Įkraunama...
Įkraunama...

Lauramedis

Ieskau "naminio" medelio - auksto, apvalaus lapu vainiko, ant ilgo kamieno. Tokie buna lauramedziai. Bet ju kaineles... Maciau Ermitaze- virs 400 litu. blink.gif Gal buna kur pigiau? Jei kas tokia brangybe pirkote- kaip prieziura, ar nesudetinga? Bijau, kad toki nusipirksiu, o ji uzsilenks po menesio... g.gif Ir vis del to- nespaudzia mano pininines pinigai daba, tai jei kas mate kur tokiu graziu medeliuku (turbut apie pusantro- poros metru aukscio) pigiau, tai brukstelkit. Aciu! smile.gif
Atsakyti
Labas, turiu tokį jau virš metro, tik dar ne su visai apvalia, vis dar beformuojama laja. O pirkau tai už visai juokingą kainą (apie 5 litus) maximoje, prieskonių skyrelyje. Tiesa, turėjo jis tada gal kokius 7 lapelius tiktai ir buvo gal 20 cm aukščio. Dabar galvoju kiek jau jam metų, gal kokie ketveri? Manau, tikrai neverta pirkti už tokią fantastinę kainą, geriau užsiauginti pačiai. O lauras yra tikrai labai nereiklus augalas. Kažkaip jokie kenkėjai jo nepuola (tfu-tfu-tfu). Vasarai išvežiau į sodą, tai leidžia naujus lapus kaip pasiutęs. Kažkur skaičiau, kad mėgsta sunkesnę dirvą, tai pasodinau į daržo žemę. Retkarčiais patręšiu ir apgeniu.
Atsakyti
Tikrai sutinku, kad neapsimoka pirkti uz tokia kaina, nebent nera kantrybes ir norisi iskart didelio ir suformuoto augaliuko. Augalas neinoringas.Vienas is kenkeju kuris "myli" si augala - skydamariai. Bet cia nuo per sauso oro patalpoje. Jei daznai purksit lapukus, viskas bus gerai. Beje, lauramedis ir lauravyshne labai panasus ir daznai painiojami kuris yra kuris smile.gif Patrynus lauramedzio lapuka pajusit mums gerai pazystama i sriubikes dedamo lauro lapo kvapa - sviezias dar aromatingesnis. Taigi nugenejus lapu neismetu, o panaudoju virtuveje. Seip labai lengvai formuojamas, siltuose krastuose ypac is lauravysnes formuojami tikri meno kuriniai smile.gif
Atsakyti
Noriu ir aš tokio daigto, noriu jau senai. Taigi, pavogiau aš pas draugus pavasarį šakelę tokio lauramedžio, pasodinau, laisčiau, mylėjau ir vistiek jis neprigijo g.gif cry.gif O Ermitaže irgi mačiau mažą, neformuotą, apie 15 Lt. Aišku, iš tokio mažo, aš nesugebėčiau niekaip užsiauginti gražaus, apvalaus sad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo avei: 01 rugpjūčio 2005 - 20:22
Gavau dovanu lauramedzio sakeliu...kazi ar isleistu sakneles, pamerkus vandeny? g.gif
Atsakyti
QUOTE(*sraige* @ 2006 10 11, 11:20)
Gavau dovanu lauramedzio sakeliu...kazi ar isleistu sakneles, pamerkus vandeny? g.gif

Pabandyk, arba sodink į drėgną žemę su šaknydinimo fermentais pabarsčius, turėtų pavykt g.gif
Atsakyti
Aciu drinks_cheers.gif as irgi prisiminiau apie tuos fermentus, dabar tik pamerkiau i vandeni ir viskas. Reikes vaziuot nusipirkt ju ir sodinsiu tadu tiesiai i zeme. Aisku rudeni kazi kas ten sudygs, bet pabandysiu...sakeles is Paryziaus wub.gif
Atsakyti
gal galit ka placiau apie tuos saknydinimo fermentus ??? mirksiukas.gif blush2.gif
Atsakyti
tai kad as pati nieko nezinau, jei rasiu parasysiu kas ir kaip... ar veikia...kazkur cia forume skaiciau, kad yra tokie fermentai, buna trasu skyriui.... augalai greiciau isleidzia sakneles g.gif Paziuresim.
Atsakyti
auginu lauriuką, bet jį užpuolė skydamariai, kaip gydyti help.gif help.gif help.gif kaip su jais kovoti gun_rifle.gif ???? Jau paskaičiau, kad lauramedžius reikia purkšti, tada neužpuls...., bet aš nepurškiau blush2.gif tai dabar užpulti tų bjaurybiukų...kažkas patarė, kad gydyti galima ūkišku muilu (primuilinti vandenį ir juo purkšt) ar nenudeginsiu, kaip žinot kiek to muilo reikia, kad tiem padarėliam butų pakankamai, o augalui nepakenkčiau?
Atsakyti
negi jo yra visur tik ne Klaipedoj, jau atrodo simtas metu kaip jo ieskau doh.gif mugeje nenusipirkau ir daugiau neikur nera, gal galit man padeti ar patarti kur gauti blush2.gif blush2.gif
aciu
Atsakyti
QUOTE(raganiuks26 @ 2007 02 17, 21:28)
negi jo yra visur tik ne Klaipedoj, jau atrodo simtas metu kaip jo ieskau doh.gif  mugeje nenusipirkau ir daugiau neikur nera, gal galit man padeti ar patarti kur gauti blush2.gif  blush2.gif
aciu

pas mus Kaune senukuose pastoviai būna smile.gif
Atsakyti