Įkraunama...
Įkraunama...

Kepam pačios skanią duonelę

QUOTE(Elika @ 2009 11 23, 04:35)
Aš kažkaip dėl to nesu susimąsčiusi - gerai tai ar ne.  smile.gif Tik pastebėjau, kad kai kamuoliukas susisuka dailiai, tada viršus neskyla. O dailiai man susisuka, kai kamuoliukas būna minkštesnis. Kai tešla kietesnė, tai ir susiminko ji ne tokia dailia forma. Tiksliau, kai minkštesnė, tai ji sugula gražiai, o kai kietesnė - tada tada ir skilimų būna, ir labai grublėtas paviršius pasitaiko (toks kaip ežiukas). Gerai tai ar blogai, tikrai nežinau g.gif


Nu va lygiai tas ir gaunasi ką aprašei smile.gif
QUOTE(nataliuncik @ 2009 11 23, 06:32)
Taurė, pabandyk su kiaušinio trynių patept, nustebsi  bigsmile.gif

Mėginsiu. Šiandien vėl reiks kepti, neliko ano jau, vaikai reikalauja daar blink.gif Skani ta parmazano duonytė labai ir man pačiai wub.gif

Tik kada aptepti, kai menteles išimu ?
Atsakyti
tirpsta musu kefyras ax.gif ziuresim kas gausis...

Atsakyti
QUOTE(Taurė @ 2009 11 23, 20:31)

Tik kada aptepti, kai menteles išimu ?

Taip
Atsakyti
Pas mane kažkas su raugu negerai g.gif tiksliau, raugas kaip ir kuo puikiausiai auga, dvigubėja, o vat tešlos nekelia g.gif Buvau nusiteikusi savaitgalį išsikepti duonelės ruginės, ale, vat raugas pavedė šįkart.. doh.gif Taip ir nesupratau, kas negerai.. Kaip visada dalį miltų su raugu užpyliau vandeniu, išmaišiau ir palikau per naktį šiltai. Vat po nakties ta masė jokios gyvybės nerodė... unsure.gif o paprastai man ji "burbuliuodavo" ir jausdavosi rūgštelės kvapas. O šįkart ta masė tokia kaip, kad būtų paprasčiausiai miltai užpilti vandeniu-jokio kvapo, jokio burbuliavimo.. nieko.. unsure.gif kažkip keista, nes visada kažkas vykdavo. Nejau mano raugas paseno? unsure.gif bet gi nuolat maitinamas, visada puikiai pakyla ir kvapas kaip gero raugo. g.gif Na, jei būtų mažai šilumos, tai bent raugo kvapas jaustųsi toje masėje, o dabar toks jausmas, kad būčiau miltus vandebiu užpylus ir laukčiau kažko doh.gif
Atsakyti
Sveikos.
Vakar iskepiau zadeta duonele su semkom, moliugo seklom, sezamu ir dar kazkokiom seklytem...
user posted image

Receptukas:
3/4 saukstelio mieliu
400g miltu (maisiau miltus baltus su rupiais)
1saukstelis cukraus
1saukstelis druskos
20g sviesto
270ml vandens
ir visas seklytes dejau is akies (na, gal kazkur po 1sauksta visu)... Pas mane jos dedas i spec induka, tai nereik dabot kada subert... smile.gif
Atsakyti
paga nataliuncik receptus iškepiau borodino duonelę ir paprastą batoną.Labai džiaugiuosi thumbup.gif kad pavyko ir labai dėkoju už receptus ir pagalbą. Jūsų pasiūlyta duona patiko ir abiems šeimos vyrams,tad patys nuoširdžiausi linkėjimai ir nuo jų drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(panterele35 @ 2009 11 23, 19:57)
As dariau dusyk is kefyro, man nepatiko, gaunasi tas pats kefyras tik su prieskoniais (na man nesigavo kazkodel tokia kokia pavaizduota foto, atitirpo ir liko skystas kefyras, i varske visai net nepanasu), ispyliau i kriaukle, o stai dariau pagal si recepta, tai visai kas kita, gavosi tikra rikota

man is kefyro gavosi visai neblogai, bet tik tiek, kad tai panasiau i paprasta varskyte ar varskes krema, toki rugstoka. O va is pieno, grietineles ir citrinos gaunasi visai kas kita - tikra rikota wub.gif ja galima ruosti ir saldziai, ir rugsciai. Be to, gaunasi kur kas pigiau nei parduotuvine rikota. Kuri be kita ko galioja ilgai ilgai ir matyt turi ivairiausiu konservantu. O cia sviezias produktas wub.gif
Jei yra dar rikotos megeju, tai siulau isbandyti musu seimynos pamegta duonele su rikotos idaru ax.gif http://www.supermama...?...0381&st=468
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mama_Greta: 24 lapkričio 2009 - 21:49
Taigis, antras bandymas su naminiu raugu pavyko clap.gif Duonytė iškilo ir gražiai iškepė. Dabar norėčiau pabandyti iškepti ruginę duoną su naminiu raugu. Kaip sakot, ar pavyks ruginė su kvietiniu raugu? Sakau, gal neiškels ruginių miltų blush2.gif O gal galit parekomenduoti vykusį receptą duonos su naminiu raugu, kad būtų rūgšti... Kažkaip dar nesirįžtu receptuose su mielėmis keisti mieles raugu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Trolėmolė @ 2009 11 24, 23:30)
Taigis, antras bandymas su naminiu raugu pavyko  clap.gif Duonytė iškilo ir gražiai iškepė. Dabar norėčiau pabandyti iškepti ruginę duoną su naminiu raugu. Kaip sakot, ar pavyks ruginė su kvietiniu raugu? Sakau, gal neiškels ruginių miltų  blush2.gif  O gal galit parekomenduoti vykusį receptą duonos su naminiu raugu, kad būtų rūgšti... Kažkaip dar nesirįžtu receptuose su mielėmis keisti mieles raugu  ax.gif

clap.gif žinai, aš nebandžiau maišyt, ruginę duoną su ruginių raugų darau, batonus/pyragus – su kvietinių blush2.gif
Man šita duona patinka duona su raugų
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 11 25, 00:51)
clap.gif žinai, aš nebandžiau maišyt, ruginę duoną su ruginių raugų darau, batonus/pyragus – su kvietinių blush2.gif
Man šita duona patinka  duona su raugų


Tai šitą ir kepiau dabar. Tik dėjau kvietinius miltus, tai gavosi šviesi. Čia turbūt ruginių miltų yra, kad duonelė tamsi? Ar jaustųsi nors kiek rūgšties jei dėčiau rupius ruginius miltus?
O kokiu pyragus darai?
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 11 24, 12:19)
Pas mane kažkas su raugu negerai  g.gif tiksliau, raugas kaip ir kuo puikiausiai auga, dvigubėja, o vat tešlos nekelia  g.gif  Buvau nusiteikusi savaitgalį išsikepti duonelės ruginės, ale, vat raugas pavedė šįkart..  doh.gif Taip ir nesupratau, kas negerai.. Kaip visada dalį miltų su raugu užpyliau vandeniu, išmaišiau ir palikau per naktį šiltai. Vat po nakties ta masė jokios gyvybės nerodė...  unsure.gif o paprastai man ji "burbuliuodavo" ir jausdavosi rūgštelės kvapas. O šįkart ta masė tokia kaip, kad būtų paprasčiausiai miltai užpilti vandeniu-jokio kvapo, jokio burbuliavimo.. nieko..  unsure.gif  kažkip keista, nes visada kažkas vykdavo. Nejau mano raugas paseno?  unsure.gif bet gi nuolat maitinamas, visada puikiai pakyla ir kvapas kaip gero raugo.  g.gif  Na, jei būtų mažai šilumos, tai bent raugo kvapas jaustųsi toje masėje, o dabar toks jausmas, kad būčiau miltus vandebiu užpylus ir laukčiau kažko  doh.gif

Pabandyk į tą raugą dar įberti kokį šaukštą kmynų, kartu su miltais. Kmynai suaktyvina rūgimą.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2009 11 25, 09:37)
Pabandyk į tą raugą dar įberti kokį šaukštą kmynų, kartu su miltais. Kmynai suaktyvina rūgimą.


Pabandysiu bigsmile.gif ačiū 4u.gif
Atsakyti