Įkraunama...
Įkraunama...

Plaukų dažymas chna, basma ir kitomis žolėmis

smile.gif
Papildyta:
Dedu pradžią iš praeitos temos smile.gif

Tęsiam temą apie plaukų dažymą.

user posted image

Sukeliu pagrindinę informaciją:

Mums žinomos ir naudojamos žolės:

CHNA [arab. hinnā], raudonai geltoni dažai, gaminami iš krūmo Lawsonia inermis lapų.

BASMA Kitaip žinoma kaip INDIGO. Irgi susmulkinta augalas, kuris padeda nudažyti plaukus tamsiau (beveik juodai net). Naudojamas kartu su chna.

AMLA (Indiškas agrastas), kuris yra turtingiausias vitamino C šaltins. Dedant šiek tiek į mišinį duoda šaltensį atspalvį.


QUOTE(jadzka @ 2009 06 17, 12:32)
Maišymo gudrybės:

smile.gif  Kad plaukus mažiau sausintų galima įpilti šiek tiek aliejaus, plikyti pienu, užpilti kefyru, įdėti kiaušinį ir pan.

smile.gif  Kad būtų naudinga plaukams, galima plikyti įvairių žolių nuovirais (čiobrelių, rozmarinų, ajerų, ąžuolo žievęs ir pan.

smile.gif  kad stiprintų plaukus ir saugotų nuo slinkimo galima įberti cinamono, rozmarinų ar kitokio eterinio aliejaus ir t.t.

smile.gif Kad spalva būtų raudonesnė galima plikyti raudonu vynu, dėti paprikos miltelių ir pan.

smile.gif kad spalva būtų geltonesnė - galima dėti ciberžolės.

smile.gif Kad spalva būtų rudesnė - galima eksterimentuoti su Chna/ basma asantykiu, dėti amlos, mušti kiaušinį, plikyti juodalksnių nuoviru, ažuolo žievės nuoviru, juoda stipria kava, juoda stipria arbata,  pilti eterinių aliejų, plikyti mišinį metaliniame inde ir pan.

smile.gif Kad geriau išsiskirtų chna spalva, patariama plikyti chna su 80 laipsnių temperatūros vandeniu ir įpilti rūgšties (citrinos sulčių, acto, apelsinų sulčių ar pan.) Taip pat patariama ir šiltai palaikyti mišinį.

smile.gif Kad spalva geriau įsigertų į plaukus reikia tepti šiltą košę ant išplautų drėgnų plaukų nedėjus kiokio kondicionieriaus, užsidėti plėvelę/ maišelį ar dušo kepurėlę ir apvynioti šiltai (arba užsimaukšlinti patogią kepurę.

smile.gif Norint, kad gautųsi beveik juoda spalva, reikia pirma nudažyti plaukus chna, o paskui Basma.

smile.gif Mano įsitikinimu, daug įtakso spalvai turi ir pačios žolės (Chna kokybė labai skiriasi).

Bent kokiu atveju, dažymas žolėmis yra tarsi menas, ir kiekviena turi atrasti sau labiausiai tinkantį derinuką.  Nė viena nepatars kaip garantuotai išgauti vienokią ar kitokią spalvą, galima tik pasidalinti patirtimi smile.gif
Mums patinka šis psl. Jame daug naudingos informacijos:

http://www.hennaforhair.com/
O apie gvazdikėlius - tai juos sumaltus albai gerai tiesiog sumaišo į žoles ir pliko kiek supratau. bet sijoja irgi, kad miltukai būtų.

Atsakyti
Jadziuk, dėkui už naują temą 4u.gif

Dažaisi šiandien? Aš rytoj dažysiuos, ketinau tik kaukę nuo slinkimo užsiteplioti, bet nutariau suderinti viską: prieš plovimą - kaukė, po plovimo - chna smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Miaška @ 2009 11 07, 23:13)
Jadziuk, dėkui už naują temą 4u.gif

Dažaisi šiandien? Aš rytoj dažysiuos, ketinau tik kaukę nuo slinkimo užsiteplioti, bet nutariau suderinti viską: prieš plovimą - kaukė, po plovimo - chna smile.gif


Jo, dažausi smile.gif Baigsis Šok su manim: eisiu skalbti lotuliukas.gif O tai jau šaknys matėsi nemenkai lotuliukas.gif be to nemažai išslinko plaukų... tai va lepinu biški lotuliukas.gif

P.S. ciberžolė gėris lotuliukas.gif Biški labiau auksinę spalvą padaro smile.gif
Papildyta:
QUOTE(aMo @ 2009 11 07, 22:54)
iš šviesiai rudos į juodą  smile.gif

Vis tiek lygiai neuždažys... reiks per kelis kartus tikrai...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jadzka: 07 lapkričio 2009 - 22:19
QUOTE(jadzka @ 2009 11 07, 22:21)
P.S. ciberžolė gėris  lotuliukas.gif  Biški labiau auksinę spalvą padaro smile.gif


Nei karto nedėjau, manrods... Kiek dedi ant visos makalošės? Ir aš noriu būti auksinė mergaitė biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Miaška @ 2009 11 07, 23:29)
Nei karto nedėjau, manrods... Kiek dedi ant visos makalošės? Ir aš noriu būti auksinė mergaitė biggrin.gif


Arbatinį šaukštuką su kaupu smile.gif Nu nebūsi visai auksinė smile.gif tokia kaip auksinis rudenėlis geriausiu atveju lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2009 11 07, 22:31)
Arbatinį šaukštuką su kaupu smile.gif Nu nebūsi visai auksinė smile.gif tokia kaip auksinis rudenėlis geriausiu atveju  lotuliukas.gif


O gaila, norėčiau visa auksinė... tongue.gif
Reikės rytoj pamėginti įmesti tos ciberžolės, turiu sočiai...
Atsakyti
QUOTE(Miaška @ 2009 11 07, 23:37)
O gaila, norėčiau visa auksinė... tongue.gif
Reikės rytoj pamėginti įmesti tos ciberžolės, turiu sočiai...


Nu pabandyk smile.gif paskui parašysi ir čia smile.gif
Aš išsiskalavau jau makaulę: na kaip visada spalva smile.gif Ruda rausvai gelsvai ryžai lotuliukas.gif

Žolių natūrali lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2009 11 07, 23:18)
Nu pabandyk smile.gif paskui parašysi ir čia smile.gif
Aš išsiskalavau jau makaulę: na kaip visada spalva smile.gif Ruda rausvai gelsvai ryžai  lotuliukas.gif

Žolių natūrali  lotuliukas.gif


Apsiturbaninau: turkiška chna, plikyta arbata, šlakelis alyvuogių aliejaus, šaukštelis ciberžolės, kiaušinio trynys. Skystoka gavosi, ilgai nelaikysiu, jei pradės per kaklą tekėt doh.gif

QUOTE(ernesin @ 2009 11 07, 23:37)
Merginos, jei pas jus uždaras ratas tai taip ir parašykite, matau jog senbuvės bendraujate, o į klausimą nebeatsakote g.gif


Neuždaras, neuždaras - aš trumpam užbėgu, ne visada viską skaitau mirksiukas.gif
Matau, Selga jau viską sutvarkė thumbup.gif
Atsakyti
Sveikos merginos 4u.gif
Labai apsidžiaugiau, kad radau šitą temukę.
Žodžiu, situacija tokia:
Jau koks pusmetis labai slenka plaukai. Gydytoja uždraudė dažyti plaukus, leido tik nebent su augaliniais dažais, tokiais kaip Chna ar Basma.
Taigi, norėčiau jūsų, kaip patyrusių paklausti:
1. Kokių man dažų iš minėtųjų reikia nusipirkti, kad nudažytų juodai (mano plaukai visuomet buvo dažomi " dark brown" ).
2. Kokios firmos geriausiai naudoti?
Labai dėkoju už info 4u.gif blush2.gif
Atsakyti
O, nauja tema smile.gif smagu, kad vis daugiau merginų aplanko šią temą.
Norėčiau pasidžiaugti savo plaukų kvapu. cool.gif anksčiau, kai po dažymo plaukai kiek sušlapdavo, pasijusdavo malonus žolių kvapas( man jis malonus, tik aštrokas), dabar, kai pilu eterinių aliejų, jaučiamas gėlių kvapas( pilu ylang - ylang) su švelniu šieno prieskoniu. wub.gif
Atsakyti
QUOTE(raimuxe @ 2009 11 08, 21:12)
1. Kokių man dažų iš minėtųjų reikia nusipirkti, kad nudažytų juodai (mano plaukai visuomet buvo dažomi " dark brown" ).
2. Kokios firmos geriausiai naudoti?
Labai dėkoju už info 4u.gif  blush2.gif


Visai juoda nebūsi... O norint gati spalva arčiausiai juodos, daug terlionės: reikia pirma dažyti tik chna, o paskui - tik basma. Niekad nesu to dariusi, nes man ruda labiau patinka smile.gif

QUOTE(Sulu @ 2009 11 08, 21:31)
O, nauja tema  smile.gif smagu, kad vis daugiau merginų aplanko šią temą.
Norėčiau pasidžiaugti savo plaukų kvapu.  cool.gif anksčiau, kai po dažymo plaukai kiek sušlapdavo, pasijusdavo malonus žolių kvapas( man jis malonus, tik aštrokas), dabar, kai pilu eterinių aliejų, jaučiamas gėlių kvapas( pilu ylang - ylang) su švelniu šieno prieskoniu.  wub.gif

Maniškiai visada "šieneliu" kvepia. Būna, koks stipresnis priedas permuša, bet kurio laiko vis tiek išlenda šieno kvapas. Man netrukdo, ir visai patinka...

Atsakyti
QUOTE(Miaška @ 2009 11 09, 00:34)
Visai juoda nebūsi... O norint gati spalva arčiausiai juodos, daug terlionės: reikia pirma dažyti tik chna, o paskui - tik basma. Niekad nesu to dariusi, nes man ruda labiau patinka smile.gif

Aciu uz nauja tema 4u.gif .Paskutine karta taip dariau.Bet isejo tikrai ne juoda spalva,o tamsia ruda.Gal del to ,kad tik antra karta daziau su chna ir basma,o gal del chnos kokybes,nes pirkau cia. g.gif .Tai galima ir man i jusu rata blush2.gif ?
Papildyta:
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo olivka9: 09 lapkričio 2009 - 13:33