Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

Sveikutes,

Na ka gi...siandien jau valgiau pirmaja savo paprastute balta duonyte smile.gif Vyrui dar karsta pjovem...kei taip galima pasakyt doh.gif lotuliukas.gif
Mano duonike truputuka isbego per virsu ir todel jautesi svilesio kvapas....jau issigandom, kad dega biggrin.gif

foto tokia truputuka nevykusi

user posted image


QUOTE(Mrs. R @ 2009 12 22, 00:18)
Miltus perkam PL - ir pigu - vos po 1Lt/kg (praeitą kartą pirkau po 50ct/kg) ir geri  thumbup.gif Tai PL mano pagr pirkiniai b8na - pienas UA (1.3Lt), cukrus (2Lt) ir miltai (~1Lt/kg)

As irgi nesenai miltus pirkausi PL, papigiai thumbup.gif Tik nepagalvojau ju uzsipirkti del duonkepes daugiau biggrin.gif
O kas cia per UA pienas? blush2.gif

QUOTE(gėliukas @ 2009 12 22, 10:05)
mes su su Superbaba kažkaip kartu užsipirkom agregatą  thumbup.gif

drinks_cheers.gif


O jus tuos kuciukus isminkot, tiksliau duonkepe isminko...eisiu aiskintis ka ten kur spaust, o paskui i orkaite? O reikia skarda istepti kuom nors? O gal ant kepimo popieriaus dedat?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo SuperBaba: 23 gruodžio 2009 - 08:40
QUOTE(Taurė @ 2009 12 23, 05:24)
Buttermilk Rye Bread

2 lb dydis

1 cup water
1 cup buttermilk
2 tablespoons vegetable oil
½ cup mashed potato mix (dry)
3 cups bread flour (cia miltai?? o tas cup tai kiek gramu?  blush2.gif )
1 ¼ Rye flour
1 ½ teaspoons salt
2 tablespoons packed brown sugar
1 ½ teaspoons caraway seed (dedu kmynus)
2 ¼ bread machine or quick active dry yeast (mieles?)

naudoti Basic/White cycle.
1 riekutė 155 kalorijos  bigsmile.gif

Gavosi labai labai skani. Tik nesugalvoju ką daryti, kad nekristų viduriukas. Trečia kartą darant bandysiu miltų dadėti, jei nesigaus, tada mažiau mielių dėsiu įtariu  g.gif

suzymejau neaiskumus blush2.gif

QUOTE(SuperBaba @ 2009 12 23, 08:39)

O jus tuos kuciukus isminkot, tiksliau duonkepe isminko...eisiu aiskintis ka ten kur spaust, o paskui i orkaite? O reikia skarda istepti kuom nors? O gal ant kepimo popieriaus dedat?

BABA thumbup.gif as tai visus saldzius kepinius kur kepu orkaitej ant kepimo popieriaus dedu 4u.gif tesla ruosi pgl programa "mieline tesla" pas mane ji 1 val.25 min trunka, maisymas ir kildinimas thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerutė @ 2009 12 23, 09:58)
BABA  thumbup.gif  as tai visus saldzius kepinius kur kepu orkaitej ant kepimo popieriaus dedu  4u.gif  tesla ruosi pgl programa "mieline tesla" pas mane ji 1 val.25 min  trunka, maisymas ir kildinimas  thumbup.gif

Dekui, bandysiu ir as kuciukus smile.gif

O tai kodel pas mane duonike per virsu siek tiek nuejo? Tikriausiai kazko per daug idejau g.gif
Atsakyti
BABA mano pirmoji irgi didumo arklinio buvo hihihi.gif juk pgl recepta viska darei?
gal cia pirmas uzkaitimas duoda savo lotuliukas.gif daugiau tokia didele nesigauna, nors tiesa as balta duona dabar trumpu rezimu kepu, nes man skaniau kai ji lieka balta, o kai ta pacia kepu ilgu rezimu ji buna gelsva unsure.gif rolleyes.gif
tai kokia duonkepe isigijai mirksiukas.gif blush2.gif
Atsakyti
Nerute, na paziuresim koks bus antras kartas smile.gif O duonkepe Kenwood 350 biggrin.gif man ji dera prie virtuvines technikos biggrin.gif
Atsakyti
Buttermilk Rye Bread

2 lb dydis (908g) kepalo svoris jei reikia nustayti ant mašinos svorį.

1 cup water
1 cup buttermilk
2 tablespoons vegetable oil
½ (125g) cup mashed potato mix (dry) (milteliai bulvių košei padaryti )
3 (750g) cups bread flour (balti miltai duonai, bet ne tie kur paprasti blynams kept )
1 ¼ (310g)Rye flour (Ruginiai miltai)
1 ½ teaspoons salt
2 tablespoons packed brown sugar (nepuriai, o prispausta į šaukštelį)
1 ½ teaspoons caraway seed (dedu kmynus)
2 ¼ bread machine or quick active dry yeast ( sausos-aktyvios, arba duonkepei skirtos mielės)

naudoti Basic/White cycle.
1 riekutė 155 kalorijos bigsmile.gif

Gavosi labai labai skani. Tik nesugalvoju ką daryti, kad nekristų viduriukas. Trečia kartą darant bandysiu miltų dadėti, jei nesigaus, tada mažiau mielių dėsiu įtariu
Papildyta:
QUOTE(SuperBaba @ 2009 12 23, 02:01)
Dekui, bandysiu ir as kuciukus  smile.gif

O tai kodel pas mane duonike per virsu siek tiek nuejo? Tikriausiai kazko per daug idejau g.gif

Kažko įkrovei " iš širdies" lotuliukas.gif
Vėliau išmokesi labai taisyklingai sudėti thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Taurė @ 2009 12 23, 10:41)
Kažko įkrovei " iš širdies"  lotuliukas.gif 
Vėliau išmokesi labai taisyklingai sudėti  thumbup.gif

Matyt, labai jaudinausi biggrin.gif

O sakykit..pvz mano duona tokia minksta, o kaip ja graziai supjaustyti, kad galeciau patiekt sventiniam stalui? blush2.gif Gal ja padziovint? lotuliukas.gif
Atsakyti
Sveikos kepėjėlės,

patarkit prašau pradedančiajai kepėjai - kepant juodą duonelę receptuose naudojamas salyklas. sakykit koks jis turi būti ar ruginis salyklas, ar ruginis salyklas baltas, ar salyklo ekstraktas? dar sako, būna ir skrudintas?.. Visai susimaišiau, nes receptuose rašoma tiesiog sauso salyklo kiekis, o pas tiekėjus tas salyklas turi kelis pavadinimus.

Būsiu dėkinga Jums už pagalbą.
Linksmų švenčių visiems smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Taurė @ 2009 12 23, 09:41)
Vėliau išmokesi labai taisyklingai sudėti  thumbup.gif

pratęsiu mintį Tavąją
taisyklingai sudėti iš akies mirksiukas.gif
kai įgusi - tai nė matuot nereikės

QUOTE(SuperBaba @ 2009 12 23, 10:18)
O sakykit..pvz mano duona tokia minksta, o kaip ja graziai supjaustyti, kad galeciau patiekt sventiniam stalui? blush2.gif Gal ja padziovint? lotuliukas.gif

tai liuks kad minkšta thumbup.gif o ne plyta

neskubėk pjaustyti jos karštos - nes tada veliasi ir negražiai pjaunasi mirksiukas.gif leisk jai atvėsti
na ir žinoma ne ką mažiau svarbesnis peilis - turėk spec duonai pjauti

QUOTE(gretha @ 2009 12 23, 12:14)
patarkit prašau pradedančiajai kepėjai - kepant juodą duonelę receptuose naudojamas salyklas. sakykit koks jis turi būti ar ruginis salyklas, ar ruginis salyklas baltas, ar salyklo ekstraktas?

kepant juodą ruginę duona - naudojamas ruginis fermentuotas salyklas mirksiukas.gif esu pirkusi šitą http://www.salyklas.lt/index1.php?m=2 - dabar džiugu kad galima Delonoje įsigyti

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo J@lanta: 23 gruodžio 2009 - 12:41
Jolanta, o kur tiksliau tu Vilniuje gyveni? smile.gif
Atsakyti
QUOTE(J@lanta @ 2009 12 23, 12:39)
kai įgusi - tai nė matuot nereikės

swoon.gif cia jau aukstasis pilotazas laugh.gif man jau visai nieko kad i recepta nereik ziuret.. mintinai prisimenu kiekius biggrin.gif

TAURE aciu wink.gif neturiu visko tai nekepsiu blush2.gif

einu kuciukam teslos ruost wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nerutė: 23 gruodžio 2009 - 12:46
QUOTE(Nerutė @ 2009 12 23, 13:44)
swoon.gif cia jau aukstasis pilotazas laugh.gif man jau visai nieko kad i recepta nereik ziuret.. mintinai prisimenu kiekius  biggrin.gif


As kai be atminties, tai visada i recvepta ziuresiu blush2.gif lotuliukas.gif

O sakykit, kiek tu sausu mieliu reiktu i kuciukus pagal nataliunciko recepta?
Atsakyti