Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

Jau kaip egzotiškai skamba wub.gif Būtinai pasidalinkite, kaip sekėsi 4u.gif

QUOTE(mama_Greta @ 2009 01 09, 22:49)
As savaitgaliui sita numacius kepti, dar nebandziau: http://www.moulinex....anean-style.htm
tik kepsiu ne duonkepej, o orkaitej, suformavus mazdaug 2,5 cm kepaliuka.

Atsakyti
O net nežinojau kad tiek daug žmonių kepančių duoną, dabar nesistebiu, kodėl maximoj rūginių miltų per vakar vakarą neliko smile.gif

Na mes irgi kepam arba baltą, arba pusiau altą smile.gif Paprastą labai. Bet šviežia, skanu ir ne stabilizatorių ar koncervantų smile.gif))

Na bet turiu klausimą, jei noriu į duoną pridėt saulėgražų, ar reikia jas prieš dedant į tešlą pamirkyti, kaip pvz razinas?
Atsakyti
QUOTE(srauni_upe @ 2009 01 11, 17:04)
O net nežinojau kad tiek daug žmonių kepančių duoną, dabar nesistebiu, kodėl maximoj rūginių miltų per vakar vakarą neliko smile.gif

Na mes irgi kepam arba baltą, arba pusiau altą smile.gif Paprastą labai. Bet šviežia, skanu ir ne stabilizatorių ar koncervantų smile.gif))

Na bet turiu klausimą, jei noriu į duoną pridėt saulėgražų, ar reikia jas prieš dedant į tešlą pamirkyti, kaip pvz razinas?

O aš ir razinų nemirkau schmoll.gif Tiesiog suberiu į tešlą po to, kai duonkepė supypsi ir tiek. Aišku, kepiau su razinom keksą, o ne duoną, mano duona būna kepama su riešutais, sėmenimis, saulėgrąžomis, aguonomis ir kitokiais priedais.
Atsakyti
QUOTE(srauni_upe @ 2009 01 11, 18:04)
O net nežinojau kad tiek daug žmonių kepančių duoną, dabar nesistebiu, kodėl maximoj rūginių miltų per vakar vakarą neliko smile.gif

Na mes irgi kepam arba baltą, arba pusiau altą smile.gif Paprastą labai. Bet šviežia, skanu ir ne stabilizatorių ar koncervantų smile.gif))

Na bet turiu klausimą, jei noriu į duoną pridėt saulėgražų, ar reikia jas prieš dedant į tešlą pamirkyti, kaip pvz razinas?

As taip pat nei razinu, nei kitu dziovintu vaisiu nemirkau. Tik gerai praplaunu, nuplikau verdanciu vandeniu. Mirkymas mano supratimu reikalingas tam, kad vaisiai suminkstetu, bet dabar jie ir taip dazniausiai buna minksti, neissauseje..O grudu ar seklu irgi nei plaunu, nei mirkau, tik kai netingiu svelniai paskrudinu - del kvapo smile.gif
Atsakyti
siandien truputi pakeiciau *mamytes* duoneles forma- padariau bandeles. duonkepej naudojau mielines teslos f-ja, po to suformavau bandeles, orkaiteje (apie 30C) pakildinau ir kepiau 30min. gavosi 10vnt nemazu bandu smile.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(srauni_upe @ 2009 01 11, 17:04)
Na bet turiu klausimą, jei noriu į duoną pridėt saulėgražų, ar reikia jas prieš dedant į tešlą pamirkyti, kaip pvz razinas?


As uzstatau minkyt duona, tada perrenku razinas, jas nuplaunu ir uzpilu romu ar brendziu. Pabuna kelias minutes, kol supypsi duonkepe antram minkymui.

Saulegrazu mirkyt tikrai nereik, jei netingi - pakepink pries dedant i duona jas keptuvej be riebalu ant mazos/vidutines ugnytes - bus daug skanesnes ir aromatingesnes wink.gif
Atsakyti
Na aš kepu mažas duoneles elementarioj orkaitėj smile.gif

Nu bus matyt reiks bandyt taip į tešlą saulėgrąžas suminkyt.
Atsakyti
Sveikutes,

pasiskaicius temas apie duonos kepima neatsilaikiau ir isigijau duonkepe. Tik kad man nieko nesigauna normaliai iskepti doh.gif
Tai va ir galvoju ar cia as tokia, kuri kazko nedadaro ar duonkepe niekam tikusi?

Visus kartus kepiau is prie duonkepes pateiktu receptu.
Pirma karta gavosi per kieta, nes reikejo deti kvietiniu kruopu, tai su tuo kepalu vos ne uzmusti galima buvo.
Antra karta kepiau batona, tai sukrito visas ir neiskepe.
Trecia karta gavosi gal geriausiai, bet irgi neapskrudusi, virsus atrodo zalias dar buvo.
Ingredientu dedu kiek nurodyta, net svarstykles naudoju, kad tik tikslu kieki ideciau, bet...

O ir mielem atsiduoda blink.gif

Gal kas gali kokiu patarimu duoti, nes jau kaip ir geda darosi pries vyra verysad.gif blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rufi: 11 sausio 2009 - 20:30
Kvietiniu kruopu? Nu labai itartinai atrodo... g.gif Cia toks vertimas, ar pati taip issivertei? Gal greiciau tureta galvoje rupus miltai?

Jei sukrito - labiausiai tiketinos priezastys yra per skysta tesla arba per daug mieliu.

Jei man gaunasi per mazai apkepe, as dar papildomai uzdedu kepimo programa (mano Moulinexo 12 programa), ir apskrudinu kiek man reikia.

O jei mielem atsiduoda, tai tikrai ko gero per daug mieliu. Gal naudoji angliska instrukcija ir maisai tsp (teaspoon) su tbsp (tablespoon)?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nikki N: 11 sausio 2009 - 20:56
QUOTE(Rufi @ 2009 01 11, 20:29)
Sveikutes,

pasiskaicius temas apie duonos kepima neatsilaikiau ir isigijau duonkepe. Tik kad man nieko nesigauna normaliai iskepti doh.gif
Tai va ir galvoju ar cia as tokia, kuri kazko nedadaro ar duonkepe niekam tikusi?

Visus kartus kepiau is prie duonkepes pateiktu receptu.
Pirma karta gavosi per kieta, nes reikejo deti kvietiniu kruopu, tai su tuo kepalu vos ne uzmusti galima buvo.
Antra karta kepiau batona, tai sukrito visas ir neiskepe.
Trecia karta gavosi gal geriausiai, bet irgi neapskrudusi, virsus atrodo zalias dar buvo.
Ingredientu dedu kiek nurodyta, net svarstykles naudoju, kad tik tikslu kieki ideciau, bet...

O ir mielem atsiduoda blink.gif

Gal kas gali kokiu patarimu duoti, nes jau kaip ir geda darosi pries vyra verysad.gif  blush2.gif


nieko mano vyras kartą kepė duoną pagal vydūno receptą lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif tai su ja vinį įkalėm po to lotuliukas.gif lotuliukas.gif

Šiaip siūlyčiau pradėti nuo paprastų receptų.

mielės, aliejus, vanduo, miltai, druska smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Žuvelė @ 2009 01 10, 22:59)
Jau kaip egzotiškai skamba  wub.gif  Būtinai pasidalinkite, kaip sekėsi  4u.gif

Na ka, dalinuosi ispudziais. O jie tikrai ne kokie..... blush2.gif Nu visiskas snipstas gavosi doh.gif siaip alyvuoges megstu, ir kaparelius megstu, ir duona su alyvuogemis jau buvau kepusi wub.gif (receptas net yra kazkur uz keliu ar keliolikos puslapeliu..) - taip kad problema tikrai ne pikantiskame skonyje. Greiciau jau pati tesla visai nevykusi gavosi. minkiau duonkepeje, o kepiau suformavusi kepaliuka orkaiteje. tai dar minkant duonkepeje supratau, kad tesla laaaaabai jau skysta ir pridejau kelis saukstus miltu. po dar pridejau miltu formuojant kepaliuka. ir tikriausiai vis tiek per skysta buvo. kepiau kone valanda 210C (gal dar orkaite eme slubuot.. g.gif ), apskrudo labai graziai, o vidus taip ir liko kazkoks slapias... pomidoru ant virsaus irgi niekada daugiau nedesiu schmoll.gif , kaip kad siulo originalus receptas - nors jie ir skaniai apkepe, bet prie duonos neprikepe, o plotelis po jais atrode tiesiog tragiskai!
dar baisiau tai, kad kepiau ant kepimo popieriaus, pabarstyto miltais, ir tas popierius taip prikepe prie duonos "pado", kad nei peiliu neatplesi!!!!! visiskai sukepe, atrodo, kad to popieriaus ten nei nebutu doh.gif !! nors kiek esu kepusi bandeliu ar rageliu ar kazko panasaus, tokios problemos dar nebuvo iskile. Zodziu, esu pasipiktinusi ir nusivylusi. Vienintelis geras dalykas tai apskrudes kepaliuko virsus, apibarstytas rupia druska wub.gif (tiksliau - tik tie ploteliai, kur nebuvo pomidoru griezineliu....)
Nors va, savo pasipiktinima isliejau, tai jau ir juokas ima lotuliukas.gif
Atsakyti
Sveikos duonos kepėjelės,
Rūpestingai sklaidžiau šios temos lapus.
Švediškoje kulinarijos knygoje suradau duonos su alyvuogėmis receptą ir norėjau palygintisu esančiu mamos-Gretos siūlomu receptu.
Rašau švedišką receptą
reikės:
25g. mielių,
2 1/2dl-{2dl-200ml}jogurto,
1/2m ažo šaukštelio druskos,
2 valgomi saukštai alyvų aliejaus,
5-6dl{1dl-60g.}miltų,
Įdarui:
100g, alyvuogių{juodųjų be kauliukų}
1/4šaukštelio oregono{raudonėlio}
Reikia sutrupinti mieles įpilti jogurtą,druską ir palikti kol mieles issileis,ištirps,ir,pasirodys burbuliukai.
Tuomet supilti aliejų ,miltus ir labai gerai išsukti mediniu šaukštu.
Turi būti tampri tešla ir ,kildinama30-40min.
Po to supilami likusieji miltai gerai išmaišomi,išminkome.
Padaliname tešlą į dvi dalis.
Viena dalis turi būti didelė,antra maža.
Didelę dalį iškočiojame20-40cm.stačiakampį,per vidurį sudedame perpjautas alyvuoges,pabarstome raudonėliu,ir susukame.
Iš antros dalies padarome pynutę ir uždedame ant viršaus.
Kildiname30min.
vir67 aptepame pienu.
Kepame 200C.-30min.
Klausimėlis,gal ,kuriai teko paskutiniu metu duonkepę
Suprantu,kad duonkepėje yra patogiau ,bet skonis ar nesiskiria kur orkaitėje kepama duona ir duonkepeje.Kokie pliusai yra man aišku,o,kaip su minusais,ar ji neturi.pasidalinkime.
Kokios firmos patartume,juk yra cia skirtingų pirkusios.
Atsakyti