Įkraunama...
Įkraunama...

daugkartinės sauskelnės

taigis atkasiau dalyką kurio googlas neranda supermamoj lotuliukas.gif ogi kaip pasigamint skalbiamas sauskelnes.. tai norėčiau ir užvest šią temą... gal atsiras mamų kurios irgi tuo užsiima su savo vaikiukais.. būtų smagu pasidalint patirtim.. kokisu audinius geriausia naudot, kokius siūlus ir tt ax.gif

mes jau mėn augam be vienkartinių sauskelnių.. ir kelias naktis jau išsiverčiam be jų.. beveik viską dariau pati.. tik va reikėjo bandymų kol atradau kas labiausia tinka.. o lietuviškai informacijos apie tai neradau...

Iliustruotas pasakojimas LIETUVIŠKAI, kaip pasisiūti sauskelnes

sudedu ką turiu ne lietuviško:
kaip pasisiūt:
http://fernandfaerie...ng_fitteds.html
http://www.ottobrede...f/vaippa_en.pdf

kaip nusimegzt prilaikančias kelnytes:
http://www.ottobrede...er_cover_en.pdf
http://community.liv...ers/110889.html
http://www.naturwind...lhose_nacht.php
http://www.naturwind...ollhose_tag.php

jei atsiras dar mamų tai pasidalinsiu ir savo atradimais biggrin.gif
Atsakyti
Puiki tema! Pasirodo, ne viena jau bandė kažkaip namie gamintis daugkartinių sauskelnių, aš irgi viena iš tokių smile.gif

Va čia mano bandymai:
http://www.blogas.lt...dikiu-vystymas/

Laukiam ir daugiau kolegių smile.gif
Atsakyti
o kuo cia parodytos sauskelnes skiriasi nuo seniai jau beveik pamirstu vystyklu g.gif
ta pati flanele, merliukas ir medvilne - tik kad vargo daugiau - jas siuti dar reikia
geriau atmetat varga ir lieka tik audinuko gabaliukas
suvystot ir viskas

Vaizele - super kelnytes, tik keista kad tai vadinasi ekologiskos biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(mama_gulbe @ 2008 07 14, 13:31)
Vaizele - super kelnytes, tik keista kad tai vadinasi ekologiskos  biggrin.gif


Ačiū smile.gif

O ekologiškos todėl, kad nenaudodama pampersų, kurie 400 metų po išmetimo nesuyra, elgiuosi ekologiškai gamtos atžvilgiu mirksiukas.gif O dar priedo ir naudoju ne chemines skalbimo priemones, o iš gamtos ir suyrančias, tai visas sprendimas taip išeina, kad ekologiškas smile.gif
Atsakyti
o nėra jau išrastų vienkartinių sauskelnių ekologiškų? nes dabar taip... jaučiu daug laiko užima skalbti ir tt blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Vaizele @ 2008 07 14, 14:50)
Ačiū  smile.gif

O ekologiškos todėl, kad nenaudodama pampersų, kurie 400 metų po išmetimo nesuyra, elgiuosi ekologiškai gamtos atžvilgiu  mirksiukas.gif O dar priedo ir naudoju ne chemines skalbimo priemones, o iš gamtos ir suyrančias, tai visas sprendimas taip išeina, kad ekologiškas  smile.gif

bigsmile.gif
o tai kur desit kai vaikas isaugs is tu "triusiku" ?
padesit ateiciai kitam vaikui cool.gif
ir kiek tokiu reikia prisiuti bent jau parai, kad nereiktu po kiekvieno pasisiojimo begti skalbt cool.gif

Tranquility - manau kad yra, tik jos velniskai brangios smile.gif
o sitas variantas manau pigiausias

tema apie ekologiskas sauskelnes daugkartines tema
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mama_gulbe: 14 liepos 2008 - 14:45
QUOTE(Vaizele @ 2008 07 14, 10:21)

a6 tiesą sakant išdrįsau pabandyt pasiūt perskaičius jūsų blogą ax.gif

QUOTE(mama_gulbe @ 2008 07 14, 14:31)
o kuo cia parodytos sauskelnes skiriasi nuo seniai jau beveik pamirstu vystyklu

ta pati flanele, merliukas ir medvilne - tik kad vargo daugiau

kam ta ironija g.gif
o kuo skiriasi senas zazas nuo merso g.gif ta pati metalo krūva tik brangiau kainuoja cool.gif
greičiau patogiau, galų gale gražiau tongue.gif

QUOTE(Tranquility @ 2008 07 14, 15:16)
nes dabar taip... jaučiu daug laiko užima skalbti ir tt 

tai kiba rankomis skalbiam g.gif sumetu kasantrą vakarą į skalbiankę ir viskas rolleyes.gif
o ekologiškų yra.. bet kainelė tai doh.gif

QUOTE(mama_gulbe @ 2008 07 14, 15:29)
o tai kur desit kai vaikas isaugs is tu "triusiku" ?

padesit ateiciai kitam vaikui

ir kiek tokiu reikia prisiuti bent jau parai, kad nereiktu po kiekvieno pasisiojimo begti skalbt  cool.gif

tema apie ekologiskas sauskelnes daugkartines tema

asmeniškai aš sumesiu į pečių ir sudeginsiu, mielai pasilikčiau kitam vaikui, bet planuoju jį tik po kokių 7 metų tai tikrai nelaikysiu...

o kas čia tokio pasidėt kitam vaikui?? g.gif

aš turiu 10, dar turiu flanelinių įklotelių juos naudoju su veltom kelnytėm... poreikis praktiškai patenkintas kad skalbčiau kas antrą dieną rolleyes.gif

temas šitas puikiai žinau.. ten daugiau kalbama apie pirktinius reikalus..

o dėl laiko sugaišimo viskam pasiūt tai.. aš viskam sugaišau dvi dienas.. nemanyčiau kad daug.. tik va kelnytes vienas mezgiau pribėgom gal tris savaites doh.gif kitas su mama per dieną numezgėm... gaila kad tuo nesugalvojau užsiimt dar būdama nestuke.gif kai laukimo dienos slinko taip lėtai...

vaizele, o tu tik das dvejas turi??? daugiau nesiuvai?? man tai medvilnė nepasiteisino.. vienas siuvau su medvilniniu sluoksniu viršu, kitas viduj.. abejos kažkaip daug greičiau sudrėksta negu kur abu sluoksniai flanelė g.gif
Atsakyti
QUOTE(mama_gulbe @ 2008 07 14, 14:29)
bigsmile.gif
o tai kur desit kai vaikas isaugs is tu "triusiku" ?
padesit ateiciai kitam vaikui  cool.gif
ir kiek tokiu reikia prisiuti bent jau parai, kad nereiktu po kiekvieno pasisiojimo begti skalbt  cool.gif

as irgi norejau pasakyt, kam ta ironija?

As savo sunu stengemes auginti su minimum sauskelniu, tiesa, jokiu daugkartiniu "triusikeliu" nemezgiau ir neveliau (tuo metu dar visai nemokejau velt, o megzt ir siut - NEKENCIU), pirmus menesius tiesiog vystem, skalbem, vystem, skalbem, kazhkuriuo momentu pabandeme Bambinomio daugkartines, ale jos tokios plasikines/nekvepuojancios (mes savo sunu be daugkartiniu sauskelniu auginome ne tik del ekologiniu sumetimu, mes dar saugojom vyrishkuma nuo perkaitinimo lotuliukas.gif ), uosviene prisiuvo keliasdesimt vystyklu is medvilnes, nuskalbto lino.. vaikui paaugus tiesiog sulankstyta vystykla dedavome i kelnaites arba smelinuka.
O stai visai nesenai, viena mano mokine vele savo dukriukui daugkartines kelnaites, veliau siuvo gumytes, na ji sako, kad kazhkas gavosi ir tas daiktas net naudojamas (paprasysiu atsiust foto, o gal ir pasisakyt cia).
Dabar laukiamam vaikeliui galvoju velt arba daugkartines kelnaites arba veltinio smelinuka (kelnaitems reikalingos gumos ir pan, smelinukui - nea).
Tik man kyla klausimas apie lanolina, ka su juo daryt, kaip daryt, ar reikia daryt?

aciu smile.gif

Atsakyti
QUOTE(Tranquility @ 2008 07 14, 14:16)
o nėra jau išrastų vienkartinių sauskelnių ekologiškų? nes dabar taip... jaučiu daug laiko užima skalbti ir tt  blink.gif


Yra. Va tokios. Moltex vadinasi.


QUOTE(mama_gulbe @ 2008 07 14, 14:29)
bigsmile.gif
o tai kur desit kai vaikas isaugs is tu "triusiku" ?
padesit ateiciai kitam vaikui  cool.gif
ir kiek tokiu reikia prisiuti bent jau parai, kad nereiktu po kiekvieno pasisiojimo begti skalbt  cool.gif

Tranquility - manau kad yra, tik jos velniskai brangios smile.gif
o sitas variantas manau pigiausias

tema apie ekologiskas sauskelnes daugkartines tema


Kiek reikia parai daugkartinių, tai vien SM esu mačiusi be šios minimum dar tris temas, kur viskas smulkiai išsidkutuota mirksiukas.gif

QUOTE(akvilyte @ 2008 07 14, 15:19)
a6 tiesą sakant išdrįsau pabandyt pasiūt perskaičius jūsų blogą  ax.gif
...
tai kiba rankomis skalbiam  g.gif  sumetu kasantrą vakarą į skalbiankę ir viskas  rolleyes.gif
o ekologiškų yra.. bet kainelė tai  doh.gif
...
o kas čia tokio pasidėt kitam vaikui??  g.gif

...
vaizele, o tu tik das dvejas turi??? daugiau nesiuvai?? man tai medvilnė nepasiteisino.. vienas siuvau su medvilniniu sluoksniu viršu, kitas viduj.. abejos kažkaip daug greičiau sudrėksta negu kur abu sluoksniai flanelė  g.gif


Oi, tai kaip smagu, jei mano blogas įkvėpė pabandyt bigsmile.gif o va dabar kaip suprantu, tavo pastangos įkvepia ir kitus thumbup.gif

Tai jo, aš irgi didelio vargo nematau, gi skalbimo mašinas visos turim.

Kodėl, dėl vienkartinių drįstu ginčytis. Jei pirkti iš ten, kaip mano viršutinėj nuorodoj, tai prie tokio kiekio gaunasi jau kaip Pampersų kaina thumbup.gif

O pasidėt kitam vaikui taigi kas čia blogo? Taigi tik gerai - panaudojam gerą daiktą antrą kartą thumbup.gif

Aš turiu trejas berods mano siūtas, ir dar kažkiek pirktinių. Naudoju maišydama su vienkartinėm ekologiškom smile.gif Bet per kelionę kol naudojau tik vienkartines nušuto užpakaliukas, tai jaučiu teks pasipildyti medžiaginių arsenalą ir pavaryt ilgiau vien su medžiaginėm, kad atsistatytų odelė smile.gif
Atsakyti
QUOTE(g00te @ 2008 07 14, 20:28)
Tik man kyla klausimas apie lanolina, ka su juo daryt, kaip daryt, ar reikia daryt?

tos veltos arba megztos kelnytės veikia kaip prilaikančios ir nepraleidžiančios drėgmės jei yra išmirkytos lonaline mirksiukas.gif mano visa odisėja prasidėjo būtent nuo veltų kelnyčių ir flanelinių įklotukų į jas:
user posted image
user posted image

pagrindinė visų mano kelnyčių bėda kad padarau per žemą juosmenuką doh.gif
na bet šitos jau geresnės thumbup.gif :
va forma daug maž tokia:
user posted image
user posted image

bet manau dėt siūtas sauskelnes ir ant viršaus veltukes tai per daug...
tai turiu nusimezgus dvejas vilnones kelnytes:
user posted image
user posted image
tai visos jos yra išmirkytos lonaline ir nepraleidžia drėgmės, taigi rūbeliai kieka sausi bigsmile.gif thumbup.gif
pačio lonalino galima nusipirkti.. bijau sumeluot dėl kiekio bet kainuoja 20lt.. užtenka ilgam, nes litrui vandens jo reikia poros šaukštų.. tame tirpale ir mirkomos kelnytės apie valandą...
šitų kelnyčių nereikia skalbti, nes vilna turi tokių savybių.. jas reikia tiesiog išvėdint.. jokio kvapo ax.gif pakartotinai lonalizuot reikia kai pastebima kad pradeda praleidinėt drėgmę... aš naudoju jau mėn... tai dar nieko nedariau.. laiko kolkas biggrin.gif


Papildyta:
QUOTE(Vaizele @ 2008 07 14, 22:26)
Oi, tai kaip smagu, jei mano blogas įkvėpė pabandyt  bigsmile.gif o va dabar kaip suprantu, tavo pastangos įkvepia ir kitus  thumbup.gif

Kodėl, dėl vienkartinių drįstu ginčytis. Jei pirkti iš ten, kaip mano viršutinėj nuorodoj, tai prie tokio kiekio gaunasi jau kaip Pampersų kaina  thumbup.gif


na man labai trūko tokios info kaip viską pasidaryt pačiai blush2.gif o jei mano parittis įkvėps bent vieną mamą nenaudot vienkartinių tai pasidėsiu sau pliusiuką prieš gamtą lotuliukas.gif blush2.gif

tas visas temas apie daugkartines sauskelnes aš žinau.. iš šitą užvedžiau būtent diskusijoms apie savos gamybos.. o ne priktines blush2.gif

na gali būt.. kažkaip nelbai gilinaus ir domėjaus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(akvilyte @ 2008 07 14, 21:49[img)
http://i122.photobucket.com/albums/o243/mano_palepe/augantiems%20be%20sauskelniu/7.jpg[/img]
user posted image
na man labai trūko tokios info kaip viską pasidaryt pačiai  blush2.gif o jei mano parittis įkvėps bent vieną mamą nenaudot vienkartinių tai pasidėsiu sau pliusiuką prieš gamtą  lotuliukas.gif  blush2.gif

tas visas temas apie daugkartines sauskelnes aš žinau.. iš šitą užvedžiau būtent diskusijoms apie savos gamybos.. o ne priktines  blush2.gif


Aš irgi kai dariaus, vos ne iš po žemių teko kast info unsure.gif

O apie tai, kad yra daug temų, tai aš sakiau toms, kurios iš naujo čia nelabai į temą kėlė klausimus - o kiek jų reik, o kam lanolinas ir tt.t Norisi pasakyt, kad čia mes diskutuojam kaip pasidaryt.

Man tai tos ryžos dėmėtos veltos tai nerealios, žiauriai stiliavos tokios wub.gif thumbup.gif labai norėčiau tokių savo vaikui.

Ir kitos fainos savos gamybos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vaizele: 14 liepos 2008 - 22:04
sveikos
su g00tes pagalba savo dukrytei nuveliau tokius triusikelius
user posted image
mano tikslas buvo pasigaminti uzmaunamas kelnaites, kad nereiktu jau lakstanciam (ant puodo pratinamam) vaikui segioti lipuku ar sagyciu.
taigi suveliau didelius triusikus, o krastus ir juosmeni apsiuvau guma. praktiskai gavosi universalaus dydzio kelnaites. savo kurini jau naudoju praktiskai. pliusas, jog net nelanolizavus, pro jas beveik neprateka. minusu gal daugiau: gal kiek per storos (pagauta azarto suklojau per stora klojini, teks mokytis juvelyriskumo), gumytes neaplenktos veltiniu, todel liecia oda (mano vaikas didelis, tai jai del to nieko blogo), neapgaubia-neapraukia pilnai rietuku. na, tiesiog liko erdves patobulinti technologija biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo romi: 15 liepos 2008 - 01:22