Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(Ninin @ 2009 07 31, 22:49)
Visai norėčiau (bet gal ne viso kg), nors lyg nedažnai ir reikia. Gal plačiau, kur naudojate? Aš kazkaip visur piena pilu  g.gif

Na aš irgi pieną naudoju, bet daug receptų yra ir su pieno milteliais, o jei ir neparayta miltelius naudoti tai pienas keičiamas milteliais, o kadangi atsirado galimybė nusipirkti kokybiškų miltelių, tai pirksiu, juk milteliai gali ilgai stovėti, tai susinaudos, man kartais taip nutinka, kad nori kažką kepti ir pamatai kad mažai turi pieno, arba jau negeras, tai manau milteliai labai gera išeitis pagardinti kepinius
Atsakyti
nataliuncik - ryt galiu i autika Vlniun vezanti idet Vatikano teslos 2 porcijas (ta prasme, kad dar su kuo per puse pasidalintum...) Vat galvoju - ar det per siuntu tarnyba, ar tiesiog i autika, bet tokiu atveju tada ji jau reikes 'gaudyt'....
Atsakyti
QUOTE(Ninin @ 2009 07 31, 20:32)
Gal mestelk  ax.gif

Tel. 869850547, 861092576 Molėtų raj.

QUOTE(FedeSperanza @ 2009 07 31, 21:44)
parašyk į AŽ, prašau, pabandysiu pirmadienį irgi skambtelt, pasiteiraut, gal pas juos galima kaip nors didesniais kiekiais užsipirkt.. o jie beje, iš kurio miesto yra, gal žinai?
Papildyta:
tai jadzka, ninin, paiduke ir aš, jau maišas gaunasi.
jei dar būtų daugiau, galima prašyt kad du atvežtų maišus, ar į dvi vietas, kaip patogiau dalintis.

aš dar mąstau, jie turi :

Ruginiai sijoti miltai 700,
ruginiai pasijoti rupiniai 1370,
ruginiai šveistiniai rupiniai 1800

mums gal tie 1370, ar 700 geriau būtų?
kai iš turgelio pirkau, tai net nežinau, kokie ten tiksliai buvo, neturiu su kuo palyginti...  g.gif

Jei pirksi nerupius miltus, tai ir aš paimčiau 10-15kg blush2.gif
Atsakyti
Nu ką, dariau tą Artisan tešlą (nu meistro kur yra). Ir kepiau picę. tai pats skaniausias picos padas ever išėjo wub.gif Traškus toks skanutis. Tikrai kitą kart kai picą darysiu - vėl iš tokio pado. Recomended smile.gif Stebėjau kaip procesas vyksta: visą laiką minkoma ir šildoma tešla. Ji gaunasi tąsi ir puri kažkokia g.gif:
Atsakyti
nataliuncik - negaliu az parasyt niekaip, arba mano kompas, arba SM durniuoja doh.gif nespejau gaut tavo zinutes iki iseinant is namu, bet tesl pilnai gali pastovet saldytuve. Galvoju - kiba pastu tu pasiust g.gif Ar galesi darbo diena iki stoties atlekt?
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 08 02, 16:39)
nataliuncik - negaliu az parasyt niekaip, arba mano kompas, arba SM durniuoja doh.gif nespejau gaut tavo zinutes iki iseinant is namu, bet tesl pilnai gali pastovet saldytuve. Galvoju - kiba pastu tu pasiust g.gif Ar galesi  darbo diena iki stoties atlekt?

Galėsiu arba aš arba vyras blush2.gif
Atsakyti
Šiandien pakeičiau truputi valstiečių duonos receptą,nes norėjau duonos su saulėgrąžomis, o receptų po ranka neturėjau ax.gif Duonelė gavosi tikrai skani ir 750 g kepaliukas, tiesiog, ištirpo per vakarienę su pienu bigsmile.gif Gal kam bus įdomu pabandyti ax.gif :

Duona su saulėgrąžomis:
2 a.š. sviesto,
270 ml vandens,
1 a. š. druskos,
2,5 a. š. medaus,
230 g kvietinių miltų,
110 g. rupių kvietinių miltų,
110 g. išlukštentų saulėgrąžų,
1. a. š. sausų mielių.

Visus produktus sudėjau tokia tvarka, kokia parašyta ir jungiau standartinę programą, kuri pas mane veikia 3 val.

Duonelė gavosi vos vos salstelėjusi, puri ir minkštutė, suvalgyta buvo dar šilta. Nebesulaukė ryto hihihi.gif
Atsakyti
Nu jei jau rašomi receptai tai ir savo parašysiu:

Eksperimentas su 5-ių grūdų dribsniais

Kepiau biški pakeitusi receptą pagal duonkepės Multi-Seeded Bread receptą. tiksliau keičaiu praktiškai tik miltus ir nedėjau sezamo sėklų.
750 g. kepaliukui dėjau:

300 mll vandens.
2 šaukštus sojos pieno miltelių
1 vš cukraus
1,5 aš druskos
1,5 aš sausų mielių
1,5 vš aliejaus
apie 750 - 800 mll miltų (maišiau kvietinius ir mišinuką 5-ių grūdų)
2 šaukštai su kaupu saulėgražų
2 šaukštai su kaupu moliūgo sėklų
1 šaukštas aguonų.

Mano pastebėjimai:
Iškart žiūrėjau įtartinai į tas aguonas, bet va kažkaio įdėjau. Ir man tikrai patiko skonis.
5-ių grūdų dribsnius sumaliau smulkintuvu (PAs mane blenderis ir dar toks didelis ala ąsotis yra ir ten gerai smulkinas) bet maliau tiek, kad dribsniai pasidare 4-5 kartus smulkesni, ne visai iki miltų.
Būčiau pylusi tiesiog pieną, bet va pamiršau kažkaip, kad turiu doh.gif:
Kepiau 1-a programa, 750 g. ir stipriau apskrudinta plutele apvalioje skardoje.
Duona gavosi labai skani, šiektiek trapi, bet sausumo ir sprangumo tikrai jokio. Prie sriubos labai tiko ir patiko.
Žodžiu grūdus visokius dėsiu dažniau. Manau, kad ganėtinai sveikas kepinukas gavosi smile.gif wub.gif

Čia originalus receptas:
Multi-Seeded Bread

BM450 Basic Bread - Program 1

Ingredients 1kg Loaf 750g Loaf 500g Loaf
Water 380ml 300ml 245ml
Olive Oil 1 1/2 tbsp 1 1/2 tbsp 1 tbsp
Unbleached White Bread Flour 600g 450g 350g
Skimmed Milk Powder 2 tbsp 4 tsp 1 tbsp
Salt 1 1/2 tsp 1 1/2 tsp 1 tsp
Sugar 4 tsp 1 tbsp 2 tsp
Poppy Seeds 3 tsp 2 tsp 2 tsp
Lightly Toasted Sesame Seeds 3 tsp 2 tsp 2 tsp
Easy Blend Dried Yeast 1 1/2 tsp 1 1/2 tsp 1 1/2 tsp
Automatic Dispenser
Pumpkin Seeds 3 tsp 3 tsp 2 tsp
Sunflower Seeds 3 tsp 3 tsp 2 tsp

Method

1. Place the pumpkin seeds and sunflower seeds into the automatic dispenser.



Tip

tsp = 5ml teaspoon

tbsp = 15ml tablespoon

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jadzka: 02 rugpjūčio 2009 - 22:10
QUOTE(jadzka @ 2009 08 01, 22:19)
Nu ką, dariau tą Artisan tešlą (nu meistro kur yra). Ir kepiau picę. tai pats skaniausias picos padas ever išėjo  wub.gif Traškus toks skanutis. Tikrai kitą kart kai picą darysiu - vėl iš tokio pado. Recomended smile.gif Stebėjau kaip procesas vyksta: visą laiką minkoma ir šildoma tešla. Ji gaunasi tąsi ir puri kažkokia g.gif:

Tai šaunuolė, kad išbandėt funkciją "meistro tešla". Aš vis niekaip neprisiruošiu. Labai ilgas procesas, tur būt labai puiki tešla gautųsi pyragams arba bandelėms. Duonai - ilgokas procesas, bet jei ką kepsit, pasidalinkit patirtim.
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2009 08 03, 08:54)
Tai šaunuolė, kad išbandėt funkciją "meistro tešla". Aš vis niekaip neprisiruošiu. Labai ilgas procesas, tur būt labai puiki tešla gautųsi pyragams arba bandelėms. Duonai - ilgokas procesas, bet jei ką kepsit, pasidalinkit patirtim.

g.gif: įdomu kokios bandelės gautųsi su ta tešla g.gif: tikriausia pakankamai traškios ir su kokiu įdaru tikrai geros turėtų būti... O duoną kepti tai nežinau kaip, tikriausia padarius tą tešlą jos neimti iš duonkepės ri tik paspausti kepimo mygtuką g.gif:
Atsakyti
Vis noriu parašyt, bet pamirštu doh.gif

Mergaitės, truputi atsargiau su salyklu unsure.gif Nežinau ar čia tik man tokia reakcija odai, ar kas..., bet.. kai gavau salyklą ir dar kepiau duonelę orkaitėje, tešlą minkiau rankomis. Kepiau ruginę duonelę ir į tešlą įdėjau salyklo. Jį užplikiau atskirai ir tada supyliau į bendrą masę. Išminkiau tešlą rankomis, kai nusiploviau rankas, ant piršto pamačiau kažkokią pūslelę, panašią kaip po nudegimo ar po to, kai pritrinama pūslė blink.gif nesukau sau galvos, pamaniau, kad persistengiau minkydama tešląhihihi.gif (nors mažai tikėtina, nes ji iškilo išorinėje pusėje). Pūslelė trūko ir apgijo. Po kiek laiko vėl kepiau duonelę su salyklu, tik jau neplikiau, o tik subėriau į bendrą masę - vėl ta pati situacija, tik šįkart jau 3 pūslelės (tiesa, mažesnės nei pirmosios) blink.gif doh.gif
Jos pratrūko, sugijo, bet liko 4 randeliai kaip po nudegimo, 2 ant vieno piršto, tokie jau ne labai iš mažųjų, o 2 mažyčiai doh.gif verysad.gif daugiau nedrysau rankomis liesti salyklo schmoll.gif Kepiau paprastą, be salyklo ir pūslelės nesikartojo.
Man sualergizavo salyklas, gal, tiksliau, pasakyti, nudegino odą doh.gif
Vakar nusipirkau tepalo nuo randų, labai tikiuosi, kad padės verysad.gif unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Elika: 03 rugpjūčio 2009 - 08:52
g.gif: keista kaip. Aš tai salyklą pyliau į duonkepę tiesiog ir viskas. Neliečiau rankomis... Bet jei pūslės atsiranda tai ot sveika doh.gif:
Atsakyti