Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

moulinex
Valensijos duona su pomidorais ir baziliku
1 kg. duona; 3val.20 min (programa)

vanduo 300 ml.
alyvuogių aliejus 2 v.š.
druska 2a.š.
cukrus 2v.š.
duonos miltai (kvietiniai) 450 gr.
mielės 2,5 a.š.
džiovinti pomidorai 100 gr.
bazilikai
Papildyta:
QUOTE(Rasma @ 2010 01 26, 22:30)
Pakonsultuokit prašau..susiruošiau su kvietiniu raugu  kepti baltą duoną, gal net batoną greičiau ax.gif ir iš vakaro susiminkiau tešlą, pastačiau šiltai. Tai ji dabar per naktį turi pakilti? O ryte reik dar prieš kepimą išminkyti ar galima iškart statyt kibirėlį su tešla ir kepti g.gif
Su kvietiniu raugu bus pirmas kepinys blush2.gif Man tas raugas toks tąsus, glitus ir tešla tokia lipni, glotni, bet toks minkštas rutuliukas gavos puikiai rolleyes.gif


Kai darau su raugu kvietinę, tai suminkau viską duonkepėje, tada palaikau 1 val., vėl rankom perminkau lengvai ir sulankstau laišką, tada dedu kilti. Man kyla ilgai, duona su alyvuogėm sunkoka, tai kilo kokias + -5 val. 20C temp, bet iškilo iki ETA Harm. duonkepės viršaus 1 kg. duona.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pipete: 27 sausio 2010 - 11:57
Sveikos mergaitės,
ar leisit jungtis? rolleyes.gif
duoną kepiau pirmą kartą gyvenime vakar - pagal Sonatinos receptą - minkiau pati, kepiau orkaitėje, bet padariau nežmonišką klaidą - mieles per karštu vandeniu užpyliau unsure.gif tai neiškilo, ir nevalgoma gavosi - vešim stirnoms laugh.gif bet aš nepasiduosiu, gavau SB leidimą dar kart bandyti rolleyes.gif tai šiandien vėl bandysiu - jei pavyks, ateisiu pasigirti, jei ne - ateisiu paverkti biggrin.gif
Dabar skaitau temelę nuo pradžių rolleyes.gif
Atsakyti
Labutis,
Jei domintu galiu visus Moulinex receptus lietuvių kalba įdėti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(svarelis @ 2010 01 26, 12:13)
O kurio momentu  jūs apglostot kepaliuką šlapia ranka, kad gražesnis gautųsi? Gal čia įmanoma tik orkaitėj kepant? Kažkaip bijau, kad nesusmegtų po to mano duonelė  g.gif


duonkepėje palyginu šlapia ranka išėmus mentelę, t.y. prieš didįjį kildinimą.
Kepant orkaitėj - suformavus kepaliuką, manau..

QUOTE(Dianux68 @ 2010 01 26, 18:21)
SOS  rolleyes.gif
Noriu duonkepėje išsiminkyti  g.gif  tešlą koldūnams (supraskit mane teisingai). Nieku nerandu receptuko. Gelbėkit, nes liksim be koldūnų.



QUOTE(nataliuncik @ 2010 01 26, 18:58)
Teška koldūnams pati paprasčiausia, tai miltai ir vanduo.



QUOTE(J@lanta @ 2010 01 26, 20:46)
aš megėja lipdyti koldūnus, bet niekad dar nesu dariusi su verdančiu vandeniu  blush2.gif


Esu koldūnų manjakė smile.gif
Miltai ir vanduo - neduoda elastingumo tešlos.. Tešla iškočiota traukiasi į pradinę padėtį..sunku sulipdyti, būna kieta.
Tad iš visos savo jau netrumpos ir nemažos patirties pasakysiu, kad kiek bebūčiau lipdžiusi - iš akies ar vadovaudamasi kokiais tai receptais, geresnio recepto, malonesnio rankoms , lipdymo procesui ir, žinia, pilvui, radus nesu., nei kad šis, iš SM, aišku:

2 tryniai
2 saukstai aliejaus
ziupsnelis druskos
mazdaug 2 - 3 stiklines miltu
Šiltas vanduo

Į stiklinę 250 ml dedu du trynius, įpilu du šaukštus aliejaus, žiupsnelį druskos ir pripilu iki pilno šilto vandens. Viską sumaišau. Į dubenį išsijoju miltus (maždaug dvi stiklinės, jeigu reikia, tai po to dar pripilu), juose padarau duobutę ir į ją įpilu vandens-trynių mišinį. Užmaišau minkštą tešlą ir leidžiu jai pagulėti ne mažiau pusvalandžio. Miltai išbrinksta, tešla pasidaro labai elastinga ir smagi


Dar pridėsiu, kad nepanaudotus baltymus panaudoju patepant koldūnų kraštą juos sulipdant, o likusius - įberiu cukraus, kiek rūgštelės ir iškepu morengus.. Nu o jei artimiauią dieną kepu ar minkau ką, supilu ten..


Jungiuos prie tų, kurios kepė duoną, užmiršusios įdėt mielių doh.gif Nu ir koks gi mano nustebimas buvo atidarius dangtelį doh.gif

Vyniotinis su grybais man nelabai patiko.. Net nežinau kodėl. Tris dienas zyziau B, kad parvežtų voveryuškų, ans sumokėjo už jas 13 litų, o iškepiau ir.. nu nevalgiau.. unsure.gif

Eilėje - sūrio duona...
Atsakyti
QUOTE(Jaskolka @ 2010 01 27, 13:30)
Sveikos mergaitės,
ar leisit jungtis?  rolleyes.gif
duoną kepiau pirmą kartą gyvenime vakar - pagal Sonatinos receptą - minkiau pati, kepiau orkaitėje, bet padariau nežmonišką klaidą - mieles per karštu vandeniu užpyliau  unsure.gif tai neiškilo, ir nevalgoma gavosi - vešim stirnoms laugh.gif bet aš nepasiduosiu, gavau SB leidimą dar kart bandyti  rolleyes.gif tai šiandien vėl bandysiu - jei pavyks, ateisiu pasigirti, jei ne - ateisiu paverkti  biggrin.gif
Dabar skaitau temelę nuo pradžių  rolleyes.gif


Pati minkei ar turi gerą mikserį?
Ten reikia gero mikserio, kol jo neturiu, tai darau kaip supermama Niujorko duoną.
Kai bandžiau minkyti rankomis, tai viską aplink išterliojau. Stalas, mano kojos, siena viskas buvo tešla apdrabstyta, tai sulanksčiau voku, išplojau ir padariau storapadę picą biggrin.gif .

Atsakyti
4u.gif
ACIU uz koldunu recepta,super, labai juos megstu valgyt bet daryt ne, bet jau kai prisiruosiu padaryt, tai pridarau po 3kg blink.gif

bet si receptuka bandysiu, aciu
Atsakyti
QUOTE(ratuto @ 2010 01 27, 15:43)
Esu koldūnų manjakė smile.gif

o likusius - įberiu cukraus,  kiek rūgštelės ir iškepu morengus..


O tai sis receptas gali buti naudojamas duonkepeje?

O kaip tuos morengus kepi? blush2.gif

Kepiau Varskes ir surio duona biggrin.gif Nepamenu kieno receptas...

user posted image
user posted image



Atsakyti
QUOTE(Di72 @ 2010 01 27, 15:40)
Labutis,
Jei domintu galiu visus Moulinex receptus lietuvių kalba įdėti  4u.gif


Sveika, mane labai domina bigsmile.gif
Atsakyti
SuperBaba wau! bigsmile.gif
o recepta is pirmo puslapio naudojai?
Atsakyti
SuperBaba - gera antra nuotrauka, tie kopūstai, liuks ten fone, taip skaniai ir natūraliai viskas atrodo.


Čia mano ruginės duonos keptos su raugu receptas (eksperimentas):

I etapas:
400 g. ruginis/kvietinis raugas (kviečiai 20 %) drėgnumas 80%;
raugintas 8 val.
II etapas:
Raugas +
kvietiniai miltai 200 gr.;
ruginių pilno grūdo 100 gr.;
Vanduo 100+(pagal poreikį);
3 v.š. medaus;
2 a.š. jūros druskos;
1 v.š. sėlenų;
2 a.š. kalendrų;
2 v.š. kmynų;
1 v.š. salyklo plikyto.

Minkiau įjungus tešlos programą. Tešla gavosi kaip plastilinas, nelipo prie rankų. Kildinau 6 val, bet gal geriau palikti per naktį, nes pastebėjau, kad kiek iškyla kildinant, tai duonkepėje, kepant be mielių, jau papildomai nebekyla (gal nuo raugo stiprumo priklauso). Kepiau kepimo programa. Gavosi saldžiarūgštė, smulkiai akyta, sunki naminė duona.
Kitą kartą kepsiu orkaitėje, norisi palyginti rezultatą.
Atsakyti
o-pa-pa, tai, receptukas is pirmo mirksiukas.gif

pipete, aciu bigsmile.gif

Kazi kaip cia su tuo ratuto receptu koldunu teslai...rankomis minkyt nenoriu, o farsa jau isemiau is saldiklio biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo SuperBaba: 27 sausio 2010 - 15:38
QUOTE(SuperBaba @ 2010 01 27, 15:24)
O tai sis receptas gali buti naudojamas duonkepeje?

O kaip tuos morengus kepi? blush2.gif

Kepiau Varskes ir surio duona biggrin.gif Nepamenu kieno receptas...



Nežinau ar gali duonkepėj, man mano Kenwoodas kombainas minko... blush2.gif

Morengus - tai išplaku baltymus LABAI (irgi kenwoodas tai daro už mane) su cukrum ir rūgštele ir šaukštu dėlioju ant kepimo popieriaus, kišu orkaitėn, kepu ant mažos ugnies net pravėrus dureles.. Kad procesas būtų tarp kepimo ir džiūvimo smile.gif..

Varškės sūūūūūrioooooooo...božie, išvaizda jos TOBULA... Ir tas trilitriakas fone.... jei šiuo metu neėsčiau bandelių su lašinukais, paspringšiau seilėm..
Papildyta:
QUOTE(SuperBaba @ 2010 01 27, 15:37)
,Kazi kaip cia su tuo ratuto receptu koldunu teslai...rankomis minkyt nenoriu, o farsa jau isemiau is saldiklio biggrin.gif


bandyk ir man pasakysi smile.gif)))

Atsakyti