Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelės kepėjos renkasi čia

Kas nedirba mielas vaike, tam ir duonos duo nereikia cool.gif

cia ats apie rauga 4u.gif

Paimkit duonos etikete ir paziurekit, ko ten ideta, paprastai - raugo ir.... mieliu. Vadinasi, ten deta sauso rago skoniui ir mieliu kilimui.
Yra zmoniu, kurie valgo rugine duona be salyklo ir raugo, ir vargo nemato, nekelia problemos. Salyklas duonai duoda spalva (o ja juk mes pries kelias temas ir be to isgavinejom mirksiukas.gif ), juodos duonos kvapa (bet jo duoda ir kmynai bei semenys....). Raugas - tam tikra poretuma, rugstele. As neturiu sauso raugo, bet man butu idomu, jei su juo tesla paliktumet per nakti g.gif Juk su naminiu raugu duona rauginama nuo puses iki visos paros, paskui kildinama bene 6val, o cia - sudejot viska i duonkepe ir verkiat, kad nekyla. As problema spresciau mielemis ir nesukciau galvos del klaidingu isitikinimu - mol juoda duona kepsiu be mieliu.... O kuo mieles blogai? Jei nesi joms alergiska - nieko blogo nematau schmoll.gif Net nuejusi i turgu matau, kad ne visa namine duona bemiele ir to neneigia kepejos.... Juk mes siekiama valgyti skania, sveika duonute, be visokiu E ir modufikuotu produktu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 10 25, 15:53)
O kuo mieles blogai? Jei nesi joms alergiska - nieko blogo nematau  schmoll.gif  Net nuejusi i turgu matau, kad ne visa namine duona bemiele ir to neneigia kepejos.... Juk mes siekiama valgyti skania, sveika duonute, be visokiu E ir modufikuotu produktu 4u.gif


Mrs.R pasake stipriai biggrin.gif

is tikruju juk duona is naminio raugo taip pat su mielem, tik siuo atveju tos mieles laukines o ne tos kulturines uzaugintos ir sugranuliuotos smile.gif
Atsakyti
Na, naminio raugo gamintojos... ar atsakysit i praeitam puslai uzduota mano klausimuka????
Atsakyti
QUOTE(laurechka @ 2009 10 25, 12:08)
Raugas, raugas, raugas.... As jau nebezinau ar gerai ka darau su juo, ar ne... Pirmam puslapi parasyta, kad 1/4 puodelio raugo reik 3s vanens ir 2/3 miltu.... Tai jei pas mane to raugo yra 0.5 litro beveik, tai ir viska daugint atitinkamai, ar ne??? Kvapelis tai  doh.gif  Vyras sako, kad ziauriai praruges... toks acetoninis kvapas.... tai net nzn ar dar man ka bedaryt su juo, ar jau jam amen.... Snd tureciau primaitint antra karta su vandeniu ir miltais, tai kiek man visko dabar det g.gif

as turiu ir rugini ir kvietini rauga ax.gif pagaliau ismokau thumbup.gif duona kepu tik su naminiu raugu o batona ir pyragus su mielem... rolleyes.gif
dabar patarciau is to puses litro nuimti didesne puse to raugo ir ismesti ir ipilti vandenuko na kokius 2-3 saukstus ir miltu siek tiek daugiau, kad gautusi tokia tirsta mase, kaip labai riebi grietine, as po kokios savaites nuo pirmo uzmaisymo pastebejau kad raugas igavo pakankamai skanu kvapa, dingo tas acto kvapas ax.gif
Atsakyti
laurechka - viskas ok, jei raugas smirda acetonu - vadinasi jis dar nei velnio neisrugo tongue.gif va, kai kvepes rugsciai, kils, tada bus viskas ok, o dabar uzauginai kolonija kazkokiu bloguju bakteriju, kurios ir duoda toki kvapa smile.gif Tavo reikalas dabar - karts nuo karto pamaitinti rauga tam, kad toliau pletotusi mieliu kolonija, sukurtu rugscia terpe ir uzmustu tas blogasias bakterijas. populiariai kalbant butu taip 4u.gif Kaip suprasti kad blogieji zuva? Tuo metu raugo augimas kuriam laikui apstoja, bet nereik nuleist ranku - pagal grafika primaitinejam toliau ir mieles - nugali thumbup.gif
Del miltu ir vandens kiekio - as dedu is akies blush2.gif mazdaug puse st. vandens ir miltu, kad gauciau labai tirsta kose. Miltus naudoju rupius (!) O bet taciau turiu ir baltu miltu kvietinio raugo, bet ji gaminau su cukrum ir pienu.....
Atsakyti
Aciukas 4u.gif
Eisiu maitint ir tadu i didesni inda koki det.... nes tuoj lips is dezutes... Nepapirkau snd pardej dideles....
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 10 25, 18:39)
O bet taciau turiu ir baltu miltu kvietinio raugo, bet ji gaminau su cukrum ir pienu.....

gal galima butu placiau? blush2.gif noreciau ir batonus kepti su raugu jei tai butu imanoma ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 10 24, 19:15)
Aš kepu duona su kiaušiniu kaip batoną. Ir valgo žmogus, kuris kieto maisto atsisako, būtent dėl kramtymo. Šita duonelė tinka puikiai, tai ji jei ne kasdien, tai kas antrą dieną kepama  4u.gif


Nu va, ir šita lipni gavosi. Nesuprantu kodėl man pagerintos bulkos išeina lipnios kažkokios. Tešla gražiai susiformavo į kamuoliuką. Bet viršus iškepusios bulkos buvo smarkiai sutrūkęs. Kame reikalas g.gif
Atsakyti
QUOTE(Trolėmolė @ 2009 10 26, 01:40)
Nu va, ir šita lipni gavosi. Nesuprantu kodėl man pagerintos bulkos išeina lipnios kažkokios. Tešla gražiai susiformavo į kamuoliuką. Bet viršus iškepusios bulkos buvo smarkiai sutrūkęs. Kame reikalas  g.gif


g.gif man viršus tikrai nesutrūksta šitai g.gif o dėl skonio tai matyt, sunku rekomenduoti kažkam kitam, nes, ko gero, kiekvienam tas skonis atrodo kitoks.. doh.gif būna, kad aš ją kepu be kiaušiniu, tada vien vandens pilu 380 g. Tuomet ji labiau trupanti būna.. g.gif
Atsakyti
Sveikos, kepėjėlės smile.gif Nusipirkai Delonoj sauso raugo, bet man jis kažkodėl nekyla, paragavau - toks skonis, kad lyg būtų tik miltai ir rūgštis. Ar jis ir neturi kilti? Turiu susidžiovinusi savo raugo, tik tingėjau mirkyti, maniau pabandysiu pirktinį ir, deja, nepavyko, nors manasis iškilo labai greit. Abu kildinau vienodai g.gif
Atsakyti
QUOTE(Trongė @ 2009 10 26, 09:37)
Sveikos, kepėjėlės  smile.gif Nusipirkai Delonoj sauso raugo, bet man jis kažkodėl nekyla, paragavau - toks skonis, kad lyg būtų tik miltai ir rūgštis. Ar jis ir neturi kilti? Turiu susidžiovinusi savo raugo, tik tingėjau mirkyti, maniau pabandysiu pirktinį ir, deja, nepavyko, nors manasis iškilo labai greit. Abu kildinau vienodai g.gif

man irgi su pirktiniu raugu neiskilo per 24 val ne 1 mm verysad.gif sako, kad reikia deti mieliu papildomai g.gif
Atsakyti
QUOTE(Trongė @ 2009 10 26, 09:37)
Sveikos, kepėjėlės  smile.gif Nusipirkai Delonoj sauso raugo, bet man jis kažkodėl nekyla, paragavau - toks skonis, kad lyg būtų tik miltai ir rūgštis. Ar jis ir neturi kilti? Turiu susidžiovinusi savo raugo, tik tingėjau mirkyti, maniau pabandysiu pirktinį ir, deja, nepavyko, nors manasis iškilo labai greit. Abu kildinau vienodai g.gif

Kartoju dar karta, SU SAUSU RAUGU BUTINAI REIKIA DĖT MIELĖS, kitaip nepakils, nes čia nenaminis raugas, kuris tiri t.p. mielių, tik laukinių
Atsakyti