Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(FedeSperanza @ 2008 12 23, 13:13)
tai kad nea, matyt daro visai be mielių, nes mano mažius jei tik turpinį praryja, pamatau tą pačią dieną, o bemielę duoną iš parduotuvės valgom ir viskas gerai.
bandysiu kept čia Mrs. R kefyrinę duoną, kas gausis.
tik kur jūs ruginių miltų ir visų kitų skaldytų rupių perkat? aš šiandien maksimoj ieškojau, neradau  verysad.gif

Bet raugas ieina i ta bemiele parduotuvine duona ar ji ir be raugo?
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2008 12 23, 13:39)
Bet raugas ieina i ta bemiele parduotuvine duona ar ji ir be raugo?


įeina raugas, bet nepatikslinta koks.
Atsakyti
QUOTE(FedeSperanza @ 2008 12 23, 13:52)
įeina raugas, bet nepatikslinta koks.

bet jei ieina raugas, vadinasi mieliu yra. tik gal ju maziau gaunasi nei pridedant mieles tiesiogiai..Chm, nesuprantu g.gif
Papildyta:
QUOTE(Žuvelė @ 2008 12 23, 12:10)
Sveikutės, jungiuosi ir aš prie jūsų smile.gif

mama_Greta, pas mane irgi toks pats, sian pabandysiu smile.gif


Sekmes! Pasipasakok, kaip sekesi:) as tai skundziausi cia, kad nesigavo, o pats pyragas taip ir gulejo duoninej iki vakar. sakyciau gan ilgai isliko sviezus! Taigi, o vakar atvaziavo anyta su vyro seserim ir suslamste puse to pyrago, sake - oooo koks skanus... smile.gif tai gal ne taip jau ir blogai mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(FedeSperanza @ 2008 12 23, 13:36)
ačiū tau nerealiai!!!!  4u.gif  4u.gif  4u.gif
lakstau kaip pašėlus, nespėjau dar išknisti tų receptų tinkamų kaip tik, o va tavo labia pravers, vis tiek aišku rytoj per visus kamščius reiks trenktis ieškoti tinkamų miltų  doh.gif
bet man irgi nesinori tų kėlimo miltelių, na vis tiek specifinis pyrago skonis su jais ką besakysi, ne duona  verysad.gif

laukiam rezultato, butinai pasipasakok, kas isejo. Nes pagal ta recepta tai atrodytu, kad gan sprangi duonele turi gautis..
Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2008 12 23, 14:06)
bet jei ieina raugas, vadinasi mieliu yra. tik gal ju maziau gaunasi nei pridedant mieles tiesiogiai..Chm, nesuprantu g.gif
laukiam rezultato, butinai pasipasakok, kas isejo. Nes pagal ta recepta tai atrodytu, kad gan sprangi duonele turi gautis..


tai vat, kad negali būti, nes bemielė, ir jau patikėk, mano vaiko skrandis iš karto pasakytų lotuliukas.gif

būtinai papasakosiu, dabar svarbiausia miltus susipirkti pusę dienos parduotuvėse neprasimalus doh.gif
Atsakyti
QUOTE(FedeSperanza @ 2008 12 23, 16:03)
tai vat, kad negali būti, nes bemielė, ir jau patikėk, mano vaiko skrandis iš karto pasakytų  lotuliukas.gif

būtinai papasakosiu, dabar svarbiausia miltus susipirkti pusę dienos parduotuvėse neprasimalus  doh.gif

pasikartosiu, bet raugas yra ne kas kita, kaip mieles, uzsiaugintos naudojant miltus ir skysti. galbut tavo vaikas alergiskas ne pacioms mielems, o kazkuriam i terpe isskiriamam mieliu produktui. o tokie isskiriami produltai labai priklauso nuo aplinkos - vienokie bus tesloje su sausomis mielemis, o visai kitokie rugstokame rauge.
Atsakyti
Del "sveikuoliskos" duoneles be mieliu ir raugu, tai, zinokit, ji isties bus tokia sausoka, gal kam net sprangi ir netures siaip jau kepiniams budingo purumo. Bet cia jau skonio reikalas. kol pati nekepiau duonos, pirkdavau ja is kaimo moteriskes, kuri sirgo cukralige ir duona vat tokia, be mieliu, kaip ir be cukraus kepdavo, su daug selenu ir pan... Duona budavo tokia rupi, bet man ir MB - labai skani, su sviestu pvz...
Papildyta:
dar tyrinejo ta kefyrini rauga - man kiekiai kelia abejone... gal ten turetu but ne 1,5ml o bent jau 15, dar greiciau - 150ml, prie tiek druskos...
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2008 12 23, 16:52)

Papildyta:
dar tyrinejo ta kefyrini rauga - man kiekiai kelia abejone... gal ten turetu but ne 1,5ml o bent jau 15, dar greiciau - 150ml, prie tiek druskos...

tu visiskai teisi! man rodos as ta rauga jau meginau kazkada daryt, cia kazkur is senos temos? toliau skaitant ta klaida ir buvo pataisyta..
Atsakyti
Kiek man pasakojo mama, tai duonos raugą sudaro ruginiai miltai, mielės ir šaltas vanduo. Jo kiekviena šeimininkė pasilikdavo duonkubilyje iki kito duonos kepimo. Kiekvienos šeimininkės raugas buvo kitoks, nes priklausė nuo miltų, kubilo ir vandens...
Net kažkur turiu santykius, kiek ko reika dėti, jei kam įdomu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Žuvelė @ 2008 12 23, 17:16)
Kiek man pasakojo mama, tai duonos raugą sudaro ruginiai miltai, mielės ir šaltas vanduo. Jo kiekviena šeimininkė pasilikdavo duonkubilyje iki kito duonos kepimo. Kiekvienos šeimininkės raugas buvo kitoks, nes priklausė nuo miltų, kubilo ir vandens...
Net kažkur turiu santykius, kiek ko reika dėti, jei kam įdomu smile.gif

Raugas puikiai gaunasi ir be mielių - susidaro natūraliai mielės rūgimo procese mirksiukas.gif
Buvau padariusi kvietinį raugą pagal šį receptą http://vitalinguafra...og-post_21.html
Puikiai kėlė kvietines tešlas, ruginę sunkiau.

Bent jau mano močiutė tai tikrai raugą darydavosi be mielių ir laikydavo mediniam kubile. Gaila, kad nespėjau perimt iš jos visų duonos kepimo gudrybių blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Portuke: 23 gruodžio 2008 - 17:33
Oliveris irgi turi bemielį raugą... ax.gif Jo interneto svetainėje, manau, irgi turėtų būti...
Atsakyti
Visai įdomu, tikrai neteko apie tokį raugą girdėti.
Tik va, gaila, kad rugine sunkiau kelia...

QUOTE(Portuke @ 2008 12 23, 18:28)
Raugas puikiai gaunasi ir be mielių - susidaro natūraliai mielės rūgimo procese  mirksiukas.gif 
Buvau padariusi kvietinį raugą pagal šį receptą http://vitalinguafra...og-post_21.html
Puikiai kėlė kvietines tešlas, ruginę sunkiau.

Bent jau mano močiutė tai tikrai raugą darydavosi  be mielių ir laikydavo mediniam kubile. Gaila, kad nespėjau perimt iš jos visų duonos kepimo gudrybių  blush2.gif

Atsakyti
niu va radau tos gyvos tešlos tikras proporcijas:

0,15 l kefyro
1 arb. s. druskos
0,25 l ruginiu miltu.
pasidariau, rūgsta, greito rezultato nesitikėkit, dar bent 5 dienas lauksim smile.gif smile.gif smile.gif

o greitesniam variantui bandysiu bananų-datulių duonytę, bet kadangi receptas duonkepei matyt, be jokio aprašymo, tai žiūrėsim, kaip čia man iš akies gausis g.gif

su tom mielėm ir raugais tai aš čia gerai užvedžiau temą lotuliukas.gif bet didelis ačiū merginos, per visas tas diskusijas tai ir naudos dau man davėt, nes kaip jau sakiau tikrai aktualūs tie bemieliai dalykai.

aš pati kiek suprantu, ne tik mielės rūgsta, jos tik vienas iš grybelių, man tik pačiai įdomu pasidarė, kuo jos tokios ypatingos, kad sukelia alergiją, o kiti rūgimo produktai, nenaudojan mielių - nea. na, grįšiu į darbą, pasižiūrėsiu, naminis internetas vos veža, nepasiieškosi info....
Atsakyti