Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(Elika @ 2009 07 14, 22:27)
Aš su dar garuojančiom naujienom ax.gif




kaip supratau tai ir raugas buvo uzpiltas verdanciu vandeniu? o jis nezusta kaip mieles? g.gif atleiskit uz toki kvaila klausima, bet as dar mokausi...
Atsakyti
Labas rytas!
Iš pat ryto skubu pasigirti kokią skanią duonytę vakar iškepiau. Viską smulkiai susirašiau, nes žadu kepti pastoviai. Šiaip, tai PLIKYTA KVIETINĖ DUONA SU SALYKLU. Bet visas cinkelis, kad maišant tešlą dėjau arbatinį šaukštelį patarkuotos apelsino žievelės. Apelsinų žievelės aš visada turiu šaldytuve. Pastoviai pasitarkuoju, sumaišau su cukrumi ir uždarame indelyje laikau visokiems kepiniams. O duonos aromatas neišpasakytas! Bandau parašyti visą receptą 1kg kepaliukui:
600gr kvietinių miltų( pirmos rūšies 812D)
400ml skysčių
2 kiaušiniai
3 v.š. aliejaus
1,5 a.š. druskos
1v.š.cukraus
1,5 a.š. sausų mielių
1 v.š. salyklo
1a.š. patarkuotos apelsinų žievelės.
Plikinį pasidariau iš didesnės pusės miltų, salyklo ir verdančio vandens. Kiek buvo įmanoma gerai išmaišiau ir palikau atvėsti. Kai atvėso, supyliau paplaktus kiaušinius (vandenį buvau visą supylusi į plikinį), aliejų, plikinį, supyliau likusius miltus, bei likusius priedus. Tai va, ir reziume gavosi superinė duonelė! Ačiū visoms, kad ir mane pagaliau išmokėt išsikepti skanią duonelę!
Atsakyti
Oho kiek įdomių receptų bigsmile.gif Ir visus norisi išbandyti...

Elikos duonytė - daug darbo, bet dvelkia kažkokia senove, turėtų būti ypatinga duona, kai turėsi laiko, būtinai bandysiu.

Nataliunciko duonele - irgi geras variantas, ir darbo mažai thumbup.gif Šiandien kepsiu.

Terra2 duonelė pagerinta smile.gif Šitą gaminsiu savaitgaliui (nėr čia ko kasdienai su kiaušiniais biggrin.gif ). Tik iškilo klausimas dėl tos žievelės. Tarkuoji šviežią žievelę ar džiovintą? Aš turiu sausų citrinos žievelių miltukų, kaži tiks?

P.S. dar kartą atidžiai perskaičiau apie žievelę ax.gif Matyt, šviežia, jei šaldytuve laikoma. Einu tarkuot apelsinų biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lung: 15 liepos 2009 - 09:56
QUOTE(Lung @ 2009 07 15, 10:54)
Oho kiek įdomių receptų  bigsmile.gif  Ir visus norisi išbandyti...

Elikos duonytė - daug darbo, bet dvelkia kažkokia senove, turėtų būti ypatinga duona, kai turėsi laiko, būtinai bandysiu.

Nataliunciko duonele - irgi geras variantas, ir darbo mažai  thumbup.gif Šiandien kepsiu.

Terra2 duonelė pagerinta  smile.gif Šitą gaminsiu savaitgaliui (nėr čia ko kasdienai su kiaušiniais  biggrin.gif ). Tik iškilo klausimas dėl tos žievelės. Tarkuoji šviežią žievelę ar džiovintą? Aš turiu sausų citrinos žievelių miltukų, kaži tiks?

Tiks ir citrinos žievelė, tik manau juos geriau reiktų truputį pabrinkinti šiltame vandenuke, kad geriau pasklistų kvapas. Bet mano patarimas, niekada neišmeskit nei citrinos nei apelsinų žievelių. Jas patarkavus ir sumaišius su cukrumi , šaldytuve galima laikyti iki begalybės. Išbandyta!
Atsakyti
la smile.gif

elika - ne del raugo tavo duona tokia rugsti ax.gif dabar siltas laikas, tai perrugo tesla... rauginsi trumpiau - nebus tokia rugsti. Vat bijau, jei maziau desi raugo - gal neuzteks issipurenimui. tiesiog tada tau patarciau stebeti - vos tesla (pirmine) uzburbuliuoja - pridedi miltu ir palieki antra,/treciam pakilimui. jei nenori rugsties - ir tuomet ilgai neraugink. Sakyciau - lai pakyla skardeleje ir kisk kepti. Turetu pagelbet 4u.gif

O as megstu, kad duona butu rugsti rolleyes.gif Kol nesiskundziu skarndziu, valgysiu tokia, o paskui, pereisiu prie svelnesnes...
Linu semenis as dedu ir i juoda, ir i pilka duona.

Kas del skrudintu mieziniu miltu - man jie neturi nei ypatingo skonio, nei kvapo, tiesa, kadangi yra skrudinti (jau kepti) - toks jausmas, kad 'sunkina' balta pyraga g.gif

Tiesa, ant raugo as niekad nepilu verdancio vandens g.gif kaip ir ant mieliu... taigi visos bakterijos zus unsure.gif Kai skaitau kokius senus receptus, tai ten patariama isleisti rauga siltame vandenyje (ne saltame ir ne karstame...)
Atsakyti
QUOTE(Aryvle @ 2009 07 15, 07:22)
kaip supratau tai ir raugas buvo uzpiltas verdanciu vandeniu? o jis nezusta kaip mieles?  g.gif  atleiskit uz toki kvaila klausima, bet as dar mokausi...

Raugą (nors ir sausa) kaip ir mielės reikia dėt, jei duonkepei ruošiant tešlą, pačioj pabaigoj, miltuose padaryt DVI duobelės, viena mielėm, o kita raugui 4u.gif

QUOTE(Mrs. R @ 2009 07 15, 11:46)
Tiesa, ant raugo as niekad nepilu verdancio vandens g.gif kaip ir ant mieliu... taigi visos bakterijos zus  unsure.gif Kai skaitau kokius senus receptus, tai ten patariama isleisti rauga siltame vandenyje (ne saltame ir ne karstame...)

Raugą deda paskutinei eilėj (kaip ir mielės) tam, kad nelaiku nedaugintus bakterijos (jei atidedamas laikas) susijungus su skysčių
Atsakyti
Nataliuncik, klausimuką turiu. Ruošiu duoną pagal paskutinį tavo receptą, tik ne duonkepėj, o rankomis. Viską padariau tiksliai, dabar jau užmaišiau tešlą ir palikau valandai. Bet ji gavosi labai kieta. Taip turi būti?
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 07 15, 17:29)
Nataliuncik, klausimuką turiu. Ruošiu duoną pagal paskutinį tavo receptą, tik ne duonkepėj, o rankomis. Viską padariau tiksliai, dabar jau užmaišiau tešlą ir palikau valandai. Bet ji gavosi labai kieta. Taip turi būti?

Na kaip rezultatas???? g.gif
As tai visai pasimeciau..turiu sauso raugo ir salyklo..a pagal koki recepta bandyti eksperementuoti pasimeciau.Lauksiu turbut jusu receptuku Delonoj) smile.gif
Atsakyti
labutis,gal kuri zinote kur prekiauja siauliuose pigiais ruginiais miltais g.gif visada perku is maximos,bet ten brangoki... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Lung @ 2009 07 15, 16:29)
Nataliuncik, klausimuką turiu. Ruošiu duoną pagal paskutinį tavo receptą, tik ne duonkepėj, o rankomis. Viską padariau tiksliai, dabar jau užmaišiau tešlą ir palikau valandai. Bet ji gavosi labai kieta. Taip turi būti?

Taip, tešla ir gaunasi tokia kietoka(bet ne akmeninė) bigsmile.gif Čia dėl rupiu miltu. Kai pastovės šiltai, tai puri pasidaro, o iškepusi minkšta smile.gif . Jei kepsi orkaitei, tai gal kokiu 5-10g vandens dapilk ir aliejum patepk g.gif
Atsakyti
Tiesą sakant, likau apakusi ir nieko nesupratusi blink.gif Ar čia receptas stebuklingas, ar orkaitėj kepta ruginė duona taip žymiai skiriasi nuo duonkepinės g.gif Tokios skanios juodos duonos dar ir parduotuvėj ne visada nusipirksi, tik ūkininkų turgeliuose. Plona traški plutelė, minkštutėlis mikštimas, nerūgšti thumbup.gif Kepdama į orkaitės apačią buvau įstačius aukštą blėką su vandeniu, tai tiesiog garuose kepė.

Prisipažinsiu, išsigandau recepte valgomojo šaukšto druskos. Bet viskas ten gerai biggrin.gif Gal tik sekantį kartą dėsiu daugiau sauso raugo - 2 a.š., na mėgstu aš rūgštelę ax.gif

Ulitka ir kitos kepėjėlės, drąsiai kepkite. Ir geriausiai be jokių duonkepių - paprasta, greita, ir laaaabai skanu rolleyes.gif

Nataliuncik, didelis dėkui 4u.gif 4u.gif 4u.gif

user posted image

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lung: 15 liepos 2009 - 20:45
QUOTE(Lung @ 2009 07 15, 21:42)
Tiesą sakant, likau apakusi ir nieko nesupratusi  blink.gif Ar čia receptas stebuklingas, ar orkaitėj kepta ruginė duona taip žymiai skiriasi nuo duonkepinės  g.gif  Tokios skanios juodos duonos dar ir parduotuvėj ne visada nusipirksi, tik ūkininkų turgeliuose.  Plona traški plutelė, minkštutėlis mikštimas, nerūgšti  thumbup.gif  Kepdama į orkaitės apačią buvau įstačius aukštą blėką su vandeniu, tai tiesiog garuose kepė.

Prisipažinsiu, išsigandau recepte valgomojo šaukšto druskos. Bet viskas ten gerai  biggrin.gif Gal tik sekantį kartą dėsiu daugiau sauso raugo - 2 a.š., na mėgstu aš rūgštelę  ax.gif

Ulitka ir kitos kepėjėlės, drąsiai kepkite. Ir geriausiai be jokių duonkepių - paprasta, greita, ir laaaabai skanu  rolleyes.gif

Nataliuncik, didelis dėkui  4u.gif  4u.gif  4u.gif



LUNG tikras skanumelis))) thumbup.gif
Cia pagal Nataliunciko recepta????Pagal ta????
200g rupiu ruginiu miltu(stambesnio malimo)
50ml salyklo
kmynu
310ml verdančio vandens!
1 v. š. aliejaus
350g rupiu kvietiniu miltu
1 v. š. druskos
2 a. š. cukraus(druską ir cukrų dėt į skirtingas vietas)
1 a. š. sauso raugo
1,5 a. š. sausu mielių
Viską sudėt pagal recepto eiliškumą ir duot pastovėt apie 30min(nemaišant!), po to įjungt tešlos režimą. Kai tešla bus išmaišyta, duot pastovėt apie valanda, o po to kept


50ml salyklo ---sauso taip??????

Rupiu miltu neturiu(( bandyti kepti su paprastu ar ne??
aciu labai)))
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ulitka: 15 liepos 2009 - 21:02