Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(laurechka @ 2010 01 15, 17:40)
Klausimas toms, kurios turi tas formines formeles duonai... Ar jos miniatiurines ar dideles???

as ryt vaziuosiu i ermitaza ir zadu pirkti mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(dzhina @ 2010 01 15, 15:50)
as ryt vaziuosiu i ermitaza ir zadu pirkti mirksiukas.gif

Man drauge snd nupirko jas. Ale sako jos ner mazos... tai daba laukiu kada atkeliaus jos iki manes........... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 01 15, 17:56)
Man drauge snd nupirko jas. Ale sako jos ner mazos... tai daba laukiu kada atkeliaus jos iki manes........... ax.gif

idomu kiek cm yra jos ilgio g.gif ar man tilps i ciklonine krosnele blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(o-pa-pa @ 2010 01 15, 18:03)
J@lanta,prasom Giedriaus burekai  http://giedrius-v.li....com/30220.html biggrin.gif  man patys skaniausi thumbup.gif


4u.gif
aciu uz recepta, na atrodo tai solidziai,net seile nuvarvejo, butinai kepsiu, dar katra dekui smile.gif
Atsakyti
Lung, as laukiu pas tave miltu 4u.gif ruginiu kokius 10kg galiu paimt, kvietiniu- apie 6kg. o po kelis kg juos supakuoji, nes imciau sau ir bandradarbei per puse?
J@lanta, jei nesunku imesk teslos recepta su varske ir soda. aciu smile.gif man tai ir bulku su mielem gana, nenoriu ir kitur ju det, kad nepadaugint. kas per daug, tas nesveika rolleyes.gif
Atsakyti
pamatavau formeles - 23cm jos ilgio...
is puses kg miltu (emiau standartini recepta, kuri naudoju duonkepei ir kurio kiekis man patinka) isejo dvi formeles, tad trijoms tikrai reiketu 800g miltu...
kepiau paguldytas, uzkimstas - issipute ir uzsipilde thumbup.gif
tiesa, kepe neilgai - dejau i salta orkaite (ten pakilo), kepiau 20min - iskepe ir apskrudo (atidariau dangteli, patikrinau pagaliuku), puikiai atsoko nuo krastu (buvau pamakalavusi aliejumi). Dukra dar issispaude formelemis surio ir stai - super duper sumustiniai wub.gif
Sioms formelems siuo metu Ermitaze akcija - 5.99Lt, iprasta kaina 9.99Lt
uf.... gal viska susakiau smile.gif
Dolli - na, jei tavo duonkepe tokia, kad neturi Bake programos ar isjungta nusimusa nuo programos, tai vadinasi - arba negalesi kepti duonkepej bezdzioniu pyrago, arba per 7min ji turesi suformuoti.... Sakyciau tai labai realu smile.gif Dar galima tiesiog isimti tesla likus kepimo ir kiek daugiau kildinimo laiko ir duonkepes neisjungt... (jei aiskiai pasakiau cia) ir formuot pyraga, paskui statyt atgal kibireli ir palikt...
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2010 01 15, 17:40)
Klausimas toms, kurios turi tas formines formeles duonai... Ar jos miniatiurines ar dideles???



QUOTE(dzhina @ 2010 01 15, 18:22)
idomu kiek cm yra jos ilgio g.gif  ar man tilps i ciklonine krosnele blush2.gif


Mr. R atsakė jau - 22 x 9


Nu beždžionių duoną suformuot per 7 minutes aš niekai nesugebėčiau. nebent daryt ne 50 bundukių, kaip kad įsigudrinau, ir daugiau, o kokias 20. Šiandien 54 bundukes paskubom formavau kokias 20 - 25 minutes.
mano Kenwoodas turi stopą. Gal ir Moulinexas tokį tur? Būt išeitis gal...

Kepiau šiandien Beždžionkas su lašinukais.. Bliamba, mergai, nerealuuuuuuuuuuuu..MNIAMMMMMMMMMMMMMM...
Papildyta:
Ačiū už Burėkų receptą. Bandysiu.
Nors esu giliai įsitikinus, kad tikri čeburėkai turi būt daromi su tešla "Vanduo-miltai-druska".. Tik kočiot tešlą reikia iki permatomumo...
Nu bet būrėkų grožiui neina atsispirt smile.gif Reik bandyt smile.gif
Atsakyti
o gal pasakysit kiek mazdaug laiko kepa bezdzioniu pyragas, nes yra tokia programa kaip "virimas" raso kad ja galima pasinaudoti jei buvo nutrauktas elektros tiekimas, tai matyt ir kepa ant jos, bet ten jau turi nustatyti laika kiek cia kepti, tai mazdaug gal galit pasakyt kiek cia ji kepa.
O siaip mano duonkepe snd tik atostogauja, isikanday viena duonos recepta ir varau, B baisiai patiko taj sake kol jis neatsubos kitos nekepti doh.gif tai kaip diena taip kepaliukas susivalgo, skani istikruju ta namine duonyte smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Dolli_: 15 sausio 2010 - 19:58
Mažesnės mentelės skirtos kvietinei, o didesnes-ruginiai tešlai

QUOTE(Rasma @ 2010 01 15, 13:35)
Štai jums ir skylutės biggrin.gif

Šiaip aš ciabatta dariau 'ilguoju būdu', kur apie 18 val. tešla ruošiama ir mielių minimumas. Nes pagal šios temos receptą, kur pirmame puslapyje, per kokias 6 val. galima pagaminti, nes mielių žymiai daugiau eina ir tešlą greičiau iškelia rolleyes.gif

Bet visgi Ciabatta labai jau panaši į paprastą duoną, skylių kažkaip nesimato blush2.gif
Aš anksčiau dariau Ciabatta tikra, VISAI be mielių, tai ten reikia beveik para daryt, bet skylės tai Tik kad recepto neatspausdinau, o vaikas vasara virusą pasigavo, tai viską teko ištrint doh.gif

QUOTE(raimuxe @ 2010 01 15, 14:04)
O kokie tie paprasti ruginiai? Iš kur tokių gauti g.gif  Aš darau iš rupių ruginių miltų, bet man nepakyla jis schmoll.gif

Paprasti ruginiai miltai, smulkaus malimo. Reikia rupius maišyt su nerupiais smile.gif

QUOTE(J@lanta @ 2010 01 15, 15:57)

aš tai darau su soda - tik pilu kefyrą, taip pat kartais įdedu pokelį varškės. Tešla gaunasi mikšta, puri. Tokią naudoju ne tik čeburekams, bet ir kepdama tokius mažus pyragėlius su kopūstais,  grybukais  mirksiukas.gif
gal galėtum trumpai apie "ilgąjį būdą"  mirksiukas.gif

Ir aš darau iš varškės, tokius thumbup.gif
Čeburekai:
Išeina apie 20 vnt.
2 pakeliai varškes (šlapios), puodelis kefyro, 1 kiaušinis, miltu kad tešla gautųsi.
Įdarui: mėsyte, svogūnas, krapai, sultinio kubelis.
Tešlą suminkai ir formuoji blynus i kuriuos dėsi įdarą (darau labai plonus, nes stori varškėčiai bus)
Mėsyte paverdu, tada sumalu su kombainu, pakepu kartu su svogūnais. Iškepus įdedu krapu (nebūtinai) ir puse puodelio sultinio (iš kubelio).
Viskas, dedu įdarą, užspaudžiu ir kepu keptuvėje (kepa labai greitai), kol apskrus.

Atsakyti
QUOTE(Dolli_ @ 2010 01 15, 19:57)
o gal pasakysit kiek mazdaug laiko kepa bezdzioniu pyragas,


Pilną normą kepu 1 val, pusė normos - 50 min

(Vakar kepiau vienčą, šian dvi..ryt vėl kepsiu smile.gif)).. Svečiams, dovanoms smile.gif
Papildyta:
Tiesa, šian kepiau 2 beždžionkas iškart, tai labai pravertė du Kenwoodo kibirukai. Viena minkės, paskui kol tą pirmą formavau ir kildinau, išsiminkė antra, kol pirma kepė, formavau ir kildinau antrą.. Vnž tarp dviejų pyragų gavos ne 4 val (tiek išeina procedūra) skirtumas, o viso labo tik valanda.
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2010 01 15, 15:57)
gal galėtum trumpai apie "ilgąjį būdą"  mirksiukas.gif


"Kenwood" duonkepėje tai ruošiu pagal 'artisan dough' programą (kur apie 6 val. trunka), bet šįsyk duonkepėje tik minkiau ir kildinau.

Pati pradžia duonos kepimo išvakarėse (aš ruošiu vakare ir kepu duonelę kitą dieną priešpiet, bet jei norėtųsi kepti vakare, tai tešlą reiktų bent jau iš ryto pasiruošti):
Sumaišau 1/8 a. š. sausų mielių su 2 v.š. šilto vandens (nekaršto!) ir palaukiu apie 5 min., kol ištirps, tolygiai išsimaišys. Į dubenį supilu tas ištirpusias mieles, pridedu 80 ml kambario temperatūros vandens ir 150 g miltų (čia naudojau" Šiaulių", I r.). Maišau 5 min. Tada viską uždengiu maistine plėvele, pastatau šiltai ir laikau per naktį (bet galima iki paros pralaikyti..mažiausiai 12 val.).

Po 12 val.: sumaišau 1/2 a. š. mielių su 2 v.š. šilto pieno, palaukiu apie 5 min., kol mielės ištirps. Supilu mieles į dubenį, dedu 'raugą' (ta tešlos dalis kuri buvo laikyta 12 val), 160 ml. kambario t-ros vadens, 1 v.š. aliejaus ir 300 g miltų. Ir viską minkau duonkepėje, arba mažiausiu greičiu mikseriu su antgaliais tešlai ruošti plaku 15 min. (su mikseriu atsargiai: tešla elastinga, lipni ir jei mikseris silpno galingumo gali pradėti kaisti motoras..pas mane Braun 500 W, tai daugiau 10 min. neužkaitęs ir nepasmirdęs neištempdavo, tad toliau intensyviai minkydavau rankomis). Po to pridedu 1.5 a.š. druskos ir dar minkau 5 min. Iškratau tešlą iš dubenio, dubenį ištepu aliejumi, dedu atgal tešlą, apvynioju maistine plėvele ir palieku 1.5 val. šiltai (tešla turi pakilti mažiausiai dvigubai..ir bus kaip pirmoje foto - labai lipni, elastinga, korėta oro burbulais).
Galima iškart padalinti į dvi dalis, padėti ant miltais pabarstyto stalo, švelniai timptelėti kiekvieną gabaliuką į stačiakampį ir pridengus drėgnu rankšluosčiu truputį pakildinti, tada tešlos oro tarpai bus dar didesni ir kepti.

Bet aš tešlą krumpliais paspaudau iki stačiakampio, pabarstau miltais, o tada lenkiu nuo viršaus link vidurio ir nuo apačios link vidurio. Vėl krumpliais paspaudau, tada lenkiu iš kairės link vidurio, ir iš dešinės link vidurio. Gaunasi tokios 'bandutės'. Tada dar sykį krumpliais paspaudau, patempiu į pailgesnę formą, dedu į skardą (kurioje patiesiu kepimo popierių) ir uždengiu drėgnu šiltu rankšluosčiu. Palieku šiltai (šiandien tepalaikiau 15 min.), bet šiaip reiktų 45 min -1.5 val.

Kepu apie 15 min., 230 laipsnių t-roje, orkaitės viduje padedu indą su verdančiu vandeniu (orkaitė kaista iš viršaus-apačios ir ventiliuojama).

Mano šeimynai tokia duona skaniausia. T.y. ne super skylėta, tik traškia plutele ir kiek akyta. Todėl aš ruošiu kiek tvirtesnę tešlą ax.gif

QUOTE(Mrs. R @ 2010 01 15, 19:12)
Sioms formelems siuo metu Ermitaze akcija - 5.99Lt, iprasta kaina 9.99Lt
uf.... gal viska susakiau smile.gif

Iki šiol neplanavau pirkti, bet kuo toliau, tuo labiau gundausi doh.gif

QUOTE(nataliuncik @ 2010 01 15, 20:06)
Bet visgi Ciabatta labai jau panaši į paprastą duoną, skylių kažkaip nesimato blush2.gif 
Aš anksčiau dariau Ciabatta tikra, VISAI be mielių, tai ten reikia beveik para daryt, bet skylės tai

Taip, panaši drinks_cheers.gif Skonis nenukentėjęs, o tokia 'neišlaikyta' iki maxi skylių, kaip Maasdam sūris - spec. pagal mano skonį smile.gif

Vis vien tada turėjot kaip pagrindą duonai raugą imti, t.y. rauginti dalį duonos, nes kitaip neįsivaizduoju kas ją išpurentų g.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2010 01 15, 20:34)
Vis vien tada turėjot kaip pagrindą duonai raugą imti, t.y. rauginti dalį duonos, nes kitaip neįsivaizduoju kas ją išpurentų g.gif

Taip, ten dedasi raugintą tešlą
Atsakyti