Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelę kepame pačios

QUOTE(dzhina @ 2009 09 07, 15:21)
o kur gauti salyklo?  g.gif  nu niekur nerandu... blush2.gif


yra parduotuvėlėje www.delona.lt mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 09 07, 15:30)
yra parduotuvėlėje www.delona.lt  mirksiukas.gif

Aciu labai 4u.gif begu ziureti cool.gif
Atsakyti
QUOTE(dzhina @ 2009 09 07, 15:32)
Aciu  labai 4u.gif  begu ziureti cool.gif



Nėra už ką mirksiukas.gif
Atsakyti
Matau yra žmonių, kuriem nesigauna duonele, tai įmetu 100kartų patikrinta duoną smile.gif Priedus galima keist. Duona gaunasi puri, minkšta, kaip tik tokia kokia mėgsta visi šeimoj thumbup.gif
Mano šeimos duona
400g rupių miltų
505ml verdančio vandens
2a.š. koriandro malto arba kmynų, žolelių...fantazijos ir skonio reikalas
400g kvietinių miltų
30ml aliejaus
30g salyklo
1v.š. raugo
1a.š. druskos
2a.š.mielių
user posted image
user posted image
Atsakyti
[quote=nataliuncik,2009 09 08, 13:47]
Matau yra žmonių, kuriem nesigauna duonele, tai įmetu 100kartų patikrinta duoną smile.gif Priedus galima keist. Duona gaunasi puri, minkšta, kaip tik tokia kokia mėgsta visi šeimoj thumbup.gif
Mano šeimos duona
400g rupių miltų
505ml verdančio vandens
2a.š. koriandro malto arba kmynų, žolelių...fantazijos ir skonio reikalas
400g kvietinių miltų
30ml aliejaus
30g salyklo
1v.š. raugo
1a.š. druskos
2a.š.mielių
[quote]
Labai apetitnai atrodo! Reikės pabandyti. Bet čia turbūt gaunasi 1,5kg? Mano mašina kepa tik 1kg.
Atsakyti
siand pas mane kepiniu diena - pietus, duona, sausainiai, pyragas...

issitraukiau savo kopusto lapus ir pameginau ir as ant ju a la 'mamytes' duonyte iskepti. Jau kaip skanu, baigiu ta kepala suest... blush2.gif Kvepia, tas padas, kur buvo kopustas toks minkstas, dregnas.... Kopusta dejau dziovinta, nznau koki jus, bet kaime deda butent toki....

user posted image

user posted image

anksciau kepiau pikantiskus keksiuku - labai gerai, kai lauki sveciu thumbup.gif bet as nelaukiau ax.gif tai pati suvalgiau.... Ruosiau mieline tesla, iskildziau, tada ja iskociojau staciakampiu, ant kurio suberiau pjaustyta kumpi, alyvuoges, sauleje dz pomidorus bei tarkuota suri. Suritinau i desra, supjausciau ir sudejau i formeles. Daug geriau nei pica ir negeda patiekti, vis tik - pikantiski keksiukai cool.gif

user posted image


Terra2 - kepk is puses porcijos:4u:
Atsakyti
laba diena 4u.gif Gavau ir aš nuo vyro duonkepę dovanų. Tris kartus kepiau ir nesigauna. Visus receptus ėmiau iš siūlomų prie duonkepės, viską svėriau kaip priklauso. Kepė 1 programa 3 val. ir visiškai neapskrudo, teko jungti 12 programą ir dar kept 1 val. tada viskas gerai. Antrą kart kepiau su 2 programa, pagreitinta, tas pat rezultatas, teko dakept. Sekantį kartą kepiau kaimišką su trupučiu ruginių miltų atrodo 3 programa, ne tik, kad neapskrudo, bet dar ir sukrito. Ką aš čia galėčiau blogai daryt g.gif viską matuoju, sveriu pagal receptus.
Atsakyti
QUOTE(jurguliukas @ 2009 09 08, 16:24)
laba diena  4u.gif  Gavau ir aš nuo vyro duonkepę dovanų. Tris kartus kepiau ir nesigauna. Visus receptus ėmiau iš siūlomų prie duonkepės, viską svėriau kaip priklauso. Kepė 1 programa 3 val. ir visiškai neapskrudo, teko jungti 12 programą ir dar kept 1 val. tada viskas gerai. Antrą kart kepiau su 2 programa, pagreitinta, tas pat rezultatas, teko dakept. Sekantį kartą kepiau kaimišką su trupučiu ruginių miltų atrodo 3 programa, ne tik, kad neapskrudo, bet dar ir sukrito. Ką aš čia galėčiau blogai daryt  g.gif  viską matuoju, sveriu pagal receptus.



Sveikute 4u.gif man iškilo klausimas-rašai, kad neapskrudo. Bet ar tikrinai ar duonelė iškepusi? Ir kokį apskrudimo lygi rinkaisi - sviesu, vidutini ar tamsu? smile.gif Iš Tavo parašymo man susidarė įspūdis, kad tau užkliuvo būtent kepaliuko spalva (apskrudimas). Pas mane su sviesiu apskrudimo lygiu duonele kone visai balta, bet puikiai iškepusi ir man tai nekliudo. Bandžiau vidutiniu, tai duonelės šonai rudesni, o viršus tik vos vos gelsvesnis. Tamsaus net nebandžiau, nes kažkaip ir poreikio nebuvo biggrin.gif Jei viską dėjai pagal duonkepės receptą, svėrei ir statei tą programą, kuri nurodyta, nelabai tikiu, kad galėjo neiškepti - tereikėjo pirma išimti duonelę, prapjauti ir pažiūrėti ar ji iškepusi mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Elika @ 2009 09 08, 16:47)
Sveikute  4u.gif  man iškilo klausimas-rašai, kad neapskrudo. Bet ar tikrinai ar duonelė iškepusi? Ir kokį apskrudimo lygi rinkaisi - sviesu, vidutini ar tamsu?  smile.gif  Iš Tavo parašymo man susidarė įspūdis, kad tau užkliuvo būtent kepaliuko spalva (apskrudimas). Pas mane su sviesiu apskrudimo lygiu duonele kone visai balta, bet puikiai iškepusi ir man tai nekliudo. Bandžiau vidutiniu, tai duonelės šonai rudesni, o viršus tik vos vos gelsvesnis. Tamsaus net nebandžiau, nes kažkaip ir poreikio nebuvo  biggrin.gif  Jei viską dėjai pagal duonkepės receptą, svėrei ir statei tą programą, kuri nurodyta, nelabai tikiu, kad galėjo neiškepti - tereikėjo pirma išimti duonelę, prapjauti ir pažiūrėti ar ji iškepusi  mirksiukas.gif

O patikrint mintis nekilo, kepė vidutiniu apskrudimu, kai iškepė pakėliau dangtį o ten balta. Sekanti kartą kepiau labai apskrudus tas pat rezultatas. Man patinka kai balta duona būna šviesiai gintaro spalvos, tai gaunas tik po 12 programos. Dabar kepu prancūžiską, žiūrėsiu kaip gausis, jei ir neapskrus bandysiu išimt ir paragaut. O kai kepiau kaimišką tai dešniam šone buvo likę miltų neišsimaišiusių. Dabar pamačiau vėl likę, tai kai sustojo pradariau ir nubraukiau, žiūrėsiu kaip gausis.
Atsakyti
QUOTE(jurguliukas @ 2009 09 08, 18:01)
O patikrint mintis nekilo, kepė vidutiniu apskrudimu, kai iškepė pakėliau dangtį o ten balta. Sekanti kartą kepiau labai apskrudus tas pat rezultatas. Man patinka kai balta duona būna šviesiai gintaro spalvos, tai gaunas tik po 12 programos. Dabar kepu prancūžiską, žiūrėsiu kaip gausis, jei ir neapskrus bandysiu išimt ir paragaut. O kai kepiau kaimišką tai dešniam šone buvo likę miltų neišsimaišiusių. Dabar pamačiau vėl likę, tai kai sustojo pradariau ir nubraukiau, žiūrėsiu kaip gausis.

Išbandžiau aš visus apskrudinimo lygius. Paprastai, kai noriu labiau apskrudusios ir traškesnės plutelės, tai į tešlą įpilu porą a.š. sirupo(naudoju klevų) ir kepu su vidutiniu lygiu. O stipriausias lygis man nelabai patinka, nes perdaug suskrunda ir per daug būna traški.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2009 09 08, 13:40)
Labai apetitnai atrodo! Reikės pabandyti. Bet čia turbūt gaunasi 1,5kg? Mano mašina kepa tik 1kg.

Taip, čia visas proporcijos pritaikiau pagal savo duonkepę, jį 1.5kg. Jei pas tave 1kg, tai imk 1/3 mažiau, nes jį pas tave išlis per kraštus

QUOTE(Terra2 @ 2009 09 08, 17:25)
Išbandžiau aš visus apskrudinimo lygius. Paprastai, kai noriu labiau apskrudusios ir traškesnės plutelės, tai į tešlą įpilu porą a.š. sirupo(naudoju klevų) ir kepu su vidutiniu lygiu. O stipriausias lygis man nelabai patinka, nes perdaug suskrunda ir per daug būna traški.

Galimo paprasto cukraus dadėt, toks pats rezultatas bus mirksiukas.gif
Atsakyti
Laba diena 4u.gif

Labai graži Mrs.R. duonelė bigsmile.gif Ir aš norėjau išsikept tokią, gražutę - apalutę orkaitėj, bet vėl nepasisekė su raugu doh.gif
Kaip suprantu, raugas būna paruoštas apie trečią dieną, tada būna jo pikas - jis padidėja dvigubai. O ar gali tas pikas būti antrą dieną? Nes maniškis antrą dieną tiesiog per kraštus lipo, o po to nusilpo verysad.gif Dar bandžiau ir gaivint, ir jau duonelei ruošt, bet viskas veltui. Vis tik gal reikėjo ir kepti antrą dieną, ar būtų dar neišrūgęs?

Grįžtu prie sauso raugo biggrin.gif Kažkur čia mačiau įdomų receptą, bet perverčiau visą temą ir neradau... Bandysiu nakčiai daryt su sausu raugu košę-makalošę, o ryte kept orkaitėje kažką panašaus į Mrs.R. apvalią duonelę ax.gif

Jau porą kartų žiūrėjau, bet vis negaliu atsižiūrėti, kaip gražiai formuojama duonelė wub.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lung: 08 rugsėjo 2009 - 19:34