Gal gletumete pasidalinti patirtimi.
Mano katei buvo pirma vada, pati atrodo sekmingai pagimde kaciukus. As dirbau, o mociute su vaiku buvo isejusi kelioms valandoms pasivaikscioti, kai grizo kaciukai jau buvo gime, tad paties proceso kaip ir niekas nepastebejo. Tad gime 1 negyvas :-(, kiti 2 sveiki normalus mazyliai :-). Kate gimde spintoje gulte :-).
Pirmaja para ji nuo kaciuku nesitrauke ne per zingsni savo motiniska pareiga atliko puikiai, kaciukai atrodo jautesi gerai. Po paros man kilo itarimas, kad as ju nemaciau zindant, patikrinau ar kate turi pieno - viskas ok, pienas gerai issispaude, o pamasazavus visai nesunkiai bega, istepiau snukuti, padejau ant spenio, tad mazyliams panorejus, problemu neturejo buti, bet kazkaip jokio entuziazmo. Dar 8 valandu kaciukai eme akivaizdziai silpti, bandziau juos maitinti misinuku, bet jokio noro nebuvo, dar po keletos valandu jie mire. Tad po 2 paru kaciukai atrodo be aiskios priezasties numire.
Kates kraujo grupe A, nepanasu, kad jie mire nuo kraujo grupes nesuderinamumo, kuneliai, nosyte, pedutes nebuvo gelsvi kaip kad iprastai tokiais atvejaisi pasitaiko.
Na vienu zodziu kol kas tik bandau spelioti apie galimas priezastis:
1. Kaujo grupes nesuderinamumas, mazai tiketina, nebent Vokietijoje darytas kraujo grupes testas klaidingas.
2. Naujagimiai persalo - bet kad spintoje gulte su mama - mazai tiketina
3. Serganti kate - jokiu kates ligos pozymiu, nebent kazkokios uzspletos problemos, kurioms reikia spec tyrimu
4. Gimdymo traumos - nestebejau gimdymo, kate pati susitvarke. Vienos patyrusios veisejos versija, tai labiausiai tiketina priezastis, ypac jei gimdymo metu kaciukai per ilgai uztrunka gimdymo takuose, neteka deguonies.
5. Jaunas tetis - pirma vada kergimo amzius 11 menesiu, sako kaciukai buna silpni. Mazai tiketina versija, zinau daug sekimnigu atveju.
6. gal dar kas...
Gaila nesusivokiau iskarto pasidaryti skrodimo, buvo taip liunda, kad nesinorejo negyvu kuneliu tampyti po gydytojus.
Gal kas turite savo versija ketinu kate kergti pakartotinai, noreciau zinoti gal ka galiu padaryti kitaip. Na aisku neskaitant 100% asistavimo gimdymo metu :-)
labai liūdna
o ar negali būti,kad ta pora tiesiog netinka vienas kitam
o ar negali būti,kad ta pora tiesiog netinka vienas kitam
Gal kaciukai ir gime sveiki,bet pirma para juos reikia delioti prie papo,nenuleisti akiu praktiskai.Nes veliau jie nusilpsta,nebeturi jegu ciulpti,po truputi uzgesta.Ir neberekia,atrodo,kad nealkani,skrandukas susitraukia labai greitai.Jei toks variantas nutinka,reiktu po oda ringeri suleisti,su gliukoze.Kelis kartus per diena,jei reikia,ir kelias dienas.Gerai dar tureti vit.C.Po tokios injekcijos,jei aisku,nera patologijos,kaciukai atkunta,atsiranda jegu,pradeda patys ieskoti papo,ir kaip taisykle -atsigauna.
Sutinku su zikas1970 ir manau, kad greičiausiai kačiukų mirties priežastimi tapo "nedažiūrėjimas". Nors vėlgi, buriam čia iš kavos tirščių, mažylių skrodimas ir kiti atlikti tyrimai būtų tikrai įnešę daugiau aiškumo į situaciją. Ypač jeigu planuojate dar kartą kergti katę, tai tikrai turėjote visus tuos tyrimus atlikti.
Šiaip tai manau, kad Jūs tikrai pergyvenat dėl šito visos situacijos ir tikrai nesinori Jūsų kaltinti ir vertsi dar blogiau jaustis.
Aš tik papasakosiu, kaip pvz. pas mane vyksta gimdymas ir naujagimių priežiūra pirmomis dienomis, gal tada Jūs pati susidėliosite visus taškus ant "i" ir pasidarysite išvadas, kas pas Jus buvo "ne taip".
Galbūt dar kažkas papasakos, nes tikrai ne aš viena čia veisiu ir daugiau nuomonių Jums padės pasidaryt teisingas išvadas ir pasisemti patirties.
Aš visada gimdymo laukiu ir jam kruopščiai ruošiuosi. Pasiruošiu termometrą, guminę pūslę, vienkartinių sugeriamųjų palučių, žirkles bukais galais, jodo, degtinės, medvilninių siūlų, popierinių rankšluosčių, senų medvilninių paklodžių skiaučių, rankšluosčių, o taip pat injekcinių oksitocino, gliukozės, nošpos, vienkartinių švirkštų. Visada turiu šaldytuve Markomilk sutirštinto kondencuoto becukrio pieno (jeigu prireiktų primaitint kačiukus) Jeigu skaičiuot nuo pirmo susikergimo tai katė turėtų gimdyti 64-70 dieną. Jau nuo 60-os dienos įdėmiai stebiu katę, paprastai likus 2-3 dienom iki gimdymo pasirodo tąsios gleivingos išskyros iš lytinių takų, ženklas, kad pradėjo išeidinėt gimdos gleivių kamštis. Galima vis pasimatuot temperatūrą, aišku , tai ne 100procentinis rodiklis, temperatūra ne visada prieš gimdymą nukrenta, bet jeigu nukrenta iki žemesnės nei 37, beveik 100 proc., kad per artimiausias 12 val prasidės gimdymas. Tokiu atveju niekur nesitraukiu nuo katės, laukiu. Paprastai prieš gimdymą kačių elgesys pasikeičia - jos pradeda labiau nerimauti, intensyviau kapstytis joms paruoštoje gimdymo vietoje, miauksėti, nustoja ėsti. Vienu žodžiu iš elgesio galima suprasti, kad greitai prasidės gimdymas. Aš savo gimdyves atskiriu nuo kitų kačių likus kokiai savaitei iki gimdymo. Paprastai mes gimdom vonios kambaryje. Mūsų vonios kambarys yra pakankamai didelis, kad būtų galima pastatyt gimdymo dėžę, katės tualetą. Be to, ten lengva palaikyti švarą, yra šildomos grindys ir papildomas radiatorius, kuris greitai prišildo nedidelę patalpą, be to dar yra langas, per kurį patenka saulės šviesa ir reikalui esant galima patalpą išvėdinti. Bet patalpa yra visiškai izoliuota, katės niekas netrikdo, ji gali ten ramiai jaustis.
Taigi, kai pamatau pirmus artėjančio gimdymo požymius, nuo katės niekur nesitraukiu. Kartais būna, kad katė "apgauna" - nerimauja, nerimauja, o paskui staiga nurimsta, paėda ir nueina miegot. Tada tiesiog nenuleidžiu nuo katės akių, būnu netoliese, o jeigu viskas vyksta naktį, užsistatau žadintuvą, kad skambėtų po 2-jų valandų ir nueinu pasnausti ant sofos. Arba paprasčiausiai pasidedu čiužinuką ir pagalvėlę šalia katės ant grindų ir snaudžiu vietoje. Niekada nežinai, koks bus tas gimdymas, kaip viskas vyks, kiekvienas gyvūnas yra individualus. Aišku SUPER, kai katė puikiai susitvarko, viską pati padaro, jeigu matau, kad katei nereikia pagalbos, tuomet tik stebiu ir nesikišu. Bet tas stebėjimas irgi yra naudingas ir reikalingas. Pvz. labai svarbu:
1. Užfiksuoti ir užsirašyti, kada nubėgo vandenys. Jeigu nubėgus vandenims stangų nebuvo ilgiau nei 12 val, katė nerami, nervinga, miauksi, blaškosi, nesileidžia liečiama, reikia kreiptis į veterinarą.
2. Kada prasidėjo pirmos stangos. Jeigu katė intensyviai ir reguliariai stanginasi, tačiau kačiukas negimsta per 6 val, reikia kreiptis į veterinarą.
3. Kokiu laiko intervalu ir kaip stipriai katė stanginasi. Paprastai jeigu yra bent vienas, aiškiai matomas sąrėmis per valandą, viskas gerai, tuomet tiesiog laukiam, tačiau dažnai būna, kad ypač esant didelei vadai katė pavargsta, gimdos raumenys nusilpsta, ir gimus keletui kačiukų, ji nustoja stangintis. Tuomet galima katei padėti - suleisti oksitocino. TAČIAU OKSITOCINO JOKIU BŪDU NEGALIMA LEISTI prieš gimstant pirmam kačiukui.
4. Užsirašyti kiekvieno kačiuko gimimo laiką. Kartais būna, susjaudini, užsižiūri į mažylius, užsisvajoji, o paskui lauki sekančios stangų serijos ir neatsimeni, prieš kiek laiko tas paskutinis kačiukas gimė. Susijaudinus ir užsistresavus laiką gali suvokti neadekvačiai - jis gali bėgti labai greitai arba atvirkščiai - labai lėtai.
5. Būtinai stebėti ar kiekvienas kačiukas gimė placentos maišelyje, jeigu kačiukui gimstant maišelis suplyšo, ir jis išėjo be maišelio, BŪTINAI įsitikinti, kad maišelis išejo vėliau. Kiek kačiukų gimė, tiek turėjo būti ir maišelių.
6. Kiekvieną naujagimį pasverti ir užsirašyti tikslų jo svorį. Tai reikalinga tam, kad būtų galima tiksliai konroliuoti kiek mažyliai suvalgo ir kiek priauga.
Bet deja, neretai būna, kad pagalbos prireikia. Išskirčiau tokias situacijas:
1. Per daug greita ir stipri gimdymo veikla - sąrėmiai prasideda staiga, jie labai stiprūs, nespėja pakankamai išsiplėsti takai, kačiukas didelis, todėl kačiuko gimimas gali būt skausmingas katei. Paprastai katės į skausmą reaguoja neadekvačiai, todėl išgimdžius pusę kačiuko ir pajutis skausmą, gimdyvė puola blaškytis, bėgti, suktis, garsiai ir baisiai rėkti, paprastai placentos maišelis praplyšta, visur pradeda taškytis žaliai-raudonai -rudi, dažnai kraujingi vaisiaus vandenys, katė, nesuvokdama ką daro gali sužeisti kačiuką, todėl reikia švelniai užfiksuoti katę už čiuprynos viena ranka, o kita švelniai judinti kačiuką takuose, kad sustiprėtų stangos ir stangos metu (jokiu būdu nelupti kačiuko kai nėra sąrėmio) padėti jam išsilaisvinti iš takų. Dažnai, katė, ypač jei tai pirmas jos gimdymas, patyrusi tokį stresą, nelabai domisi kačiuku, netgi jo bijo, tai normalu, reikia leisti katei nusiraminti, o kačiuko sutvarkymu tenka pasirūpinti patiems.
2. Jeigu katė nėra ypač patyrus ar šiaip nepasižymi ypač stipriai išreikštais motinystės instinktais, arba esant aukščiau aprašytai stresinei situacijai, arba tiesiog katei pavargus, nusilpus, kai gimdymas ilgas, o vada didelė ir t.t., katei reikia pagalbos tvarkant kačiukus. Dažnai, ypač kai kačiukai gimsta kojytėmis į priekį, išėjimo laikotarpis ilgas, maišelis suplyšo, kačiukas gimsta prisirijęs vandenų, pridusęs ir vangus. Jeigu viskas gerai, tai užtenka, kad katė aktyviai jį laižytų, bet jeigu tai pirmas gimdymas katei, ji išsigandus, pavargus ir t.t. , reikia katei padėti . Gimus mažyliui, pirmiausiai apžiūrėti virkštelės likučius, jei jis gimė be maišelio, jeigu katė nukando virkštelę, viskas gerai, jeigu ji nuplyšo ir liko gan ilgas galas (turėtų būti ne ilgesnis nei 1,5 cm), tai reikėtų perspausti virkšelę pirštais(sutraiškyti), arba stipriai perrišti stipriai medvilniniu siūlu, kad nuo surišimo vietos iki pilvuko liktų kokie 7-10 mm viškštelės. O tada nukirpti, tai kas liko, maždaug pora mm nuo surišimo vietos.(surišimas turi likti). Tada reikia pakankamai aktyviai ir stipriai ištrinti kačiuką rankšluosčiu, kad jis liktų beveik sausas, kad nesušaltų, ir kad suaktyvėtų kraujotaka. Tada pasverti mažylį ir galima dėti prie katės. Viską reikia daryti labai greitai ir prie katės akių, niekur nesinešti, neiti, viskas kas reikalinga turi būti po ranka(todėl pvz. aš niekaip neįsivaizduoju katės gimdymo spintoje). Aš pv. net puikiai besitvarkančiom katėm leidžiu pačiom sutvarkyt 1-2 kačiukus, kitus sutvarkau pati, ypač jeigu vada didelė, kad katė neprisirytų per daug placentų.(paskui nuo jų pertekliaus katės suviduriuoja) Jeigu kačiukas gimė maišelyje, prakerpu maišelį, sutvarkau virkštelę ir pasirūpinu kačiuku, kaip parašiau ką tik. Placentos maišelį išmetu.
3. Labai svarbu, kad kačiukas per 2 valandas nuo gimimo pačiulptų mamos pieno. Pirmi lašeliai - tai priešpienis, kuris ypač svarbus kačiuko virškinamojo trakto veiklai, imuninei sistemai ir bendram tonusui. Todėl ir svarbu užsirašyt kiekvieno naujagimio gimimo laiką, kad galima būtų kontroliuot kas ir kada pradėjo žįsti. Jeigu kačiukas vangus, nenor žįsti, pakartotinai trinam, kišam katei po nosi, kad laižytų, išspaudžiam pienelio katei iš spenelio ir įdedam spenelį kačiukui į burnytę, stebim, kad kiti stipresni, jo nenustumtų. Kačiukai negavę maisto per 2-i pirmas valandas, nusilpsta, po to nebečiulpia dėl to, kad nusilpo ir silpsta dėl to, kad negauna maisto. Kaip reabilituojami silpni kačiukai Zikas jau parašė, aš dar pridėčiau jautenos arba veršienos kepenų nuovirą - po 1-2 lašiukus į burnytę kas 2 val.
4. Pirmas kelias dienas ar net kelias savaites kačiukus laikau labai šiltai - kad patalpoje, kur yra naujagimiai būtų ne mažiau nei 25 laipsniai šilumos. Tada visos maistingos medžiagos gaunamos su mamos pienu eina į kūną, kačiukai nenaudoja energijos kūno šildymui, greičiau auga, daugiau priauga.
5. Pirmas tris paras po gimimo kačiukus sveriu 2 kartus per parą. Tai padeda konroliuoti kas kiek suvalgo ir kas kiek priauga. Vėliau sveriu kartą per dieną. Suėjus 2-iems savaitėms, jei viskas gerai, sveriu kartą per savaitę. Per parą kačiukas turėtų priaugti ne mažiau nei 10 g. Jeigu kačiukai neramūs, cypsi, labau spaudžasi vienas prie kito, ir priauga mažiau nei 10 g, tai juos reikėtų papildomai šildyti ir primaitinti.
6. Iš karto po gimdymo susileidžiam katei oksitocino. Jis neleidžia užsidaryt gimdos kakleliui, kad gimda valytųsi, be to skatina pieno gamybą, palengvina jo tekėjimą. Injekciją pakartojam po 12 val.
Paprastai pirmas 3-is paras budžiu prie naujagimių 24 val per parą. Kontroliuoju viską - kas kiek ir kada žinda, stebiu katės išskyras, savijautą, elgesį, matuoju temperatūrą, žiūriu, kad neprasidėtų pieno liaukų uždegimas, jeigu pieno būtų per daug.. ir t.t.
Manau Jūsų klaida, kad per daug pasitikėjote gamta, kate ir aplinkybėm. Ir manau, kad pasidarėte reikalingas išvadas, sekantį kartą imsit atostogas ir skirsit gimdyvei ir mažyliams VISĄ reikalingą laiką.
Aš tik papasakosiu, kaip pvz. pas mane vyksta gimdymas ir naujagimių priežiūra pirmomis dienomis, gal tada Jūs pati susidėliosite visus taškus ant "i" ir pasidarysite išvadas, kas pas Jus buvo "ne taip".
Galbūt dar kažkas papasakos, nes tikrai ne aš viena čia veisiu ir daugiau nuomonių Jums padės pasidaryt teisingas išvadas ir pasisemti patirties.
Aš visada gimdymo laukiu ir jam kruopščiai ruošiuosi. Pasiruošiu termometrą, guminę pūslę, vienkartinių sugeriamųjų palučių, žirkles bukais galais, jodo, degtinės, medvilninių siūlų, popierinių rankšluosčių, senų medvilninių paklodžių skiaučių, rankšluosčių, o taip pat injekcinių oksitocino, gliukozės, nošpos, vienkartinių švirkštų. Visada turiu šaldytuve Markomilk sutirštinto kondencuoto becukrio pieno (jeigu prireiktų primaitint kačiukus) Jeigu skaičiuot nuo pirmo susikergimo tai katė turėtų gimdyti 64-70 dieną. Jau nuo 60-os dienos įdėmiai stebiu katę, paprastai likus 2-3 dienom iki gimdymo pasirodo tąsios gleivingos išskyros iš lytinių takų, ženklas, kad pradėjo išeidinėt gimdos gleivių kamštis. Galima vis pasimatuot temperatūrą, aišku , tai ne 100procentinis rodiklis, temperatūra ne visada prieš gimdymą nukrenta, bet jeigu nukrenta iki žemesnės nei 37, beveik 100 proc., kad per artimiausias 12 val prasidės gimdymas. Tokiu atveju niekur nesitraukiu nuo katės, laukiu. Paprastai prieš gimdymą kačių elgesys pasikeičia - jos pradeda labiau nerimauti, intensyviau kapstytis joms paruoštoje gimdymo vietoje, miauksėti, nustoja ėsti. Vienu žodžiu iš elgesio galima suprasti, kad greitai prasidės gimdymas. Aš savo gimdyves atskiriu nuo kitų kačių likus kokiai savaitei iki gimdymo. Paprastai mes gimdom vonios kambaryje. Mūsų vonios kambarys yra pakankamai didelis, kad būtų galima pastatyt gimdymo dėžę, katės tualetą. Be to, ten lengva palaikyti švarą, yra šildomos grindys ir papildomas radiatorius, kuris greitai prišildo nedidelę patalpą, be to dar yra langas, per kurį patenka saulės šviesa ir reikalui esant galima patalpą išvėdinti. Bet patalpa yra visiškai izoliuota, katės niekas netrikdo, ji gali ten ramiai jaustis.
Taigi, kai pamatau pirmus artėjančio gimdymo požymius, nuo katės niekur nesitraukiu. Kartais būna, kad katė "apgauna" - nerimauja, nerimauja, o paskui staiga nurimsta, paėda ir nueina miegot. Tada tiesiog nenuleidžiu nuo katės akių, būnu netoliese, o jeigu viskas vyksta naktį, užsistatau žadintuvą, kad skambėtų po 2-jų valandų ir nueinu pasnausti ant sofos. Arba paprasčiausiai pasidedu čiužinuką ir pagalvėlę šalia katės ant grindų ir snaudžiu vietoje. Niekada nežinai, koks bus tas gimdymas, kaip viskas vyks, kiekvienas gyvūnas yra individualus. Aišku SUPER, kai katė puikiai susitvarko, viską pati padaro, jeigu matau, kad katei nereikia pagalbos, tuomet tik stebiu ir nesikišu. Bet tas stebėjimas irgi yra naudingas ir reikalingas. Pvz. labai svarbu:
1. Užfiksuoti ir užsirašyti, kada nubėgo vandenys. Jeigu nubėgus vandenims stangų nebuvo ilgiau nei 12 val, katė nerami, nervinga, miauksi, blaškosi, nesileidžia liečiama, reikia kreiptis į veterinarą.
2. Kada prasidėjo pirmos stangos. Jeigu katė intensyviai ir reguliariai stanginasi, tačiau kačiukas negimsta per 6 val, reikia kreiptis į veterinarą.
3. Kokiu laiko intervalu ir kaip stipriai katė stanginasi. Paprastai jeigu yra bent vienas, aiškiai matomas sąrėmis per valandą, viskas gerai, tuomet tiesiog laukiam, tačiau dažnai būna, kad ypač esant didelei vadai katė pavargsta, gimdos raumenys nusilpsta, ir gimus keletui kačiukų, ji nustoja stangintis. Tuomet galima katei padėti - suleisti oksitocino. TAČIAU OKSITOCINO JOKIU BŪDU NEGALIMA LEISTI prieš gimstant pirmam kačiukui.
4. Užsirašyti kiekvieno kačiuko gimimo laiką. Kartais būna, susjaudini, užsižiūri į mažylius, užsisvajoji, o paskui lauki sekančios stangų serijos ir neatsimeni, prieš kiek laiko tas paskutinis kačiukas gimė. Susijaudinus ir užsistresavus laiką gali suvokti neadekvačiai - jis gali bėgti labai greitai arba atvirkščiai - labai lėtai.
5. Būtinai stebėti ar kiekvienas kačiukas gimė placentos maišelyje, jeigu kačiukui gimstant maišelis suplyšo, ir jis išėjo be maišelio, BŪTINAI įsitikinti, kad maišelis išejo vėliau. Kiek kačiukų gimė, tiek turėjo būti ir maišelių.
6. Kiekvieną naujagimį pasverti ir užsirašyti tikslų jo svorį. Tai reikalinga tam, kad būtų galima tiksliai konroliuoti kiek mažyliai suvalgo ir kiek priauga.
Bet deja, neretai būna, kad pagalbos prireikia. Išskirčiau tokias situacijas:
1. Per daug greita ir stipri gimdymo veikla - sąrėmiai prasideda staiga, jie labai stiprūs, nespėja pakankamai išsiplėsti takai, kačiukas didelis, todėl kačiuko gimimas gali būt skausmingas katei. Paprastai katės į skausmą reaguoja neadekvačiai, todėl išgimdžius pusę kačiuko ir pajutis skausmą, gimdyvė puola blaškytis, bėgti, suktis, garsiai ir baisiai rėkti, paprastai placentos maišelis praplyšta, visur pradeda taškytis žaliai-raudonai -rudi, dažnai kraujingi vaisiaus vandenys, katė, nesuvokdama ką daro gali sužeisti kačiuką, todėl reikia švelniai užfiksuoti katę už čiuprynos viena ranka, o kita švelniai judinti kačiuką takuose, kad sustiprėtų stangos ir stangos metu (jokiu būdu nelupti kačiuko kai nėra sąrėmio) padėti jam išsilaisvinti iš takų. Dažnai, katė, ypač jei tai pirmas jos gimdymas, patyrusi tokį stresą, nelabai domisi kačiuku, netgi jo bijo, tai normalu, reikia leisti katei nusiraminti, o kačiuko sutvarkymu tenka pasirūpinti patiems.
2. Jeigu katė nėra ypač patyrus ar šiaip nepasižymi ypač stipriai išreikštais motinystės instinktais, arba esant aukščiau aprašytai stresinei situacijai, arba tiesiog katei pavargus, nusilpus, kai gimdymas ilgas, o vada didelė ir t.t., katei reikia pagalbos tvarkant kačiukus. Dažnai, ypač kai kačiukai gimsta kojytėmis į priekį, išėjimo laikotarpis ilgas, maišelis suplyšo, kačiukas gimsta prisirijęs vandenų, pridusęs ir vangus. Jeigu viskas gerai, tai užtenka, kad katė aktyviai jį laižytų, bet jeigu tai pirmas gimdymas katei, ji išsigandus, pavargus ir t.t. , reikia katei padėti . Gimus mažyliui, pirmiausiai apžiūrėti virkštelės likučius, jei jis gimė be maišelio, jeigu katė nukando virkštelę, viskas gerai, jeigu ji nuplyšo ir liko gan ilgas galas (turėtų būti ne ilgesnis nei 1,5 cm), tai reikėtų perspausti virkšelę pirštais(sutraiškyti), arba stipriai perrišti stipriai medvilniniu siūlu, kad nuo surišimo vietos iki pilvuko liktų kokie 7-10 mm viškštelės. O tada nukirpti, tai kas liko, maždaug pora mm nuo surišimo vietos.(surišimas turi likti). Tada reikia pakankamai aktyviai ir stipriai ištrinti kačiuką rankšluosčiu, kad jis liktų beveik sausas, kad nesušaltų, ir kad suaktyvėtų kraujotaka. Tada pasverti mažylį ir galima dėti prie katės. Viską reikia daryti labai greitai ir prie katės akių, niekur nesinešti, neiti, viskas kas reikalinga turi būti po ranka(todėl pvz. aš niekaip neįsivaizduoju katės gimdymo spintoje). Aš pv. net puikiai besitvarkančiom katėm leidžiu pačiom sutvarkyt 1-2 kačiukus, kitus sutvarkau pati, ypač jeigu vada didelė, kad katė neprisirytų per daug placentų.(paskui nuo jų pertekliaus katės suviduriuoja) Jeigu kačiukas gimė maišelyje, prakerpu maišelį, sutvarkau virkštelę ir pasirūpinu kačiuku, kaip parašiau ką tik. Placentos maišelį išmetu.
3. Labai svarbu, kad kačiukas per 2 valandas nuo gimimo pačiulptų mamos pieno. Pirmi lašeliai - tai priešpienis, kuris ypač svarbus kačiuko virškinamojo trakto veiklai, imuninei sistemai ir bendram tonusui. Todėl ir svarbu užsirašyt kiekvieno naujagimio gimimo laiką, kad galima būtų kontroliuot kas ir kada pradėjo žįsti. Jeigu kačiukas vangus, nenor žįsti, pakartotinai trinam, kišam katei po nosi, kad laižytų, išspaudžiam pienelio katei iš spenelio ir įdedam spenelį kačiukui į burnytę, stebim, kad kiti stipresni, jo nenustumtų. Kačiukai negavę maisto per 2-i pirmas valandas, nusilpsta, po to nebečiulpia dėl to, kad nusilpo ir silpsta dėl to, kad negauna maisto. Kaip reabilituojami silpni kačiukai Zikas jau parašė, aš dar pridėčiau jautenos arba veršienos kepenų nuovirą - po 1-2 lašiukus į burnytę kas 2 val.
4. Pirmas kelias dienas ar net kelias savaites kačiukus laikau labai šiltai - kad patalpoje, kur yra naujagimiai būtų ne mažiau nei 25 laipsniai šilumos. Tada visos maistingos medžiagos gaunamos su mamos pienu eina į kūną, kačiukai nenaudoja energijos kūno šildymui, greičiau auga, daugiau priauga.
5. Pirmas tris paras po gimimo kačiukus sveriu 2 kartus per parą. Tai padeda konroliuoti kas kiek suvalgo ir kas kiek priauga. Vėliau sveriu kartą per dieną. Suėjus 2-iems savaitėms, jei viskas gerai, sveriu kartą per savaitę. Per parą kačiukas turėtų priaugti ne mažiau nei 10 g. Jeigu kačiukai neramūs, cypsi, labau spaudžasi vienas prie kito, ir priauga mažiau nei 10 g, tai juos reikėtų papildomai šildyti ir primaitinti.
6. Iš karto po gimdymo susileidžiam katei oksitocino. Jis neleidžia užsidaryt gimdos kakleliui, kad gimda valytųsi, be to skatina pieno gamybą, palengvina jo tekėjimą. Injekciją pakartojam po 12 val.
Paprastai pirmas 3-is paras budžiu prie naujagimių 24 val per parą. Kontroliuoju viską - kas kiek ir kada žinda, stebiu katės išskyras, savijautą, elgesį, matuoju temperatūrą, žiūriu, kad neprasidėtų pieno liaukų uždegimas, jeigu pieno būtų per daug.. ir t.t.
Manau Jūsų klaida, kad per daug pasitikėjote gamta, kate ir aplinkybėm. Ir manau, kad pasidarėte reikalingas išvadas, sekantį kartą imsit atostogas ir skirsit gimdyvei ir mažyliams VISĄ reikalingą laiką.
Oi kaip puikiai viskas pašaryta Išsisaugosiu visa tai savo kompe Nors esu dalyvavusi dvejuose savo katės gimdymuose, mano pagalbos reikėjo minimaliai Bet nenuleidau akių nuo jos iki paskutinio kačiuko gimimo.
Maniškė paskutinį sykį, taip pavargo, kad pagimdžiusi paskutinį kačiuką, paliko jį su visa placenta ir atsigulė prie jau gimusių Jeigu manęs nebūtų buvę šalia, kačiukas būtų uždusęs
Jeigu nesunku ar galėtumėt parašyti, kokį kiekį ml oksitocino leidžiate ir kaip iš "Makromilk" pienuko padarote mišinuką (kaip skiesti jį ).
Beje ar oksitociną perkat vaistinėje paprastai be recepto, ar čia jau reik ieškoti kokių pažinčių jį gauti (visgi čia ne vaistai nuo kosulio )
Maniškė paskutinį sykį, taip pavargo, kad pagimdžiusi paskutinį kačiuką, paliko jį su visa placenta ir atsigulė prie jau gimusių Jeigu manęs nebūtų buvę šalia, kačiukas būtų uždusęs
Jeigu nesunku ar galėtumėt parašyti, kokį kiekį ml oksitocino leidžiate ir kaip iš "Makromilk" pienuko padarote mišinuką (kaip skiesti jį ).
Beje ar oksitociną perkat vaistinėje paprastai be recepto, ar čia jau reik ieškoti kokių pažinčių jį gauti (visgi čia ne vaistai nuo kosulio )
QUOTE(LaiLaa @ 2009 06 29, 16:21)
Oi kaip puikiai viskas pašaryta Išsisaugosiu visa tai savo kompe Nors esu dalyvavusi dvejuose savo katės gimdymuose, mano pagalbos reikėjo minimaliai Bet nenuleidau akių nuo jos iki paskutinio kačiuko gimimo.
Maniškė paskutinį sykį, taip pavargo, kad pagimdžiusi paskutinį kačiuką, paliko jį su visa placenta ir atsigulė prie jau gimusių Jeigu manęs nebūtų buvę šalia, kačiukas būtų uždusęs
Jeigu nesunku ar galėtumėt parašyti, kokį kiekį ml oksitocino leidžiate ir kaip iš "Makromilk" pienuko padarote mišinuką (kaip skiesti jį ).
Beje ar oksitociną perkat vaistinėje paprastai be recepto, ar čia jau reik ieškoti kokių pažinčių jį gauti (visgi čia ne vaistai nuo kosulio )
Maniškė paskutinį sykį, taip pavargo, kad pagimdžiusi paskutinį kačiuką, paliko jį su visa placenta ir atsigulė prie jau gimusių Jeigu manęs nebūtų buvę šalia, kačiukas būtų uždusęs
Jeigu nesunku ar galėtumėt parašyti, kokį kiekį ml oksitocino leidžiate ir kaip iš "Makromilk" pienuko padarote mišinuką (kaip skiesti jį ).
Beje ar oksitociną perkat vaistinėje paprastai be recepto, ar čia jau reik ieškoti kokių pažinčių jį gauti (visgi čia ne vaistai nuo kosulio )
Nezinau,kaip pas jus,as perku oksitocino zmoniu vaistinej,jokio recepto is manes nereikalavo nei karto
As leidziu po 0.3 ml.Po gimdymo galima ir 0.5 suleisti,ziurint kokia kate,koks jos svoris.
Vietoj makromilko(nors ir jis puikiai tinka)as naudojau ozkos piena.Nuostabu recepta mergaites is forumo man parase,kai pirmos vados kaciukai po paros nepriaugo svorio.Atsigavo akyse,po poros dienu damaitineti nereikejo visiskai.
As dar turiu po ranka apilako tabl.Pirmom parom galima suduoti katei po ketvirti,taip pat skatina pieno gamyba.
QUOTE(LaiLaa @ 2009 06 29, 16:21)
Jeigu nesunku ar galėtumėt parašyti, kokį kiekį ml oksitocino leidžiate ir kaip iš "Makromilk" pienuko padarote mišinuką (kaip skiesti jį ).
Beje ar oksitociną perkat vaistinėje paprastai be recepto, ar čia jau reik ieškoti kokių pažinčių jį gauti (visgi čia ne vaistai nuo kosulio )
Beje ar oksitociną perkat vaistinėje paprastai be recepto, ar čia jau reik ieškoti kokių pažinčių jį gauti (visgi čia ne vaistai nuo kosulio )
Oksitocino mes visada leidžiam po0,2 ml. Ampulėje paprastai būna 1 ml, 5 veikimo vienetai. Dėl nusipirkimo, tai žmonių vaistinėje paprastai jeigu pasakai, kad katei, tai pasirauko ir parduoda. Arba galima nusipirkt pas savo veterinarą.
Pienelį skiedžiu iš pradžių per pusę, vėliau, jeigu viskas gerai, normaliai toleruoja, neviduriuoja (paprastai taip ir būna), tuomet skiedžiu mažiau - 2 trečdaliai pienelio ir vienas trečdalis vandens.
Nuo antros amžiaus savaitės į pienelį dar įmaišau puptpelės kiaušinio trynį. (1 trynys visai vadai, kas antrą dieną) ir lašelį medaus.
Seteriu_mama,
Aciu uz tokia puikia informacija
Tokiu dalyku knygose nerasho o cia viskas taip nuosekliai ir aiskiai buvo isdestyta
Aciu uz tokia puikia informacija
Tokiu dalyku knygose nerasho o cia viskas taip nuosekliai ir aiskiai buvo isdestyta
QUOTE(Elektraaa @ 2009 06 29, 17:02)
Seteriu_mama,
Aciu uz tokia puikia informacija
Tokiu dalyku knygose nerasho o cia viskas taip nuosekliai ir aiskiai buvo isdestyta
Aciu uz tokia puikia informacija
Tokiu dalyku knygose nerasho o cia viskas taip nuosekliai ir aiskiai buvo isdestyta
Prašom, kad tk padėtų. Tik išsisaugokit, antrą kartą tokios "paklodės" tikrai nerašysiu.
Pries pirmaja vada skaiciau daug straipsniu apie pagalba gimdanciai katei, bet sis Seteriu_mamos savadas aiskiai pats informatyviausias. Saunu!
QUOTE(Seterių_mama @ 2009 06 29, 17:04)
Prašom, kad tk padėtų. Tik išsisaugokit, antrą kartą tokios "paklodės" tikrai nerašysiu.
Labai labai ačiū Žinoma padės, kaip gi kitaip Viską išsisaugojau Kuo daugiau žinai, tuo tvirčiau jautiesi tokiu atsakingu momentu. Esi atsakinga už savo katės ir mažučių katuliukų gyvybes.
Gerai, kaip yra žmonių, kurie nepagaili savo laiko ir surašo čia visą "paklodę" savo patirties.
Ačiū