Įkraunama...
Įkraunama...

Aeroterminis šildymas (oras-vanduo)

QUOTE(Kava&arbata @ 2014 09 01, 11:49)
Pirmiausia, tai kaina, nes jeigu statyti gera silumos siurbli ir daryti grezinius - gaunasi brangiau, t.y. papildomos islaidos greziniams. Po visu derybu mums gaunasi 25 000 - lauko ir vidaus blokas, vandens talpa 250l ir visi darbai. Antra, mes neturim daug zemes ir patogaus privaziavimo ten kur galetume daryti grezinius (jeigu prireiktu). Trecia, nesu garantuota, kad padarys gerai grezinius.

Kokia galia ir koks moedliukas g.gif
Kazkurioj temoj cia gal Geoterminio sildymo, gal pasyviu namu Korida parode varinat kur geoterminis su firminiku siurbliu i maziau sutilpo, o su kinieciu ar lietuvisku tikrai tilptumet ir eksplotacija butu kazkur dvigubai pigesne mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(darius333 @ 2014 09 03, 15:54)
Kokia galia ir koks moedliukas  g.gif
Kazkurioj temoj cia gal Geoterminio sildymo, gal pasyviu namu Korida parode varinat kur geoterminis su firminiku siurbliu i maziau sutilpo, o su kinieciu ar lietuvisku tikrai tilptumet ir eksplotacija butu kazkur dvigubai pigesne  mirksiukas.gif

Kaina priklauso nuo galingumo, jei stato pasyvu nama, tai galingumas mazas, siurblys nebrangus. Mes statom 12 kw trifazi.
Del eksplotacijos, gerai, kad zinot kiek mokesite (greiciausiai teoriskai lotuliukas.gif ), nes as tai nezinau, ypac nesu garantuota, kad man gerai padarys tuos grezinius g.gif (turiu pavyzdziu is praktikos, kurie po metu labai nustebo pamate sildymo islaidas) O svarbiausia, as nelabai kur juos turiu daryti.
Be to, tai labai individualu, jei as mokesiu salciausia menesi 400-500 lt uz savo 200 kv sildomo ploto, tai man tai priimtina smile.gif ir nereikia jokiu greziniu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kava&arbata: 03 rugsėjo 2014 - 15:09
QUOTE(Kava&arbata @ 2014 09 03, 16:07)
Kaina priklauso nuo galingumo, jei stato pasyvu nama, tai galingumas mazas, siurblys nebrangus. Mes statom 12 kw trifazi.
Del eksplotacijos, gerai, kad zinot kiek mokesite (greiciausiai teoriskai  lotuliukas.gif ), nes as tai nezinau, ypac nesu garantuota, kad man gerai padarys tuos grezinius  g.gif (turiu pavyzdziu is praktikos, kurie po metu labai nustebo pamate sildymo islaidas) O svarbiausia, as nelabai kur juos turiu daryti.
Be to, tai labai individualu, jei as mokesiu salciausia menesi 400-500 lt uz savo 200 kv sildomo ploto, tai man tai priimtina  smile.gif ir nereikia jokiu greziniu.

Kiek mokesiu nezinau, bet kad maziau nei su oras/oras - faktas. Musu klimatinem salygom orinukai labai puikiai tinka kaip papildymas kieto kuro katilams - tarpsezoniui, bet kai t nukrenta zemiau 5-7 laipsniu, tada jam vienam jau tikrai sunkoka doh.gif
O del garantiju darbams tai ar greziniai ar siurblai ar kit santechniniai darbai ... cia visur tas pats doh.gif
Bet jei jus skaiciavote ir apsisprendete, kad jums viskas Ok - drinks_cheers.gif pritariu jusu pasirnkimui, nes juk jums reikes gyventi ne man ar siurblio pardavejui 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(darius333 @ 2014 09 03, 16:31)
Kiek mokesiu nezinau, bet kad maziau nei su oras/oras - faktas. Musu klimatinem salygom orinukai labai puikiai tinka kaip papildymas kieto kuro katilams - tarpsezoniui, bet kai t nukrenta zemiau 5-7 laipsniu, tada jam vienam jau tikrai sunkoka  doh.gif


Pries apsisprendziant per visus pazystamus ieskojome kas turi orinukus ir suradom 3 lotuliukas.gif , tai didziausios saskaitos 400 lt g.gif ir jokio papildomo sildymo. Kaip papildomas sildymas buvo kazkada, dabar orinukai daug geresni (nors va ir su senais neprireike).
Papildyta:
QUOTE(darius333 @ 2014 09 03, 16:31)

O del garantiju darbams tai ar greziniai ar siurblai ar kit santechniniai darbai ... cia visur tas pats doh.gif


Nu nesutikciau g.gif kur lauko blokas stovi, o kur 80 m po zeme.
Atsakyti
QUOTE(Kava&arbata @ 2014 09 03, 17:00)
Pries apsisprendziant per visus pazystamus ieskojome kas turi orinukus ir suradom 3  lotuliukas.gif , tai didziausios saskaitos 400 lt  g.gif ir jokio papildomo sildymo. Kaip papildomas sildymas buvo kazkada, dabar orinukai daug geresni (nors va ir su senais neprireike).
Papildyta:

Nu nesutikciau  g.gif kur lauko blokas stovi, o kur 80 m po zeme.

Siuo atveju garantija yra tiek vienam tiek kitam mirksiukas.gif
O pogarantiniu laikotarpiu ir ten ir ten doh.gif jei kas atsitiks
Atsakyti
tai kaip suprantu vieningos nuomones del geriausio gamintojo nera g.gif
Mane domina oras oras, rekomenduota buvo Mitsubischi bet va nesinori prasauti ar permoketi smile.gif
Atsakyti
QUOTE(.ege @ 2014 09 11, 01:52)
tai kaip suprantu vieningos nuomones del geriausio gamintojo nera  g.gif
Mane domina oras oras, rekomenduota buvo Mitsubischi bet va nesinori prasauti ar permoketi  smile.gif

Pries kelias savaites isirengem mitsubisio oras oras.matysim kaip tarnaus
Atsakyti
Pries n metu, visa kompanija buvom susistate Dea (CN) ss oras-oras. Sildziausi 3m, kiti iki dabar. Veikia. Ju kaina - 600 biggrin.gif

QUOTE(gintute.j @ 2014 09 11, 10:57)
Pries kelias savaites isirengem mitsubisio oras oras.matysim kaip tarnaus

Atsakyti
Sveiki,
gal kas nors galėtų parašyti kokius atsiliepimus apie termodinaminius šilumos siurblius, kaip toks:
http://lt.veo-energy...ldymo-sistemos/
Atsakyti
QUOTE(Lanksti @ 2014 10 01, 13:26)
Sveiki,
gal kas nors galėtų parašyti kokius atsiliepimus apie termodinaminius šilumos siurblius, kaip toks:
http://lt.veo-energy...ldymo-sistemos/


Kai šviečia saulė - namai šyla per langus, šildyti nereikia net prie didesnių šalčių (kalbu apie šiuolaikiškus namus ne miško apsuptyje), tad iš saulės ŠS daug naudos neturės. Pliusas yra toks, kad nėra ventiliatoriaus ir galbūt nereikės daug šilumos apledėlusių plokčių atitirpinimo ciklui. Jeigu plokščių plotas būtų labai didelis, tada jos sugertų šilumą (ta "šiluma" yra pvz -10C) iš aplinkos ir tiesiogiai cirkuliuojant "freonui" nebereikalingas vienas šilumokaitis bei tradiciškai naudojamas ventiliatorius. Iš to galima tikėtis aukštesnio COP, bet siūlomas plokščių plotas kažkaip mažokas atrodo.
Gamintojas turėtų pateikti COP priklausomybę nuo temperatūros nakties ir apniukusios dienos metu tada tokį įrenginį galima būtų įvertinti rimčiau.
Neaišku prie kokių sąlygų gautas deklaruojamas COP >8 ...
Užklausus rimčiau jie Restoje prasitarė, kad lietus turi daugiau teigiamos įtakos šiai sistemai nei saulė. Bet kiek to lietaus tebūna? Nežinau kaip gali veikti prie -35C ir koks COP tada lieka.
Reikia tikrinti veikiančius pvz. Tegul parodo.
Dar rašo, kad nevykstą atšildymo ciklai. Įdomu kur tada dingsta ledas. Tikriausiai padengimas su teflonu ir storesnis ledo sluoksnis pats nuvažiuoja, tik reikia žiūrėti, kad nebūtų kažkam ant galvos. Po kelių metų danga turėtų degraduoti nuo saulės ir ledas laikysis vis ilgiau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo BangaS: 01 spalio 2014 - 15:41
QUOTE(Lanksti @ 2014 10 01, 13:26)
Sveiki,
gal kas nors galėtų parašyti kokius atsiliepimus apie termodinaminius šilumos siurblius, kaip toks:
http://lt.veo-energy...ldymo-sistemos/

Mano manymu, tai visiškai žalia idėja, ir vargu ar ji suras paklausą mūsų klimate. Ką ten ne rašytų reklamoje, nėra saulės - nėra energijos. O pas mus - visą žiema be prošvaisčių. O vasara atvirkščiai - kai nėra kur dėti tos šilumos, kolektoriai perkaista ir jos reikia aušinti. Pardavėjai siūlo šildyti baseiną, tačiau iškila krūvą klausimų:
- o ką daryti jei neturi baseino?
- jei vasara šildysi baseiną šios sistemos pagalba, kas tą baseiną šildys žiemą??
- jei turi baseiną, tačiau nenori eikvoti elektros jo šildymui, juk vasara jis ir taip sušils?
(kadangi, šilumą iš saulės šildomo kolektoriaus perduodama panaudojant šilumos siurblį, panašiai kaip iš geoterminio gręžinio, tai tam kad perduoti ~7kW šilumos, suvartojama 1 kW elektros). Išeina taip: kadangi, energijos iš saulės žiema yra dešimtimis kartų mažiau nei vasarą, jus statote supergalingą sistemą ...o vasarą jums reikia nuimti ir kažkur dėti dešimtimis kartų daugiau šilumos nei naudojote namo šildymui žiemą. Tarkim, žiema jus šalčiausią dieną naudojote 5kW šilumos, o vidutiniškai - 2.5kW, eikvojant tam 0.35 kW elektros. T.y. - išlošdavote po 2.15kW per valandą, jei lyginti su elektriniu radiatoriumi. Tačiau, vasarą sistema gaus nuo saulės ~50kW šilumos ir tam, kad tą šilumą suleisti į baseiną, prireiks 7kW elektros kas valandą. Tokių būdų, per vasarą jus suleisite į baseiną tiek pinigų, kiek užtektų visą žiema šildyti 3 namus elektriniais radiatoriais. doh.gif

Tad, kai mokslinis eksperimentas - tai gali suteikti daug naudingos informacijos, tobulinant saulės energetiką ateityje, o apie praktinę naudą kalbėti kol kas anksti.
Atsakyti
QUOTE(gintute.j @ 2014 09 11, 11:57)
Pries kelias savaites isirengem mitsubisio oras oras.matysim kaip tarnaus

Su mitsubishiais reikia atsargiai!
Pagal techninius parametrus, jie atrodo vos ne patys geriausi. Tačiau, ne duok dieve kas atsitiks - prakeiksite viską. Lietuvoje šį kompanija neturi aplamai jokio techninio serviso. Jei kas atsitinka, jokios techninės konsultacijos negausite. Jei kreipsitės dėl garantinio remonto - jūsų atvejis bus automatiškai pripažintas negarantiniu. (Suprantama - kitaip, reikėtų steigti garantinio aptarnavimo padalinį). Maksimum ką gali pasiūlyti (po ilgų ginčių, aišku) - parduoti tau naujas detalias, jei pažadėsi, kad pats jas pakeisi.

Per šios metus mūsų įmonė turėjo net 2 tokius atvejus. Pirmas - kai statybininkai ant mūsų sumontuoto išorinio bloko nuvertė pastolius ir šiek tiek sumindė jo korpusą. Visas vidus liko sveikas ir veikę, tačiau vaizdas buvo ne koks. Kai paklausėme kiek kainos gauti nauja korpusą pas EKO2ŠILUMA, tai pasirodė, kad beveik už tą pačią kainą galima nusipirkti visą išorinį bloką.
Antras - iš vis kelia nerimų. Kai klientas nesinaudojęs visą žiemą šildymų, pagaliau nutarė jį įjungti - abi kompresoriaus jėgos valdymo plokštės po poros minučių tiesiog išsilydė (o visa kita automatika ir ventiliatoriai kuo puikiausia veikia iki šiol, kita name esanti įranga - taip pat). Kai kreipėmės dėl garantinio, buvo iškart pareikšta, kad mitsubichi technika ne genda, jei sugedo - tai vadinasi kliento kaltė. Už šias 2 plokšteles EKO2ŠILUMA paprašė:
[attachmentid=233283]

Po to suradau, kad internete yra nemažai skundų dėl to, kad įvairioje mitsubichi technikoje (nuo buitinės technikos iki automobilių) pasitaiko, kad iš kondensatorių išbėga elektrolitas ir pasekmės yra panašios. Tačiau, kalbėtis su EKO2ŠILUMA darbuotojais techninę kalbą yra beviltišką. Po kelių mėnesių susirašinėjimo, klientas savarankiškai užsisakė atsargines plokštes gamykloje ir padavė į teismą. Reikia pasidomėti, gal jau laimėjo.

Aišku, pasaulis yra didelis. Nors skundžiasi tik vienetai, tik tie, kas turi problemą - jų susidaro nemažai. Įspūdis toks, kad visas pasaulis skundžiasi mitsubichi. Dauguma, tikriausia, naudojasi mitsubichi ir ne turi vargo. Tačiau, žinodamas, kad jei kas su to daiktų atsitiks, Lietuvoje tau niekas ne padės, man kažkodėl pradingo noras toliau turėti reikalus su šią firma.
Atsakyti