt dvigubai, padaryti įpjovas arba pirštų duobutes iir kepti orkaiteje. Taip skaniau. Aš tešlą duonkepėje maišau iš karto du kartus po tokią pat normą ir man gaunasi du kepalai. Dvigubos porcijos mano duonkepė nepajėgi įveikti.
Pastebėjimas: Suformavus kepalą, geriausia jį apglostyti aliejumi išteptomis rankomis, tai yra lyg apsauga nuo galimo skersvėjo.
Atsakyti
Bannetone, tai indas duonos kildinimui.
Atsakyti
Tik ka istraukiau duonyte..... NUfotkinsiu veliau kai galesiu prapjauti mirksiukas.gif MB net nustebo, kad raugas gavos iskart smile.gif Nes esu kelis kart darius rauga ir supelydavo pastoviai ir taip smirdedavo, kad feeeeeeeeeeee.........
Atsakyti
Palangos duona su terros raugo receptu thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif Niam kokia skani.......
user posted image
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 03 19, 16:37)
Kepiau kvietinę duoną su raugu. Raugas (starteris) pas mane šaldytuve buvo ruginis. Maitinau kvietiniais miltais ir rezultate gavosi kvietinis raugas.
Skani duona gavosi. Dėl viso pikto parašysiu receptą, gal kas susigundys
300gr gatavo kvietinio raugo
200gr kvietinių 1 rūšies miltų
200gr rupių kvietinių miltų
1,5 a.š druskos
200 ml drungno vandens
Viską sudėti į duonkepę ir maišyti tešlą. Duoti pailsėti apie pusvalandį , tada formuoti kepalą , pastatyti šiltai, leiti pakilt dvigubai, padaryti įpjovas arba pirštų duobutes iir kepti orkaiteje. Taip skaniau. Aš tešlą duonkepėje maišau iš karto du kartus po tokią pat normą ir man gaunasi du kepalai. Dvigubos porcijos mano duonkepė nepajėgi įveikti.
Pastebėjimas: Suformavus kepalą, geriausia jį apglostyti aliejumi išteptomis rankomis, tai yra lyg apsauga nuo galimo skersvėjo.


o jūs tą raugą iš pirmo psl darot?
Atsakyti
QUOTE(keistuole @ 2010 03 19, 16:03)
o jūs tą raugą iš pirmo psl darot?

Yra terros raugo rec pirmam puslapyje. Viskas pazingsniui surasyta.....
Atsakyti
as siandien iskepiau pirma savo duonyte thumbup.gif
receptukas:
Duona pagal Savojos receptą
Svoris 1000 g
Trukmė 3 val. 39 min.
SUDEDAMOSIOS DALYS
• 500 ml šilto vandens
• 2 a.š. druskos
• 500 g (2½ dozavimo stiklinaitės)
kvietinių miltų
• 200 g (1 dozavimo stiklinaitė)
ruginių miltų
• 1 a.š. sausų kepimo mielių
• 30 g svogūnų galvų (+ keletas
svogūno žiedų)
• 40 g grybų
• 80 g „Boforo” sūrio (vietoje „Boforo”
sūrio galima naudoti “Parmezaną”
arba bet kokį kitą sūrį)
Naudojant šviežias mieles, sausoms
mielėms nurodytą kiekį reikia padidinti
trigubai (pagal svorį).
Supilkite sudedamąsias dalis į konteinerį, laikydamiesi tokios
tvarkos: šiltas vanduo, supjaustyti grybai ir svogūnai, „Boforo”
sūrio kubeliai ir druska. Po to supilkite dviejų rūšių miltus ir
sausas mieles.
Likus 30–45 minutėms iki programos pabaigos, atidarykite
duonkepę ir patikrinkite tešlos būklę – jei tešla pakankamai
standi, ant duonos išdėliokite svogūnų žiedus papuošimui.
labai skani gavosi. as dejau saldytus baravykus, tai grybais kvepejo visi namai.
Atsakyti
Labas kepėjėlės smile.gif

Sakykit db man, kodėl pas mane visada duona gaunasi su kieta pluta? Visad kaip pjaustau, pribyra daug trupinių, nors naudoju specialų peilį, palaukiu, kol atauš. Bet ta pluta mane erzina- išbandžiau daugybę receptukų, bet kartais neiškyla... Na žodžiu, batonai gaunasi superiniai, bet va kokią grūdinė duonelę nebeiškepu... ar naudojat kitokias formas duonos kepimams kepti orkaitėje ax.gif ?
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2009 06 18, 22:00)
RUGINĖ DUONA ( skonis kaip „močiutės“ )

4 saukstus salyklo reikia uzplikyti 80 ml verdancio vandens ir gerai ismaisyti. (kur pirkti salykla - www.salyklas.lt)

I duonkepe ipilti 330 ml vandens + ideti plikyta atvesusi salykla
2 dideli saukstai medaus
2 v.s. aliejaus
2 a.s. druskos
550 g miltu (dedu ruginius ir stambaus malimo kvietinius ivairiom proporcijom - bendras svoris 550 g)
1 a.s. kalendros seklu
2 a.s. sausu mieliu
linu seklu, kmynu, kepintu saulegrazu - pagal pageidavima


čia kalbama apie sausą salyklą? 4 v.š. ?
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 03 19, 12:01)
As gaminaus raugo is puses normos.... Ale man dar jo liko 300g beveik.... tai ar 2 kart duona kept ar pasilikt tiek kaip starteri??? Ar galima daba ji visa det i saldytuva, o paskui kai kepsiu kita karta, issitrauksiu ir pasiimsiu koki 100-150g is ten vienam kartui???


Man jejgu per daug) tai as blynus kepu smile.gif

QUOTE(laurechka @ 2010 03 19, 16:08)
Man atrodo cia indas duonai kept.... Maciau pas mus LIDL'e bus, ale kai as nelabai orkaitej kepu....

Cia kildinimui .Labai graziai atrodo duona )
va cia per viduri matosi!Ir siaip labai superinis puslapis
http://forum.say7.info/topic3949.html


QUOTE(Marko&Vitka Karnišauskai @ 2010 03 19, 20:59)
Labas kepėjėlės smile.gif

Sakykit db man, kodėl pas mane visada duona gaunasi su kieta pluta? Visad kaip pjaustau, pribyra daug trupinių, nors naudoju specialų peilį, palaukiu, kol atauš. Bet ta pluta mane erzina- išbandžiau daugybę receptukų, bet kartais neiškyla... Na žodžiu, batonai gaunasi superiniai, bet va kokią grūdinė duonelę nebeiškepu... ar naudojat kitokias formas duonos kepimams kepti orkaitėje ax.gif ?

Pas mane rugine duona turi kieta pluta irgi g.gif tai as dar silta buna kad ikisu i maisa) ir tada viskas thumbup.gif
Kepu orkaitei silikoninei formoi(pailga tokia) wub.gif
Atsakyti
QUOTE(panterele35 @ 2010 03 18, 22:18)
As tai vandeniu paslakstau, paberiu seklu ir patapsnoju, kad priliptu

bandysiu, ryt kepsiu duonyte smile.gif
Atsakyti