Įkraunama...
Įkraunama...

Duonos kepimas

QUOTE(Mrs. R @ 2008 11 10, 16:58)
sveikos,

na, mano duonkepe uzia kas antra diena smile.gif tai sau, tai artimiesiems lauktuvems  ax.gif
Isbandzioau dar du receptelius - duona su jogurtu bei valstieciu duona. Ale as vis dar pataisau receptus  blush2.gif  Na, man jei jau bulka, tai su razinem, o i tamsesne iberiu seklu, selenu...
Savaitgali kepiau sonatinos mielinius ragelius. tai stokia minkstute tesla uzminke, kad rankomis jau tokios niekaip nebutum padariusi, tad rageliai gavosi burnoje tirpstantys, tiesa, siu vaizdo nebus, nes fotiko elementas kraunasi...

Cia seile pavarvinti toms, kurios dar abejoja del duonkepes  thumbup.gif

balta jogurtine duonele
user posted image

"valstieciu" duonele
user posted image

tiesa, pagal paskaiciavima jogurtines turejo buti 700 su virsum, bet ji taip putesi, kad islipo per formos krastus, lyg butu kilogramine (tiesa, ir svere 900g)...

Kokia duonele thumbup.gif
Atsakyti
Katu - man "mamytės duonelė" gaunasi drėgna, jei kiek daugiau plikinio įdedu, iškepa, bet būna, kad truputį veliasi net prie peilio (na būna juk, kad ir pirktinė šviežia veliasi, tai va, taip pat), dar pusdrėgnė gaunasi šita
"Duona, Kepama aparate
Skliaustuose parašysiu kiek gramų ar mililitrų reikia 750 g. duonai.
1. Susmulkintas gabaliukais sviestas - 60g. (50g.)
2. Druska -2 arbatiniai šaukšteliai (1,5 a.š.)
3. Cukrus - 2,5 valgomieji šaukštai (2 v.š.)
4. Pienas - 310 ml (260 ml)
5. Miltai 550C tipo (jie skirti duonos ir bandelių kepimui) - 470 gr. (400 gr.)
6. Saulėgražų - aš dedu 3 v.š.
7. Mielės - 5g. arba 1,5 a.š. ( 1a.š.)"
Tik miltus aš visada dedu 812B ir 100g ruginių, gaunasi šviesi, bet pilktelėjus, na, kaip tokia senovinė forminė duona. Ir drėgnumas jos kitoks - prie peilio nesivelia, bet kai valgai - nesprangi.

Dabar bandau kepti "mamytės duonelę", bet cukraus neturėjau, tai dėjau obuolienės (be to skaičiau palangos duonos receptą, tai ten irgi įeina obuolienė), matysim, kas gausis...


Papildyta:
Nepamenu ar klausiau, jei klausiau, matyt ats nesulaukiau smile.gif - jei jūs darot duoną rytui su taimeriu - ar naudojat recepte pieną, kiaušinius, jogurtą? Na, jogurtas tik dar labiau parūgti gali, kas lyg, nieko baisaus, bet va - pienas, kiaušiniai... ?????? g.gif
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2008 11 12, 17:03)
Katu - man "mamytės duonelė" gaunasi drėgna, jei kiek daugiau plikinio įdedu, iškepa, bet būna, kad truputį veliasi net prie peilio (na būna juk, kad ir pirktinė šviežia veliasi, tai va, taip pat), dar pusdrėgnė gaunasi šita

Nepamenu ar klausiau, jei klausiau, matyt ats nesulaukiau smile.gif - jei jūs darot duoną rytui su taimeriu - ar naudojat recepte pieną, kiaušinius, jogurtą? Na, jogurtas tik dar labiau parūgti gali, kas lyg, nieko baisaus, bet va - pienas, kiaušiniai... ??????  g.gif


O tai cia reik kazkaip nuplikyt? ar galima tiesiog sudet produktus?

As darau nakciai ir su pienu, ir su kiausiniais, nieko blogo nenutinka, juk pabuna ten apie 6-8 valandas, po to pradeda minkyt. Apskritai, megstu programuot nakciai, nes ryte nubudus kepinio kvapas tonizuoja simta kartu geriau uz bet kokia kava thumbup.gif
Atsakyti
Skaitinėju, kaip jūs skanią duonelę kepat ir seilę varvinu. Tikiuosi, kada nors ir aš duonkepę įsigysiu, jei dovanų negausiu.
Bet kol jos neturiu, bandau orkaitėje kepti. Mano nusivylimui, ne kaip sekėsi pirmas kartas.
Kepiau pagal Sonatinos receptą "Lenkiška duona":
225 g ruginių miltų
225 g kvietinių miltų
2 a. š. kmynų
2 a. š. druskos
20 g šviežių mielių (7 g sausų)
150 ml šilto pieno
1 a. š. skysto medaus
150 ml šilto vandens
rupaus malimo miltų pabarstyti

Sumaišyti miltus, kmynus ir druską ir viduryje padaryti duobutę.
Dubenėlyje sumaišyti mieles su pienu ir medumi. Supilti į miltus. Supilti vandenį ir palaipsniui nuo kraštų įmaišyti miltus, kol susiformuos tešla.
Ant miltais pabarstyto paviršiaus tešlą minkyti 8 - 10 min., kol ji taps lygi ir elastinga. Dėti tešlą į aliejumi pateptą dubenį, uždengti aliejumi patepta maistine plėvele ir šiltai kildinti apie 3 val., kol padvigubės.
Pakilusią tešlą lengvai paminkyti, suformuoti kepalą ir įdėti į kepimo popieriumi išklotą skardą. Pabarstyti rupaus malimo miltais, uždengti ir kildinti, kol padvigubės - 1 - 1,5 val.
Orkaitę įkaitinti iki 200ºC. Aštriu peiliu padaryti kepale dvi įpjovas. Kepti 30 - 35 min. Ataušinti ant grotelių.


Bet man visai neiškilo tešla. Gal jūs galit patarti, ką aš ne taip padariau ir kame problema. Taip noriu nustebinti šeimyna skania duona.
Atsakyti
QUOTE(slatkiuke @ 2008 11 12, 23:19)
Kepiau pagal Sonatinos receptą "Lenkiška duona":

As kaip tik vakar suradau sita recepta, nes reikia ruginius miltus sunaudoti. Bet ne Sonatinos receptuose, o kitame psl. Receptas viens prie vieno. Sakai neiskilo g.gif Idomu. As irgi labai noriu isbandyti si recepta. Gal pabandyt?

Tiesa, radau ir Sonatinos receptuose, tai ji raso, kad kildino tesla duonkepei. Gal del to neiskilo. Gal cia butinai duonkepe reikalinga?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Inočka: 12 lapkričio 2008 - 23:26
QUOTE(slatkiuke @ 2008 11 13, 00:19)
Bet man visai neiškilo tešla. Gal jūs galit patarti, ką aš ne taip padariau ir kame problema. Taip noriu nustebinti šeimyna skania duona.



QUOTE(Inočka @ 2008 11 13, 00:25)
Tiesa, radau ir Sonatinos receptuose, tai ji raso, kad kildino tesla duonkepei. Gal del to neiskilo. Gal cia butinai duonkepe reikalinga?


Kepiau šią duonelę keletą kartų - labai mėgstu ruginę duoną. Rugiai neturi glitimo, todėl jie sunkiai kyla. Galėjo neiškilt dėl pasenusių (neaktyvių mielių), dėl neteisingo produktų minkymo eiliškumo (rankom minkant druska dedasi pačioj pabaigoj , ypač ruginėse duonose) arb adėl man neįsivaizduojamos priežasties smile.gif

Duoną aš tik minkau duonkepėje, baltą duoną (batonus) ir kildinu, o rugines ar bent kiek rugių turinčias kildinu ne duonkepėje, o uždaram inde, nes duonkepė perkaitina tešlą. Labiau jaučiasi mielės paskui ir korėtumas na tas būna.
Atsakyti
QUOTE(Portuke @ 2008 11 13, 17:29)
Duoną aš tik minkau duonkepėje, baltą duoną (batonus) ir kildinu, o rugines  ar bent kiek rugių turinčias kildinu ne duonkepėje, o uždaram inde, nes duonkepė perkaitina tešlą. Labiau jaučiasi mielės paskui ir korėtumas na tas būna.

Senai buvau čia užsukus, bet tai mane suintrigavo. Pabandysiu ir aš pagal ši Sonatinos recepta iškildinti tesla duonkepėje. Visa laika duonas i kuriu receptura ieidavo ar rugiai, ar kvieciai, ar kukuruzu miltai kildinau duonkepei ir viskas budavo gerai. Ka gi, antradieni pabandysiu, o treciadieni parasysiu rezultatus. Gal ir man nieko nesigaus g.gif ?
Atsakyti
QUOTE(Portuke @ 2008 11 13, 17:29)
Duoną aš tik minkau duonkepėje, baltą duoną (batonus) ir kildinu, o rugines  ar bent kiek rugių turinčias kildinu ne duonkepėje, o uždaram inde, nes duonkepė perkaitina tešlą. Labiau jaučiasi mielės paskui ir korėtumas na tas būna.


O kiek laiko kildini ruginę? Ar apsimoka ilgiau kildinti, tarkim, 5 val., ar tuomet duona būtų "korėtesnė"?
Atsakyti
Įdomu bus sužinoti kaip sekėsi kepti ruginę duoną. Bet įtariu, kad duonkepėje viskas gausis gerai. O aš vis tiek bandysiu išsikepti kokią duoną ne duonkepėje. Jei kuri esat bandžiusi kepti duoną orkaitėje, parašykit pagal kokį receptą.
Aš ir mano šeima būsim labai dėkingi 4u.gif
Atsakyti
Duoną su ruginiais miltais kildinu duonkepėj - namuos pas mane neiskyla - gal per salta. Ir iskepa geriau. Anksciau kepdavau orkaitej- viskas ten gerai, na, gal kiek labiau padziudavo...

Katu - "mamytes duonelei" plikini darai pagal recepta, paskui viska i duonkepe - ismaiso ir iskildina - tikrai skani duona gavosi...

O ruginis raugas man prarugo ir uzpelijo, meginsiu kvietini daryt...

Nikki - siaip skaiciau, kad jei darai su raugu, nuo duonos kildinimo laiko priklauso jos rugstumas, o jei be raugo - tai nzn, gal ir nereikia ilgai kildint...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mrs. R: 14 lapkričio 2008 - 16:19
QUOTE(Nikki N @ 2008 11 13, 22:26)
O kiek laiko kildini ruginę? Ar apsimoka ilgiau kildinti, tarkim, 5 val., ar tuomet duona būtų "korėtesnė"?

Jei su mielėm kepu (dažniausiai taip ir būna, nes sugebėjau sugadint raugą, o naujo neprisiruošiu užsiraugt ) , tai rauginu priklausomai nuo mielių kiekio. Dažniausiai dedu bent dvigubai mažiau nei nurodyta recepte ir kildinu dvigubai ilgiau arba palaikius šiltai kambary apie 1 val. dedu nakčiai į šaldytuvą.
Kažkur išskaičiau, kad mielinę tešlą "sveika" nuorint - kai pakyla maždaug dvigubai reikia lengvai paspaudžiant suformuoti stačiakampį ir sulankstyti jį į 3 dalis, kaip laišką, tada vėl kildint kol iškyla ~1-2 val. Tada formuojamas kepaliukas ir vėl kildinamas iki valandos. Duonelė būna gražiai smulkiai korėta, be didesnių skylių ir kepant tolygiai kyla, neplyšinėja.
Labai ilgai kildint su nemažu mielių kiekiu nerekomenduojama, jaučiasi mielės paskui ir duona būna kieta.

Daug prirašiau, bet įtariu, nelabai aiškiai doh.gif


QUOTE(slatkiuke @ 2008 11 14, 00:42)
Jei kuri esat bandžiusi kepti duoną orkaitėje, parašykit pagal kokį receptą.
Aš ir mano šeima būsim labai dėkingi  4u.gif

Siūlau tiesiog įdėmiau paskaityti temą ar senosios temos pirmus 5-6 psl. mirksiukas.gif Turbūt koks trečdalis temoje rašančių kepa ne duonkepėje, o orkaitėje smile.gif Skirtumas tik duonos drėgnume ir mielių kiekyje gali būti (kepant orkaitėje galima apsieiti su mažiau mielių).
Atsakyti
QUOTE(Mrs. R @ 2008 11 14, 17:17)
Nikki - siaip skaiciau, kad jei darai su raugu, nuo duonos kildinimo laiko priklauso jos rugstumas


T.y., kuo ilgiau kildini, tuo rugstesne duona, ar atvirksciai? g.gif
Atsakyti