Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę


Renacio, šiandien kaip tik skaičiau, kad net jei atrodo, kad nieko nevyksta reikia pamaitinti raugą po trijų dienų. Mat jame vistiek vyksta akimi nematomi procesai. Nesuk galvos, kitiems iškyla penktą dieną. Daug priklauso nuo miltų, vandens kokybės (chloras kenkia). Pas mane namie tiek pat šilumos, raugai kyla tik žiūrėk...
Beje, kai raugas lėtai kyla jo skonis geresnis gaunasi.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pipete: 22 sausio 2010 - 15:43
Merginos, duona duonkepej kepu metus laiko, ir niekada nepavykdavo susidraugaut su raugu, atrodo kildavo, viskas ok, o po keliu dienu nieko nevykdavo, va o sian iskepiau pirma kart duona be mieliu tik su raugu, raugas gavosi, bet ne toks apie koki galvoju, 4 dienas jis pas mane ant radiatoriaus gyveno, paserdavau po nedaug. Bet pagalvojau darysiu, kas bus tas. Ir ka, pagaliau. kvietiniu miltu dejau visai nedaug, dariau plykini: kmynai, ruginiai miltai ir salyklas, kai praveso dejau 3 saukstus raugo, viska gerai sumaisiau, dejau i duonkepe, pridejau visu reikalingu ingridientu, ir uztaciau maisyma, maise sunkiai, tai padejau su ranka siek tiek, kai baige maisymo programa, palikau pasilt, bet kai supratau raugas neiskelia duonos taip kaip mieles, tada isemiau mentele ir pastaciau kepimo programa, ir po valandos vualia skaniausia juoda duonyte be mieliu.
Ji aisku ne tokia grazi kaip kepta ant mieliu, bet svarbiausia kad juoda skani. Kazkaip vaikyste primine, kai juoda duonele valgydavau be nieko, man taip buvo skanu.

user posted image
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 01 22, 16:36)
Renacio, šiandien kaip tik skaičiau, kad net jei atrodo, kad nieko nevyksta reikia pamaitinti raugą po trijų dienų. Mat jame vistiek vyksta akimi nematomi procesai. Nesuk galvos, kitiems iškyla penktą dieną. Daug priklauso nuo miltų, vandens kokybės (chloras kenkia). Pas mane namie tiek pat šilumos, raugai kyla tik žiūrėk...
Beje, kai raugas lėtai kyla jo skonis geresnis gaunasi.


ačiū už atsakymą 4u.gif , bandysiu maitinti ir žiūrėsiu, kas čia man gausis. ax.gif taip norisi ruginės duonos, nes kol kas kepu tik batonus blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 01 22, 15:36)
Renacio, šiandien kaip tik skaičiau, kad net jei atrodo, kad nieko nevyksta reikia pamaitinti raugą po trijų dienų. Mat jame vistiek vyksta akimi nematomi procesai. Nesuk galvos, kitiems iškyla penktą dieną. Daug priklauso nuo miltų, vandens kokybės (chloras kenkia). Pas mane namie tiek pat šilumos, raugai kyla tik žiūrėk...
Beje, kai raugas lėtai kyla jo skonis geresnis gaunasi.


As irgi laukiu kas man gausis, rugsta atrodo. Pamaitinau va siandien antra karta, tik jis man buvo pries pietus taip daug issikeles, o paskui nusileido visas. Pamaitinau, nelaukus ten jokio vakaro, nors kitos ziuriu net valandas skaiciuoja.
Bet kvapas tai man jo nelabai blink.gif
Ir jau pradedu sukt galva, kaip su juo reikes elgtis, kaip kept, kiek det biggrin.gif
Ir dar is aprasymo nesupratau kodel jo tiek mazai pasilikt...tai kur kita det? visa sukept reikia?. ten raso pasilikti 60-80g?

Ir kai jus kepat rugine duona, tai irgi turi buti graziai isminkytas rutuliukas? Nes man tai buna tokia skystesne tesla, o ir apacioje matosi kad menteles palieka 'sliuze' teslos?
Taip ir bijau perdet per daug miltu, kad nebutu duona 'plyta'.
Atsakyti
QUOTE(jolanka @ 2010 01 22, 20:14)
Ir kai jus kepat rugine duona, tai irgi turi buti graziai isminkytas rutuliukas? Nes man tai buna tokia skystesne tesla, o ir apacioje matosi kad menteles palieka  'sliuze' teslos?
Taip ir bijau perdet per daug miltu, kad nebutu duona 'plyta'.


rugine duona taip buna standesne, o man ir nesigauna rutuliukas, as tesla dedu i formas mirksiukas.gif
Atsakyti
Jolanka, gerai padarei, kad nelaukei, bet jei raugui daugiau nei 3 dienos dalį jo reikia išmesti, o kitką primaitinti. Jau sakiau, kad daug blogiau, kai raugas iškyla ir vėl sukrinta nepamaitintas, žūna mielės. Geriau pamaitinti kai joms būna pats pikas. Na ne visada pavyksta pagauti momentą, todėl geriau laikyti vėsiau.
Aš perteklinio raugo nemetu, arba kepu su juo, arba atidedu į dar kitą indą ir primaitinu (bus duona, po dienos kitos).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pipete: 22 sausio 2010 - 19:50
QUOTE(jolanka @ 2010 01 22, 18:14)
As irgi laukiu kas man gausis, rugsta atrodo. Pamaitinau va siandien antra karta, tik jis man buvo pries pietus taip daug issikeles, o paskui nusileido visas.  Pamaitinau, nelaukus ten jokio vakaro, nors kitos ziuriu net valandas skaiciuoja.
Bet kvapas tai man jo nelabai  blink.gif
Ir jau pradedu sukt galva, kaip su juo reikes elgtis, kaip kept, kiek det  biggrin.gif
Ir dar is aprasymo nesupratau kodel jo tiek mazai pasilikt...tai kur kita det? visa sukept reikia?. ten raso pasilikti 60-80g?

Ir kai jus kepat rugine duona, tai irgi turi buti graziai isminkytas rutuliukas? Nes man tai buna tokia skystesne tesla, o ir apacioje matosi kad menteles palieka  'sliuze' teslos?
Taip ir bijau perdet per daug miltu, kad nebutu duona 'plyta'.

O kaip suprast kvapas nelabai?
Kiek dėt, pirmam puslapyje aprašyta, kept, kaip įprasta. Jei kepi kasdien, tai gali net ir neatidėliot, rytoj vėl paimsi kiek reikės, tik neužmiršk pamaitint
Skystesne turi būt tešla su raugu

Dabar kepu grybu vyniotini, tai visi namai kvepia bigsmile.gif
Receptą vėliau įmesiu
Atsakyti
o pas mumi pica kepa essen.gif tesla, aisku, duonkepe uzminke ax.gif
Atsakyti
QUOTE(pipete @ 2010 01 22, 19:46)
Jolanka, gerai padarei, kad nelaukei, bet jei raugui daugiau nei 3 dienos dalį jo reikia išmesti, o kitką primaitinti.


Vaaaaa, o as nieko neismeciau, nes taip nebuvo parasyta, viska darau pagal instrukcija g.gif
Tai va, o mano sukrito, tai gal ir kvapas ne toks koks turi buti.

QUOTE(nataliuncik @ 2010 01 22, 19:59)
O kaip suprast kvapas nelabai?
Kiek dėt, pirmam puslapyje aprašyta, kept, kaip įprasta. Jei kepi kasdien, tai gali net ir neatidėliot, rytoj vėl paimsi kiek reikės, tik neužmiršk pamaitint
Skystesne turi būt tešla su raugu


Viska darau pagal instrukcijas mirksiukas.gif ir labai noriu duonos keptos su raugu, tai gal ir ismoksiu.
Atsakyti
QUOTE(jolanka @ 2010 01 22, 22:38)
Vaaaaa, o as nieko neismeciau, nes taip nebuvo parasyta, viska darau pagal instrukcija  g.gif
Tai va, o mano sukrito, tai gal ir kvapas ne toks koks turi buti.
Viska darau pagal instrukcijas  mirksiukas.gif ir labai noriu duonos keptos su raugu, tai gal ir ismoksiu.

Na, raugui gaminti instrukcijų yra nemažai, bet principas toks pats. Dėl kvapo, tai jei jis per rūgštus, tai nieko tokio, tiesiog kai maitinsi reguliariai ir tinkamu santykiu viskas susistyguos. Pati pajusi, nuo ko taviškis gerėja ir nuo ko blogėja. Paprastai ruginis raugas turi rūgštesnį kvapą nei kvietinis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pipete: 22 sausio 2010 - 21:58
Grybų vyniotinis

Tešlai: 280ml šilto vandens
2v.š. aliejaus
100g ruginių miltu
1 vidutinio dydžio aštrųjį pipirą
400g kvietinių miltu
1a.š. druskos
1a.š. sauso raugo
2a.š. mielių
Įdarui: apkepint svogūnus, sudėt grybus, pabarstyt pipirais.
Užminkit tešlą, padalint į keturias dalys. Kiekvieną gabaliuką iškočiot, ant viršaus sudėt įdarą ir suvyniot, įdarą ir suvyniot, dėt į duonkepę siūlų į apačią. Viršų pabarsčiau juodgrūdėmis. Pakildint ir įjungt kepimą.
user posted image
Atsiprašau už kokybe, fotografavau telefonų
Atsakyti
Skaniai atrodo, gerai tas pipiras turėtų būti. Ar tu jį susmulkinai ir įmaišei į tešlą, o sėklas dėjai ar ne?
Atsakyti