Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(RamuneM @ 2008 10 20, 16:25)
Bus ne į temą truputį, bet jei prašo pagalbos, tai negaliu kitaip  ax.gif
Vanduo + miltai+ druska ir aliejaus 2 šaukštai  ax.gif  Kiaušinio patariu nedėti, nes kietiną tešlą ir ją sunku iškočioti, tiesiog "lekia" tešla atgal  tongue.gif  Aš naudoju programą "cake" sumaišyti tešlai.

Tačiau tą patį galima ir su virtuviniu kombainu padaryti. Sudedi produktus, pamakaluoji 30 sekundžių ir turi tešlą  ax.gif


Aciu! drinks_cheers.gif Ale ir isradingos jus esat, na tikrai nebuciau sumasciusi koldunams tesla maisyti duonkepeje smile.gif Ech, ribota mano fantazija doh.gif

Beje pas mus namuose valgomiausia yra balta duona su varske. Ji tokia dregna gaunasi ir ne taip greit dziuna, labai vaikai ja megsta. Jeigu kepu tik su grudais, tada atsalusi jinai tokia sausoka pasidaro... Idomu kuom galima butu pakeisti varske, kas irgi priduotu duonai dregnumo?
Atsakyti
Niu va, pasigirsiu blush2.gif is trecio karto pavyko man batoniuka suraityt thumbup.gif Iki idealaus ir mano svajoniu kepaliuko dar nepanasus, ale vis tiek valgomas lotuliukas.gif Kepiau pagal Sonatinos skrudinimo duonos recepta, tik cius vandens dapyliau, pasirode tesla kietoka. Buvo drauge kulinare konditere vireja (viskas viename biggrin.gif ) su vyru, tai suraite visa thumbup.gif Dabar jau ir ji uzsimane duonkepes lotuliukas.gif Ryt bandysiu kokia tamsesne kept, o dar iki pardes reiktu nusigaut, miltai baiges doh.gif
Atsakyti
Aptikau rusų puslapiuką su daugybe galybe receptų duonkepėm ir ne smile.gif http://kuking.net/4n.htm
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo irisas: 27 spalio 2008 - 19:17
Graikinių riešutų duona
Šiai duonelei reikia nesijotų miltu ir baltų miltų viso vieno kg.,
drugno vandens,
šviežių ar d žiovintų mielių,
cukraus,
druskos,
miltų pabarstymui,
Supilkite miltus ,padarykite didelį šulinį.Įpilkite į šulinį pusę vandens paskui sudekite mieles,druską,ir išmaišykite šakute.
Lėtai,bet tvirtai įmaišykite miltus aplink šulinį.Nesugriaukite šulinio sienų ,nes ištekės vanduo.Pamažu verskite miltus į vidurį,kol gausite standžią kaip košę tešlą.
Paskui supilkite likusį vandenį.Maišykite,kol vėl pasidarys standi tešla,tada jau galėsite drąsiau įmaišyti visus miltus,kad tešla neliptų.Pasimiltuokite rankas ir minkydami bei plekšnodami tešlą įmaišykite likusius miltus.Vienų rūšių miltams reikia daugiau vandens .Maigykite,lankstykite,tapšnokite ir voliokite tešlą 4-5min. kol ji pasidarys minkšta,tampriTešlą apibarstykite miltais.Sudėkite į dubenį,uždenkiteją maistine plėveleir apie pusvalandį pastatykite kilti.Geriausia tinka šilta,drėgna be skersvėjo vieta.Per tą laiką tešlos turėtų padvigubėti .
Kylant gereja tešlos skonis ir tankis be to,visuomet malonu matyti,kaimielės atgyja ir ima veikti
Įdarui reikės:455g.geros kokybės graikinių gliaudėtų riešutų,
115gdžiovintų labai smulkiai sukapotų abrikosų,
115g. kambario sviesto,
Pusę riešutų sugruskite stambiai kitą pusę į smulkius miltus suberkite juos į teųlą kartu su abružikosais ir sviestu.
Galima šią tešlą padalyti į keturias dalis ir suvolioti į kočėlo formos ritinius, paskui suguldyti vieną šalia kito į miltais pabarstytą skardą,tačiau galima kepti kokio norite pavidalo.Leiskite tešlai dvigubai iškilti,tadaviršų apibarsykite miltaisirįkiškiteiki180.CĮ kaitintą orkaitę maždaug30min.,kol parusPrieš valgydami pusvalandį ataušinkite.Be galo gardu su sūriu ir marinuotomis daržovemis
Taip su didele meile mus mokina duonelę kepti savo knygoje Jamis Oliveris.Pabandykite ir Jūs. : drinks_cheers.gif
Atsakyti
sveikos gyvos,

atėjau jums padėkoti už temą ir receptėlius. Kažkaip labai jau nusibodo sintetinis gyvenimas - maistas, santykiai, jausmai. Kur tik pažiūrėsi - viskas netikra, nors ir labai dailu. Todėl norisi grįžti prie tikro, jaukaus, šilto, naminio, kadieninio...
Perskaičiau visus skyrelius, pasižymėjau, kas svarbu ir išbandžiau duoną rankiniu būdu. Šeimynai tiko ir patiko. Vyras sakė, kad labai panašu į jo močiutės keptą ir paskatino. O štai, visai neseniai iš kaimynų lenkų parvežę man Clatronic duonkepę (ši pasirodė kokybiška ir už prieinamą kainą, nes TP sakė jau gerus pusę metų duonkepių negauna). Labai džiaugiuosi, kad nereikia minkyti (neturiu aš tam sveikatos) ir nustatinėti kildymo temp (kai namie šalta, tekdavo kaip tais tą tešlą "pašildyti")..
taigi, mano išragauta - "mamytės" plikyta duonelė (kai plikinio dariau per pus mažiau, duona geriau kilo ir buvo sausesnė, kai pagal receptą - drėgnoka), pikantišką su žolelėmis (kur įeina viduržemio jūros prieskoniai ir rozmarinas (kaip tyčią jį auginau ir nžnojau kur panaudot smile.gif ). Kepiau Sonatinos bandeles su cinamonu bei pudingu (seilė tįsta prisiminus...), o duonkepėje išmėginau, manau, nomkės duonelę su sėlėnomis ir saulėgrąžomis bei pusrytinę duonele (kuri jai nepatiko, bet patiko jos tėčiui lotuliukas.gif ). Pusrytinę kepiau su taimeriu - labai bijojau, kad pienas neužrūgtų, ale gavosi labai gerai ir mane pažadino gardus kvapas smile.gif Tačiau kepti duonelę su jogurtu, kiaušiniais, rytuj kažkaip nedrįstu - kaži nesugęs jie ten? Nes ir instrukcijoj parašyta - jei kepi su taimeriu, nenaudoti greit gendančių produktų.
Dabar labai norėčiau vadinkime "sočiosios" duonelės ar duonelės prie vyno (pirkau kažkada lyg Iki), ji pilna kumpio, sūrio, alyvuogių, o pati tokia drėgna ir nelabai balta, bet, manau, tamsesnė dėl priedų patapo... Jei atmintis neapgauna, ją tikrai Iki pardavinėjo per Velykų šventes...
Dar knieti iškepti su sėklomis ir morkų tarkiais.
O dabar pasirodysim, ko išmokom 4u.gif
Sėlenu batonas
user posted image
user posted image
pusrytinė duonelė
user posted image

tiesa, kai įjungiau stiprų apskrudimą, paskrudo ir viršus, nors, man ir tas šviesus netrukdo skoniui...

Kai išmoksiu, pasidalinsiu naujienomis su jumis. Instrukcijoj buvo prancūziško batono receptas, reiks išmėgint, nes maniškis jį labai mėgsta, o dabar, kai taip užbrango, neleidžiu pirkti rolleyes.gif
Atsakyti
O ,kokio dydzio iskepat kepaliuka duonkepeje?
Atsakyti
rimuselis - dydis priklayuso nuo duonkepes dydžio - paprastai kepa iki kg, pusantro kg ar net 2kg. Aš kepu 750g, nes man duona skaniausia šviežia ir kepu kas antrą dieną. O valgytojų mūsų tai tik du smile.gif Dar duonos svoris ir nuo jos tankumo priklauso - gali būt toks pats kepaliukas ir 750 ir kg...
Nesuprantau, kam klausi - ar šiaip, kiek duonos išeina, ar receptūra kokiam kiekiui.... Jei receptūra - aš primetu, kiek maždaug sausų produktų ir kokią programą nustatyti.
Aš kaip aš, bet mano vyras atsidžiaugti negali thumbup.gif O artimieji lauktuvių užsiprašę drinks_cheers.gif
Atsakyti
Gal kuri turit ir bandet (arba nebandet) duonos su riesutais ir vaisiais recepta? Labai noreciau issikept, bet tingiu ieskotis recepto blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Katu @ 2008 11 01, 16:58)
Gal kuri turit ir bandet (arba nebandet) duonos su riesutais ir vaisiais recepta? Labai noreciau issikept, bet tingiu ieskotis recepto  blush2.gif


Siandien kepiniu diena, tad receptu knygele kaip tik po ranka smile.gif

1 kg duoneles reikia:
120ml pieno
3 lengvai suplaktu kiausiniu
210 g supjaustyto sviesto
1 arb.s. druskos
90 g cukraus
530 g miltu
3.5 arb.s. mieliu
50 g smulkintu riesutu
150 g razinu (ar kitokiu dziovintu vaisiu)

Kepti pasirinkus saldziai duonai skirta programa smile.gif
Papildyta:
O stai dar vienas duonos su riesutais receptas. Bet cia jau ne saldi duona.

1 kg duonos reikes:
405 ml vandens
2 arb.s. druskos
1 sauksto cukraus
560 g kvietiniu miltu (550C ar 812B)
130 g ruginiu miltu
2 arb. s. mieliu
150 g graikisku arba lazdyno riesutu

Kepti pasirinkus prancuzisko batono programa. Sita duona isbandziau su graikiskais riesutais ir man laaaabai patiko thumbup.gif ne tik man, bet ir visai seimynai smile.gif
Atsakyti
Ačiū labai thumbup.gif Kai pabaigsim pirktinės vaisinės duonelė likučius, mėginsim kept pagal šituos receptus ax.gif
Atsakyti
Graikinių riešutų duona
mums reikės
425g rupiu miltų,
150g. miltų ,12,5ml. druskos,
525ml. drugno vandens, 15ml. skysto medaus,
1 šaukšto mielių,
graikinių riešutų, vieno išplakto kiaušinio.
Dubenyj sumaišome miltus ir druską ,įpilame pusę vandens, medų ,druską.
Išmaišome ir padedame šiltai ,kad ištirptų mielės.Supilame likusį vandenį mediniu ųaukštu maišome ir supilame miltus palengva. Jaigu tešla per lipni įpilame miltų ,kai pasidarys kietoka paminkome rankomis.
Išverčiame ant miltuot paviršiaus minkome ,kol pasidaro vintisa tampri. Įdedame į dubenį išteptą aliejumi ir pakočiojame ,kad pasidangtų paviršius aliejumi.Uždengiame maistine plėvele ir laikome šiltoje vietoje pusantros valandos.Įminkome riešutus,kad jie pasiskirstytų tolygiai.
Patepkime kepimo skardą aliejumi ,suformuokite apvalų kepalėlį,padekite ant skardos ant viršaus įspauskime riešutų.Uždenkite drėgnu virtuviniu rankšluosčiu ir palaikykime šiltoje vetoj pusvalandį ,kad padvigubėtų Ikaitinkite orkitę iki220.C.Aštriu peiliu keliose vietose įpjaukite kepalo viršų ir patepkite kiaušiniu
Kepkite 15min.Sumažinkite temperatūrą iki190.C IR KEPKITE DAR 40MIN.,KOL PABELDUS Į KEPALIUKO APAČIĄ jis skambės ,kaip tuščias .
Palikite ,kad atauštų. 4u.gif
Atsakyti
Oi, kepejeles, nuo jusu duonyciu vaizdu man net galva sukasi. bigsmile.gif thumbup.gif
Ech, noreciau ir as prisikepti, drinks_cheers.gif bet pameciau savo duonkepes instrukcija... Be jos kazkaip nedrasu pradeti... Internete niekur nerandu... Gal kas galetumet nufotografuoti Moulinex duokepes angliska instrukcija ir man atsiusti? blush2.gif Kiek prisimenu, ten kokie 4 psl.
aciuks.gif
Atsakyti