Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(*coliukeee* @ 2009 02 15, 21:44)
O siandien va dar siltas gaminys, vaisinis keksas  rolleyes.gif Nezinau kieno cia receptas, bet turiu atsispausdinus:
3 kiausiniai
165 g cukraus
1 pakelis vanilinio cukraus
1,5 š. romo (as pyliau vysniu likeli)
1 citrinos sultys
165 g sviesto
330 g miltu
2,5 a.s. kepimo milteliu
75 g razinu
75 g dziovintu vaisiu (as dar dejau sauja zemes riesutu)

Kepimo programa skirta pyragui (duonkepeje).

Šitą man kaip tik vakar Šilingė buvo nurašiusi iš tos knygelės kur prie duonkepės pridėta, taigis Moulinex'o receptas biggrin.gif

O aš tai vienžo nusivyliau... Tris kepinius kepiau jau: Sonatinos kiaušininę duoną (pavyko puikiai, labai džiaugiuosi, kad tai buvo mano pirmasis kepinys thumbup.gif ) ir iš duonekpės instrukcijoje pateikiamų kelių receptų - citrininį keksą ir prancūzišką duoną. Tai labai nusivyliau tais receptais verysad.gif Ten jie tiek prigrasinę, kad atidžiai atmatuoti viską tiek kiek parašyta ir t.t. MB jau net juokėsi iš manęs, kad aš kaip vaistinėj viską matavau ir svėrinėjau doh.gif Ir vis tiek abu kepiniai nekokie. Kekso tešla gavosi labai kieta ir jau čia ryškiai recepto, o ne mano kaltė. O duonytė tai iškilusi sukrito mažumėlę unsure.gif Nu aš irgi taip linkusi manyti, kad nekalta esu biggrin.gif Nes labai jau tiksliai viską atmatavau pagal receptą pioneer.gif

Tai dabar nutariau, kad baigta su tais receptais iš instrukcijos biggrin.gif Kepsiu pagal supermamyčių receptus cool.gif thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Kirameki @ 2009 02 16, 09:40)
- citrininį keksą ir prancūzišką duoną.

turiu moulinexa, tai citrininio kekso nebandziau, bet prancuziska duonele bandziau ir man labai gerai gavosi blush2.gif thumbup.gif
O vakar kepiau Katu, Angelu duona, tai galiu pasakyti super duper gavosi thumbup.gif ,o ir skonis labai labai skanus, sveciams patiko labai 4u.gif (as dejau bulviu koses ruosinio su grietinele ir ne Aptamila, o grietineles miltelius kavai) rolleyes.gif
Atsakyti
Katu - ta rauga, kuris kyla, maitink kas 24val, o galiausiai kas 12val, kai jau per 8val pakyla kelis kartus 4u.gif

coliukeee tavo duoneles thumbup.gif

o as ilsejausi per ilgaji savaitgali, kg auginau doh.gif Ryt atsilenkimu jau nepadarysiu schmoll.gif
Papildyta:
Kirameki rolleyes.gif jau greitai greitai susitiksit su savo mazuleliu wub.gif

Atrodo, mano mazi niekad nebuvo, jau pasiilgau leliuko...

I savo bernuzeli spoksau ir spoksau - noriu atsiziureti, nes tik anuku beliko laukt ax.gif MB kartais irgi suskysta ir sako - gal dar viena maziuka paorganizuojam blush2.gif ech, trumpai jie maziukai pabuna...
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 02 16, 19:45)
Katu - ta rauga, kuris kyla, maitink kas 24val, o galiausiai kas 12val, kai jau per 8val pakyla kelis kartus  4u.gif

Atrodo, mano mazi niekad nebuvo, jau pasiilgau leliuko...


Abu siandien auga thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif Ryt sersiu, jei spesiu pries koncerta blush2.gif

O cia matau lyriniai nukrypimai i vakara lotuliukas.gif O as nenoriu maziuko, ir MB ta tema net kalbetis nenori blush2.gif Kazkaip sunkiai mums pirmagime auga, kaip normaliu naktu abu pasiilgom blush2.gif Gal kada po 10 metu viskas prisimirs lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 02 16, 19:45)
Kirameki  rolleyes.gif  jau greitai greitai susitiksit su savo mazuleliu  wub.gif

Atrodo, mano mazi niekad nebuvo, jau pasiilgau leliuko...

I savo bernuzeli spoksau ir spoksau - noriu atsiziureti, nes tik anuku beliko laukt  ax.gif  MB kartais irgi suskysta ir sako - gal dar viena maziuka paorganizuojam  blush2.gif  ech, trumpai jie maziukai pabuna...

wub.gif aha... net nesitiki - taip greit praėjo viskas wub.gif

Reikia reikia augint naują kepėjėlių kartą thumbup.gif Jei tik galimybės leidžia ir noro yra - būtinai reikia organizuotis mirksiukas.gif thumbup.gif

QUOTE(Katu @ 2009 02 16, 22:14)
O cia matau lyriniai nukrypimai i vakara  lotuliukas.gif  O as nenoriu maziuko, ir MB ta tema net kalbetis nenori  blush2.gif  Kazkaip sunkiai mums pirmagime auga, kaip normaliu naktu abu pasiilgom  blush2.gif  Gal kada po 10 metu viskas prisimirs  lotuliukas.gif

po 10 metų? blink.gif Nugi gal greičiau pasimirš... Blogi dalykai nėra linkę užsibūti ilgai mūsų atmintyje mirksiukas.gif
Atsakyti
Iskepiau Angelu duonele, vesiu mamai, kad ivertintu biggrin.gif

Dar eisiu raugu fotosesija pavaryt lotuliukas.gif

QUOTE(Kirameki @ 2009 02 17, 08:23)
po 10 metų?  blink.gif Nugi gal greičiau pasimirš... Blogi dalykai nėra linkę užsibūti ilgai mūsų atmintyje  mirksiukas.gif


Ai, manau, kad nemaziau ji dar mums miegot neleis ir valgys tik naktim lotuliukas.gif
Atsakyti
Kol su raugu nesiseka, kepu mielinius skanumynus.... smile.gif sikart ne duona, bet vis tiek labai vykes receptas, tesla minkiau duonkepej, tad pasidalinsiu smile.gif

Danubio bandeles:
500 g miltu
140 g silto pieno
150 g sviesto (kambario temperaturos, supjaustyto)
25 g mieliu (as naudojau 7 g sausu mieliu)
3 kiausiniu tryniai + 1 visas kiausinis
1 v.s. cukraus
1 a.s. druskos
1 kiausinis aptepimui

Tesla kaip jau sakiau minkiau ir kildinau duonkepeje. Pakilusia tesla truputi perminkiau rankomis, tada reikia padalinti ja i 16 - 20 rutuliuku, is ju formuoti "blynelius", i viduri prideti idaro (kokio tik nori - suris, kumpis, alyvuoges, desryte, spinatai ir pan.) ir teslos krastelius suspausti formuojant bandeles. Jas deti i trupuciu sviesto sutepta kepimo inda viena salia kitos ir leisti pakilti tol,kol susiglaus ir uzpildys inda. Aptepti kiausinio plakiniu, apibarstyti rupia druska, kmynais,sezamu seklom ar panasiai ir kepti 180-200 C temperaturoje apie 30 min,kol pagels. o paskui ka - lauzai ir valgai smile.gif man tai pasirode viena skaniausiu teslu bandelems su idaru thumbup.gif ir labai lengva formuoti bandeles - visiskai nekimba prie stalo. tik deja tos bandeles visai jau nedietines blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mama_Greta: 17 vasario 2009 - 14:08
Zinokit, patingejau ir nenufotkinau, tai trumpa ataskaita tokia:

Naujas (vasario 13 d. raugas) nejuda
Senas (sausio 31 d.) pakilo siek tiek per kelias valandeles. Jo kvapas jau toks raugiskas thumbup.gif

Dabar patarkit, kai pradesiu damaitint kas 12 val. kiek laiko tai daryt ir kada ji det is saldika, kada galima kept duona? Ir supratau, palikus 1/4 raugo ir damaitinus, jis tures kita diena vel but uzauges ir bus galima vel kept? blush2.gif Mrs. R, HELP biggrin.gif
Atsakyti
Katu - man kazkaip mazokai raugo is 1/4 puodelio, tai, zinok, as jau ant galo jo nebeismetinejau, o tiesiog pyliau daugiaa vandens ir dejau daugiau miltu... Nes pagal mano recepta duonos kepaliukui reikia 1 puodelio (255g) raugo... O juk dar jo turi likti ir kitam kartui, tai pasilieku apie du puodelius mazdaug - puodeli nukabinu duonai, o likusi puodeli sumaisau su vandeniu ir pamaitinu kitam kartui.

I saldytuva padejau po 12val, kai po 8val padidejo 4x. ta prasme - ziuriu - jau gerai issiputes po 8val, tad dar po 4 ir padejau saltai. Tada jau ir galima kepti duona.
Svarbu nepamirsti, kad rauga reikia koki karta i sav pamaitinti. (isimu is saldytuvo, nieko neismetineju, tieisog ipilu vandens, dedu miltu ir palaikau siltai 12val, paprastai taip sutampa, kad kepu duona kas sav, tad paskui ta suaktyvejusi rauga atsidedu teslai, o likusi - vel i saldytuva).

mama Greta - man tavo bandeles primena Sonatinos Dunojaus pyraga... Turetu but labai skanus, ale as gyvenime neturiu tiek kiausiniu blush2.gif Geriausiu atveju randu 1... Nes kai nusiperku 10, tai buna savaitgali, kada mes valgom kiausinius ar kiausiniene, tad likusiai savaitei nebe kazkas lieka...

Siand mano duonine tuscia, kaip niekad, juoda duonyte rugsta, o del baltos - neapsisprendziu kokia kept...
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 02 17, 16:37)

mama Greta - man tavo bandeles primena Sonatinos Dunojaus pyraga... Turetu but labai skanus, ale as gyvenime neturiu tiek kiausiniu  blush2.gif  Geriausiu atveju randu 1... Nes kai nusiperku 10, tai buna savaitgali, kada mes valgom kiausinius ar kiausiniene, tad likusiai savaitei nebe kazkas lieka...


Gali buti, mat galutinis rezultatas isties panasus i pyraga.. o Sonatinos receptu kazkaip nepraktikuoju, tad tiksliai nezinau, kas ten per pyragas... ax.gif bet is pavadinimo panasu, kad tas pats, tik as palikau nesulietuvinta.. originalo dabar jau neatkapstysiu interneto platybese... blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mama_Greta: 17 vasario 2009 - 22:42
Visiem labukas 4u.gif Mano šeimynai labai patiko duonutę, kuria jau kepiau porą kartų ax.gif Originalų receptą paėmiau iš čia http://hlebopechka.r...mp;topic=1772.0 Duona Herkulesas Ervidėjus, tik aš truputi pakeičiau receptūrą pagal save ir dėjau 560g miltų, 80g-avižinių dribsnių, 40g-sėlenų user posted image
Duonutė labai skani, minkšta ir LABAI sveika thumbup.gif
Dar išbandžiau ryžių duoną, kepiau didelį kepaliuką. Originalų receptą paėmiau iš čia http://hlebopechka.r...amp;topic=113.0 , dar įdėjau abrikosų user posted image
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 02 16, 20:45)
ta rauga, kuris kyla, maitink kas 24val, o galiausiai kas 12val, kai jau per 8val pakyla kelis kartus  4u.gif


oj, visai susipainiojau su tais maitinimais... tai kol raugas nekyla reikia maitint kas 48 valandas, o jau kai pradeda kilt kas 24? vakar saviski po uzmaisymo pirma karta pamaitinau ( t.y. i ruginiu miltu kose po 48 val pridejau kvietiniu miltu), siandien jis isauges dvigubai - vadinasi nereikia laukt rytojaus ir jau siandien pamaitint (kaip tik praejo 24 val)?

sorry uz nesupratinguma.... blush2.gif
Papildyta:
QUOTE(Mrs. R @ 2009 02 17, 16:37)

Svarbu nepamirsti, kad rauga reikia koki karta i sav pamaitinti. (isimu is saldytuvo, nieko neismetineju, tieisog ipilu vandens, dedu miltu ir palaikau siltai 12val, paprastai taip sutampa, kad kepu duona kas sav, tad paskui ta suaktyvejusi rauga atsidedu teslai, o likusi - vel i saldytuva).



kiek raugas isauga per tas 12 valandu?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mama_Greta: 18 vasario 2009 - 21:58