Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(Mrs. R @ 2008 12 22, 12:16)
mama greta - o kiek to salyko dejai? gal visa pakuti? as dedu viena nubraukta arbatini sauksteli - kartu nebuna, tai to vieno pakeliuko (o dezutej jo buna 3), man uztenka kokiom 4-5 duonytem.



as visa pokeli vienai duonai dedu (pas mane duonkepe didesne , su dviem maisytuvais), nes jei parasyta 2 v.s.- ten tiek ir yra g.gif
vakar salyklo neturejau, o kepiau Borodino duona, tai dejau 2 v.s.klevu sirupo ir kakavos sauksta- ir gerai bigsmile.gif , tik truputi sviesesne gavosi.
p.s. o jau kuciukus kaip lengva su duonkepe uzmaisyt rolleyes.gif , prikepiau kokius 3-4 litrus .
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2008 12 22, 14:36)
fedeS - puikiai tau kuciukai gausis ir su kep milteliais, daryk tokius a la sausainukus su aguonomis - net pirkti esu maciusi - mazu kuciuku formos, tokie apvalus mazuciukai sausainukai, vieno kasnelio. Aisku, apie skobni nesneku - kur sausainiu, kur mieline tesla, bet yra kaip yra. O duona galima kepti tik su raugu, nenaudojant mieliu. Skaityk visas temas - rasi puikiu nuorodu... Vat tik - ar pavyks to raugo pasidaryti - yra kitas klausimas  mirksiukas.gif  As turiu kvietinio - na, kvepia man nelabai  cool.gif  biski dazais trenkia, bet cia norma, kiek skaiciau, nes jis baltas, purus, akytas, o kvapas priklauso nuo to, kokios rugsties pasigamino.... jis mano duonai suteike trupineli rugstelejimo (na, nedaug as jo dejau - bijojau sugadint reikala smile.gif ) Dar interneto tyruose yra galybe duoneliu su kepimo milteliais. As daug ideju semiuosi is cia http://aynmark.blogs.../2005/05/e.html desineje puseje yra duonos su soda receptas. Yra raugu receptai - tik megink ir dalinkis patirtimi, nes mes cia visos - mokomes smile.gif Aisku, issikepti juoda duona su kepimo milteliais - tai jau be sansu...  rolleyes.gif

Turiu dar raugo receptu su kefyru, mano bobute raugo pasilikdavo nuo kepamos mielines duonos, tai kaip ir mielinis jau tas raugas... MB mociute irgi mielini rauga naudojo...

Valgykit duoniukus, trapucius - jie be mieliu, ka jau cia padarysi...


o čia tas raugo receptas su kefyru kur nors jau įmestas gal?
pasivartysiu, ačiū!
kol kas kiek per paieška žiūriu, tai tik mieliniai raugai, net neviltis ima, nes būtent su raugu duonos norėtųsi, tie kepimo milteliai tai jau labai iš bėdos... blush2.gif aš pati tai ir žalią mielinę tešlą valgyčiau šaukštais, bet kai vaikas visko nori, ko ir suaugę, tai tenka taikytis.
tie duoniukai ir trapučiai tai jau patikėk, pas mus ir yra "duona kasdieninė" biggrin.gif

bandysiu kokius variantus, būtinai įmesiu ir jums žintę, kaip man sekėsi.
Papildyta:
QUOTE(mama_Greta @ 2008 12 20, 12:36)
Lyg ir turiu keleta recepteliu duonai be mieliu. Ten naudojami kepimo milteliai ar soda. Bet is esmes duonkepes programos pritaikytos mielinems duonoms kepti - ieina minkymo, kildinimo, pakartotinio minkymo ir vel kildinimo ciklai. O duonai kepamai su kepimo milteliais to kaip ir nereikia turbut. Tada jau pirk duonkepe tokia, kad butu programa pyragams (kepiniams su kepimo milteliais) arba atskiros minkymo ir kepimo programos.
Visai kitas dalykas juoda rugine duona, kuri gaminama ir be mieliu, ir be jokiu kelimo medziagu - su raugu. Bet tokia mano supratimu reikia minkyti rankomis, jos per kelias valandas (kiek trunka duonkepes programos) skaniai nepagaminsi.


žinai, pagalvojau pabadysiu pradžiai šiaip orkaitėj išsikepti duonos, o jei patiks, tada ieškosim duoknepės, nes kaip ir pyragams, teisingai sakai, jos ne taip ir reikia, jau iš tinginystės gal labiau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(astaxa @ 2008 12 22, 15:53)


iups, sorry chebra, atsisėdau prei kito kompo, prirašiau iš svetimo logino netyčia... blush2.gif čia, aš, FedeSperanza biggrin.gif
Atsakyti

kol kas kiek per paieška žiūriu, tai tik mieliniai raugai, net neviltis ima, nes būtent su raugu duonos norėtųsi, tie kepimo milteliai tai jau labai iš bėdos... blush2.gif


Pabandyk pasidaryti pati - MB gamino iš rusiško saito pagal receptą (yra pirmame šios temos psl duota) - pasigamino du raugus - rugine ir plikyta ir jau metus kepa - mum patinka thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Anafora @ 2008 12 22, 17:28)
kol kas kiek per paieška žiūriu, tai tik mieliniai raugai, net neviltis ima, nes būtent su raugu duonos norėtųsi, tie kepimo milteliai tai jau labai iš bėdos... blush2.gif
Pabandyk pasidaryti pati - MB gamino iš rusiško saito pagal receptą (yra pirmame šios temos psl duota) - pasigamino du raugus - rugine ir plikyta ir jau metus kepa  - mum patinka  thumbup.gif


thumbup.gif bandysiu thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2008 12 22, 13:16)
mama greta - o kiek to salyko dejai? gal visa pakuti? as dedu viena nubraukta arbatini sauksteli - kartu nebuna, tai to vieno pakeliuko (o dezutej jo buna 3), man uztenka kokiom 4-5 duonytem.


dejau tikrai ne visa pakeli, bet daugiau nei arbatini sauksteli. laikiausi recepto nurodymu, dabar jau nepamenu kurio.. Chm, gal tikrai per didelis jo kiekis buvo...g.gif reikia susikaupt ir dar paeksperimentuot..

QUOTE(FedeSperanza @ 2008 12 22, 13:22)

o ką tada naudoja bemielėj duonoj? ten rašo raugas, o internete kiek ieškau, tai tas raugas iš mielių vien  doh.gif


Itariu, jog "bemiele" reiskia tai, jog naudojamas raugas, o ne pridedama sausu ar slapiu mieliu tiesiogiai. O raugas gaminamas uzpilant ruginius miltus vandeniu. Mat ruginiai miltai pasizymi tuo, kad ant rugiu savaime egzistuoja mieles, tiksliau mieliu sporos, jos ten naturaliai gyvuoja. jas tik reikia aktyvuoti, kad taptu gyvybingos, imtu daugintis. Tad raugas is tiesu sudarytas is mieliu. Taciau be mieliu, jei raugas pagamintas teisingai, jame randama ir berods apie 20 procentu pieno rugsties bakteriju - laktobacilu. Jos isskiria i terpe pieno rugsti, acto rugsties, angliarugstes. Butent del siu bakteriju veiklos sukuriama rugstine aplinka, kurioje negali daugintis kitos bakterijos, taciau sekmingai vystosi mieles. o rugstele maloniai jauciasi ir iskeptoje duonoje smile.gif Zodziu, sauni simbioze!
Papildyta:
Jei yra alergija ar kitos bedos su mieliu vartojimu, tai speju, kad duona kepta raugo pagrindu neisgelbes, raugas nebuna be mieliu...sad.gif
Atsakyti
Pasikepiau as bananu duonyte (nezinau kurios receptas) nu bet skonis thumbup.gif bent jau man, puse suejo vakarienei su pienu, niam ax.gif
Su kepimo milteliais ir soda, labai neiskilo, ale puse kubiliuko gavos rolleyes.gif

user posted image
kokybe foto nekokia, stumde mane labai nuo tos duonytes mazoji blush2.gif
Atsakyti
na, pagelbesiu, kas tingi per pora temeliu pereit smile.gif

vat sitos duonos saltinio nepasaktysiu, pati kepti nebandziau...
"Sveika Duona be raugo, mielių, cukraus, druskos ir t.t..

Ruginiai rupiai malti miltai (pagrindinis ingredientas ½)
Manų kruopos (nebūtina)
Skaldytų kviečių kruopos (nebūtina)
Skaldytų miežių kruopos
Avižų dribsniai
Kviečių dribsniai (nebūtina)
Kviečių sėlenos
Saulėgrąžos (riešutai) (nebūtina)
Džiovinti vaisiai (razinos, datulės, obuoliai...)
Vanduo

Supilti bendrą miltų, kruopų, vaisių ir riešutų masę.
Gausis sausas produktų mišinys. Padaroma įduba centre.
Į kurią pilamas vanduo ir po truputį sukočiojamas į vientisą
masę – molio tirštumo (kad būtų galima pakelti vientisą
gabalą - nebyrėtų). Suformuojamas kepalas ant skardos.
Kepalas apglostomas šlapiom rankom, kad netrūkinėtų kepant.
Kepama 250-200 laipsnių orkaitėje 1-1,5 h.
Išėmus iš orkaitės pluta sudrėkinama vandeniu.
Pastebėjimai: kepimo laikas priklauso nuo orkaitės temperatūros
ir tešlos drėgnumo, bei duonos masės. Palaikius duoną uždaram
inde arba suvyniotą į drėgną medžiagą, jos pluta suminkštėja.
Sėkmės improvizuojant
Pastebėjimai nr.2: Šiuo metu kepu duoną iš rupiai maltų ruginių miltų, skaldytų miežių kruopų, avižinių dribsnių ir dar kartais dedu razinų jei noriu saldžiai, o šiaip tai galima ir be jų apsieiti (o kas nori visai lietuviškai tai galima dėti džiovintų slyvų jei turite savo prisidžiovinę...)
Kas nori minkštesnės duonytės tai galima miežių kruopas prieš maišant užplikyti kelioms minutėms, kol bus kiti ingredientai paruošti
Prieš dedant kepalą į skardą, jos dungą reik gausiai pabarstyti miežių kruopom arba avižiniais dribsniais. Geriau jų negailėti, nereiks tepti ten jokiais aliejais sardų ir po to plauti prikepusių. O pasvilusias kruopas sumalus su kavamale arba rankiniu malūnėliu gausite nuostabią ekologišką ir sveiką, o svarbiausia lietuvišką kavą. Net man patiko jos skonis ). Šiaip kavą galite pasigaminti iš bet kokių svilėsių
Jeigu norite gerokai suminkštinti plutą tai reik apgosčius ką tik iškepusią duoną įvynioti į drėgną rankšluostį ir palikti tarkim per naktį arba kelioms valandoms, kad neprarastų drėgmės, nes ji išimta iš orkaitės dar kepa (jos viduj vis dar 200 laipsnių pagal Celsijų"


ir: "Gyvos tešlos duona

Si duona kepasi taip:
100 g "gyvos teslos"
0,75 l silto vandens
5 arb. saukst. druskos
200 g ruginiu grudu
200 g ruginiu miltu
200 g kvietiniu miltu
1 arb. s. kmynu
Ismaisyti ir palaikyti 8 val.
tada i ta tesla deti:
0,2 l silto vandens
200 g ruginiu grudu
200 g ruginiu miltu
ismaisyti ir nuimti teslos apie 100 g kitam kartui. Deti i forma. Palaikyti 4 val. pries dedant i orkaite patept aliejum virsu. Kept 2 val. 200 C

Bandysiu issiaiskinti kaip gi daroma ta "gyva tesla"...
Papildyta:
Na kazka issiaiskinau del tos teslos:

"Gyva tesla"

1,5 ml kefyro
1 arb.s druskos
2,5 ml ruginiu miltu

Viska ismaisyti dubenyje, pabarscius trupuciu miltu, uzdengti plastiku (polietilenas, i kuri viniojam maista). Laikyti vesioj vietoj 4-6 dienas. Tesla padaryta. Laikyti saldytuve. Svarbu nepamisti jos vel atsignybti kitam kepimui.

Tai toki recepta radau, yra dar kitokiu variantu ,kur vietoj kefyro - natur. jogurtas, ir siaip kitos proporcijos skiriasi. Priklauso nuo kiekvienos seimininkes.
Bet siaip manau paprasta ir labai isradinga... "


cia ne mano sugalvota, cia - is interneto lobynu 4u.gif

o bet kokie pyragai su kep milteliais man ir lieka pyragais, kad ir kaip juos bevadintum...

Atsakyti
Sveikutės 4u.gif


Aš vakar kepiau juodą duoną su saulėgrąžomis ( verčiausi iš rusiško saito)

400 ml kvietinių miltų
400 ml ruginių miltų
400 ml šviesaus alaus
10-15 gr mielių
50 ml šilto vandens
1 a.š. druskos
3 a.š. kakavos
1 a.š. kmynų
gera sauja saulėgrąžų

Ištirpinti kakavą ir mieles vandenyje iki, kol suputos. Į miltus įdėti druskos, kmynų, saulėgrąžų. Supilti alų ir vandenį su mielėm ir kakava į miltus. Pakildinti 1 val.
Praėjus valandai, pamaigyti pačią tešlą, nes jis gaunasi iti lipni, bet ji tokia turi būti, ir perdėti į formą ( stačiakampę), pateptą riebalais. Tada vėl pakildinti apie 40 min, kol padvigubės. Įkaitinti orkaitę iki 200 temp. Orkaitės apačioje padėti puodą su vandeniu ir kepti apie 1 val. Vis žvilgčiojant, jei tik plutelė pradeda užkepti, duoną apdenkite folija.
Atsakyti
Sveikutės, jungiuosi ir aš prie jūsų smile.gif

mama_Greta, pas mane irgi toks pats, sian pabandysiu smile.gif


QUOTE(mama_Greta @ 2008 12 18, 19:59)
o pas mane citrininio pyrago receptas biski kitoks:
3 kiausiniai,
220 g cukraus,
ziupsnelis druskos,
90 g sviesto,
340 g miltu,
2,5 a.s. kepimo milteliu
1 citrinos sultys ir zievele
kiausinius suplakti su cukrum ir druska, supilti i duonkepe ir sudeti likusius produktus
Kepa 1val 20 min
Nesakyciau, kad jis visiskai nesigavo - skanus, bet visai neiskiles.... norisi biskiuka puresnio ax.gif

Katu, laukiu atsiliepimo, gal verta pabandyt pagal ana recepteli smile.gif
Papildyta:

O su kokia tavo duonkepe? turbut ne Moulinex? Ir su kokia programa kepi? nes pas mane tai pyragams/keksams skirta programa daug trumpesne.... g.gif



Katu, kur tu tuos 550C miltus perki? Tikrai na Maximoj...


QUOTE(Katu @ 2008 12 18, 21:54)
naudojau 550C. Liko pora minuciu, is kvapo ir vaizdo jauciu, kad bus siandien/ryt suniui svente  lotuliukas.gif


Vat ir as pastebejau, kad kai is ruginiu kepu - visai nepakyla g.gif

QUOTE(triule @ 2008 12 20, 13:31)
iskepiau Borodino duona, tai sunkiai pakilo (daug ruginiu miltu g.gif ), bet man skani, bus nr.2 po 'mamytes duoneles'. gal kita kart reiks mieliu daugiau det ax.gif
user posted image


Tai Kalėdų Senis atnešė jau? wink.gif Greitas gi wink.gif


QUOTE(*coliukeee* @ 2008 12 22, 19:58)
Pasikepiau as bananu duonyte (nezinau kurios receptas)

Atsakyti
QUOTE(mama_Greta @ 2008 12 22, 19:26)

Itariu, jog "bemiele" reiskia tai, jog naudojamas raugas, o ne pridedama sausu ar slapiu mieliu tiesiogiai. O raugas gaminamas uzpilant ruginius miltus vandeniu. Mat ruginiai miltai pasizymi tuo, kad ant rugiu savaime egzistuoja mieles, tiksliau mieliu sporos, jos ten naturaliai gyvuoja. jas tik reikia aktyvuoti, kad taptu gyvybingos, imtu daugintis. Tad raugas is tiesu sudarytas is mieliu. Taciau be mieliu, jei raugas pagamintas teisingai, jame randama ir berods apie 20 procentu pieno rugsties bakteriju - laktobacilu. Jos isskiria i terpe pieno rugsti, acto rugsties, angliarugstes. Butent del siu bakteriju veiklos sukuriama rugstine aplinka, kurioje negali daugintis kitos bakterijos, taciau sekmingai vystosi mieles. o rugstele maloniai jauciasi ir iskeptoje duonoje smile.gif Zodziu, sauni simbioze!
Papildyta:
Jei yra alergija ar kitos bedos su mieliu vartojimu, tai speju, kad duona kepta raugo pagrindu neisgelbes, raugas nebuna be mieliu...sad.gif


tai kad nea, matyt daro visai be mielių, nes mano mažius jei tik turpinį praryja, pamatau tą pačią dieną, o bemielę duoną iš parduotuvės valgom ir viskas gerai.
bandysiu kept čia Mrs. R kefyrinę duoną, kas gausis.
tik kur jūs ruginių miltų ir visų kitų skaldytų rupių perkat? aš šiandien maksimoj ieškojau, neradau verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2008 12 22, 23:02)
na, pagelbesiu, kas tingi per pora temeliu pereit smile.gif


ačiū tau nerealiai!!!! 4u.gif 4u.gif 4u.gif
lakstau kaip pašėlus, nespėjau dar išknisti tų receptų tinkamų kaip tik, o va tavo labia pravers, vis tiek aišku rytoj per visus kamščius reiks trenktis ieškoti tinkamų miltų doh.gif
bet man irgi nesinori tų kėlimo miltelių, na vis tiek specifinis pyrago skonis su jais ką besakysi, ne duona verysad.gif
Atsakyti