Įkraunama...
Įkraunama...

Vaistinės ramunėlės

Prisisėjau vaistinių ramunėlių... gražios tokios auga, jau ir žiedų sulaukiau... thumbup.gif

Norėčiau prisidžiovinti žiemai, arbatėlėms, kompresiukams... bet nežinau kaip tai daroma. Ką džiovinti? Žiedus, tik žiedo "viduriuką" ar su visais koteliais? doh.gif

O gal jau buvo kažkur apie tai kalbėta, tik aš pražioplinau...
Būsiu labai dėkinga už patarimus ar nuotrodą mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jolyta: 08 liepos 2005 - 19:36
QUOTE(Jolyta @ 2005 07 08, 20:35)
Prisisėjau vaistinių ramunėlių... gražios tokios auga, jau ir žiedų sulaukiau... thumbup.gif

Norėčiau prisidžiovinti žiemai, arbatėlėms, kompresiukams... bet nežinau kaip tai daroma. Ką džiovinti? Žiedus, tik žiedo "viduriuką" ar su visais koteliais? doh.gif

O gal jau buvo kažkur apie tai kalbėta, tik aš pražioplinau...
Būsiu labai dėkinga už patarimus ar nuotrodą  mirksiukas.gif

Ramunėlų džiovinami žiedeliai kaip ir visos vaistažolės - gerai vėdinamoje, nuo saulės apsaugotoje patalpoje.
Atsakyti
QUOTE(sparow @ 2005 07 08, 21:53)
Ramunėlų džiovinami žiedeliai kaip ir visos vaistažolės - gerai vėdinamoje, nuo saulės apsaugotoje patalpoje.


Ačiū 4u.gif
Atsakyti
Šiaip laikoma, kad renkama ramunėlių "žolė", t.y. ~10 cm viršūnių. Bet aš renku tik žiedelius (nuskabau), nes kai išdžiūna, patogiau arbatą virti.
Atsakyti
Mes dziovinam ir lapelius.
Jei plaukai sviesus ir nori dar pasviesinti ar perplauti juos ramuneliu arbata,gali dziovint ir kotelius-puikiausiai tinka.Tad,susinaudoja viskas.Lapeliai ir ziedeliai arbatai,koteliai-i vonia maudantis ar plaukams perplauti.Jei plaukai tamsus-ramuneliai nuryzins..
Atsakyti
Labai ačiū už patarimus 4u.gif
Kaip šaunu, kad esat thumbup.gif
Atsakyti
Juk vaistinio augalo galima visa kazkur panaudoti.As ivairiausiu prisidziovinu vaistazoliu voniai.Salia ju dar kai kuriu geliu ziedlapiu.Po to ziema pamalonini kuna.Na spalva nebuna grazi(ruda),bet tokioj vonioj pagulejus oda minkstute.O juk ziema sauseja.
Ziemai daug prisidziovinu krapu(stiebu,seklu).Verdu bulves,kelis stiebus imetu-kvapas krapu.Baigiant virt isimu ir ismetu.Reikia naudoti viska ka tik imanoma ir kuo daugiau..
Atsakyti
Sveikos smile.gif
jau kelinti metai noriu namie tureti ramuneliu smile.gif gal kas augina vazonelyje ir galetu pasidalinti kaip tai reik daryt? smile.gif aciu labai smile.gif
Atsakyti
negi niekas nezino? sad.gif
Atsakyti
As ir prisisejau ir ramuneliu ir medetku reikes pasidziovinti, tik man idomu ar jos kitais metais atsproks ar is seklu pasidaugins ar is vis nieko nebus ir kada laikas skinti....
O krapus as saldau tai man tikresnis kvapas kai ant isvirtu bulviu pabarstai nei dziovintu.
Atsakyti