Įkraunama...
Įkraunama...

Gimdymas namuose, ar Lietuvoje tai saugu?

sitoje temoje galetu pasisakyti moterys, kurios gimde namuose, ir papasakoti, kaip buvo joms, kiek joms tai atrode saugu/nesaugu ir kaip viskas baigesi. O ypac, jei vienas gimdymas buvo ligonineje, kitas- namuose. Gal viskas vyko greiciau/lengviau, ir t.t.?

nes kol kas temoje beprasmes diskusijos ir gincai, jokios konkretesnes info.
Atsakyti
Visuomet tikejau, kad gimdysiu lengvai, buvau visiskai tikra smile.gif Sventas naivume, kaip man pasiseke jog gimdziau ligonineje. Gimdymas buvo labai sunkus, alinantis ir jei tai butu namai as nezinau ar as tureciau gyva vaika.
Bet kuriuo atveju mano asmenine nuomone yra tokia, kad saugiau ligoninej, tiesiog zinai, kad jei kas nepavyks visada greiciau reaguojama ir suteikiama pagalba.
Atsakyti
AS gimdziau namuose. Ne lietuvoje, o UK. Turejau viena ir ta pacia akusere kuri lydejo mane per visa nestuma ir kuri prieme vaikeli. Ir ne tik namuose, bet ir baseine. Ji buvo labai patyrus tokiuose gimdymuose, savo du vaikus is triju pagimdziusi namuose. Baseina isnuomavo musu poliklinika, kuri gavom menuo pries gimdyma. Nestumas turejo buti be komplikaciju, kad galeciau gimdyti namie. Taip pasirinkau, nes buvau uzsiciklinusi gimdyti vandeny. Musu ligonine neturejo tam tinkamu patalpu, o gimdymo centras buvo toliau nuo ligonines negu musu namai. Per visa gimdyma budejo ir antroji akusere, nes pagal taisykles turi buti viena mamai, o kita vaikeliui. Visi yrankiai siuvimui ir tt buvo atvezti su baseinu. taip pat atveze balionus duju, bet man ju neprireike. akusere buvo pranesusi ligoninei kad jau gimdau ir per visa gimdyma buvo pasiruosusi greitoji. saremiu skausmai buvo daug lengvesni vandenyje, galejau buti kokioje noriu pozoje, niekas netrukde laseliniu laidais ir aparatais, gimdziau prietemoje ir su savo muzika. plysau, susiuvo akusere musu svetaineje, o po to tiesiai i savo lova, kur vyras atnese uzkasti ir uzmigom abi su mazyle. nesigailiu visiskai, kad pasirinkau namus vietoj saltos ligonines. Galbut jei butu komplikuotas nestumas to ir nedaryciau. Bet esant sveikam, normaliam nestumui - kodel gi ne.
Atsakyti
Mano nuomone. Lietuvoje ar ne Lietuvoje vienodai nesaugu gimdyti namuose , as asmeniskai pries ir pries ir pries 4u.gif 4u.gif
Asmeniskai man net minciu nekilo gimdyti namie blink.gif Ne viduramziai yra medicina ir super prieziura tad kam rizikuoti nesuprantu?? g.gif

beja ..esant normaliam ir sveikam...kartais taippasisuka situacija kad oj oj..Gerai kad pasiseke 4u.gif

o kiek nesekmiu ... unsure.gif

Tai tiek is mano puses 4u.gif

Atsakyti
QUOTE(** Svaja** @ 2011 11 18, 18:24)
Mano nuomone. Lietuvoje ar ne Lietuvoje vienodai nesaugu gimdyti namuose , as asmeniskai pries ir pries ir pries 4u.gif  4u.gif
Asmeniskai man net minciu nekilo gimdyti namie  blink.gif Ne viduramziai  yra medicina ir super prieziura  tad kam rizikuoti nesuprantu??  g.gif

Jei procentaliai gimdanciu namuose ir ligonineje nelaimingu baigciu skaicius yra vienodas, tad kaip rizika gimdyti namuose yra didesne nei ligonineje?
Prie ko cia viduramziai. Viduramziai kaip tik ir suteike ta 'dovana' moterims, kad gimdyti - tai baime ir skausmas, kurio moterys kaip gundancios butybes nusipelno. Viduramziai suteike moteriai pasyvu vaidmeni, kur tik ir laukiama, kada visagale medicina pades.
Bet man turbut bjauriausia buvo skaityti autores klausimus apie kalte. Netekusi kudikio moteris, nesvarbu kur, nesvarbu kada, jaucia toki skausma, kad apsakyti neimanoma. Ir kalte jaucia, nors gimde ligoninej ir vaikui uzstrigus reke, kad gelbetu vaika, o ne ja. Cia koks sadistu kultas?
Atsakyti
http://www.tv3play.l...ostart=true.com 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Wildsoul @ 2011 11 19, 00:24)
Jei procentaliai gimdanciu namuose ir ligonineje nelaimingu baigciu skaicius yra vienodas,

Ligonineje su statistika viskas aisku...Namuose ????
Kam pribuvejos pranesa apie nelaimingas baigtis, kur tai fiksuojama - niekur. Nuvaziuoja i ligonine, ten sulopo, sutvarko - ir tuo pasibaigia. Paprastai nei pribuveja, nei gimdyve niekam nelinkusios pasakoti apie savo nesekmiga gimdyma.
Atsakyti
pati dar negimdziau, tad asmenines patierties neturiu, nors drasiai teigciau ,kad i tokias avantiuras nesileisciau niekada. Nesuprantu as , kodel reikia gimdyti namuose, jei ligoninese tai yra atliekada kuo puikiausiai??? O kas toliau??? Gal dar pradekime dantis traukti namuose vienas kitam? operuokim apendicita.... Zinoma cia asmeninis pasirinkimas, bet man asmeniskai atrodo labai keistai. manau jei vaikeliui tokio gimdymo metu kas nors atsitiktu neimanoma sau atleisti... blink.gif
Atsakyti
QUOTE(aitra555 @ 2011 11 24, 13:12)
pati dar negimdziau, tad asmenines patierties neturiu, nors drasiai teigciau ,kad i tokias avantiuras nesileisciau niekada. Nesuprantu as , kodel reikia gimdyti namuose, jei ligoninese tai yra atliekada kuo puikiausiai??? O kas toliau??? Gal dar pradekime dantis traukti namuose vienas kitam? operuokim apendicita.... Zinoma cia asmeninis pasirinkimas, bet man asmeniskai atrodo labai keistai. manau jei vaikeliui tokio gimdymo metu kas nors atsitiktu neimanoma sau atleisti... blink.gif


O kas atliekama ligoninėj puikiausia???Klausimas retorinis-kadangi negimdėt ,tai atsakymas būtų tik teorinis smile.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
Įdomi diskusija 4u.gif įdomu ir man pasvarstyti 4u.gif nors abu kartus gimdžiau ligoninėje natūraliai, tačiau antras gimdymas, nors buvo nelengvas, bet toks, kad viską padariau pati- man net jokių vaistų neleido, nelašino, akušerė atėjo tik priimti vaiką ir, deja, kirpti doh.gif apie gimdymą namie tik teoriškai galiu pasvarstyti, nes LT niekada tam nesiryžčiau schmoll.gif

Gimdymas namuose, ar Lietuvoje tai saugu?,
Manau, kad tikrai LT tai nesaugu. Gimdymas namuose, manau, turi vykti tokia pat tvarka, su tokia pat medicinine atributika (užsienyje būna, jog gimdyvė gimdo namie, o apačioje budi GMP- jeigu kas nutiktų), vienintelis skirtumas- namų aplinka. Kaži kur mes Lietuvoje išsireikalautumėm, kad apačioje budėtų brigada, ar kas užsakys mums kokį baseiną ir ar kas atsiųs pribuvėją. Viskas susiveda į pinigus ir gana nemažus.

Žala/nauda,
Gal pirma apie naudą- ji didžiąja dalimi psichologinė- gimdoma namie, savoje aplinkoje: tai suteikia stiprybės ir pasitikėjimo (nors kitoms gali atrodyti ir atvirkščiai, bet, manau, kad jei pasiryžo moteris gimdyti namie, tai namuose jai geriau 4u.gif gali kilti ir argumentas, jog namuose mažiau infekcijų, galima išvengti hospitalinės infekcijos. Tačiau ir namuose daug visko nesterilaus, taip kad čia gl ne pats įtikinamiausias argumentas
Žala- didžiausia žala- jeigu kiltų komplikacijų ir reiktų greit reaguoti- namie nėra reikalingos aparatūros. Kartais šalia gali būti net ir patyręs žmogus, bet aparatūra būtina ir kuo greičiau, o net puse minutės gali kainuoti gyvybę- tiek gimdyvei, tiek mamai. Žala gali būti ir pribuvėjos kompetencija, bet jos kartais gali stokoti ir ligoninėje dirbantys medikai.

Visuomenes požiūris
o ar tai svarbu? g.gif

Visumoj negimdyčiau namie, nes nematau ryškių privalumų. Dabar ligoninės palatos/ gimdyklos ir įrengtos ir darbuotojai apmokyti taip, kad gimdymo ir po jo metu pacientės jaustųsi kaip namie, be to, atsižvelgiama ir į pacientės norus, jei norima gimdyti kuo natūraliau (pati įsitikinau, nes atsisakiau bet kokių vaistų- man nieko ir neleido, nes to nenorėjau)

p.s mano pažįstamos sesuo gimdė namie, tiksliau bandė. Susitarė, kad atvyks akušerė, kai jau pati gimdyvė supras, kad reikia. Bet lemtingą valandą akušerės telefonas tylėjo ir gimdyvė jau nukraujavusi atvyko į ligoninę. Tiesiog atsitiktinumas, bet jis galėjo, deja, būti lemtingas....
Daugiau niekas iš pažįstamų namie negimdė. O aš LT ir nepatarčiau blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Stikliukė: 24 lapkričio 2011 - 20:30
QUOTE(Elemire @ 2009 01 26, 20:19)
Be to, namuose paprastai gana saugu gimdyti, nes normaliai valomuose namuose nėra ir visokių mikrobų (kas ne visada pasakytina apie ligonines, kur žmonės su visokiom ligom lankosi).

oj, visiška netiesa....jų yra visur ir visokių, tik nuo mūsų organizmo stiprumo priklauso- padarys jie mums žalos ar ne wink.gif
Atsakyti
Turiu drauge, kurios nestumai buvo puikus, bet po abieju gimdymu neatsidalijo placenta ir prasidejo kraujavimas. Jei ji butu gimdziusi namie, jos jau nebebutu, nes siuo atveju kraujuojama yra labai gausiai ir greitai - netenkama apie 100ml kraujo per minute, tad paskaiciavus, kiek laiko reiktu namie "susipakuoti", nusigauti iki masinos, nuvaziuoti i ligonine, ten susirasti iejima ir prisisaukti pagalba... Jei optimistiniu variantu ir pavyksta per 20min, tai vis vien yra per ilgai...
Taigi, nors abu mano gimdymai buvo vienas uz kita lengvesni, naturalus, be jokiu komplikaciju, vien tai zinodama, nesiryzciau gimdyti namie.
Atsakyti