Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelės kepėjos renkasi čia

QUOTE(grange @ 2009 10 30, 20:32)
aha, galvojau jei jau dedu 100 gr grūdų tai tiek reik numažint. tai jei daugiau miltų tai nebūtų to šlapumo gal  g.gif nors dabar tai gera sakyčiau. tik sunkiai pjaunas. reiks ieškot naujo peilio.

Reikia pamažint miltų jei dribsnius dedi, o jei sėklos, nemažink, kaip pas tave čia maišytos, tai proporcingai mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 10 30, 19:46)
grange, labai graži, puri sveikuoliu duonelė O dėl papildomo kepimo, tiesiog reikėjo ne 100g mažint miltus, o 70-80g

o kodel butent tiek mazint? unsure.gif as jauciu buciau visus ir miltus ir grudus sumetus doh.gif

QUOTE(grange @ 2009 10 30, 20:32)
tik sunkiai pjaunas. reiks ieškot naujo peilio.

hihihi.gif mes pagaliau supratom KAM peliu rinkinyje reikalingas peilis duonai mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Nerutė @ 2009 10 30, 21:19)

hihihi.gif mes pagaliau supratom KAM peliu rinkinyje reikalingas peilis duonai  mirksiukas.gif

biggrin.gif tai aš turiu tokį ramtuotą spec. duonai, ale jis jau senas, tai reik keist nauju.
Atsakyti
QUOTE(Nerutė @ 2009 10 30, 21:19)
o kodel butent tiek mazint?  unsure.gif  as jauciu buciau visus ir miltus ir grudus sumetus  doh.gif

Čia dėl dribsniu, o šiaip, geriausia stebėt kepaliuką
Atsakyti
Pas mane jau kelintą kartą kepama duonelė prie arbatos, kurios receptas visai netyčia gavosi ax.gif

Braškinė duona (1 kg.) :

350 ml. skysčių (vanduo + konservuotų braškių sirupas),
konservuotos braškės,
2 v. š. cukraus,
600 gr. kvietinių miltų,
25 gr. kviečių gemalų,
2 v. š. pieno miltelių,
1,5 a. š. druskos,
25 gr. sviesto,
1,5 a. š. sausų mielių.

Konservuotas braškes perku kolumbo (kitokių kaip ir neteko matyt ax.gif ), toks nedidukas indelis. Koks jo tūris nepasakysiu, nes dabar neturiu namie ax.gif Atidariusi skardinę į matavimo indą nupilu sirupą ir įpilu vandens, kad bendras skysčių kiekis gautųsi 350 ml. Į kepimo indą supilu vandenį su sirupu, suberiu braškes ir visa kita dedu pagal recepte išvardintą eiliškumą. Kepu pagrindine programa.
Duona gaunasi pakankamai tamsios spalvos. Jei kas m4gsta saldžiau, drąsiai gali dėti 3 v. š. cukraus, nes su dviem saldumas gana švelnus. Labai skanu su sviestu prie arbatos. Pas mus labai greit jos nelieka doh.gif bigsmile.gif
Atsakyti
Iškepiau ir aš majonezinę duoną su svogūnais, tikrai nuostabi duona. Vyras nemėgsta baltos duonos, bet šitą kerta net ausys lapsi smile.gif O aš svogūnų nemėgstu, bet jie dingę toj duonoj, tik kvapas švelnus yra. Labai esu patenkinta šia duona, kepsiu dažniau, ačiū Delonai. Dar labai norėčiau pabandyti duoną su džiovintais pomidorais, bet Delonoj jų vis nebūna, juk neprivažinėsi ten dažnai. Gal jei kas užmatysite, kad jau yra ten džiov. pomidorų, parašykite, ačiū!
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 10 30, 21:06)
Čia dėl dribsniu, o šiaip, geriausia stebėt kepaliuką

bet kai darai pirmus kartus taigi nežinosi,koks jis turi būt... va dabar žiūrėjau,ir nesuprantu ar gerai ar ne,kilo įtarimas,kad per mažai vandens, tai įpyliau truputį, dabar tokia lipni atrodo,tai matysim kas bus,jau kepti pradėjo,tai nebegaliu daryt nieko.
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 10 30, 19:04)
Lung, išėmus iš šaldytuvo, raugą pamaitint ir laikyt šiltai, kambario temperatūroj bent

Ir ne tik prieš kepimą? Taip suprantu, kad išimu, pamaitinu, palaikau kambario temperatūroj (kiek laiko?) ir atgal į šaldytuvą? Su tuo gyvu raugu jaučiuosi visiška tundra doh.gif biggrin.gif

QUOTE(Junda @ 2009 10 31, 15:16)
Iškepiau ir aš majonezinę duoną su svogūnais, tikrai nuostabi duona. Gal jei kas užmatysite, kad jau yra ten džiov. pomidorų, parašykite, ačiū!

Smagu, kad patiko duonelė 4u.gif Dėl pomidorų - būtinai pranešiu mirksiukas.gif

QUOTE(grange @ 2009 11 01, 16:06)
bet kai darai pirmus kartus taigi nežinosi,koks jis turi būt... va dabar žiūrėjau,ir nesuprantu ar gerai ar ne,kilo įtarimas,kad per mažai vandens, tai įpyliau truputį, dabar tokia lipni atrodo,tai matysim kas bus,jau kepti pradėjo,tai nebegaliu daryt nieko.

Turi susisukti taisyklingas kamuoliukas. Jei tešla minkosi skystoka, lipa sienelėmis į viršų, arba prie pagrindo kaip košė - trūksta miltų. O jei atvirkščiai, tešla trupa, skilinėja, neelastinga - reikia skysčių. Tiek miltus, tiek skysčius pildyti reikia atsargiai, po šaukštą.
Kai susisuks taisyklingas kamuoliukas/pagrandukas - iškart pamatysi, kad gerai biggrin.gif

Įdėjau Mrs.R. įspūdingosios ŠVENTINĖS MIELINĖS PYNĖS receptą 4u.gif
Nepaprastai gražu, su tokia pyne į svečius nuvažiavus, joks pirktinis tortas tokio įspūdžio nepadarytų thumbup.gif Tik klausimuką turiu, Mrs. R., kaip ten tas kasas supinti? Nemoku pinti kasų ax.gif biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 11 01, 14:41)

Turi susisukti taisyklingas kamuoliukas. Jei tešla minkosi skystoka, lipa sienelėmis į viršų, arba prie pagrindo kaip košė - trūksta miltų. O jei atvirkščiai, tešla trupa, skilinėja, neelastinga - reikia skysčių. Tiek miltus, tiek skysčius pildyti reikia atsargiai, po šaukštą.
Kai susisuks taisyklingas kamuoliukas/pagrandukas - iškart pamatysi, kad gerai  biggrin.gif

Įdėjau Mrs.R. įspūdingosios ŠVENTINĖS MIELINĖS PYNĖS receptą  4u.gif
  Nepaprastai gražu, su tokia pyne į svečius nuvažiavus, joks pirktinis tortas tokio įspūdžio nepadarytų  thumbup.gif Tik klausimuką turiu, Mrs. R., kaip ten tas kasas supinti? Nemoku pinti kasų  ax.gif  biggrin.gif


hmm tai greičiausiai man reikėjo miltų pridėt,bet ne skysčio doh.gif nu nieko,žėsim kaip bus,dabar kol kepa tai atrodo gražiai,prikilus iki pat viršaus, pažiūrėsiu kaip prapjausiu. nors toks kamuoliukas susisuko gražus sakyčiau,tik man ji tokia kažkokia keista atrodė,dėl to galvojau,kad gal skysčio trūksta, paskiau pasidarė tokia lipni bais, ir tąsi.

o ta pynė iš ties įspūdinga, vieną supint gal mokėčiau bet tą iš šono prijungt tai jau nilabai.
Atsakyti
QUOTE(Junda @ 2009 10 31, 14:16)
Iškepiau ir aš majonezinę duoną su svogūnais, tikrai nuostabi duona.

As siandien irgi kepiau majonezine duona. Labai patiko thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
Tik dziovintu krapu neturejau, tai pakeiciau pankoliu unsure.gif

O dabar kepu keksa pagal Lung (jei neklystu) recepta. Pirmakart duonkepej kepu ne duona unsure.gif Visi namai kvepia bigsmile.gif Tik smalsu, kaip skonis bus g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rsc: 01 lapkričio 2009 - 16:15
Sveikutes 4u.gif
Mrs.R[COLOR=red] turiu klausimeli blush2.gif
man tas raugas su pienu, cukrumi ir kv miltais kaip jau ir gavosi, suburbuliavo ir iskilo, tai dabar suku galva ka cia iskepus g.gif gal koki receptuka gali pasnibzdeti blush2.gif
Aciu 4u.gif
Atsakyti

va mano šviežioji duona smile.gif

user posted image

user posted image

dariau pagal tą receptą kaip ir aną

QUOTE(grange @ 2009 10 30, 17:16)
1 arbat. šaukštelis sausų mielių
600 gr kvietinių miltų
1 arbat. šaukštelis druskos
1 arbat. šaukštelis cukraus
1 valg. šaukštas pieno miltelių (tą ir dėjau)
2 valg. šaukštai aliejaus
410 ml vandens
100 gr. 6 grūdų mišinio

tik dabar dėjau miltų 650 gr. ir mišinio taip pat 100 gr, ir dar gavos apie 100 gramų extra sezamo sėklų. nes galvojau,kad jau prasidės kepimas tuoj, užbėriau ant viršaus,kad būtų, o dar ėmė ir išmaišė paskutinį kart doh.gif
ir miltus dalinau per pusę kvietinius, ir maišytus rudai duonai.

sorry daugiau nebesikartosiu su tuo pačiu receptu blush2.gif blush2.gif
bet šiaip dabartine esu patenkinta.

tik,kai išėmiau,nustebino svoris,sakau pasversiu,rodo lygiai 3 kg blink.gif
Atsakyti