Įkraunama...
Įkraunama...

Mokinio krepšelio pervedimas neformaliam ugdymui

jo ir man idomu nes jei grubiai molio pakelis 5 lt tai kiek jo uztenka laiko? negi visa menesi su vienu molio pakeliu????
Atsakyti
QUOTE(Astra @ 2009 10 24, 18:06)
Kauno Ąžuolo katalikiška mokykla. Pernai keramikos būrelis buvo nemokamas,tik simboliškai po 5 Lt už molį mokėjom, šiemet jau 20 Lt berods mėnesiui.

Maniškis irgi ten mokosi bet nei pernai, nei šiemet už būrelį nemoka. Jis ne keramiką lanko g.gif
Atsakyti
Aš dar pagalvojau, kad keramikė gal neša tuos molio dirbinius išdeginti? Tai irgi kainuoja. Gal taip ir susidaro ta kaina?
Atsakyti
QUOTE(zinulė @ 2009 10 24, 18:10)
Maniškis irgi ten mokosi bet nei pernai, nei šiemet už būrelį nemoka. Jis ne keramiką lanko g.gif



O ką lanko? (jei ne paslaptis) ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Astra @ 2009 10 24, 20:03)
O ką lanko? (jei ne paslaptis) ax.gif

šiemet kvadratą, ateitininkus, pernai tik ateitininkus
Atsakyti
Mano dukra lanko baseina, bet nevisada gaunam ta kompensacija blush2.gif
Atsakyti
Mano merginos lanko daug visko: šokius, gitarą, rankinį, keramiką.
Visi būreliai skirtingose įstaigose: rankinio klubas atskirai įkurtas, keramika - mokykloje, gitara ir šokiai - saviraiškos centre.

Aš suprantau, kad mokinio krepšelio dalį pasiimti suinteresuota kiekviena šių papildomo lavinimo įstaigų - visi uoliai kišo popierius (sutartis, sutikimus, anketas, paraiškas ir t.t) ir reikalavo iš mokyklos pažymų.
Lyg į kokią ES paramą pretenduotumėm....

Įdomiausias pasirodė vienas garsus šokių kolektyvas.
Atėjo mokyklą, perėjo per klases, pakvietė vaikus šokti.
Pirmiausia pakišo tą pačią krūvą popierizmo, o tada pavadino jų grupę SMALSUČIAI (kažkaip pan., nepamenu), paskyrė vieną repeticiją per savaitę, o kai nuėjau tų šokių pasižiūrėti, juokas paėmė - penkiamečiai taip šoka, o ne penktokai-šeštokai.
Pasiūliau vaikams grįžti į senąjį šokių kolektyvą...
Panašu, kad taip kažkas pasistengė susišluoti likusius pinigus nuo to mokinio krepšelio...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo dilidin: 17 lapkričio 2009 - 16:32
pirma karta isgirdau, bet labai sudomino blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Niktė @ 2011 12 01, 14:30)
Tokia tema jau yra čia.

Nuo kitų metų to paties krepšelio (100 Lt) turės užtekti ir meno mokyklai ir šokių būreliui, ir visai popamokinei veiklai. Nebebus finansuojamos neformalaus ugdymo mokyklos, kaip buvo iki šiol. Reiškia: už vaiko meno ar sporto mokyklą mokėsite nebe 50 Lt. bet ne mažiau 400 Lt (vieną vaiką ir tik už pedagogo darbą, be patalpų išlaikymo). Tiesa, diskutuotinos reputacijos, turintiems gerus vadybininkus ir prastus pedagogus (geri pedagogai geriems vadybininkams nelabai apsimoka - brangūs)būreliams atsiveria rojus. Išvada, kad liberalų ministerija nusprendė: nori būti durnas - padėsim
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sunute: 01 gruodžio 2011 - 15:07
QUOTE(Sunute @ 2011 12 01, 16:07)
už vaiko meno ar sporto mokyklą mokėsite nebe 50 Lt. bet ne mažiau 400 Lt

idomu ar tiesa?
na nesam visai vargsai, bet 400 uz meno mokykla tikrai negalesim sau leisti schmoll.gif . Ir kiek liks lankanciu tada?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *Viskasgerai*: 02 gruodžio 2011 - 08:05
QUOTE(*Viskasgerai* @ 2011 12 02, 08:04)
idomu ar tiesa?
na nesam visai vargsai, bet 400 uz meno mokykla tikrai negalesim sau leisti  schmoll.gif . Ir kiek liks lankanciu tada?

šita idėja ir sukurta išardyti puikiai veikusiai sistemai. taip, demokratijos daug daugiau, o rezultatas - prastos galimybės gabiems vaikams. Š verta tokia demokratija, kai mažamokslių popsas prilyginamas ilgamečių studijų ir investicijų duodamam rezultatui.

sakykim, nebefinansuojamos specialia eilute meno mokyklos. Krepšelis - 100 Lt. Vienam vaikui. Muzikos mokykloje instr. mokytojas turi apie 20 mokinių. Kiekvienas mokinys dar mokosi muzikos istoriją, solfedį, bendrą fortepijoną, gal chorą, gal ansamblinį muzikavimą. repšelio suma padengia apie ketvirtį tokio lavinimo kaštų. Sprendimai bus privalomi. keliai du : sunaikinama sistema, arba yra pakankamai galinčių apmokėti kaštus.
Didžiausia bėda ta, kad šių mokyklų kontingentas - vidutines pajamas turinčių inteligentų vaikai. Tokioms šeimoms net vieną vaiką taip finansuoti sudėtinga, nes maždaug tokia suma kas mėnesį (300 Lt) reikalinga tenkinti vaiko bendrus mokymosi poreikius. Atminkit, kad ir mokyklose nebeliks" nemokamų" būrelių, kurie dabar mito iš buvusio krepšelio (jis pakliūdavo mokyklos administracijos žinion). Su tam tikrais vargais iš ji buvo galima krapštyti lėšas ir nukreipti į kitą veiklą. Nuo naujų mokslo metų galėsime tą 100Lt. dėti, kur norėsime, bet realiai primokinėsime daug daugiau.

Šiaip net pasaulyje turtingose šalyse tokios prabangos meniniame lavinime beveik nėra. Gaila, kad mano vaikai į tą traukinį nesuspėjo
Papildyta:
QUOTE(*Viskasgerai* @ 2011 12 02, 08:04)
idomu ar tiesa?
na nesam visai vargsai, bet 400 uz meno mokykla tikrai negalesim sau leisti  schmoll.gif . Ir kiek liks lankanciu tada?

uždarytoje temoje yra nuoroda, įsiskaitykite
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sunute: 02 gruodžio 2011 - 09:11
Pakartosiu Sunutes pateiktą nuorodą čia:
http://www.smm.lt/na...mai.htm?id=3784

Ir norėčiau pacituoti ištrauką iš to straipsnio:
Pasirenkamasis vaikų švietimas (dabar jis vadinamas neformaliuoju) bus dviejų krypčių su skirtingo dydžio krepšeliais. Tai – neformalusis ugdymas su 100 Lt krepšeliu ir formalųjį švietimą papildantis ugdymas, įgyvendinamas per specializuotas muzikos, dailės, sporto ar kitas mokyklas, kurių krepšelio dydis priklausys nuo vaiko pasirinktos ugdymo programos (pavyzdžiui, šokio ir pan.).

Kaip tik vakar apie tai kalbėjausi su savo vaikų Meno mokyklos mokytojais - būtent dėl šios dalies ir jie, ir mes tikimės, kad viskas bus ne taip baisu, kaip Sunutės aprašoma. Būtų labai įdomu išgirsti nuomonę iš mamų, kurios gyvena tose eksperimentinėse savivaldybėse ir pirmosios susidurs su neformaliojo ugdymo krepšelio įvedimu.

Kitas momentas: prieš beveik metus buvo įvestas ikimokyklinukų krepšelis. Turėjau ką tik galimybę išgirsti dviejų darželių auklėtojų ir vadovybės nuomonę: viename krepšeliu labai džiaugiamasi, nes atsirado daugiau lėšų, kitame atvirkščiai (o darželiai labai panašūs ir grupių, ir vaikų skaičiumi). Matyt, daug kas priklauso ir nuo pačios įstaigos sugebėjimo tvarkytis, sugebėjimo priimti naujoves, persiorientuoti.
Atsakyti