Įkraunama...
Įkraunama...

Cipciuko receptai - 5

jolsa , jis super tinka 22-24 formai , bet daryk ir 20 , bus aukštesnis , kaip sako rusai " видный " ....matomas iš toli thumbup.gif




Atsakyti
labas,noriu paklausti kaip normuoti zelatina,pvz susigalvoji koki nors pertepima tortui,ir norint mase stingdint kaip numatuot kokiam kiekiui kiek reiktu zelatinos?ar suprantamai as cia paklausiau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(padima @ 2009 07 01, 15:52)
labas,noriu paklausti kaip normuoti zelatina,pvz susigalvoji koki nors pertepima tortui,ir norint mase stingdint kaip numatuot kokiam kiekiui kiek reiktu zelatinos?ar suprantamai as cia paklausiau blush2.gif

reikia žiūrėti ant pakelio kas parašyta, kokiam kiekiui skysčio yra skirtas pakelio turinys. PVZ. Dr. Oetkerio pakelis 30 g berods 1 litrui skysčio mirksiukas.gif tai atitinkamai ir skaičiuojies, o jei nori tiesiog iš želiukų ant litro reikia 3 pakelių ant puslitriuko vandens, tada tą mišinį gali pilti ant 0,9 l ąsotėlio jogurto tarkis ar pasukų, visumoje gausis 1,4 litro želiuko mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Olesta @ 2009 07 01, 16:00)
reikia žiūrėti ant pakelio kas parašyta, kokiam kiekiui skysčio yra skirtas pakelio turinys. PVZ. Dr. Oetkerio pakelis 30 g berods 1 litrui skysčio mirksiukas.gif  tai atitinkamai ir skaičiuojies, o jei nori tiesiog iš želiukų ant litro reikia 3 pakelių ant puslitriuko vandens, tada tą mišinį gali pilti ant 0,9 l ąsotėlio jogurto tarkis ar pasukų, visumoje gausis 1,4 litro želiuko mirksiukas.gif

aciu 4u.gif dar veinas klausimas ziurinejau recepte napaleono ir nelabai supratau kaip ten ta idara daryti raso 3/4 pieno tai cia kiek doh.gif
Atsakyti
3/4.....tai ( stiklinė , stiklainis ar bet koks indas su tūriniu ) padalintas į 4 dalis , o imama 3 dalys , reiškiasi viena ( ta 4 dalis nereikalinga ) .....ar aiškiai paaiškinau ? smile.gif

Obuolį perpjauk į 4 dalis , 3 dalis dėk į pyragą , 4 dalį suvalgyk .....ar aiškiai paaiškinau ? smile.gif
Atsakyti
Pirkau prieš kelias dienas žurnaliuką " Virtuvės paslaptys " , pirkau tik dėl šito tortuko , kadangi laukiau draugės , nusprendžiau padaryti ....na jis pas mane čiut čiut pakeistas ....vietoj ledu (jį reikia užšaldyti šaldiklyje ) aš dėjau želatiną ir nešaldžiau , nes per karščius pastoviai užkimstu nuo ledų tongue.gif


TORTAS SU BRAŠKĖMIS

Ir vistik lai jis būna Cipciuko " Paukščių pienas " blush2.gif


Jums reikės tokių produktų :


Papločiui:


250 g. maltų lazdyno riešutų

250 ml. cukraus pudros ( aš dėjau gramus )

4 kiaušinio baltymai


Ledų sluoksniui:


8 kiaušinių tryniai

200 ml. cukraus pudros ( dėjau g. )

vanilinio cukraus , pagal skonį

600 ml. plakamosios grietinėlės ( 36 procentų " Žemaitijos " )

700 g. braškių

cukraus ( pagal skonį )

dar ipyliau apelsinų kvapų ( iš užbonėlio ).


Aš tortą dariau iš pusės normos į 18 cm . formelę ....dar dadėjau 1 su kauburėliu ( nedideliu ) didelį šaukštą stiprios - baltos želatinos .

Riešutus sumalti mėsmale .
Baltimus gerai išplakti iki standžiū putų , supilti pudrą ( per keleta kartų vis plakant ) ir išplakti .
Suberti riešutus - išmaišyti .
Kepti 160 karščio orkaitėje ( jau ikaitintoje ) pusvalandį ( kepiau 1 valandą ) .
Lai atvėsta formoje .

Sutrinti braškes ( 12 - 15 vietetų ) su blenda ir pertrinti per sietelį , kad neliktų grūdelių .
Trynius ( aš dėjau 7 ) su pudra išsukti iki purumo .
Išplakti grietinėlę su cukrumi ir ją įmaišyti į trynius .
Į trečdalį masės įmaišytį braškes , po to sumaišyti su visa mase .
Sukrėsti masę ant papločio ir dėti į šaldiklį .
Puošti likusiomis braškėmis.

Aš išbrinkinau želatiną ir supyliau į visą paruoštą masę ir mikseriu greitai persukau keleta kartų , į šaldiklį aišku dėti jo nereikia schmoll.gif , sustingo šaldytuve , tada apipyliau ištirpintu šokoladu ( ne karštu , bet šiltu ), ant viršaus šokoladinis - tuščiaviduris burbulas , šokoladinės rožės ....viskas purkšta aukso dezodorantu .

Kaip padaromas burbulas ......imamas mažiukas balioniukas ( apelsino dydžio ) į jį pripilama vandens , užsukama ir pamirštamas 2 dienom šaldiklyje .
Išimamas ir nulupamas balionas .
Prieš tai išlydome šokoladą ( gryną ) , ir karštu , pro popierinę tutelę piešiamas ornamentas ant ledo burbulo , pastatoma į dubenėlį ir į šaldytuvą ..
Nepamirškite vis nupilti atitirpusį vandenį..... taip pora dienų .
Burbulas padarytas biggrin.gif .
Šaldytuve laikykite kiek norite smile.gif .

Nežinau kokio skonio jis būtų jei būčiau užšaldžiusi , bet dabar gavosi neapsakomai skanus PAUKŠČIŲ PIENAS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!........tortas numeris 2.....numerį 1 jau turiu lotuliukas.gif

user posted image

user posted image
Atsakyti
Mama mia, vėl Nijolei džiaugsmo bigsmile.gif bigsmile.gif bigsmile.gif kaip apetitnai atrodo, o jau papuošimas, ohoho bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Olesta @ 2009 07 01, 22:39)
Mama mia, vėl Nijolei džiaugsmo bigsmile.gif  bigsmile.gif  bigsmile.gif kaip apetitnai atrodo, o jau papuošimas, ohoho bigsmile.gif


lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif .....taip jai....
Atsakyti
imu kasneli smile.gif
Mindauginems reiks issikepti tongue.gif
Atsakyti
[quote=Cipciukas,2009 07 01, 20:36]


Prieš tai išlydome šokoladą ( gryną ) , ir karštu , pro popierinę putelę piešiamas ornamentas
lotuliukas.gif
tortas tai nuostabiai atrodo,taip ir norisi isbandyti,tik niekad nesu kepus tu plaktu baltymu,kazi gal gautusi ir man g.gif blush2.gif
Atsakyti
Cipciuk,kaip visada puikumelis,o braskiu cia yra?jis man atrodo geltonas,tai nuo tryniu,o kodel neruzavas??
Ot prisikabinau su kvailu klausimu doh.gif einu lauk
Atsakyti
doh.gif .....putelę ..... blush2.gif .....einu prašyti bea kad pataisytų .....nu trūksta žodžių lotuliukas.gif


Daividuk yra , tik 6 braškės , aš iš pusės normos dariau , iš tikrųjų nesijaučia visai schmoll.gif , toks tikras kiaušininis paukščių pienas thumbup.gif


JOLKA999 , vieni juokai , ir labai smarkiai jaučiasi riešutų skonis , maniškis sakė tu valgyk viršų , o man tą blyną atiduok tongue.gif
Atsakyti