Įkraunama...
Įkraunama...

Krutantys Afrikos akmenys

Lithops

user posted image

senosios temos sena tema 1 senoji tema čia sena tema 2


Laistymo ciklas :
1. Žiema. Nelaistom. Atminkite, kad litopsų laistymas nuo lapkričio iki kovo yra jų vystymo ciklo sumaišymo priežastis ir augalas gali net numirti. Skirtingai nei kiti sukulentai, litopsai auga visus metus. Su žiemos atėjimu prasideda naujas ciklas: iš pradžių to nesimato - tarp senų lapų vystosi nauji, pasislėpę giliai žemėje. Naudoja jie vandenį iš pernykščių lapų, kurie pamažu prasiskleidžia ir nudžiūsta. Balandžio pabaigoje iš jų lieka tik sausi likučiai. Tai ir yra tas "nerimosi porcesas"- jei besineriantis augalas laistomas, jis ištysta.
Kadangi litopsai neturi ramybės periodo, nereikia jų laikyti žiemą vėsiai. Turi stovėti kambario temperatūroje, bet ne prie radijatorių. Jeigu oras per daug sausas, nauji lapai būna daug mežesni nei senieji.

2. Pavasaris. Pavasaris ateina tada, kai nudžiūna senieji ,,lapai" biggrin.gif, o tai labai priklauso nuo rūšies. Pradedam laistyti.
Nuo vėlyvo pavasario iki vasaros: normalus laistymas kas 10-15 dienų (priklausomai nuo vazono dydžio) Jie turi gauti maksimum vandens nuo to laiko, kai numeta senus lapus iki tol, kai ruošiasi žydėti.

3. Vasara. Birželio mėn. beveik arba visai neliejame. Tiktai esant labai karštai vasarai, galima augalėlius truputį palieti (ypač jeigu pradeda raukšlėtis), kad turėtų pakankamą vandens kiekį suformuoti žiedų pumpurus.

4.Vėlai vasarą ir anksti rudenį, o kartais tiktai gruodį (priklauso nuo augalo rūšies, oro ir sąlygų ant palangės) tarpe tarp lapų pasirodo žiedai. Žydi 3-5 metukų augalai. Žydėjimo periodu augalą laistom. Vandens pilam gausiai, bet tarp liejimų leidžiam žemei išdžiūti. Peržydėjus/ vėlyvą rudenį lieti nustojam.

Tai bendros gairės. Visi ,,metų laikai"/sezonai gali slankioti priklausomai nuo turimų rūšių ir augalų ,,elgesio".

Šviesa:

user posted image

Didžiausi litopsų auginimo fanai perkasi flora lempas (Senukuose, Ermitažuose ir pan.) ir augina po jomis, nepasitikėdami lietuviška saule. biggrin.gif Labai patogu įsigyti taip vadinamą ,,taimerį" - laikmatį, kuris yra kišamas į rozetę, ir įjungia/išjungia šviesą kada reik. Irgi ieškoti senukuose ir pan. Negaunantis pakankamai šviesos augalas tysta.

Žemė:

1. Molinga zeme : rupus smelis : pemza (2:1;:1)
2. Humusas : kokoso pluostas : ceolitas : vermikulitas (2:2:1:1)
3. Zeme : rupus smelis (1:2)
4. Rupus smelis : humusas : keramzitas (perlitas) - (5:3:2)

Aš pati auginu Vilniaus žalumos kaktusų žemėje, maišytoje su akvariuminiu žvyriuku, pirktu Kikoje. Žvyriuką visada perplaunu su Previkur'u - fungicidu.

Dažnai kaip lithops parduotuvėse gali rasti pleiospilos nelli:

user posted image

Tai ne tas pats augalas, kaip lithops, bet jie abu priklauso pluoštagėlinių šeimai - čia labai vertinga info apie juos
iš Rojaus sodų forumo.

Sėklytes ir augalus perkamės įprastinėse gėlių parduotuvėse, arba siunčiamės iš: http://www.conos-paradise.com/.

Lithops'ų sėjimas

Conos paradise savininkas Uwe Bayer sėjimui naudoja tik pemzą, neturintiems jos, rekomenduoja 1-4mm frakcijos žvyriuką. Kiti šaltiniai teigia, kad galima sėkmingai naudoti tą mišinį, kuriame ir auginate litopsus.
Mišinį reikia sterilizuoti - geriausiai tai padaryti, pasak U.Bayer, pakaitinus jį 200 laipsnių temp. apie valandą. (Aš asmeniškai niekada nekaitinu, tik perlieju Previkur'o mišiniu - kad grybai nepultų, litopsai jų biją labai.) Taigi, į vazonėlių/daiginimo padėklų dugną klojam keramzito sluoksnelį, paruoštą mišinį, kurį gerai perliejam minkštu vandeniu*.
Paspaudžiam šiek tiek, nes paprastai sukrinta žemės gavusios vandens, dar užkraunam žemių, dar paliejam. Išlyginam. Beriam sėklytes. U.Bayer nebepila nieko ant vršaus - sėkloms sudygti reikalinga šviesa** - kiti augintojai (ir aš ) beria smulkaus žvyriuko, kurį irgi būtina prieš tai apdoroti fungicidu. Uždengiam būtinai PERMATOMA plėvele. Laikom po plėvele maždaug dvi savaites(kasdien pravėdinant), arba kol matom, kad dar vis išlenda daigeliai. Daigelius kasdien purškiam po keletą kartų. Neleidžiam žemei išdžiūti. Kai jau paauga, ,,pariebėja", galim pradėt ne tik purkšti, bet ir palieti.
Galima žvilgtelt čia:
Iliustratyvus psl. su foto, kaip sėti

Pradėjus nertis, nebeliejam. Išsinėrus laukia štai toks išpikiavimo darbas (reikia eiti į nuorodą ,,galerija", 17-18 psl.)

http://lithops.narod.ru/

Viskas biggrin.gif Ančiukai pavirto į gulbes, laistom pagal grafiką. 4u.gif Mano asmeninė patirtis parodė, kad geriausia sėti vėlyvą vasarą, rudenį - tuomet sėjinukai pradeda nertis kaip tik ramybės periodu, žiemą, ir pavasariop kartu su visais suaugėliais, gali prisijungti prie jau laistomų dičkių.
* Minkšto vandens galima gauti renkant lietaus vandenį, įkalbant vyrą turėti akvariumą, iš kurio reguliariai gausit to gėrio, arba, iš bėdos - šaldant čiaupo vandenį šaldiklyje ir jį vėl atšildant.
**Sėjinukams reikalinga šviesa, bet ne tiesioginė saulė. Pratinti prie saulės šviesos reikia atsargiai, o pirmus metus tiesioginės saulės apskritai vengti.

Atsiminkit, čia tik matmenys, tikriausiai atrasit savo būdą kaip susidraugauti su akmenimis. 4u.gif

Ačiū Saulėgrąžai už išsamią info mirksiukas.gif
Atsakyti
Kažko tylu unsure.gif
Mes ruošiamės žydėti ax.gif
user posted image
ir neriamės ax.gif
user posted image
Atsakyti
nesiseka man su jais. Praradau viltį paauginti juos ilgiau nei porą metų. Vis nugaišta. blush2.gif
Atsakyti
O kiek laiko Tau išgyveno augaliukai? g.gif
Atsakyti
persodinau savo akmenukus į bendrą vazoną. kaip kažkas rašė nelaisčiau persodinus, o tik dabar galvoju ar juos laistyti ar jau nebe ir laukti pavasario g.gif
Atsakyti
labukas,

užsikrėčiau ir aš šita liga lotuliukas.gif
pasirodau savo gražuoliuką, kuris man jau du žiedelius padovanojo, o kiti kol kas miega, matyt jei iki kitų metų datrauks tada gal pradžiugins, turiu ir iš sėkliukų jau daug pridygusiu, bet su jais kaip viskas baigsis dar nžn ax.gif
Atsakyti
koks gražuolis wub.gif čia Lietuvoj pirktas ar parsisiųstas? ax.gif

Užsikrėsti jais visai nesunku irnesakyk.gif aš jau mastau, kad norėčiau dar kelių tų gražuolių blush2.gif doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
nors mano pirmasis numirojo is senuku, bet vis gundausi vel nusipirkt...
galvoju seklyciu pasidairyt.. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 10 13, 15:00)
koks gražuolis  wub.gif  čia Lietuvoj pirktas ar parsisiųstas?  ax.gif

Užsikrėsti jais visai nesunku  irnesakyk.gif  aš jau mastau, kad norėčiau dar kelių tų gražuolių  blush2.gif  doh.gif  lotuliukas.gif

parsisiųstas... kadangi pirmas blynas buvo prisvilęs, nes buvau pirkusi lt... Bet tai mano noro nenumalšino, turiu draugę, kuri sakė, jei man šį kartą pavyks tiai ir ji vėl bandys auginti lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(<>I love......<> @ 2009 10 13, 16:51)
nors mano pirmasis numirojo is senuku, bet vis gundausi vel nusipirkt...
galvoju seklyciu pasidairyt.. ax.gif


o aš vieną vienintelį tepirkus Lt ir prigijo g.gif matyt, pasisekė bigsmile.gif

QUOTE(latinute @ 2009 10 13, 18:04)
parsisiųstas... kadangi pirmas blynas buvo prisvilęs, nes buvau pirkusi lt... Bet tai mano noro nenumalšino, turiu draugę, kuri sakė, jei man šį kartą pavyks tiai ir ji vėl bandys auginti  lotuliukas.gif


Panašu, kad jai teks pirkti... lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 10 13, 18:50)
o aš vieną vienintelį tepirkus Lt ir prigijo  g.gif matyt, pasisekė  bigsmile.gif
Panašu, kad jai teks pirkti...  lotuliukas.gif

na tada tu tikrai laimės paukštė, pas mus į miestuką nelabai ką ir atveža...

Nieko vistiek neturės iš kur gauna, pirks iš manęs... Man bus nuo to tik geriau lotuliukas.gif
Atsakyti
sveikos 4u.gif ir aš susigundžiau šiais augalėliais, ėjau pirkti kaktusų, o nusipirkau pora šių akmenukų ax.gif pastačiau ant palangės, šiaip gan vėsoka ten, dienos dabar niūrios tamsios, tai galvoju ar užteks jiems šviesos. Kada dabar man juos laistyti? g.gif Namie turių lempą su taimeriu, bet nežinau ar jungti ją jiems, ir kiek liako augalėlius po ja laikyti g.gif
Atsakyti