Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(Renatelem @ 2009 03 28, 22:37)
Labai aciu  4u.gif . O gal gali pasakyt i kokia duonele, ar balta, ar juoda? O gal neturi reiksmes  g.gif ?

Aš dedu ir į baltą, ir į juodą, ir į saldžią vaisinę bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2009 03 29, 13:08)
Aš dedu ir į baltą, ir į juodą, ir į saldžią vaisinę  bigsmile.gif


Labai aciu, reikes bandyt ir man, na o siandien issikepiau keksa duonkepeje. Pasiemiau keksu kepimo temoje rasta recepta ir pabandziau kepti duonkepeje. Pavyko sakyciau neblogai, tik kai isemiau, tai siek tiek aptrupejo, ir vos vos sukrito, sakau, gal reikia palikt ataust neisversta. Bet skonis tai man labai patiko. Jei kam idomu receptukas toks:

Spanguoliu - aguonu keksas

100g sviesto
284ml grietines
2 kiausiniai
1 a.s vanilinio cukraus
280g miltu
2 a.s kepimo milteliu
1a.s sodos
1/2 a.s druskos
120g cukraus
4 a.s. aguonu
140g svieziu ar saldytu spanguoliu (as dejau kelis saukstus su cukrumi trintu spanguoliu)

Sviestas istirpinamas, truputi atvesinamas, i ji iplakama grietine, abu kiausiniai ir vanilinis cukrus. Kitame inde i miltus imaisomi kepimo milteliai, soda, cukrus, druska ir aguonos. Plakini supyliau i duonkepes inda, ant jo suberiau miltu misini, ir galiausiai sudejau spanguoliu uogiene. Nustaciau pyragu be mieliu programa. Tik man nelabai iskepe, tai dar papildomai 30 min pakepiau. Ir dar, kadangi dejau trintas spanguoles, kuriose buvo jau deta cukraus, tai cukraus norma siek tiek sumazinau. Isejo apie 900g keksas.
Atsakyti

Ar kas nors bande duonkepeje kepti mielini pyraga su varske? Butu idomu pabandyti smile.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Renatelem: 29 kovo 2009 - 15:11
QUOTE(Renatelem @ 2009 03 29, 15:07)
Ar kas nors bande duonkepeje kepti mielini pyraga su varske? Butu idomu pabandyti  smile.gif .

Tai užmaišyk duonkepei mielinę tešlą, suformuok pyragą ir kepk duonkepei arba orkaitei
Atsakyti
[quote=Mrs. R,2009 03 21, 22:19]
Vakar vakare iskepiau sesiapyne - jums siulyciau net nebandyt - apsiedimas... blush2.gif

As irgi pagal ta pati receptuka iskepiau, tai tikrai labai skani. Kepiau is dvigubos normos, nes man pasirode, kad bus labai maza, bet kai iskilo, tai ohoho bigsmile.gif ,issigandau, kad nesuvalgysim, bet nuo vakar tai jau maziau kaip puse liko smile.gif . Toks skonis thumbup.gif . Labai aciu uz receptuka 4u.gif
Atsakyti
I sveikata renatelem 4u.gif

O man neiseina ciabata verysad.gif kiek darau - labai skani duonyte, bet ne ciabata... Jau vakar lyg lyg kazkas panasaus issipureno ties plutele (na - tokios dideles skyles), o daugiau - smulkus poretumas...
Bandysiu rauga per nakti laikyti 9kituose receptuose taip skaiciau), nes dabar tai tik 3val (tiesa, vietoj reikalingu 4 cool.gif islaikau...
Jei neidedu ruginiu miltu - duona balta balta gaunasi, net sviecia baltumu...
Atsakyti
O man aplamai nieko doro nesigauna schmoll.gif Vakar pynę bandžiau, tai gavosi labai skanus blynas unsure.gif Nu nežinau... man ko gero reik į svečius pas ką nors prašytis, matyt kol nepamatysiu gyvai, tol ir nedaeis kas ne taip doh.gif
Atsakyti
Stiuardese - o tu 'pajusk' kokios konsistensijos teslos reikia - is teslos turi susiformuoti toks rutuliukas, kad butu minkstas, elastingas ir beveik neliptu prie ranku, jei bus per kietas - t.y. niekur nelips - duona bus kieta, nepuri, jei tesla visai iskydus - gaunasi blynas.... bet jau kokio minkstumo turi but, kad pasidarytu blynas? blink.gif Gal is raugo bandei kept? lotuliukas.gif nes ten tai tikrai tokia kaip blynine tesla...
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 04 02, 16:33)

O man neiseina ciabata  verysad.gif  kiek darau - labai skani duonyte, bet ne ciabata... Jau vakar lyg lyg kazkas panasaus issipureno ties plutele (na - tokios dideles skyles), o daugiau - smulkus poretumas...
Bandysiu rauga per nakti laikyti 9kituose receptuose taip skaiciau), nes dabar tai tik 3val (tiesa, vietoj reikalingu 4  cool.gif  islaikau...
Jei neidedu ruginiu miltu - duona balta balta gaunasi, net sviecia baltumu...

Gal tesla kietoka g.gif ? nes as kai dariau, tai tikrai skyleta gavosi, o tesla vat iskeikiau - tokia gan skystoka ir laaabai jau lipni buvo, taip kad norint suformuoti kepaliukus stalo pavirsiu nubarstyti miltais negailint reikia. o gal skyles lemia tas ciabatu formavimo budas, na kai sulankstai tesla kaip koki ranksluosti, iskildini ir vel perlankstai g.gif ?
Papildyta:
QUOTE(Mrs. R @ 2009 04 02, 21:51)
bet jau kokio minkstumo turi but, kad pasidarytu blynas? blink.gif Gal is raugo bandei kept? lotuliukas.gif nes ten tai tikrai tokia kaip blynine tesla...

siandien buvau susiruosi kepti ta pyne, tai recepta kokius 4 kartus perskaiciau, ieskodama - o kurgi miltai??? na taip, i rauga dedasi 3/4 puodelio ar kiek ten, o po to??? tai tik po keleto kartu susivokiau, kad reikia Tamstos komentara paskaityt, ne tik recepta lotuliukas.gif o ten jau aiskiai parasyta, kad miltai dedami is akies lotuliukas.gif beje, pynes taip ir neissikepiau, nes sveciu netiketai uzguzejo, bet ji planuojamu kepiniu saraso virsuje - jus merginos mokate sugundyti wub.gif
Atsakyti
mama grtea - nu visokios konsist dariau - pirma kart gal is ties per kietai, paskutini kart - monkstoka, net ne 'bandele' tokia, o pailgas blynukas buvo, tai si vietomis iskilo jau kaip reikia... gal tikrai labai minksta tesla turi but g.gif
uzraugiau raugo tartanui - ryt ziuresiu, ka turesiu smile.gif
Papildyta:
mama greta - nugis tikrai - jei kas skaito tik pynes 'vertima' gali neidet miltu doh.gif
o as nerasiau kiek ju reikia, nes tikrai nzn kiek dejau. atsiprasau, mergaites blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 04 02, 21:51)
Stiuardese - o tu 'pajusk' kokios konsistensijos teslos reikia - is teslos turi susiformuoti toks rutuliukas, kad butu minkstas, elastingas ir beveik neliptu prie ranku, jei bus per kietas - t.y. niekur nelips - duona bus kieta, nepuri, jei tesla visai iskydus - gaunasi blynas.... bet jau kokio minkstumo turi but, kad pasidarytu blynas? blink.gif Gal is raugo bandei kept? lotuliukas.gif nes ten tai tikrai tokia kaip blynine tesla...


Nu ne iš raugo, perskaičiau ir originalą ir su komentarais vertimą blush2.gif Sakai pajusk... gal pas mane receptoriai jutiminiai atbukę ir užtai nieko nesigauna lotuliukas.gif
Atsakyti
[quote=mama_Greta,2009 04 02, 22:23]

siandien buvau susiruosi kepti ta pyne, tai recepta kokius 4 kartus perskaiciau, ieskodama - o kurgi miltai??? na taip, i rauga dedasi 3/4 puodelio ar kiek ten, o po to??? tai tik po keleto kartu susivokiau, kad reikia Tamstos komentara paskaityt, ne tik recepta lotuliukas.gif o ten jau aiskiai parasyta, kad miltai dedami is akies lotuliukas.gif

Tai vat ir man todel pasirode, kad labai maza bus, o kai jau pradejau maisyt is dvigubos normos, tada jau pamaciau, kad ne tokia ir maza smile.gif . Tai juokiausi, kad balandzio pirmaja negalima is nauju receptu nieko kept biggrin.gif . Bet kaip jau minejau, pyne tikrai skani.
Atsakyti