Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(triule @ 2009 01 19, 14:25)
Ruginis raugas.
jei norite normalios rugines duonos, tai reiktu naudot tiek raugo, kiek ruginiu miltu yra nurodyta recepte (t.y. jei musu duonoje norime tureti 500g baltu ir 500g ruginiu miltu, vadinasi imame 400-500g gatavo raugo).


Pasitikslinu - idedam 500 g raugo, ir tada ruginiu miltu jau nebereikia, ar reikia deti 500 g raugo + 500 g ruginiu miltu? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Nikki N @ 2009 01 21, 11:56)
Pasitikslinu - idedam 500 g raugo, ir tada ruginiu miltu jau nebereikia, ar reikia deti 500 g raugo + 500 g ruginiu miltu?  g.gif


as tai suprantu +miltai, nes raugas pakelia miltus ar ne?nes tuomet tik rauga reiktu kept g.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2008 12 29, 20:36)
kepiau rugine duona duonkepej, pagrindine programa (3val), tik miltus su raugu kildinau per nakti bliude (bet gi galima tam paciam duonkepes inde - maziau bus plovimo paskui hihihi.gif )


Ir dar pasitikslinu - tai rugine tesla uzminkius reiketu per nakti pakildinti? T.y., vakare uzmaisom duonkepej, nakti kildinam, ryte kepam?
Visai susimakalojau... doh.gif wacko.gif
Atsakyti
Kepu rugine duona su raugu ir obuoliu sultimis. Vakare matysiu, kas iseis.

Nikki - taip, kildiname 12VAL - vakare uzsimaisom, per nakti rauginam, ryte dadedam ko reikia ir kepame. Jei ne duonkepej, tai kilkdom dar apie 2-3val ir tada kepam orkaitej.

Dabartine maniske reikejo rauginti 24val vesioj patalpoj arba 12 siltoj, po to dar 12 saldytuve. Galvojau siand jungt orkaite, bet paskui sumasciau kad tingiu minkyt, tai sukreciau duonkepen ir uzstaciau pilna gruda (3,5val). Kai duonkepe pamaise ir pasilde - isskystejo tesla, tai pora saukstu miltu pridejau. Po 3val turesiu rezultata...

As tai suprantu - kiek prarugusios teslos, tiek dar miltu... Nes man pagal recepta panasiai gaunasi. Visada eina apie puodelis raugo ir 1,5 puodelio miltu ir puodelis vandens, o tada i jau isrugusia tesla dedasi apie 3 puodelius miltu...

Mano raugas primine dazu kvapa, bet kai skaiciau, kad tai normalu, nieko nedariau, kai jau pasigamino mieles, tas baisus kvapas isnyko. Ypac, kai pati tesla dar persimaiso, issivedina, o va rauga laikau uzdengta...

Mama -Greta, o tu dar pamegink ta rauga kur silciau patupdyt - po kokiu gyvatuku vonioj - pamatysi, kaip atsigaus pamaitintas....

Dar ir raso, kad per viduri ciklo rugimo procesas suleteja (labai graziai paaiskinta kame reikalas giedrius -live-jurnal), o paskui, kai nereikalingos bakterijos zuna ir suvesi mieles - raugas ima pustis (per 8val - apie 4x)
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 01 21, 14:30)

Mama -Greta, o tu dar pamegink ta rauga kur silciau patupdyt - po kokiu gyvatuku vonioj - pamatysi, kaip atsigaus pamaitintas....



Tai jau siandien auga kuo puikiausiai ir be gyvatuko, bet tas kvapas tik dar labiau stipreja doh.gif na, bet stengiuosi buti kantri ir tikiuosi su laiku issispres viskas ir ims kvepeti smile.gif
o dar man smalsu kaip jus darote toliau - ar vis maitinat ta pati rauga ar pasiliekat teslos pora simtu gramu ir naudojat kaip rauga kitam kartui?
Atsakyti
as tai raugo pasilieku, ne teslos smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 01 21, 14:30)
Nikki - taip, kildiname 12VAL - vakare uzsimaisom, per nakti rauginam, ryte dadedam ko reikia ir kepame.


Taigi, galima uzmaisyti duonkepej, uzdeti kepimo programa su 12 val atidejimu, ir tai viskas? Ar visgi po tu 12 val. dar reiktu papildomai prideti miltu?
Atsakyti
Nikki - galvoji neteisingai - i prarygusia tesla paskui reikia deti likusius ingredientus. Zinoma, galima rauginti duonkepes inde, paskui i ji visko prideti - maziau bus plovimo. Bet is patirties sakau - is pradziu sunkoka ta rugine minkyt, kazkaip geriau rankom, o jau paskui perdeti duonkepen 4u.gif

O mano duonyte gavosi skani, iskilusi, akyta. Stipriai isreikstas rugstumas (o as toki megstu, bet va kam su skrandziu bedos - netiks. Tuomet rauginti reiketu tik 12val, ne 24, kai siame recepte).

Taigi, originalas, su mano pastabomis. (Receptas is kazkokio ru psl, dabar nepasakysiu kokio, nes visi duomenys like sugadintame kompe, o as aciu die, turejau receptus atsispausdinus)

Rugine duona su raugu

Raugas:
1/2 puodelio silto vandens
1/2 v s medaus
255g ruginio raugo
1/3 puodelio kvietiniu duonos miltu (cia turima omeny kvietiniai miltai su atitinkama raide ir skaiciumi, as naudojau rupius kvietinius)
1/2 puodelio ruginiu miltu

(mano puodelis, kuri naudojau - 200g)

Sumaisyti visus produktus dideliame inde uzdengti plevele ir palikti 24val. Po 8-12val permaisyti (jei kambary labai silta, tai raiginti 8-12val, o likusi laika pastatyti i saldytuva)

Tesla:
Isruges raugas
1 puodelis obuoliu sulciu
1/2 puodelio ruginiu miltu
2.5-3 puodeliai kvietiniu duonos miltu (ir cia naudojau rupius kvietinius)
1-2v s gliuteno (nebutina)
2v s kvieciu selenu (kadangi mano miltai rupus - papildomai ju nedejau)
1/2 v s druskos
As dar dejau: plikytu kmynu, moliugu seklu, saulegrazu, sezamo seklu.

I rauga isrugusi rauga sudeti likusius produktus, iskyrus druska (nesudeti visu kvietiniu miltu, pasilikti ju, jei kartais truktu). Ismaisyti tesla. palikti 20min. tada prideti druskos, ismaisyti ir palikti 10min. Tesla minksta, lipni, bet ne skysta.

Tesla perdeti i dideli kepimo inda, sutepta aliejumi (as sudejau i duonkepes inda), uzdengti, palikti 2-3val. (as isjungiau Pilno grudo programa, tad man tesla eme maisyti ir ji dar paskystejo - teko prideti kvietiniu miltu, kad susiformuotu nors ir netaisyklingas, kibus, bet rutuliukas). Kas kepa su duonkepe - viskas, po 3.5val turesite duona.)
Kas darote rankomis - po 2-3 val iskilusia tesla paspausti, krastus uzlenkti i vidu, apversti, uzdengti plevele ir palikti dar 15min.
Suformuoti kepaliuka, palikti iskilti 1-2val.
Likus 30min iki kepimo pradzios ikaitinti orkaite iki 260 laipsniu. Tesla perkelti i skarda pabarstyta miltais. Astriu peiliu ipjauti kepaliuka - kad neplystu.
Sumazinti orkaites temp iki 240, imesti kelis leduku gabaliukus (cia kad butu viduj dregniau), ideti duona. Kepti 35min iki paruduos. Tada dar 20min palaikyti orkaiteje. Jei duona dega - sumazinti temp iki 230.
Vesinti ant groteliu isimta ne maziau nei 30min. skaniausia kita diena.


user posted image

as prapjoviau gal po 20min, dar karsta, tai biski velesi. Bet dabar jau labai gera.

Atsakyti
Taisausi del puodelio - ne 200g, o 200ml
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2009 01 21, 22:27)


Rugine duona su raugu


atrodo thumbup.gif o kodel nenaudoji salyklo? nesinori juodos duonos? ir del raugo - naudojai ta pati, kur aprasyta pries kelis puslapius - 120 ml vandens + 120 ml miltu ir primaitinama kas 24 val?
as tai ta proga, kad siandien mano raugas eme augti pilnu tempu ir kad ryt isvaziuosim kelioms dienoms, uzmaisiau tesla ir palikau 12-ai valandu, taigi rytoj jau bandysiu kazka kept bigsmile.gif
Atsakyti
Na, neiskilo man rugine duona taip kaip noretusi, ne tokia poreta.. verysad.gif su Mrs.R ideta juodos duonos nuotrauka tai net ner ko lygintis!!! Na bet palyginus su Borodino duona, kuria kepiau be raugo tai daug daug geriau - ir skonio, is isvaizdos atzvilgiu. svarbiausia, kad yra rugsteles smile.gif reiks dar istobulint rauga ir bus thumbup.gif
Atsakyti
mama Greta - jo, arba raugas buvo dar nepakankamai tvirtas arba dar paraugint pacia tesla ilgiau reikejo - kad padvigubetu. Na, dar galima is bedos saukstuka mieliu ibert...

O man ta duona su obuoliu sultim labai priimtina skoniu, bet ne konsistensija. Ji primena namines duonos lipnuma, o ne pirktines puruma... Nors kai pagalvoji - pirktines juodos ir ispurentos dirbtiniu purikliu buna, o va, prie naminiu tai pjaunat peilis biski limpa...

Del juodumo tai man maziausias rupestis - ar ji tamsesne ar sviesesne - svarbu - skani smile.gif
Atsakyti