Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios

QUOTE(Terra2 @ 2010 02 12, 08:37)
Man atrodo, kad perdaug jūs pergyvenat. Juk ruginis raugas tik prmą dieną stipriai pakyla, o kitomis dienomis jei nekyla, tai nereiškia, kad jis nerūgsta. Juk prieš maitinant pamaišius matosi, kad viduj yra daug orinių burbuliukų. Ar Jums nėra taip? Po paskutinio maitinimo jis turėtų būti tik vos vos pasipūtęs su daugybe burbuliukų viduje ir rūgštoku ruginiu kvapu. Jeigu per išeigines dienas iš to raugo kepsit duonytę ir iškils kokių klausimų, jei norėsit, galėsiu į AŽ parašyti savo telefoną, gal galėsiu kuo patarti.


tai zinok taip ir buvo pakiles tik ta viena karta buvo g.gif burbuliuku yra matosi ir pro stiklaini, kvapas rugstus.. bet as pameniu savo pirma vykusi rauga, tai jis pastoviai po maitinimo kildavo ir kildavo trigubai g.gif uztai ir keista...na bet cia gal kitas receptas kitaip ir raugas elgiasi. g.gif
Atsakyti
Kepiau "Vyrų duoną" pagal Nataliunciką. Dėl aštrumo įdėjau 1v.š. garstyčių ir vietoj mielių naudojau ruginį raugą. Gavosi thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2010 02 12, 12:17)
Kepiau "Vyrų duoną" pagal Nataliunciką. Dėl aštrumo įdėjau 1v.š. garstyčių ir vietoj mielių naudojau ruginį raugą. Gavosi  thumbup.gif



Gal gali parašyti kiek reikia raugo pilti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerutė @ 2010 02 11, 23:24)
Nataliuncik is visu temu susikopinau tavo receptus ir pamasciau kad laikas tau knyga leist  4u.gif

Tinginė esu blush2.gif

QUOTE(Terra2 @ 2010 02 12, 11:17)
Kepiau "Vyrų duoną" pagal Nataliunciką. Dėl aštrumo įdėjau 1v.š. garstyčių ir vietoj mielių naudojau ruginį raugą. Gavosi  thumbup.gif

Ir man vyras pasakė iškept šiandien du kepaliukus, draugai ateis vakare, tai dar aitrios paprikos įdėsiu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(dju @ 2010 02 12, 12:21)
Gal gali parašyti kiek reikia raugo pilti  smile.gif

"Vyrų duonos " (idėja Nataliunciko) improvizacija su ruginiu raugu
200gr ruginio raugo
2v.š.aliejaus
100g ruginių miltų
400g kvietinių miltų
200gr kefyro, pasukų arba vandens.
1 a.š. druskos
2 v.š. cukraus (naudoju rudajį cukrų)
1,5 v.š. kmynų,
1v.š.garstyčių
Į duonkepę sudėti raugą ir pagal reikalavimus likusius produktus. Tešla turi gautis ne kieta, todėl reikia stebėti tešlą, ir prireikus pakoreguoti produktų kiekį. Kepiau pagal pagrindinę programą. Prieš prasidedant kepimui, apipurškiau (naudoju tą daikčiuką, su kuriu puškiama lyginant)duoną su vandeniu.
Atsakyti
O ruginiai miltai čia tie viso grūdo g.gif
Atsakyti
As ruginius ekologiskus maximoj pirkau smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 02 10, 16:18)
o-pa-pa, kokia ten svediska ir Oliverio duonos?  bigsmile.gif gal galima receptuka ypac Oliverio  ax.gif

suomiska duona(sumaisiau svedija su suomija blush2.gif ) cia
http://zaidziamevirt...dine-duona.html
o del Oliverio,nu tai zinok jis turi viena pagrindini recepta ir su juo kepa visokiausias duonas,zodziu zaidzia su priedais.Tai nezinau ka tau nurasyt,ta pagrindini recepta?
mane sugunde bananu duona su medum,butinai kepsiu,pagalvojus apie skysta medu ant plutos ir kaip jis susikaramelizuos seiles tysta biggrin.gif Dargi pas ji yra raugintos duonos receptas,nugi irgi genetinai idomus,pasakoja kaip rauga daryt,betgi raugas daromas is 500gr miltu blink.gif sakyciau daugoka.Nors apie sia duona graziai jis raso"rauginta duona - pati seniausia ir tikriausia,apie kuria rasoma Biblijoje.Tvirta,minksta,akyta su gardziausia traskia plutele,sulaikancia viduje dregme"

QUOTE(SuperBaba @ 2010 02 10, 19:06)

O kaip jus ant gyvatuko ta stiklaini uzkelet? blush2.gif



taigi kai namie nera nei vienos "ramios" ir siltos vietos,o raugo norisi turet tai pasitelki fantazija ir pirmyn biggrin.gif tiesiog pritvirtinau kibireli prie gyvatuko su virvele thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(o-pa-pa @ 2010 02 12, 14:14)
suomiska duona(sumaisiau svedija su suomija blush2.gif ) cia
http://zaidziamevirt...dine-duona.html
o del Oliverio,nu tai zinok jis turi viena pagrindini recepta ir su juo kepa visokiausias duonas,zodziu zaidzia su priedais.Tai nezinau ka tau nurasyt,ta pagrindini recepta?
mane sugunde bananu duona su medum,butinai kepsiu,pagalvojus apie skysta medu ant plutos ir kaip jis susikaramelizuos seiles tysta biggrin.gif Dargi pas ji yra raugintos duonos receptas,nugi irgi genetinai idomus,pasakoja kaip rauga daryt,betgi raugas daromas is 500gr miltu blink.gif sakyciau daugoka.Nors apie sia duona graziai jis raso"rauginta duona  - pati seniausia ir tikriausia,apie kuria rasoma Biblijoje.Tvirta,minksta,akyta su gardziausia traskia plutele,sulaikancia viduje dregme"
taigi kai namie nera nei vienos "ramios" ir siltos vietos,o raugo norisi turet tai pasitelki fantazija ir pirmyn biggrin.gif tiesiog pritvirtinau kibireli prie gyvatuko su virvele thumbup.gif

kadangi, pas mus virtuveje pakankamai šilta, tai raugą pamaitinus, įdedu į išjungtą orkaitę arba į mikrobangę. Šilumos pakanka, o ir garantija, kad nebus skersvėjų.
Atsakyti
QUOTE(o-pa-pa @ 2010 02 12, 13:14)

o del Oliverio,nu tai zinok jis turi viena pagrindini recepta ir su juo kepa visokiausias duonas,zodziu zaidzia su priedais.Tai nezinau ka tau nurasyt,ta pagrindini recepta?
mane sugunde bananu duona su medum,butinai kepsiu,pagalvojus apie skysta medu ant plutos ir kaip jis susikaramelizuos seiles tysta biggrin.gif Dargi pas ji yra raugintos duonos receptas,nugi irgi genetinai idomus,pasakoja kaip rauga daryt,betgi raugas daromas is 500gr miltu blink.gif sakyciau daugoka.Nors apie sia duona graziai jis raso"rauginta duona  - pati seniausia ir tikriausia,apie kuria rasoma Biblijoje.Tvirta,minksta,akyta su gardziausia traskia plutele,sulaikancia viduje dregme"


jo... pavadiniamai pas ji buna skambus biggrin.gif nu tai parasyk kokia verta demesio bigsmile.gif kartu su tuo pagrindiniu duonos receptu 4u.gif tikne su bananais.. blush2.gif o tai vyras pas mane tokiu experimentu netoleruoja lotuliukas.gif
Atsakyti
Vakar kepiau bandeles, pagal šį receptą: http://crucide.livej....com/52594.html

Jeigu reikia lietuviškai tai būtų:
Tešlai:
500 g (3.5 stiklinės) kvietinių miltų
50 g cukraus
7 g 'momentinių' mielių (jei paprastos sausos aktyvios, tai reik 8.5 g Bet aš dėjau 1.5 a. š. ir per akis)
5 g (1 a. š.) druskos
180 ml vandens
16-18 g (1.5 v.š.) pieno miltelių

arba (vietoje vandens ir pieno miltelių) 200 ml pieno

3 kiaušiniai
85 g kambario t-ros sviesto

Plakinys bandelių patepimui:
1 kiaušinis išplaktas su 1 v. š. pieno

Įdarui:
250 g. minkšto kreminio sūrio arba varškės
50 g cukraus
1 v. š. vanilės ekstrakto
2 v. š. kiaušinių+pieno plakinio

O toliau matot pagal paveiksliukus. Aš tešlą maišiau ir kildinau duonkepėje, pasirinkusi tešlos programą (30 min. minko, 1 val. kildina). Kai iškyla iškočioti 1 cm. storio, supjaustyti poros cm pločio ir apie 30 cm. ilgio juostelėmis, jas patempti užkraštų, susukti spirale ir padaryti bandukes. Viską paruošus palikti 1 val. pakilti ir tada kepti 190 laispnių t-ros orkaitėje apie 20 min.

Atrodo mažas dariau (gavosi net 15 blink.gif doh.gif ), bet kai jos man iškilo, kai iškepė, tai galvojau, kad kaimynams irgi balius bus biggrin.gif
Čia tik dalis ir ta griežtai prižiūrimos virtuvės viršynyko biggrin.gif Minkštutės, įdaras sultingas. Vaikai prismaigstė razinų biggrin.gif

Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2010 02 12, 14:39)
jo... pavadiniamai pas ji buna skambus  biggrin.gif nu tai parasyk kokia verta demesio  bigsmile.gif kartu su tuo pagrindiniu duonos receptu  4u.gif tikne su bananais..  blush2.gif  o tai vyras pas mane tokiu experimentu netoleruoja  lotuliukas.gif


Aš ir atsargiai su tokiom - moliūgų, bananų duonom. Maniškiai nėra duoniniai, tai sunku kepti, kai po to ilgai stovi. Aš vis vaikštau ir klausinėju saviškių, gal ko nori, gal kokios duonelės ypatingos pageidautų, o jie nieko nenori lotuliukas.gif , sako kepk tą vienintelę su alyvuogėm, na, nors pasikark wacko.gif
Atsakyti