Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelės kepėjos renkasi čia

QUOTE(baltanosis @ 2009 10 28, 09:10)
kaunietes,
gal kam reikia sauso raugo ir salyklo, pirkto is Delonos?  ax.gif uzsisakiau, pabandziau, ir supratau kad ne man su rugine duonyte terliotis  schmoll.gif
abu praimti, tik pora kart pabandyta kepti. atiduociau uz simboline kaina  blush2.gif



o kodel ne? kokios problemos? bigsmile.gif
sakyciau nenukabink nosies ir bandyk dar mirksiukas.gif juk su sausu raugu, sauksteliu mieliu o dar jei salyklo keli saukstai.. galima iskepti gardzia duonele.

na jeigu kategoriskai atsisakytumet, tai salykla priglausciau ax.gif
beja, draugiskai galiu su kokia kepeja pasidalinti savo naminiu ruginiu raugu biggrin.gif pas mane jis puikiai gyvena. ir man kazkaip pavyko su juo susidraugauti is pirmo karto...

laurechka, siaip pelesisi yra blogis reiktu ismesti po teisybei, jei jau tikrai pamatei ji g.gif

o del kvapo tai sakyciau nereik sureiksminti..cia toks individualus dalykas, vieman dvokia acetonu o kitam gali visi normaliai smirdeti raugu biggrin.gif nu ir pasakiau as cia.. doh.gif
kiek dienu jis ten rugsta?
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 10 27, 23:24)
Na tai reikės ir paeksperimentuot, kaip tik ąžuolo žievės turiu bigsmile.gif Parašysiu kas gausis

idomu, idomu, parasyk jei ismeginsi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 10 26, 09:09)
g.gif  man viršus tikrai nesutrūksta šitai  g.gif o dėl skonio tai matyt, sunku rekomenduoti kažkam kitam, nes, ko gero, kiekvienam tas skonis atrodo kitoks..  doh.gif  būna, kad aš ją kepu be kiaušiniu, tada vien vandens pilu 380 g. Tuomet ji labiau trupanti būna..  g.gif


Man tai toks jausmas, kad mano mielės neiškelia pakankamai pagerintos tešlos. Bet bandžiau ir kitas mieles, vistiek tas pats. Bandysiu dar daugiau mielių įdėt.

QUOTE(Junda @ 2009 10 26, 16:32)
Perskaičius šį straipsniuką kilo mintis paklausti, kur gaunate II rūšies miltų? Apėjau nemažai iki, maximų ir rimi, bet tokių ten neradau. Buvo tik I rūšies visur.


Vakar pirkau Maximoje Kauno grūdų oranžinėje pakuotėje.
Oi, ten gi pirmos rūšies  g.gif . Antros rūšies neteko matyti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Trolėmolė: 28 spalio 2009 - 14:43
ruosiames kepti keksa ir duonkepes receptu wink.gif tikiuos gausis, nes keksiniai esam visi essen.gif: essen.gif:
Atsakyti
ax.gif Sveikos, jungiuos ir aš..

Seniau naudojau duonkepę,kai dirbau šeimoj, dabar šiandien nusipirkau savo. Bandysim eksperimentus smile.gif

skaičiau senas temas, na ne iš eilės,tai arba praleidau, arba dar neradau, man toks kl. iškilo, pieno miltelius kai keičiat pienu,tai kokia proporcija? g.gif jei 1 arbatinis š. pieno miltelių tai kiek to pieno reikia?

ir dar,instrukcijo rašo,kad pirma berti miltus, paskiau vandenį ar pieną, bet apie mieles kai rašo,kad neturėtų sąlyčio su vandeniu,tai jei aš užpilu vandenį ant miltų,tai nelabai lieka sausos vietos,tai kur man tas mieles dėt? blush2.gif
Atsakyti
Labutis.

Va šiandien laikrašty "Šeimininkė" Pasiskaičiau apie duonos kepimą. Kaip ją kepa duonos kepėja iš Zervynų kaimo. Ten, aišku, apie raugo rauginimą duonkubily, ir duonos kepimą krosny, bet vis tiek įdomu.
Tai vat ką rašo. Naują kubilą išplauti šiltu vandeniu, ištrinti svogūnu ir druska. Palikti valandą pastovėti, tada pilti 3 l vandens, 2 l ruginių miltų ir palikti, kad įrūgtų. Rūgsta 2-3 dienas ir labai smirda. Viską išpilti (neplauti), kepimui tas raugas netinka. Vėl pilti vandens ir miltų ir rauginti ( taip kartoti mažiausiai 3 kartus), kol nustos "smirdėti".

O duonos receptą duoda tokį. Aišku, čia didelis kiekis.
Į tą raugą (jau nebesmirdantį) dėti:
1kg bulvių, virtų su lupenom, nuluptų ir sumaltų,
0,5 l antaninių obuolių džemo,
sauja druskos,
2 saujos cukraus,
6 l vandens,
5 l ruginių miltų.
Minkyti, kol nelips prie rankų. Tešla turi būti kaip plastilinas. Minkant rankas vilgyti vandeniu ar išrūgomis.
Pastatyti šiltai trims valandoms, kad tešla pakiltų. Iš tokio kiekio išeina apie 10 kg duonos.

Papildyta:
Dar dzūkiškos duonos receptukas iš to paties straipsnio.

1 kg grikinių miltų,
1 l pieno,
pakepintų lašinukų, svogūnų, susmulkintų lauro lapų,
1 stiklinė neriebios grietinės, arba naminio rūgštaus pieno,
1 arbatinis šaukštelis sodos

Skardą patepti aliejumi ir kepti kaip duoną 45 min., 200 laipsnių karštyje.



Dar apie ruginės duonos raugą:
Raugo pagranduko moteris kitam kartui nepalieka, užtenka, kiek tešlos ant kubilo sienelių lieka. Prieš minkydama užpliko karštu vandeniu, peiliu nugramdo nuo sienelių, ir pasileidžia baltas "pienas". Kitą dieną minko, kildina ir kepa.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Renatelem: 28 spalio 2009 - 16:07
sitas raugo rauginimo budas, tai man atrodo tik miltu gadinimas doh.gif tai kam tiek daug uzmakaluoti kad paskui viska ispilti? o raugas isrugsta per kelis kartus tai juk nuo tu nenuplautu likuciu ant kubilo g.gif

grange, mano galva tai mieles tavo duonkepej reik deti pacias pirmas ant dugno, paskui miltus ir t.t. o kai uzpilsi skyscius mileles ten apacioj tupes sausai smile.gif
Atsakyti
kai as karta savo babos, o po to ir MB babos paklausiau - is kur gaut raugo, tai jos nustebo ir niekaip negalejo sugalvoti - is kur jo paimti g.gif Nugi, sako, kad jo visada buvo lotuliukas.gif rauga i namus atnese ju mamos, ju mamu mamos ir tt, niekad to gerio netruko (kubilu neplaudavo arba pagranduka pasilikdavo)... O kubilas eidavo is kartos i karta... Galiausiai mane protino - taigi uzmaisyk tesla ir palik rugt - surugs tau raugas arba: kai kepi mielines bandeles (na kokias paprastas, nepagerintas), pasilik viena bandele, paskui jau ja isleidus minkyk tesla be papildomu mieliu, pasilikdama bandele ir taip liks tik ta 'laukine' mieliu kultura....
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2009 10 28, 16:14)

grange, mano galva tai mieles tavo duonkepej reik deti pacias pirmas ant dugno, paskui miltus ir t.t. o kai uzpilsi skyscius mileles ten apacioj tupes sausai  smile.gif

tai vat aš ir taip galvojau, bet kiek supratau su vertimu instrukcijoj (ne sava ir ne anglų kalba, o kas išverstų dabar nėr namie) tai rašo,kad reikia dėti pagal tokį eiliškumą ir pavardinta, ir mieles gale doh.gif tai ir susimaišiau.. na dar valanda liko, pažėsim kas gavos, kitą kart bandysiu kitaip, kol rasiu geriausią būdą.

dar čia dabar skaitinėjau antrą temą, kažkurios jūsų radau parašyta, apie duoną su priedais, razinom ar riešutais ar pan. kad dėti į mašiną po supypsėjimo.. PO pirmo? blush2.gif nes pypsėjo kelis kartus mastau.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2009 10 28, 11:46)
laurechka, siaip pelesisi yra blogis reiktu ismesti po teisybei, jei jau tikrai pamatei ji
o del kvapo tai sakyciau nereik sureiksminti..cia toks individualus dalykas, vieman dvokia acetonu o kitam gali visi normaliai smirdeti raugu  biggrin.gif nu ir pasakiau as cia..
kiek dienu jis ten rugsta?

Pyliau lauk, nes pelesis sper kelias valandas issiplete.... O smirda tikrai acetonu, ne raugu.... Augo jau savaite laiko + - kelios dienos... Nu nesiseka man.... Snd bandysiu dar karta, paskutini jau....
Atsakyti
Vakar kepiau duonytė, skonis ir kvapas gavosi picos (tik ant viršaus liko dešros uždėt su sūriu) biggrin.gif
Picos duona
270ml kefyro
50 g aliejaus( pyliau riebalus po vištos kepimo)
505 g miltu
1 a.š. druskos
1 a.š. cukraus
2 a.š. sausu mielių
1 a.š. dašiai
Kepiau su greita programa (pas mane jos trukmė1.58val)
Atsakyti
Noriu pasidalinti vienu receptuku ir kartu paklausti jūsų nuomonės.
Kažkada seniai viena pažįstama pasidalino su manimi savo kepamos duonytės raugu ir receptuku. Ten to raugo užmaišius tešlą reikėdavo atsidėti kitam kartui, tai aš vieną kartą užmiršau jo atsidėti ir viską iškepiau. Liko tik receptas ir prisiminimai apie skanią duonytę.
Tai va, dabar galvoju užsiauginti naminio raugo ir jo įdėti į tešlą. Koks raugas geriau tiktų šitam reikalui kvietinis ar ruginis?

Sveikuolių duona

2/3 stiklinės kviečių sėlenų,
2/3 stiklinės avižinių dribsnių,
2/3 stiklinės linų sėmenų,
2/3 stiklinės saulėgrąžų,
1 kg miltų,
1 litras šilto vandens,
druskos,
sezamo sėklų skardos ištepimui ir apibarstymui.
Visas sėklas išmaišyti su miltais, įdėti raugą ir vandens su druska. Gerai išmaišyti (tešla būdavo tiršta, sukama mediniu šaukštu). 3 šaukštus tos masės atsidėti kitam kartui ir laikyti šaldytuve. Tešlą išdėti į formą išbarstytą sezamo sėklomis(dėdavau į pailgą kekso formą) ir laikyti 12 valandų kambario temperatūroje. Paviršių pabarstyti sezamo sėklomis. Kepti orkaitėje 1val. 15 min.
Atsakyti