Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(panterele35 @ 2009 04 25, 16:43)
Sveikos kepejeles

Ar esat kuri bandziusi duonkepeje kepti ne tik duona, bet ir ivairius patiekalus, rusiskam saite radau viena recepta daryta duonkepeje.
Ten mergina idejus daug patiekalu foto, bet be receptu, ji turi savo blog'a, bet ispanu kalba, nes ji ten gyvena.


Ji gamina ivairius patiekalus, (kai rasiau, idetos foto tu patiekalu) tokius kaip: vista, saslykai, idaryti pomidorai, desreles su bulvemis ir t.t.
Atsakyti
kepiau siand Kruasanu duona...
iskepta subliusko, ir netreska niekas unsure.gif
gal per mazai pakilo pries kepima, o gal orkaitesd karstis nepatiko, nznau...
meginsiu kada dar karta, is puses porcijois, nes gavosi 1100g teslos, tai puse man kaip tik butu, nes mano vienmente duonkepe gan sunkiai maise...

Visai suprantama, kad duonkepej galima ka kepti ar troskinti, juk ten karsta, kai kepimo programa smile.gif

triule - gaudyk az
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 04 25, 16:24)

triule - gaudyk az


aciu uz gerus norus, bet i ta 'slaptu agentu foruma' neleidzia manes biggrin.gif , turbut tavo kompa atpazista g.gif (IP adresa)
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 04 25, 17:24)
kepiau siand Kruasanu duona...
iskepta subliusko, ir netreska niekas  unsure.gif
gal per mazai pakilo pries kepima, o gal orkaitesd karstis nepatiko, nznau...
meginsiu kada dar karta, is puses porcijois, nes gavosi 1100g teslos, tai puse man kaip tik butu, nes mano vienmente duonkepe gan sunkiai maise...


nu kaip idomiai g.gif man tai tiesiog puikiai gavosi - grazi ir traski g.gif tiesa, tas traskumas kita diena jau buvo dinges (palaikius duona duonineje).. o tai virsus bent jau sutrukinejo??
Atsakyti
Merginos, gal kokia foto idetumet, kokia pas jus gaunasi duonele isemus is duonkepes 4u.gif Labai knieti pamatyti blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Azazella @ 2009 04 26, 09:50)
Merginos, gal kokia foto idetumet, kokia pas jus gaunasi duonele isemus is duonkepes 4u.gif Labai knieti pamatyti blush2.gif

o keleta puslapiu atgal nebandei paverst? cia tikrai nemazai graziausiu nuotrauku!
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2009 04 26, 10:07)
o keleta puslapiu atgal nebandei paverst? cia tikrai nemazai graziausiu nuotrauku!



Keleta bandziau, daugiau tai ne, bet pabandysiu.
Atsakyti
Triule- perziurejau bandeles ir duonas - nu nieko neradau g.gif paieska irgi neranda... g.gif
keista, as kazkaip niekad nebandziau is kito kompo jungtis, visada tik is to, kur registravaus, bet gal siaip kokia klaida laikina g.gif

Mama Greta - siaip ta duona nieko, ji nesigavo slapia lepioske, tik pasmego, tai tokia neissiputus... Virsus graziai sutrukinejo... man tik saldumo truko...
Sakau - bandysiu dar kart, gal ne tokioj karstoj orkaitej ir ilgiau pakept...
Vakar taip skaniai vakare su MB palapnojom - nekokybiskos duonos tongue.gif su tuo, ka radom saldytuve - gabaliukas marinuotos silkes, svogunas, agurkas, suris, saukstas majonezo, isejo lekste sumustiniu smile.gif ir atrode beveik prabangiai thumbup.gif ...


dar noreciau ismokt kept kruasanus... gal kas bandet? Bet ten lyg sodos tesla g.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 04 26, 13:36)
dar noreciau ismokt kept kruasanus... gal kas bandet? Bet ten lyg sodos tesla g.gif

Kruasanai kepami iš sluoksniuotos tešlos. Kažkur turiu receptą iš mielinės sluoksniuotos g.gif
Atsakyti
Laba diena 4u.gif
QUOTE(panterele35 @ 2009 04 25, 16:43)
Ar esat kuri bandziusi duonkepeje kepti ne tik duona, bet ir ivairius patiekalus,

Esu bandžiusi kepti makaronų ir varškės apkepą. Žinoma, orkaitėj skanesnis gaunasi, bet iš bėdos neturint orkaitės ar sode kur nors tai ir šitas thumbup.gif biggrin.gif
Manau, visi apkepai, tipo "dedu ką turiu" tinkami kepti duonkepėj.

Paskutinius kartus vis kepu duoną a la "Toste" - pūsta, lengva, porėta. Gal jau ir buvo toks receptas, bet dėl visa ko įdėsiu:

250 ml vandens
30 g sviesto
1,5 a.š. druskos
2 v.š. cukraus
380 g miltų
1,5 a.š. sausų mielių

Režimas - balta/prancūziška duona.

Dar pridėjau paskrudintų linų sėmenų. Labai paprasta ir greita sezamus ar linų sėmenis paskrudinti mikrobangėj - įdedu į stiklinį dubenėlį, uždengiu popierium kad neišsilakstytų ir minutę pakaitinu - sėklytės gaunasi traškios, skanios bigsmile.gif
Mano šeimai labai patiko šita duonelė drinks_cheers.gif
Atsakyti
Dabar orkaitėje kepa duona su Ajvar'u, česnaku, juodom alyvuogėm sūriu ir provanso žolelėmis. Dariau stantartinę tešlą su mielėm, vandeniu, druska miltais maišytais per pusę ruginiais ir kvietiniais rupaus malimo + dėjau dar paprastų kvietinių. Kvepia pasakiškai ax.gif Čia MB vis jos užsiprašo wub.gif

Duonkepės dar nenusipirkau: tai pinigų pagailių tai nesugalvoju kokį modelį imti, tai kitų rūpesčių atsiranda. Bet namuose duona kepama ir kvepia. Va ta duonkepė dar vienas pamąstymas: man labiau patinka nedidelės riekės - ala pransūziškos, tai josms kaip ir duonkepė nebūtina. Tešla ir šiaip paprastai pasidaro, tik aišku ilgiau užtrunka...
Atsakyti
tai va prisižadėjau, įdedu trumpą vertimuką "stebuklingos sodos tešlos" (Chudo testo), kurią Mrs. R ištraukė mums čia prieš kelias savaitėles.
kyla tikrai visai kaip mielinė thumbup.gif

500 ml kefyro arba rūgpienio
1 valg. š. cukraus
200 gr aliejaus
miltų - man išėjo apie 750-800 gr, bet dėti tiek, kad tešla būtų jau kočiojama bet minkštutėlė

Suminkius tešlą išdėti ant darbastalio pabarstyto miltais, iškočioti, ne per plonai, aš kažkur gal 1 cm storio palikau. na, tokį blyną, kad paskui visus dar keturis galus galėtum nesunkiai užlenkti.
Paviršių vos vos apibarstyti soda.
Sulankstyti kaip voką (visus keturis kampus į centrą) ir vėl iškočioti kaip ir iš pat pradžių.
tuomet vėl lygiai taip pat apibarstyti soda, sulankstyti,
trečią kartą iškočioti ir vėl apibarsčius soda vėl sulankstyti ir įdėti į indą, uždengti servėtėle ir palikti pakilt.

Sodos reikia ~2 kavos šaukštelius, man manau išėjo kažkur ~6-7gr (kaip supratau tie kavos šaukšteliai lyg turėtų būti mažesni, nei arbatiniai g.gif tai nepadauginau, iškilo puikiai)


Įdaras - man labai patiko, kol gaminau, bučiau suvalgiusi taip nekeptą, bet kai iškepė tai toks eilinis unsure.gif
vertėtų pabandyti ir kitus, nes manau tinka bet koks dedamas ir į mielinius pyragus.

500 gr birios varškės
3 valg. š. labane (ožkos pieno varškė, aš keičiau tepama varške);
180 ml riebesnio (3%) kefyro
2 porai (rašoma didelių, nežinau kas turima omeny, bet aš ėmiau standartinius vidutinius , man rodos jei dar daugiau, jau varškės nebesimatytų smile.gif )
2 šakelės šviežio supjaustyto baziliko
6 smulkiai pjaustytos džiovintos slyvos
kokių tik dar norite žalumynų ir kiek tik norite wink.gif
Knorr sojos kubelis (ėmiau paprastą vištienos, nes kaip ir tos sojos pas mus neparduoda...)

visus įdaro komponentus gerai išmaišyti.

sutepti kepimo skardą aliejumi (standartinės orkaitės skarda gal kiek didoka, bet gal galima bandyt, išeitų plonesnis, pas mane mažesnės talpos el orkaitė, bet jos skarda buvo pats tas, išėjo gražus pyragas), didesnę tešlos dalį gerai iškočioti ir sudėti ant skardos taip, kad krašteliai šiek tiek išlystų iš jos iš visų pusių. lengvai subadyti šakute. tuomet išdėlioti įdarą ir iškočiojus likusią tešlos dalį jį uždengti. tuomet kraštus užlekti ir prispausti, kad"užsandarintum" įdarą. vėl atsargiai pabadyti šakute sujungimo vietas ir per visą paviršių. viršų sutepti kiaušinio ir šaukšto pieno plakiniu, gražiau geltoniau apskruda.

aš čia gal ne visai tiksliai surašiau, šiek tiek pridėjau ir nuo savęs, kaip pati dariau, nes prisimenu kaip mano močiutė Rusijoj kepdavo mielinius pyragus, jų procesas labai buvo panašus kaip ir čia aprašytasis, matyt "rusiškas" būdas biggrin.gif

jei kas bijo, kad soda čia negesinama - tai galiu užtikrinti, kad tikrai pakankamai užsigesina pačioje tešloje bekildama, nes pakankamai daug dedam rūgpienio/kefyro į ją.
Atsakyti