Įkraunama...
Įkraunama...

Viskas apie begonijas. Tema 2

Matau, kad niekas neatidare naujos temos, tai iskisau savo trigrasi ir atidariau biggrin.gif
Plepekime i sveikata 4u.gif
user posted image

1 tema:
http://www.supermama...showtopic=14402
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aistejukas: 05 vasario 2009 - 13:29
Norejau paklausti, ar kas nors sejote begonijas-ledinukes is seklu? Pas mane jos jau pasodintos 3 savaites, bet jokio pozymio, kad dygsta. Gal kas zinote sejote, pasidalinkite patirtimi.
Atsakyti
QUOTE(aistejukas @ 2009 02 06, 16:01)
Norejau paklausti, ar kas nors sejote begonijas-ledinukes is seklu? Pas mane jos jau pasodintos 3 savaites, bet jokio pozymio, kad dygsta. Gal kas zinote sejote, pasidalinkite patirtimi.

na man neseniai berods Išdykėlės postas užsifiksavo, kad ledinukes sėti reikia dar prieš Naujus metus, taigi gali būti, kad jos ilgai dygsta 4u.gif

Aš šiandien kišiu žemėn tris savo gumbiukus. Tai dabar svarstau.. g.gif ... volioti jas pelenuose pagal Ratuto, ar ne...

šiaip svogūniniams ir stambiašakniams augalams patinka šarmingumas [pelenai tai duoda] - gal nepakenksiu unsure.gif
Atsakyti
Nemanau, kad pakenktum, tik nepadaugink. Man irgi reikia jau traukti savo gumbiukus ir rusio.
Atsakyti
Sveikutės , noriu pasidžiaugti mano tik viena per žiemą numirė. Kitos 5 išgyveno, parnešiau iš rūsio ,po savaitės jau viena rodo budimo požymių. Nors pernai pavasarį pirkau 6 svyrančias po tris pokely buvo. Viena iš karto sudžiūvus buvo, o kitos nors ir rodė gyvybės požymius, bet išaugo tik dvi. Ir tikrai žydėjo labai silpnai.O tos nevyrančios didžiažiedės tai buvau aptulbus, po tai ir nusviro. Tai dabar galvoju kad reikia ik didžiažiedes pirkti. Jų svogūnai iš karto tokie dideli, ir leidžia ūglius tai ne po vieną kaip mano svyranėios o iš karto po kokius keturis. tiesa dar noriu paklausti, aš padėjau svogūnus ant servietėlės kartais papilu vandenuko, gal negerai?Gal geriau sodinti tiesiai į žemę? 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(jolita123 @ 2009 02 06, 19:48)
Sveikutės , noriu pasidžiaugti mano tik viena per žiemą numirė. Kitos 5 išgyveno, parnešiau iš rūsio ,po savaitės jau viena rodo budimo požymių.


Saunu, kad isgyveno, mano lygtais irgi gyvos, tik nelabai kuom galiu patarti, nes tik praeitais metais pirma karta sodinau, tai sunku ka nors prognozuoti. Cia reiketu zmogeliu kurie jau turi patirties. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(aistejukas @ 2009 02 06, 18:08)
Nemanau, kad pakenktum, tik nepadaugink. Man irgi reikia jau traukti savo gumbiukus ir rusio.

gavau zinoves patarima NA temoj, kad geriau pamirkyti silpnam kalio permanganato tirpale. taip ir padarysiu.

QUOTE(jolita123 @ 2009 02 06, 18:48)
Sveikutės , noriu pasidžiaugti mano tik viena per žiemą numirė. Kitos 5 išgyveno, parnešiau iš rūsio ,po savaitės jau viena rodo budimo požymių. Nors pernai pavasarį pirkau 6 svyrančias po tris pokely buvo. Viena iš karto sudžiūvus buvo, o kitos nors ir rodė gyvybės požymius, bet išaugo tik dvi. Ir tikrai žydėjo labai silpnai.O  tos nevyrančios didžiažiedės tai buvau aptulbus, po tai ir nusviro. Tai dabar galvoju kad reikia ik didžiažiedes pirkti. Jų svogūnai iš karto tokie dideli, ir leidžia ūglius tai ne po vieną kaip mano svyranėios o iš karto po kokius keturis.  tiesa dar noriu paklausti, aš padėjau svogūnus ant servietėlės kartais papilu vandenuko, gal negerai?Gal geriau sodinti tiesiai į žemę? 4u.gif

Kaip suprasti, kad numire - kuo skiriasi gumbas?
Man irgi pirkta svyranti tokia vargana buvo, kad ismeciau tiesiog. nepasilikau.
Didziaziedziu pernai isdygo 3 daigeliai is gumbo, perpjoviau pusiau. Rudeni subrendo abi puses - tapo 2 gumbais. Sodinsiu, ir tikiuos sekmes.
As visada sodinau i zeme/vazona, ir pirmakart girdziu apie ''zadinima'' girdant ant serveteles bigsmile.gif . Siaip as ne profesionale.
Mano drauge per viena ziema taip ir paliko inesusi vesioj patalpoj vazonuose/zemeje gumbus pamirsusi - pamate pavasari jau dygstancias lotuliukas.gif
Atsakyti
Valio nusipirkau siandiena svyrancias begonijas ,bandysiu vel kaupti ,nes MB ismete ,pagalvojo kad numire kazkokie augalai,pradzia yra thumbup.gif
Atsakyti
pasodinau as vakar tris gumbus, truputi pries tai pamirkiusi kalio permanganate.

del vieno gumbo kilo abejoniu, kur virsus ir apacia - nes jis is to perpjauto pernai, toks netaisyklingas... tai vis tik dejau i apacia idubusia vieta, nes ir taip ziurejau, ir anaip - butent iskilusio pusej buvo matyti, kur pernai buvo stiebas... g.gif
Atsakyti
Einu ir as savo is rusio traukti.
Atsakyti
Na va istraukta ir pamerkta i kalio permanganata, kaip patare Rokoko. Tik norejau paklausti kiek laiko reiketu jame mirkyti? Pvz seklas as mirkau apie 12h, kartai ir daugiau, jeigu jos sunkiai dygstancios.
Atsakyti
Sveikutes, kokia zeme tiktu begonijoms,ar galiu sodinti i sejai skirta substrata?
Atsakyti