Įkraunama...
Įkraunama...

Medinilės priežiūra

Vis pasvajoju apie Medinile (Medinilla magnifica) taciau skaiciau, kad ji havajietiska ir bijau pirkti, kad nesugebesiu priziureti. Gal kuri turi sia grazuole ir ar reikia jai kazkokiu ypatingu salygu g.gif
Atsakyti
Man rodos reikia ora padrekinti, pakankamai sviesos, kad turetu, ir augs, niekur nedings. Tik perkant gerai apziureti ar nera kenkeju.
Atsakyti
Mano medinile atrodo, kad jau nusibaigs. Numete visus lapus.
Skriaudimo istorija tokia:
Pabuvo per vasara lauke, aisku, neteko didziuju lapu;
Rudeni uzpuole erkutes (nu tos, tokios baltos). Purskiau spec. purskalu, bet atrodo, kad labai jautri ta gele, nes eme jaunieji lapiukai rauksletis ir galu gale kristi.

Sian pastebejau, kad pumpuras lapeliu nukrites cry.gif

Zodziu, liko tik stiebas.

Geles tikrai neperslaisciau, greiciau jau atvirksciai...

Ka daryti? Apvozti stiklainiu gal? palikti tik pagrindinio stiebo daly ir tketis, kad ataugs?
Atsakyti
QUOTE(prabegom @ 2005 11 26, 16:42)
Mano medinile atrodo, kad jau nusibaigs. Numete visus lapus.
Skriaudimo istorija tokia:
Pabuvo per vasara lauke, aisku, neteko didziuju lapu;
Rudeni uzpuole erkutes (nu tos, tokios baltos). Purskiau spec. purskalu, bet atrodo, kad labai jautri ta gele, nes eme jaunieji lapiukai rauksletis ir galu gale kristi.

Sian pastebejau, kad pumpuras lapeliu nukrites  cry.gif

Zodziu, liko tik stiebas.

Geles tikrai neperslaisciau, greiciau jau atvirksciai...

Ka daryti? Apvozti stiklainiu gal? palikti tik pagrindinio stiebo daly ir tketis, kad ataugs?


Medinile labai lepi. Megsta siluma (virs 20 l.cC), dregna ora, nepakencia skersveju, vietos keitimo. Laaabai sudetinga gele g.gif , paprastam bute nemanau, kad galima auginti.
Atsakyti
Na su ja sudetinga.Man pavyko pora metu paauginti ir sulaukti paciai ziedu.Nusipirkau nukainuota(tuo metu zydinti ne musu kisenei).Po gero pusmecio pradejo pazastelese auginti "kazka",kas veliau prazydo:))Zydejo ilgai,graziai,dziaugiausi be galo.Antrais metais pradejo augt,po kurio laiko mirt..Kai jau nieko nebuvo galima padaryti-norejau apziureti saknis.Pasirodo persodinti nebutu buve galimybiu,kadangi buvo vazonas vazone.Tas mazasis,kuriame buvo isodinta,buvo kaip tinklas(visas vazonas skyletas),pro kurias islinde saknys,sakneles,kurios isitvirtine aplink ta mazaji vazona esanciose durpese.Noredama prieiti prie saknu,turejau supjaustyti "kiauraji vazona",isdraskyti smulkias sakneles.Dideliu saknu lyg ir neradau,tik smulkiu saknu gniuzulai.Matyt tie spastai augdami spaudzia saknis ir taip stimuliuoja ziedu formavimui.Taip,kad "skrodimas padarytas",bet mirties priezastis ir liko neaiski..nebent senatve..
Atsakyti
Na as nupjoviau iki beveik saknu, palikau nedideli stimburi, persodinau saknis ispurcisu i mazesni vazona,apvoziau stiklainiu ir pastaciau ant sildomu grindu;

Gyvybingas virsunes dalis (kokios jau virsunes - kamieno dalys), ikisau i zeme ir apvoziau stiklainiu. Pamarinuosiu kuri laika. Kai supus, bus galima ismest.

Skaiciua, kad jos nusensta. Tada reikai atauginti nuo stiebo...
Nesitikiu daug. Bet man tai graziausia kambarine gele.

QUOTE(Regila @ 2005 11 27, 13:32)
Na su ja sudetinga.Man pavyko pora metu paauginti ir sulaukti paciai ziedu.Nusipirkau nukainuota(tuo metu zydinti ne musu kisenei).Po gero pusmecio pradejo pazastelese auginti "kazka",kas veliau prazydo:))Zydejo ilgai,graziai,dziaugiausi be galo.Antrais metais pradejo augt,po kurio laiko mirt..Kai jau nieko nebuvo galima padaryti-norejau apziureti saknis.Pasirodo persodinti nebutu buve galimybiu,kadangi buvo vazonas vazone.Tas mazasis,kuriame buvo isodinta,buvo kaip tinklas(visas vazonas skyletas),pro kurias islinde saknys,sakneles,kurios isitvirtine aplink ta mazaji vazona esanciose durpese.Noredama prieiti prie saknu,turejau supjaustyti "kiauraji vazona",isdraskyti smulkias sakneles.Dideliu saknu lyg ir neradau,tik smulkiu saknu gniuzulai.Matyt tie spastai augdami spaudzia saknis ir taip stimuliuoja ziedu formavimui.Taip,kad "skrodimas padarytas",bet mirties priezastis ir liko neaiski..nebent senatve..

Atsakyti
QUOTE(prabegom @ 2005 11 29, 21:40)
Na as nupjoviau iki beveik saknu, palikau nedideli stimburi, persodinau saknis ispurcisu i mazesni vazona,apvoziau stiklainiu ir pastaciau ant sildomu grindu;

Gyvybingas virsunes dalis (kokios jau virsunes - kamieno dalys), ikisau i zeme ir apvoziau stiklainiu. Pamarinuosiu kuri laika. Kai supus, bus galima ismest.

Skaiciua, kad jos nusensta. Tada reikai atauginti nuo stiebo...
Nesitikiu daug. Bet man tai graziausia kambarine gele.


Velnias doh.gif pamirsau pasakyti, kad mediniles megsta, kad i zeme joms primaisytum ko nors lengvo: orchiheju zemes arba (nepamenu kaip vadinasi) baltu burbuliuku lyg juros putos. Bet jau turbut per velai pasakiau.
Atsakyti
biggrin.gif labutis,kaip jums sekasi toliau auginti sia gele?gal kas turit atliekama vaikiuka ar flenciuka?buciau labai dekinga ax.gif
Atsakyti
Isigijau savo ilgai svajotaja gėlę -Medinilę.Žinau,kad priskiriama prie lepesnių augalų.Gal kas auginate ir galite pasidalinti patirtimi?
Atsakyti
įsiterpsiu žodeliu ax.gif neturiu tokios, net nežinojau kaip atrodo, pavadinimas pasirodė visai negirdėtas ax.gif bet susiradau vaizdelių, tikrai gražuolė, ypač žydinti wub.gif ko gera yra tekę parduotuvėse matyti, tik be žiedų, bet ir lapai gana įspūdingai atrodo thumbup.gif
Sėkmės auginant, Dacor mirksiukas.gif
Atsakyti
Taip neseniai isigyjau senai issvajota gele-medinila. smile.gif Pries tai daug skaiciau, ir jau tikrai galvojau kad susitvarkysiu su ja, kokia be lepi ji butu. is anksto numaciau jai vieta namuose.
kokias tris dienas ji tikrai atrode linksmai, bet siandien grizusi is darbo pamaciau, kad lapai nuo krastu juoduoja, tartum puti nori. unsure.gif Nesuprantu kas cia?

gal kas auginate jas ir galite pasidalinti savo patirtimi

Aciu
Atsakyti
http://public.fotki.com/Neri29
QUOTE(Neri29 @ 2007 10 17, 14:10)
CODE
PA170026

na niekas nedalyvauja mano temoje, padekit bukit geros, pabandysiu foto ikelti

Atsakyti