Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

Sveikos visa saivaite valgau super skane duonyte bet va niekaip neprisiruosiu parasyt recepto ax.gif
Plikinys:
125g rupiu ruginiu miltu
2 v.s. Malt extract
1 v.s. Molasses
2 v.s. kmynu(galima ir daugiau galima ir visai nedeti, cia jau skonio reikalas)
350ml verdancio vandens
viska gerai ismaisom kad nebutu miltu susokusiu gabalu thumbup.gif ir paliekam atausti .
Ataususi supilam i duonkepe ir dadedam:
300g rupiu ruginiu miltu
100g kvietiniu miltu
2-3 v.s. saulegrazu(galima ir nedeti)
1 a.s druskos
1 v.s cukraus (kaupina)
1 v.s alyvu aliejaus
1.5 a.s sausu mieliu(pas mane toks plastikinis dvigalis saukstas prie kepimo masinos buvo tai vienam gale tipo arbalinis sauktelis tai as jo 1,5 ir dedu)
Skanaus!
Atsakyti
QUOTE(kobriukas @ 2008 09 10, 15:26)
2 v.s. Malt extract


O kas sitas?
Atsakyti
QUOTE(Katu @ 2008 09 10, 15:37)
O kas sitas?

salyklas mirksiukas.gif
Atsakyti
o koks salyklas? ruginis? kaip supratau, musuose nelabai ir rasi, kur isigyti.. jau ismokau kepti ivairiausia kvietine duonyte, igudau naudotis savo duonkepe (oj kaip negaliu atsidziaugt tongue.gif ), o dabar po truputi imu gilintis i tamsios, rugines duonos kepimo subtilybes.. prisigaudziusi sitame forume ideju pabandziau naudoti salykla is giros pakelio, duona rusvai nusidaze, taciau visai nemaloniai apkarto verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2008 09 10, 20:01)
o koks salyklas? ruginis? kaip supratau, musuose nelabai ir rasi, kur isigyti.. jau ismokau kepti ivairiausia kvietine duonyte, igudau naudotis savo duonkepe (oj kaip negaliu atsidziaugt tongue.gif ), o dabar po truputi imu gilintis i tamsios, rugines duonos kepimo subtilybes.. prisigaudziusi sitame forume ideju pabandziau naudoti salykla is giros pakelio, duona rusvai nusidaze, taciau visai nemaloniai apkarto  verysad.gif

na net nubegau paziuret koks tas mano salyklas bet deja neparasyta verysad.gif o salyklas taip jos graziai nenudazo kaip tas sirupas Molasses kuri pradejau naudoti thumbup.gif ....o ar Lietuvoj yra tokio sirupo ir salyklo tai nezinau gal vietines pasidalins ziniomis mirksiukas.gif
Atsakyti
Molasses lietuviskai vadinamas melasa, bet iprastinese musu maisto prekiu parduotuvese nemaciau. uztat be vargo galima rasti klevu sirupo, galima juo pakeisti - irgi tamsus, turetu dazyti. Bet itariu, kad ir savotiska skoni priduos duonai. Reiks bandyt smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2008 09 11, 13:04)
Molasses lietuviskai vadinamas melasa, bet iprastinese musu maisto prekiu parduotuvese nemaciau. uztat be vargo galima rasti klevu sirupo, galima juo pakeisti - irgi tamsus, turetu dazyti. Bet itariu, kad ir savotiska skoni priduos duonai. Reiks bandyt smile.gif

Tikrai netiks klevų sirupas vietoj melaso. Aš tai siūlyčiau dėti medaus skysto, tirpios kavos ir kakavos be cukraus, tokios beveik juodos. Tik negaliu pasakyti proporcojų. Reikia ekspermentuoti ax.gif
Atsakyti
QUOTE(RamuneM @ 2008 09 11, 15:26)
Tikrai netiks klevų sirupas vietoj melaso. Aš tai siūlyčiau dėti medaus skysto, tirpios kavos ir kakavos be cukraus, tokios beveik juodos. Tik negaliu pasakyti proporcojų. Reikia ekspermentuoti  ax.gif


Gali buti, kad netiks, as tiesa sakant nesu macius tos melasos, tai nezinau, kas per sirupas.. blush2.gif . o su kava ir kakava bandziau, radau recepta kazkur pirmojoje temoje apie duonos kepima.. bet man nepatiko, spalva gal ir grazi gaunasi, bet priduoda kazkokio kartumo.. schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2008 09 11, 16:14)
Gali buti, kad netiks, as tiesa sakant nesu macius tos melasos, tai nezinau, kas per sirupas.. blush2.gif . o su kava ir kakava bandziau, radau recepta kazkur pirmojoje temoje apie duonos kepima.. bet man nepatiko, spalva gal ir grazi gaunasi, bet priduoda kazkokio kartumo.. schmoll.gif

Melasas, toks labai saldus, klampumas, kaip šviežio arba dirbtinio medaus, tamsiai rudas, beveik juodas ir turi specifinį skonį. Man primena padegintos duonos plutos kartumą.

Kakava suteikia spalvą, tirpi kava duodą tą kartumą, o medus - saldumą. Aš keisčiau melasą taip: puodelis medaus, 1 a.š. kakavos ir 1 a.š. tirpios kavos.
Atsakyti
QUOTE(RamuneM @ 2008 09 11, 17:33)
Melasas, toks labai saldus, klampumas, kaip šviežio arba dirbtinio medaus, tamsiai rudas, beveik juodas ir turi specifinį skonį. Man primena padegintos duonos plutos kartumą.

Kakava suteikia spalvą, tirpi kava duodą tą kartumą, o medus - saldumą. Aš keisčiau melasą taip: puodelis medaus, 1 a.š. kakavos ir 1 a.š. tirpios kavos.


g.gif na as esu kepus duona su medum,kava ir kakava,tas receptas yra rusu forume,turetu pagal juos gautis juoda duona g.gif na ji gavos tamsesne ,bet tikrai ne juoda..o del skonio...nesigincijama unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(forta @ 2008 09 12, 00:55)
g.gif na as esu kepus duona  su medum,kava ir kakava,tas receptas yra rusu forume,turetu pagal juos gautis juoda duona g.gif na ji gavos tamsesne ,bet tikrai ne juoda..o del skonio...nesigincijama unsure.gif

Su melasu kepu, tai gaunasi juoda duona (reikia dėti papildomai ir kavos, ir kakavos pagal receptą), bet nebandžiau keisti jo taip, kaip aprašiau, tik pasidalinau kaip daryčiau, jei jo neturėčiau.

Dėl skonio tai tikrai nesiginčiju biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo RamuneM: 12 rugsėjo 2008 - 03:24
Savaitgalį kepėm picą pagal Portukės receptą.
Dariau iš kvietinių ir rupių miltų per pusę. Šoninės nedėjau visai, vietoj jos įpyliau šaukštą alyvų aliejaus. Miltų man trūko, tad kočiojant jų dadėjau.
Ant picos viršaus - kumpis, svogūnai, šviežias bazilikas. Man labai skani, vyrui pagrindas buvo kietokas. Tiesa, iškeptą picą aptepiau sviestuku (kampus, kad nebūtų labai sausi).

user posted image

user posted image
Atsakyti