Įkraunama...
Įkraunama...

Ilgo ir sėkmingo žindymo paslaptys 4

Sveikos mielos thumbup.gif Supermamos,

siūlau tęsti ankstesnę temą ir toliau dalintis mūsų pačių sėkmingo žindymo paslaptimis 4u.gif .
Juk tai neįkainojama patirtis mirksiukas.gif

paskaitykite ir pirmąją temą mirksiukas.gif
Pirmoji tema apie žindymo paslaptis

peržvelkite antrąją mirksiukas.gif
Antroji tema apie žindymo paslaptis

bei trečiąją temas mirksiukas.gif
Trečioji tema apie žindymo paslaptis
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Supervyre: 06 balandžio 2008 - 13:14
aciu uz naujus namucius 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Persika: 06 balandžio 2008 - 16:10
Mums dar tik menesiukas bet jau turim siokios tokios patirties. Labai sunku maitinti mazyli kai nera 100% palaikymo, ir kas nors is salies stengiasi priminti misinuko privalumus. Mano vyras niekada nebuvo susidures su maitinimu krutimi. Jo sesuo turi du vaikucius ir abu maitino tik misinuku. Todel liko labai sokiruotas kai dar besilaukdama pasakiau kad noriu maitinti tik savo pienuku. Ir aisku kas diena vis abejojo mano sprendimu ir kalusdavo manes ar tikrai turiu pakankamai pienuko. doh.gif
Ir stai siurprizas, siandiena pats isitikino kad mes turim laiminga ir sveika mazyli deka mano apsisprendimo.Pabendravo MB su kitu nauju teveliu kurio mazylis valgo tik misinuka ir greitai pakeite nuomone. Maziuka labai kamuoja pilvo skausmai ir tokie smarkus kad net teko kviesti greitaja pagalba, o po to dar ir privacia gydytoja. Ir stai 2sav leliukas turi pastoviai gerti vaistukus. verysad.gif
Nieko neturiu pries misinuka. Pati kelis kartus daviau savo mazyliui,nes buvau isitikinusi kad neuztenka pienuko, be to labai sunku be palaikymo. Bet pasiskaiciau SM kitu mamyciu patirties ir patarimu. Radau daug info internete ir meciau misinuka. Tikiuosi ir toliau maitinti tik MP, be to dabar turiu vyro palaikyma kuris zinau slapta didziuojasi mano apsisprendimu ir pasiryzimu thumbup.gif
Atsakyti
Zosiuk, nenoriu prikarkseti, bet jei kas, gal geriau zinoti is anksto, kad veliau savo kaltes neieskoti ten , kur jos nera.

Matau, kad Tavo mazylis dar tik menesio laiko. Tai pilvuko skausmams dar ankstoka, jei tokie bus.

O bus ar nebus- cia jau loterija. Mano tik MP maitinta dukra vargo nuo trecio menesio su baisingais pilvuko skausmais, o ir dabar turi silpna skranduka ir zarnyna (maitinau metus ir tris men. tik MP). O sunus, maitintas perpus maziau ir karts nuo karto ragaves kitokio maistelio nei pilvuku nesiskunde, nei dabar paauges problemu turi- akmenis galetu virskinti smile.gif .

Dukrai nepadejau dar ir savo nusistatymu pries "vaistukus". Vaistukai vaistukams nelygus. jei tas draugu vaikelis geria Espumisan (kaip, greiciausiai ir yra), tai jie organizme nepasisavinami. Jie tik surisa zarneliu turini ir neleidzia kauptis dujoms. Dar- prie ju nepriprantama. Tai gali ramiai tuos vaistukus gerti net kudikiai. Tokie nuramina visa zarnyna. Gaila, kad manes su dukra nieks nepaprotino, gal dabar dukra sveikesni pilvuka turetu.

O dabar gavosi stai taip: sunus gali valgyti, ka nori , ir ramu. O dukra (jau 11 m.) be to paties ilgai ignoruoto Espumisan (dabar jau kapsulyciu) net porai dienu is namu niekur nevaziuoja, nes pilvukas reaguoja i maisto pasikeitimus, sunkesni maista baisingais spazmais. verysad.gif

Zodziu, siulau nesusidaryti isankstiniu nuostatu, nes veliau tai gali atsigrezti pries pacia. Nenoriu prikarkset ir prigasdint, bet savu laiku buciau kazkam padekojus uz tokius "karksejimus".
Atsakyti
Sveikutes mielosios mamos drinks_cheers.gif Zinokit susiduriau su viena problemike tokia zindydavau savo broniuka ant desinio papo bet kadangi liga pasigavau ant abieju ar galiu vis dar zindyt su kairiu? Manau pas mane ir pieno nera nes pati kai pakandzioju tai neisbega niekas verysad.gif ACIU jum labai uz atsakymus blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(alfa159 @ 2008 04 07, 10:08)
Zosiuk, nenoriu prikarkseti, bet jei kas, gal geriau zinoti is anksto, kad veliau savo kaltes neieskoti ten , kur jos nera.

Zodziu, siulau nesusidaryti isankstiniu nuostatu, nes veliau tai gali atsigrezti pries pacia. Nenoriu prikarkset ir prigasdint, bet savu laiku buciau kazkam padekojus uz tokius "karksejimus".


Tikrai nesusidarau isankstinnes nuostatos. blush2.gif Tik norejau parasyti kad su artimo zmogaus palaikymu jauciuosi labiau pasiryzus.Nes maitinimas reikalauja daug pastangu ir aisku yra daug dalyku kuriu dar nezinau bet teks susidurti.
Jauciuosi dabar daug labiau atsipalaidavus kai zinau kad nebereikes kas vakara atsakyneti i klausimus ar MP pakankamai riebus ir ar jo uztenka nes mazylis valgo gana daznai.
Dziaugiuosi kiekviena diena kuria galiu duoti MP savo mazyliui. thumbup.gif
Atsakyti
zosiuk, elgiesi teisingai 4u.gif . ir kuo toliau - tuo lengviau bus. pirmus 1-3 mėn reguliuojasi mp gamyba, todėl tuo metu ir pasitaiko visokių bėdelių, bet paskui žindymas - vienas malonumas ir lengvumas.

pirmagimį labai anksti pradėjau primaitint mišiniais, tai bėdų su virškinimu turėjo labai daug ir dabar dar tebeturi (nors jam jau 11 m), nuo kūdikystės ištisai visokiom žarnyno infekcijom sirgo, o ir dabar vis pasitaiko įvairių pilvo skausmų verysad.gif .
tuo tarpu jaunėlis, kurį maitinu pati jau 1,5 metų, niekada nėra nei vėmęs nei viduriavęs thumbup.gif

o kolikai (kūdikių iki 3 mėn pilvo diegliai) nepriklauso nuo maitinimo būdo - jie tiesiog ištinka daugelį kūdikių tokiam amžiaus tarpsnyje ir paskui netikėtai be jokio gydymo baigiasi. todėl nereikia jų išsigąst mirksiukas.gif
Atsakyti
Ingalp, tai ir sakau- loterija. Mano vaikams gavosi atvirksciai.
Atsakyti
QUOTE(zosiukas2 @ 2008 04 07, 12:47)
Tikrai nesusidarau isankstinnes nuostatos. blush2.gif Tik norejau parasyti kad su artimo zmogaus palaikymu jauciuosi labiau pasiryzus.Nes maitinimas reikalauja daug pastangu ir aisku yra daug dalyku kuriu dar nezinau bet teks susidurti.
Jauciuosi dabar daug labiau atsipalaidavus kai zinau kad nebereikes kas vakara atsakyneti i klausimus ar MP pakankamai riebus ir ar jo uztenka nes mazylis valgo gana daznai.
Dziaugiuosi kiekviena diena kuria galiu duoti MP savo mazyliui. thumbup.gif

Čia tik sveikintina, kad nori maitinti savo vaikutį MP. Aš jau 9 su trupučiu mėn. maitinu savo mergaitę MP, aišku nuo 5 mėn. valgom papildomai košes, ir džiaugiuosi tuo. Visada viskas vietoj, bet kada ir bet kur galiu vaiką pamaitinti, nereikia bėgti šildyt mišinuką. Patogumas nerealus, jau nekalbant apie naudą vaikui.
Svarbu atsipalaiduoti, nusiteikti tam ir viskas bus ok. Aš pradžioje irgi vis panikuodavau, ar tikrai to pieno pakankamai, ar vaikas sotus. Jei pradėdavo verkti, galvodavau, gal pilvuką skauda, gal aš ko užvalgiau, bet po to dingo tos mintys ir viskas buvo puiku. Savo maistą derinau tik pirmą mėnesį, o toliau valgiau viską, gėriau kavą, valgiau šokoladą...
Tik kai pasakau kitiems, kad dar maitinu pati savo vaikutį, tai dauguma nustemba blink.gif O aš dar prieš gimstant dukrytei buvau įsitikinu, kad maitinsiu savo pienuku iki metukų ir manau tai pavyks.
Aš tik už naturalų maitinimą thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo eufrozina: 07 balandžio 2008 - 13:51
QUOTE(alfa159 @ 2008 04 07, 09:08)
Zosiuk, nenoriu prikarkseti, bet jei kas, gal geriau zinoti is anksto, kad veliau savo kaltes neieskoti ten , kur jos nera.

Matau, kad Tavo mazylis dar tik menesio laiko. Tai pilvuko skausmams dar ankstoka, jei tokie bus.

O bus ar nebus- cia jau loterija. Mano tik MP maitinta dukra vargo nuo trecio menesio su baisingais pilvuko skausmais, o ir dabar turi silpna skranduka ir zarnyna (maitinau metus ir tris men. tik MP). O sunus, maitintas perpus maziau ir karts nuo karto ragaves kitokio maistelio nei pilvuku nesiskunde, nei dabar paauges problemu turi- akmenis galetu virskinti  smile.gif .

Dukrai nepadejau dar ir savo nusistatymu pries "vaistukus". Vaistukai vaistukams nelygus. jei tas draugu vaikelis geria Espumisan (kaip, greiciausiai ir yra), tai jie organizme nepasisavinami. Jie tik surisa zarneliu turini ir neleidzia kauptis dujoms. Dar- prie ju nepriprantama. Tai gali ramiai tuos vaistukus gerti net kudikiai. Tokie nuramina visa zarnyna. Gaila, kad manes su dukra nieks nepaprotino, gal dabar dukra sveikesni pilvuka turetu.

O dabar gavosi stai taip: sunus gali valgyti, ka nori , ir ramu. O dukra (jau 11 m.) be to paties ilgai ignoruoto Espumisan (dabar jau kapsulyciu) net porai dienu is namu niekur nevaziuoja, nes pilvukas reaguoja i maisto pasikeitimus, sunkesni maista baisingais spazmais.  verysad.gif

Zodziu, siulau nesusidaryti isankstiniu nuostatu, nes veliau tai gali atsigrezti pries pacia. Nenoriu prikarkset ir prigasdint, bet savu laiku buciau kazkam padekojus uz tokius "karksejimus".

Tik mp? Jokio kito maisto nevalge? g.gif g.gif
Kad menesio laiko jau jau gali buti pilvuko skausmai, beto skausmai skausmams nelygu, yra diegliai ir yra pilvo putimai, ir tai, berods, netaspats......Mano vaikui skaudejo jau anksciau nei menesio laiko...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nep: 08 balandžio 2008 - 11:10
sveikos, mielos mamos:)

kadandi Dievas suteikė galimybę trečią kartą džiaugtis motinyste, tai ir aš pasidalinsiu patirtim. Savo vidurinįjį maitinau 3 metus, tik nuo 10 mėn jis panoro valgyti kažka "rimčiau"-kaip ir viskas vyko pagal vaiko poreikius ir gamtos paskaičiavimus:)...prolaktinas taip "paėmė viršų", kad nesijaučiau daranti kažkokį sunkų darbą, kaip kitos mamytės tai pabrėžia. Neneigsiu, kad pasiryžimo reikia, ir sąlygų (jei aplinkybės neverčia skubėti į darbą) ir laiko sau mažiau lieka, bet kai įsivažiuoji į savo ir mažylio ritmą, patogesnio dalyko, kaip maitinimo MP neįsivaizduoju. O jau toks ryšys tarp mamos ir mažylio atsiperka su kaupu...tokia narkotizuojanti būsena, kad sunku apsakyti:))), niekam tokia reikalinga gyvenime nesijaučiau:)

tai va, dabar kaifuoju jau 3 mėn. su savo pagranduke-pasisekė broliams:)

kažkokio ypatingo nusiteikimo net nereikėjo maitinant vaikus, tiesiog viskas atėjo savaime, su motiniška meile ir atsakomybe
traukinys įsivažiuoja ir nebegali sustoti:)

sėkmės visoms mamoms:)
Atsakyti
Labas mergaites 4u.gif Na as rigi pasidalinsiu savo patirtimi. Nors esu dar gana zalia mamyte, bet... blush2.gif Man nuo pat nestumo pradzios nebuvo net mintis kitokia kilusi kaip maitinti krutimi. Aisku, kai mergyte gime, pradzia nebuvo labai lengva - turejau idubusius spenelius ir maze negalejo normaliai valgyti. Bet aciu Dievui, dabar yra tiek visokiu priemoniu. Su silikoniniais antspeniais mergyte ne tik ismoko valgyti, uzauginome spenelius, bet ir neturejome jokiu problemu su nugrauztais speneliukais ir pan. Nors su jais siuloma nepiktnaudziauti, nes tuomet leliukas nenori naturaliu imti blush2.gif Kaip bebutu, mums viskas sekasi gerai- stai jau beveik 4 menesiukai mano maziukei ir ji vis dar su dideliu malonumu valgo pieneli ir tikrai dar kol kas nesiruosiame duoti kitokio maisto.

Privalumu maitinimo krutimi labai daug, kaip nera uzkietejusiu ar suskystejusiu viduriuku, vaikiukas praktiskai neserga, o mamos pieniukas geras vaistas ne tik uzsikimsusiai nosytei ar puliuojancioms akytems. O maitinant kudiki apima tokia palaima, toks neapsakomas jausmas... nors pradzioje tikrai taip nepasijusite, tam reikia laiko kad vaikiukas ismoktu valgyti ir jums maitinimas nebutu skausmingas...

Na ir suprantama, daug mamu tirkiausiai labiausiai nepatenkintos jog reikia labai atsargiai rinktis maista, daug ko atsisakyti. Mano maziuke labai reaguoja i 'bloga' maista, taciau jei as valgau gerai ir tinkama maista, tai maziukei nera jokiu pilvo problemeliu.

Ir dar is mano patirties. As gyvenu ne LT, ir man cia labai patiko, jog bunant tas tris dienas ligonineje po gimdymo, labai gerai ismoke kaip maitinti, kaip paduoti papuka, kaip isimti, kaip pazadinti kudiki, kai uzmiega bevalgant (mano maziuke buvo miegaliuke, tai tekdavo budinti kad pavalgytu gerai), ka daryti kad uztektu pienuko, ir dar daug geru patarimu. Labiausiai dekinga esu, kad ispejo apie kritines ribas, kai mamos daznai issigasta jog pienuko neuztenka - 3dienu, 3 ir 6 savaiciu, ir 3 ir 6 menesiu. Tuomet vaikiukas apie 1-2 dienas valgo labai daznai, ir daug mamyciu issigasta, kad gal peinuko per mazai, ar ka, ir pradeda primaitinti misinukais. Man taip pat buvo -buvau issigandus kai maziuke buvo 6 savaiciu. Ji staiga viena diena pradejo valgyti kas valanda diena ir nakti - issigandau kad gal pienukas dingo ar ka, bet pasirodo tai normalu, tiesiog dazniau valgydamas maziukas stimuliuoja didesne pienuko gamyba thumbup.gif

Tai ir prirasiau. Na tikiuosi siek tiek prisidejau prie pasidalijimo patirtimi blush2.gif Nors galeciau rasyti ir rasyti apie tai wub.gif
Atsakyti