Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(Mrs. R @ 2009 02 22, 12:19)
Laba  bigsmile.gif

Katu- tai tu dabar su tuo savo ruginiu raugu uzmaisyk skysta rugine tesla ir leisk jai parugti 12-24val. Kiek skaiciau ru forumuose, tai tipo tas tvirto tipo ruginis raugas lengviau kelia tesla... bet su kvietiniu palaikysi ilgiau - irgi turi pakelt.

Is mistines srities. Pamaitinau savo rauga, padalinau i dvi dalis ir idejau i du stiklainiunus - sakau - cia bus man, cia - fortai. ir... ka jus manot? siand ryte "manasis" uzauges iki stiklainiuko virsaus (tiesa, stiklainis 0,5l), o "fortos" - kiek virs puses stiklainiuko (0,75l)... negi uzburiau?  tongue.gif



o kaip paskui tau sekėsi su tuo nauju stiklainiuku?

man irgi atidalint gabaliuko kitam žmogui dar neišėjo, bet manau dėl to kaltas molinis glazūruotas indas, dabar bandysiu į stiklinį, tik žinau, kad kantrybės reikės naujam inde raugui prigyt...

beje, kurį laiką kepiau iš Maximinių ruginių miltų, tai man schmoll.gif schmoll.gif ir raugas pasikeitė, net spalva, tai lėkiau į Tatulos turgelį šį šeštadienį ruginių rupesnių miltų, tai raugas iš karto atsigavo wub.gif
Atsakyti
as ir istojau i kepejeliu gretas 4u.gif
duona kepu nuo savaitgalio.
pirmas blynas buvo prisviles, kepiau mamytes palangos plikyta duona, sukrito, neiskepe vidus doh.gif
jau galvoju cia s... o ne daiktas, bet kita diena atsiprasiau, iskepe man ji skanuteli tarybini batona rolleyes.gif
dar bandziau duona su jogurtu thumbup.gif
duona su ivairiomis seklomis, tik uzstaciau ant apskrudimo - medium, tai gavos labai kieta pluta doh.gif
o dabar uzsiprogramavau Valstieciu duona, iskilo graziai smile.gif
vakar kepiau juoda duona, bet vel viskas sukrito ir vidus neiskepe verysad.gif , kazin ka darau ne taip? g.gif tiesa as naudoju slapias mieles, dedu pradzioj, maisau su vandeniu siltu g.gif
labai megstu juoda duona, noriu ismokti ja kepti, bet tas terliojimas su raugu schmoll.gif
Atsakyti
fedesperanza - skaiciau cook-talk.com ir apie tave pagalvojau. Ten rase apie tokia ciudo-testo: sodos tesla, bet gaminama ir kyla kaip mieline - gal tau butu aktualu - kokioms bandelems kepti 4u.gif

Mano raugas is Iki ruginiu miltu, bet visada dedu dar priedo rupiu kvietiniu.

Abu raugai puikiai purena, gyvena (taip ir laikau du stiklainiukus smile.gif ), ir mamai atidalinau - ta irgi kepa vargo nemato...

Valldute - gal blogai issimaise 'mamytes' duona? mano nuomone taip ir buvo, ir neiskepe butent tas plikinys... Siulyciau - viska sumaisyti rankomis (saukstu) ir tik tada sukresti i duonkepe (jei maisei saukstu - prideti miltu iki reikalingos konsistensijos).
O kai tau iseis iskepti grazia juoda duona su mielemis, galesi ateiti pas mus pasigirti ir receptu pasidalinti mirksiukas.gif ir nekalbek apie duonos kepima, kaip apie terlione - supyks ir iseis... duona megsta darba ax.gif

va mano tortanas - viena porcija - tikrai didelis - per visa skarda

user posted image

duona kaip duona (minksta, skani, sviezia vien su margarinu valgiau) bet ne tai, ko as noriu... tesla buvo laaaabai minksta, vos nulaikiau, o dideles poretos skyles nesigavo... Is mazesnio kiekio drasiai galima duonkepej kepti, bet imti 1/3 recepto, nes sis tartanas svere apie 1,2kg Turiu dar viena recepta, kokios tai 'fleitos', bandysiu...

Receptas:

Tortano

• Закваска
• 1/4 ч.ложки сухих дрожжей
• 1 чашка теплой воды (30С-35С)
• 2/3 чашки неосветленной хлебной муки(100г)
• Тесто
• Закваска
• 1 3/4 чашка теплой воды (30С-35С) плюс 3 ст.ложки (можно использовать картофельную воду)
• 3 3/4 (575г) чашки неосветленной хлебной муки
• 1/4 чашки (60г) картофельного пюре**
• 2 ч.ложки меда (14г)
• 3 ч.ложки соли (15г)
• мука для посыпки противня и хлеба сверху
• **можно взять сухие картофельные хлопья, разбавить теплой водой и отмерить 1/4 чашки (60г)

Накануне вечером нужно приготовить закваску и картофельное пюре
Закваска
Размешать дрожжи в чашке воды и дать постоять 5-10 минут. Отмерить 1/3 чашку этой жидкости (остальное вылить) и влить в миску с мукой. Хорошенько размешать до однородного состояния. Тесто будет очень жидким.
Накрыть пленкой и поставить на 12 часов подходить. Если у вас в кухне очень жарко, то закваска будет расти очень быстро, поэтому где-то после 3-4 часов поставьте ее в холодильник.
Утром закваска будет вся в огромных пузырьках и очень душистая.

Для картофельного пюре
Сварить одну небольшую картошку, можно сохранить воду, в которой она варилась для теста. Картошку размять и сохранить для замеса теста.
Можно воспользоваться готовыми картофельными хлопьями, об этом расскажу дальше.
Ручной замес:
Отмерить теплую воду в большую миску и смешать с мукой. Прикрыть пленкой и дать постоять минут 10-20. Добавить закваску, мед, пюре, соль и замешивать руками минут 5-10. Тесто может быть очень липким, продолжайте мешать, в конце концов оно должно стать мягким и эластичным. Можно помогать себе с помошью скребка.

Для стационарного миксера:
Отмерить теплую воду в миску и смешать с мукой. Прикрыть пленкой и дать постоять минут 10-20. Добавить закваску, мед, пюре, соль и при помощи крюка замесить в течение 15-20 минут на средней или большой скорости тесто, пока оно не станет эластичным и шелковистым и не будет собираться вокруг крюка. Тесто будет мокрым.


Сформировать из теста шар, выложить в миску как минимум в 3 раза большего размера, накрыть пленкой и дать подойти вдвое в течение 4 часов. В течение этого времени через равные интервалы времени (20, 40, 60 и 80 минут) тесто надо переворачивать:
Используя достаточное количество муки, посыпать рабочую поверхность, руки тоже пересыпать мукой и вынуть тесто из миски, выложить на разделочную доску, немного расправить руками в виде квадрата и, начиная справа к центру, завернуть, затем завернуть слева к центру, потом сверху к центру и снизу к центру.
Далее его уложить швом книзу, прикрыть пленкой и дать подойти опять.
Всего надо будет перевернуть тесто 4 раза, оставшееся время дать тесту подойти нетронутым.
После окончательного подъема, тесто выложить на хорошего посыпанную мукой поверхность и дать отдохнуть ему 20 минут. Хорошо подошедшее тесто будет мягким, пушистым и со сформировавшимися пузырьками воздуха
Можно выложить хлеб на специальную дощечку для выпечки (если такая имеется), а можно на пергаментную бумагу, предварительно хорошо посыпав её мукой.
Посыпать приличным количеством муки центр шара и осторожно проделать рукой дырку в центре диаметом около 8см. Вся буханка будет в диаметре около 26 см.
Посыпать мукой и накрыть буханку пленкой и дать подойти в течение часа - полутора часов. Если очень в доме жарко, то достаточно и часа. Тесто при нажатии на него пальцем должно слегка пружинить.

После формирования буханки включите нагреваться плиту до 450F(230Ц). Камень положить на второй уровень серху, над ним всё убрать, чтобы ничего не мешало хлебу подходить.

Выпечка.
Снять пленку с буханки. Сделать надрезы острым ножом в виде креста.
Перенести на камень и выпекать пока корочка не станет красивого коричневого цвета минут 45-50.
Остудить на решетке


Ka dar skanaus kepet? bandziau tokius pyragelius - 'fontanus' su mielemis ir soda blink.gif - nepasiteisino... ne mano skonio schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 04 06, 17:42)
fedesperanza - skaiciau cook-talk.com ir apie tave pagalvojau. Ten rase apie tokia ciudo-testo: sodos tesla, bet gaminama ir kyla kaip mieline - gal tau butu aktualu - kokioms bandelems kepti 4u.gif

Mano raugas is Iki ruginiu miltu, bet visada dedu dar priedo rupiu kvietiniu.



oo, reikės ir IKI pasidairyt, kažkaip neužmačiau pireš tai, nors tiesą sakant turgelyjee kainavo tik 1,5 lt už kg, tai jaučiu turėdama galimybę vis lėksiu ten apsiprekint.


ačiū nerealiai tau už nuorodą, užsiregistravau forume, bandysiu ieškotis, kai leis, kaip tik Velykoms galvojau ko čia prasimanyt alia bandelių 4u.gif 4u.gif

o su kvietiniais miltais - iš pradžių maišiau į tešlą, bet man toks įtarimas kilo, kad ten greičiau mielių pasigamina, nors ir ruginio raugo-tešlos stengiuosi neperlaikyt. tai dabar jau kepam vien ruginę ir ji pas mus niam niam ištobulėjusi wub.gif ir kas įdomiausia, kad niekad nesupelyja ir nesužievėja per savaitę nė gabaliukas, kai parduotuvinės vis tekdavo išmest nesuvartotos ir sugedusios....

beje, pasirodo netiko mano mažąjam piliečiui ir Vatikano duona - tai išvedžiau teoriją, kad ten rūgstant pienui su cukrumi vis dėlto mielių atsiranda... sad.gif

žiūrėsim, kaip su soda reikalai doh.gif
Atsakyti
Mielos kepėjėlės, pasakykit kuriuo monemtu jūs išimate menteles? Aš visą laiką kepu su jomis, tai skylės gana nemažos lieka. O mas mane dvi mentelės, tai gražių riekelių duonoje nadaug tėra. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Elutė @ 2009 04 08, 12:05)
Mielos kepėjėlės, pasakykit kuriuo monemtu jūs išimate menteles? Aš visą laiką kepu su jomis, tai skylės gana nemažos lieka. O mas mane dvi mentelės, tai gražių riekelių duonoje nadaug tėra. smile.gif


Aš išimu po pačio paskutinio maišymo. Kadangi pas mane viena yra, tai jei ir palieku netyčia, skylutė nedidelė lieka. Riekės puikios gaunasi.
Atsakyti
Ziuriu labai mazai kas cia beuzsuka, bet vistiek idesiu nauja receptuka, deja dar neisbandyta.

Velyku duona

1/2 stiklines grietineles
25g sausu mieliu
2 kiausiniai
80g cukraus
450g miltu
50g sviesto
1/2 stiklines razinu
kapotu migdolu riesutu papuosti

Mieles istirpinkite siltoje grietineleje, imuskite kiausinius, suberkite cukru, miltus, idekite sviesta ir uzmaisykite tesla. Pabaigoje suverskite razinas.
Tesla uzdenkite skepeta, padekite siltoje vietoje, kad pakiltu. Po to padarykite apvalia duona, uzdenkite skepeta ir vel kildinkite. Kai pakils duonos virsu patepkite kiausiniu, apibarstykite migdolais, pasaukite i 175 laipsniu C orkaite ir kepkite 40 min.
Skanaus!

Manau, kad sitas receptukas tiktu ir duonkepei.
Atsakyti
QUOTE(Renatelem @ 2009 04 09, 16:55)
Ziuriu labai mazai kas cia beuzsuka, bet vistiek idesiu nauja receptuka, deja dar neisbandyta.

Velyku duona

1/2 stiklines grietineles
25g sausu mieliu
2 kiausiniai
80g cukraus
450g miltu
50g sviesto
1/2 stiklines razinu
kapotu migdolu riesutu papuosti

Mieles istirpinkite siltoje grietineleje, imuskite kiausinius, suberkite cukru, miltus, idekite sviesta ir uzmaisykite tesla. Pabaigoje suverskite razinas.
Tesla uzdenkite skepeta, padekite siltoje vietoje, kad pakiltu. Po to padarykite apvalia duona, uzdenkite skepeta ir vel kildinkite. Kai pakils duonos virsu patepkite kiausiniu, apibarstykite migdolais, pasaukite i 175 laipsniu C orkaite ir kepkite 40 min.
Skanaus!

Manau, kad sitas receptukas tiktu ir duonkepei.

Ar tikrai sausų mielių 25 g g.gif Pagal miltų kiekį čia sakyčiau ir pusantro - poros arbatinių šaukštelių per akis, tokiu atveju 25 g galėtų atitikti šviežių mielių blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2009 04 09, 18:28)
Ar tikrai sausų mielių 25 g  g.gif  Pagal miltų kiekį čia sakyčiau ir pusantro - poros arbatinių šaukštelių per akis, tokiu atveju 25 g galėtų atitikti šviežių mielių  blink.gif

Tikriausiai taip ir yra. Juo labiau, kad jas reikia ištirpinti šiltoje grietinėlėje g.gif
Atsakyti
QUOTE(Šilingė @ 2009 04 09, 18:28)
Ar tikrai sausų mielių 25 g  g.gif  Pagal miltų kiekį čia sakyčiau ir pusantro - poros arbatinių šaukštelių per akis, tokiu atveju 25 g galėtų atitikti šviežių mielių  blink.gif


Tiesiog nezinau, parasiau, kaip buvo recepte, nors ir man siek tiek abejoniu sukele.
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 04 06, 17:42)
fedesperanza - skaiciau cook-talk.com ir apie tave pagalvojau. Ten rase apie tokia ciudo-testo: sodos tesla, bet gaminama ir kyla kaip mieline - gal tau butu aktualu - kokioms bandelems kepti 4u.gif


Mrs. R, ar galetum man nukopijuoti ta sodos recepta? nes as ieskojau kitur, neradau, o sitas cool-talk niekaip neleidzia man prisijungti, va jau kiek laiko laukiu to ju prisijungimo laisko, nesuprantu, kodel neatsiuncia sad.gif o be prisijungimo neleidzia ziuret receptu...
Atsakyti
blush2.gif Duonkepeje
Atsakyti