Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

Na atnešu ir vaizdelių jums vakar keptos duonytės:

user posted image

Receptas:

Apie 350 mll. vandens
1,5 šaukšto alyvuogių aliejaus
Apie 500 g. paprastų kvietinių miltų
kokie 3 kupini šaukštai rupių kvietinių miltų
Kokie 4 šaukštai su kaupu kviečių sėlenėlių.
1,5 šaukšto sojos pieno miltelių.
1 vš cukraus
2 aš druskos
2 nepilni aš mielių
2 vš. linų sėmenų
2 vš saulėje džiovintų pomidorų (ne aliejuje , o sausų).
1 aš Provanso žolelių mišinio.

Kepiau 1 kg kepaliuko dydį 1-a programa ir plutelė ant tamsaus. Kepaliukas išėjo labai aukštas (kokie 3 cm iki stikliuko). Bet viršus apskrudo.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jadzka: 10 rugpjūčio 2009 - 08:46
QUOTE(jadzka @ 2009 08 10, 09:25)
Taigi kiekvienam prekybcentryje yra jų  mirksiukas.gif Dažniausia prie miltų / kruopų arba prie sveikuoliškų prekių.
O Klaipėdoj Akropolio Maximoje netgi radau rugių kruopų  ax.gif Tiesa kainos nepamenu... Bus į Rugelį, tik nežinau kaip su jom elgtis g.gif: spėju pabrinkyti reiktų kažkiek prieš kepant g.gif:



o aš vakar pas save visus pc apėjau - nieko neradau doh.gif na, dar vieną vietą numačiau šiandien aplankyt, tai gal ten rasiu g.gif

Vakar kepiau alaus ir garstyčių duoną, kurią radau nete, tik dar įdėjau aštrių prieskonių, kurie vadinasi "velnio užkandėlė" - čia tėčio prašymu iškepti "ką nors pikantiško ir aštraus" hihihi.gif skonio nežinau, nes iškepė apie 23.30 val., tai neragavau, o dabar darbe tupiu, tai vakare kai paragausiu irjei bus skani, tuomet pasidalinsiu receptu ax.gif
Atsakyti
Sveikos kepėjėlės 4u.gif
QUOTE(Elika @ 2009 08 10, 15:01)
1. o aš vakar pas save visus pc apėjau - nieko neradau  doh.gif  na, dar vieną vietą numačiau šiandien aplankyt, tai gal ten rasiu  g.gif

2. Vakar kepiau alaus ir garstyčių duoną, kurią radau nete, tik dar įdėjau aštrių prieskonių, kurie vadinasi "velnio užkandėlė" - čia tėčio prašymu iškepti "ką nors pikantiško ir aštraus"  hihihi.gif  skonio nežinau, nes iškepė apie 23.30 val., tai neragavau, o dabar darbe tupiu, tai vakare kai paragausiu irjei bus skani, tuomet pasidalinsiu receptu  ax.gif

1. Dažniausiai būna IKI parduotuvėse.

2. Oho, su "Velnio užkandėle" bus tikrai velniškai aštru. Bus labai įdomu išgirst atsiliepimus bigsmile.gif

O pas mus po ruginių duonelių etapo parėjo bulkų-pyragų manija ax.gif Su bananais net ataušt nespėja, dar karštą sutaršo. Du kartus iš eilės kepiau saldžią duoną su kondensuotu pienu iš Forelės blogo. Tikrai labai geras receptas, rekomenduoju: labai gražiai iškyla ir skonis wub.gif wub.gif wub.gif Žinoma, aš kaip visada dar marcipanų masės porą šaukštų pridedu wub.gif Ir dar su šviežiai išvirta slyvų uogiene swoon.gif lotuliukas.gif

Dabar kepu kažkokį hibridą - pieno likučiai, salyklas, sausas raugas, sėklos įvairiausios, miltų pritrūkau - penkių grūdų dribsnių primaišiau doh.gif Bet kvepia skaniai thumbup.gif

Beje, kaip su miltais reikalai? Jei kas organizuoja, prisidėčiau 4u.gif

Skambinausi su Ust. malūnu dėl miltų. Nežinau, kaip jie ten dirba - atsakymo ir po dviejų paraginimų antra savaitė laukiu g.gif

Paskutiniu metu nelabai sekiau temą, lyg ir apie grūdus ir jų malimą šneka ėjo? Jei reikia, galiu padėt - turim sodyboj malūną (ne girnas, pramoninį, ūkininkai aplinkiniai atvažiuoja susimalt).

Jadzkos duonelė labai gražiai iškilusi thumbup.gif O tą gelsvą atspalvį, matyt, pomidorai davė?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lung: 10 rugpjūčio 2009 - 14:30
QUOTE(Elika @ 2009 08 10, 15:01)
o aš vakar pas save visus pc apėjau - nieko neradau  doh.gif  na, dar vieną vietą numačiau šiandien aplankyt, tai gal ten rasiu  g.gif

Vakar kepiau alaus ir garstyčių duoną, kurią radau nete, tik dar įdėjau aštrių prieskonių, kurie vadinasi "velnio užkandėlė" - čia tėčio prašymu iškepti "ką nors pikantiško ir aštraus"  hihihi.gif  skonio nežinau, nes iškepė apie 23.30 val., tai neragavau, o dabar darbe tupiu, tai vakare kai paragausiu irjei bus skani, tuomet pasidalinsiu receptu  ax.gif


Na su velnio užkandėle tik alaus dar būtina turėt lotuliukas.gif Bet gal ie nieko mintis g.gif:

O sėlenėlių tai tikrai daug kur būna: kažkaip randu visad kai ieškau ax.gif net vaistinėse būna jų... Mačiau ir tų ekologiškų yra kur visa serija grūdų ir kruopų būna prie sveikų produktų yra net. Dažniausia perku tokias:
user posted image


QUOTE(Lung @ 2009 08 10, 15:28)
Beje, kaip su miltais reikalai? Jei kas organizuoja, prisidėčiau  4u.gif

Jadzkos duonelė labai gražiai iškilusi  thumbup.gif O tą gelsvą atspalvį, matyt, pomidorai davė?


Miltų ir aš žiūriu, kad prisidėčiau perkant ir didesnį kiekį C tipo miltų ax.gif nespėju pokus tuos po 2 kg namo nešt....
Ir Ruginių labai noriu ax.gif

O duonelei tokią spalvą tai davė matyt ir rupūs miltai ir sėlenos ir pomidorai ir provanso žolės. Tikriausia viskas krūvoje lotuliukas.gif Duonelė tikrai skani. Jei mėgstat pusbulkes įvairias tai patikt turėtų...

Va vis galvoju apie kokios bananinės duonos kepimą g.gif:
Atsakyti
Gal mano klausimas ir ne visai į temą - bet man labai aktualus 4u.gif O kur ir kaip jūs laikot miltus, ypač didesnį kiekį? Po to, kai į mano sukauptas atsargas įsimetė maistinės kandys, bijau ką nors namo ir nešti doh.gif Šitiek visokių kruopų, miltų kelių rūšių, makaronų teko išmesti lauk verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2009 08 10, 15:47)
Gal mano klausimas ir ne visai į temą - bet man labai aktualus  4u.gif  O kur ir kaip jūs laikot miltus, ypač didesnį kiekį? Po to, kai į mano sukauptas atsargas įsimetė maistinės kandys, bijau ką nors namo ir nešti  doh.gif  Šitiek visokių kruopų, miltų kelių rūšių, makaronų teko išmesti lauk  verysad.gif


Aš didžiąją dalį kruopų laikau stikliniuose induose užsukamuose. O Miltams turiu 5 l. stiklainį tokį užspaudžiamą, bet vakar ir man klausimas iškilo kur reiktų didesnį kiekį dėti g.gif: Tas stiklainis miltams nėr labai patogus nes semti nelabai kaip iš jo... Reik dėžės kokios g.gif:
Atsakyti
QUOTE(jadzka @ 2009 08 10, 16:01)
Aš didžiąją dalį kruopų laikau stikliniuose induose užsukamuose. O Miltams turiu 5 l. stiklainį tokį užspaudžiamą, bet vakar ir man klausimas iškilo kur reiktų didesnį kiekį dėti g.gif: Tas stiklainis miltams nėr labai patogus nes semti nelabai kaip iš jo... Reik dėžės kokios g.gif:

Duona Jūsų skani, Tokią aš jau kepiau. Aš anksčiau esu rašiusi, kad man duona visada gaunasi trupanti ir kai pjaunu, tai visur pribyra trupinių. Dabar ta problema išsisprendė, nes į kiekvieną duonelę įmaišau po 50gr manų kruopų. Pasiteisino.
O kas liečia tarą didesniam miltų kiekiui, tai Klaipėdos turguje(prie"Eglės") yra toks kioskelis, kur prekiaujama baltarusiškomis prekėmis. Ir ko tik ten nėra buičiai! Yra ir visokių talpų maisto produktams laikyti. Mačiau netgi 20kg talpą su užsukamu dangčiu.
Atsakyti
QUOTE(Ninin @ 2009 08 05, 18:57)
4u.gif

Na ir aš su receptuku, nors manau, tai vos ne šabloninis receptas...
Labai skanios bandelės!!!


kokios grazuoles! 4u.gif
bandeles kepate duonkepeje ar orkaiteje?


Atsakyti
QUOTE(Renatina @ 2009 08 10, 16:37)
kokios grazuoles! 4u.gif
bandeles kepate duonkepeje ar orkaiteje?


Paskutiniu metu viską kepu orkaitėje (tešlai užmaišau duonkepėje)... Ypač kai noriu gražesnės duonos lotuliukas.gif

Bandelių tai duonkepėje gi ir neiškepsi g.gif
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2009 08 10, 16:33)
Duona Jūsų skani, Tokią aš jau kepiau. Aš anksčiau esu rašiusi, kad man duona visada gaunasi trupanti ir kai pjaunu, tai visur pribyra trupinių. Dabar ta problema išsisprendė, nes į kiekvieną duonelę įmaišau po 50gr manų kruopų. Pasiteisino.


g.gif: keista, man duona praktiškai niekada netrupa: na aišku plutelė traški, tai ji patrupa šiektiek, bet pats vidus labai gerai pjaunas. Pjaustau su specialiai duonai plaustyt skirtu peiliu su dantukais (Rimi kai buvo akcija surinkti lipdukus, tai va visą peilių kolekciją ir turiu,o kai kurių ir po 2) lotuliukas.gif Tai jokių manų nemaišauir nereikia ax.gif Balta jau gerai gaunas (na tiksliau pusbaltė, nes grynai baltos nelabai mes valgom...) tai reiks atidirbinėt juodą duoną lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 08 10, 15:28)
Sveikos kepėjėlės  4u.gif

1. Dažniausiai būna IKI parduotuvėse.

2. Oho, su "Velnio užkandėle" bus tikrai velniškai aštru. Bus labai įdomu išgirst atsiliepimus  bigsmile.gif




QUOTE(jadzka @ 2009 08 10, 15:38)
Na su velnio užkandėle tik alaus dar būtina turėt  lotuliukas.gif Bet gal ie nieko mintis g.gif:

O sėlenėlių tai tikrai daug kur būna: kažkaip randu visad kai ieškau ax.gif net vaistinėse būna jų... Mačiau ir tų ekologiškų yra kur visa serija grūdų ir kruopų būna prie sveikų produktų yra net. Dažniausia perku tokias:



Dabar kai pamačiau pakelį, tai pamenu, kad esu kažkur mačius g.gif mama patarė vaistinėj pasiklausti - užėjau į norfos vaistinę ir likau nesuprasta hihihi.gif pažiūrėjo į mane kaip į kvailelę doh.gif hihihi.gif

Šįvakar buvom sode - kepėm vištų šlauneles, tai duona su velnio užkandėle iškart ištirpo hihihi.gif o ir fotiko pakrovėjas blūdinėja, tai foto nebus schmoll.gif

Duonelė buvo įvertinta visu 10 balų, bet mano laukiamo aštrumo nebuvo visiškai unsure.gif užtai gavosi toks malonus tų pipirų mišinio skonis, kad prie vištienos tiko idealiai, kai kas mėgavosi duona vien užkąsdamas pomidoru ir džiaugėsi, kad jokių prieskonių daugiau nereikia hihihi.gif Žodžiu, šis receptas jau įtrauktas į skaniųjų duonelių sąrašiuką ir tikrai kepsiu ne kartą cool.gif Jei kas susidomės pabandyt, štai receptas:

Garstyčių ir alaus duona
325 ml alaus,
1 v. š. aliejaus,
3 v. š. garstyčių,
250 g. ruginių miltų,
250 g. kvietinių miltų,
1,5 v. š. pieno miltelių (aš dėjau sojos miltelių, ar kaip ten vadinasi blush2.gif ),
1,5 a. š. druskos,
2 a. š. cukraus,
1,5 a. š. mielių (naudoju sausas),
1 a. š. prieskonių "velnio užkandėlė" (pati sugalvojau, recepte to nebuvo hihihi.gif ).

komentaras - prieskonius aš užpyliau šlakeliu karšto vandens, kad nebūtų kieti. vandens buvo tik tiek, kad vos apsemtų prieskonius. Kad nesigautų skysčio per daug (kad ir keliais ml), pamatavau koks kiekis buvo prieskonių su vandenių ir pyliau atitinkamai mažiau alaus, kad gautųsi būtent 325 ml. Visus produktus dėjau ta tvarka, kuri parašyta recepte, tik įpylusi alaus, supyliau prieskonius, tada viskas iš eilės. Kepiau pagrindine programa, kuri pas mane kepa 3 val.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elika: 10 rugpjūčio 2009 - 20:01
Sveikos, turiu didelį rūpestį šią duonelę, receptas iš pirmo psl.:

Juodos duonos receptukas
200ml. tamsaus alaus
75ml.vandens
75ml.arbatos(stiprios)
3,5 valg.sauksto rupiu miltu
230ml. kvietiniu miltu
1 saukstelis cukraus
1,5 saukstelio druskos
1 saukstelis tirpios kavos
1 saukstelis kakavos
2 valg.pieno milteliu(dejau sojos)
1,5 valg.sauksto sausu bulviu koses milteliu
1 valg.saukstas marg.
1,5 saukstelio sausu mieliu
1 saukstas kmynu
1 valg saukstas dziovintu svogunu laisku

Gal kuri nors kepėte, nes aš jau kepiau tris kartus, pirmus du visiškas fiasko, sukrito, neiškilo, teko išmesti (nemečiau, bet raugiau duonos girą, bet vis tiek neteko valgyt). Šiandien dar pridėjau miltų, tai lyg ir normaliau, bet vis tiek supuolė likus pusvalandžiui iki kepimo pabaigos.
Kvapas, skonis labai patinka, tik nežinau kaip ją išgelbėt, kad nesupultų... doh.gif
Atsakyti