Įkraunama...
Įkraunama...

natūralus gimdymas

Žinau, kad panašių temų jau yra, bet būtent tokios neradau tongue.gif

Dažnai yra naudojamas terminas - natūralus gimdymas. Kašką jis gasdiną, kašką pritraukia. Idomu būtų padiskutuoti, koks jis turi būti ir kaip tokio pasiekt. Nes man atrodo, gimdymas be vaistu - tai ne visiškai tas g.gif Mano nuomone - turėtų būti kaškas daugiau - kaškaip jis turi būti ne tik be vaistų, bet toks, kad apie vaistus ir nuskausminančius nereikėtų galvot g.gif

Įmetu čia viena ekstremalų saitą - tik nepagalvokit, kad aš šimtą procentų jiems pritarių. Iš dalies čia iš serijos "nebandykite tai kartuoti namuose". Bet vis gi... gimdymai jų video labai skiriasi savo nuotaika nuo tų vaizdų, prie kurių mes pripratom
www.unassistedbirth.com
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natuke: 06 kovo 2008 - 00:15
Kiek zinau naturalus gimdymas yra tas kuriame nenaudoja jokiu nuskausminimu, skatinamu o viskas vyksta savo eiga. g.gif ir as norejau pagimdyti naturaliai, taciau teko prasyti nuskausminamuju nes nebegalejau kenteti schmoll.gif . Gal kas ir gali.... smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2008 03 05, 23:52)
Bet vis gi... gimdymai jų video labai skiriasi savo nuotaika nuo tų vaizdų, prie kurių mes pripratom
www.unassistedbirth.com

Nelabai suprantu panašių filmų žiūrėjimą. Vis gi gimdymo eiga kiekvienam individuali, nepriklausomai, kiek straipsnių būsi perskaitęs, ar kiek filmų peržiūrėjęs. mirksiukas.gif

P.S. ir dar blush2.gif Žodis "kažkas" rašosi su raidele "ž", ne "kaškas". Atsiprašau už pataisymą, bet labai akis bado. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Vijurka @ 2008 03 06, 14:53)
Nelabai suprantu panašių filmų žiūrėjimą.

as ziurejau. daug. viska, kas man i rankas papuldavo...
ieskojau atsakymu i savo klausimus - apie pirmojo gimdymo sekmes ir nesekmes, apie tai, kas gali buti kitaip, o kas negali buti kitaip, kas gali ir kas negali nuo manes priklausyti ir pan.
eiga tikrai individuali, bet kai turi daugiau info - gali atsirinkti, kad galbut galetu padeti tau asmeniskai...


man naturalus gimdymas - ne tik tai, kad gimdai be vaistu. man labai svarbu, kad mano gimdymo pagalbininkai "zinotu savo vieta": kad gauciau tik tokia pagalba ir palaikyma, kurio man is tiesu reikia, ne daugiau ir ne maziau. o visa kita atlikciau as pati... kartu su kudikiu.
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 03 06, 15:00)
as ziurejau. daug. viska, kas man i rankas papuldavo...
ieskojau atsakymu i savo klausimus - apie pirmojo gimdymo sekmes ir nesekmes, apie tai, kas gali buti kitaip, o kas negali buti kitaip, kas gali ir kas negali nuo manes priklausyti ir pan.
eiga tikrai individuali, bet kai turi daugiau info - gali atsirinkti, kad galbut galetu padeti tau asmeniskai...
man naturalus gimdymas - ne tik tai, kad gimdai be vaistu. man labai svarbu, kad mano gimdymo pagalbininkai "zinotu savo vieta": kad gauciau tik tokia pagalba ir palaikyma, kurio man is tiesu reikia, ne daugiau ir ne maziau. o visa kita atlikciau as pati... kartu su kudikiu.

Ir aš dabar daug žiūriu, ir ne visi gimdymai iš man matytų vaizdelių gražūs. Nors nesu net pastojusi, bet noriu jau žinoti, kas ir kaip vyksta, ko reiktų tikrai bijoti, ko ne.
Gerai pasakei, kad tie pagalbininkai gimdymo metu žinotų kada tikrai reikia pagalbos ir darytų savo darbą, o visa kita manau yra gimdyvės ir naujagimio darbas.
Ir dar, žiurėjau dokumentinį filmą apie aborigenus (kažkur amazonės kraštuose), tai vienas iš tos svetaines gimdymų tikrai priminė gimdyma, kaip ir aborigenė gimdė. Nors ji nei rėkė, nei staugė (velnias, kaži kaip ten jos sugeba taip, ar jau civilizuotos moterys visai išlepo? g.gif )
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Linutas: 06 kovo 2008 - 17:08
QUOTE(Linutas @ 2008 03 06, 17:07)
Ir dar, žiurėjau dokumentinį filmą apie aborigenus (kažkur amazonės kraštuose), tai vienas iš tos svetaines gimdymų tikrai priminė gimdyma, kaip ir aborigenė gimdė. Nors ji nei rėkė, nei staugė (velnias, kaži kaip ten jos sugeba taip, ar jau civilizuotos moterys visai išlepo?  g.gif )

zinai toki dalyka kaip "save ispildancios pranasystes"?
vakaru civilizacijos moterims yra pasakyta, kad "jos gimdys vaikus kanciose". kai moteris tikisi kanciu - kanciu sulaukia... gal tai aborigenei niekas nesake, kad gimdyti siaubingai skauda? tai ji ir nekentejo...
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 03 06, 21:17)
gal tai aborigenei  niekas nesake, kad gimdyti siaubingai skauda? tai ji ir nekentejo...


O gal jai skaudėjo, gal papročiai pas juos kiti, gal nepriimta rodyti savo kančios?
Arba lengvas gimdymas pasitaikė - būna gi ir mums, civilizacijos sugadintoms, gimdymų be skausmo mirksiukas.gif

P.s. pažiūrėjau iš to puslapio vieną labai žavų gimdymą, kur berods prancūzė gimdymo metu plačiai šypsojosi ir vis krykštavo iš džiaugsmo. Matyt, ji irgi pranašystės negirdėjo smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo flight: 06 kovo 2008 - 20:49
QUOTE(ragnez @ 2008 03 06, 21:17)
zinai toki dalyka kaip "save ispildancios pranasystes"?
vakaru civilizacijos moterims yra pasakyta, kad "jos gimdys vaikus kanciose". kai moteris tikisi kanciu - kanciu sulaukia... gal tai aborigenei  niekas nesake, kad gimdyti siaubingai skauda? tai ji ir nekentejo...

mačiau gana skausmingą aborigenų gimdymą - per tą patį tv. g.gif Manau, skausmas iki t.t. laipsnio yra normalu, bet nepakenčiamas skausmas rodo, kad kaškas yra ne taip. Pvz "kalbėjau su angelais" kai gimdžiau su lašalinę arba kai sutriko gimdymo veikla (buvo jau didelis atsidarimas unsure.gif ). O per antrą gimdymą ne labai ir buvo tas poreikis šukauti. Tiesa, dar manoma, kad garsai naturalaus gimdymo metu padėda gimdvybei - bet jie turi būt žemi, ne isteriški blush2.gif

PS Dar atiprašau už "kažkas" ir kitas klaidas mano žinutėse. Galvoju - gal oficialų atsiprašymą parašyt ir įdėti į parašą, kad nereikėtų už kiekvieną klaidą atsiprašinėt. mirksiukas.gif Jų pas mane tikrai per daug unsure.gif blush2.gif Tikrai atiprašau - neturiu dabar galimybės gilintis į lietuvių kalbos gramatiką unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2008 03 06, 21:43)
Pvz "kalbėjau su angelais" kai gimdžiau su lašalinę arba kai sutriko gimdymo veikla


Aš su angelais turėjau progos pasikalbėti per pirmąjį savo gimdymą. Kuris buvo visiškai natūralus. rolleyes.gif
Atsakyti
ar ilgai tai trūko, ar greitai pagimdėi? Aplamai, gal rašei kur nors apie savo gimdymus?
Atsakyti
Pirmasis gimdymas yra knygoje "Gimties stebuklas". Antrasis - internete, bet viešai neprieinamas. Jei domina, rašyk AŽ, sukonkretinsiu mirksiukas.gif
Atsakyti
"Gimties stebuklas" - Natuke, labai gera knyga. Prarijau ją, kai laukiausi. Tai reiškia, ir tu mane įkvėpai, Flight 4u.gif

Mane labai sužavėjo filmas apie gimdymą tupint - taip gimdo dauguma šiuolaikinių Lotynų Amerikos moterų. Jos, kad ir šiuolainkinės, dar yra ir stiprios. Daug dirba tupėdamos, nešioja, vaikšto, šoka. Kai man teko tūptis - laikas labai prailgo...
Todėl tas natūralumas labai skirtingas. Gal mums natūralu gulėti? Sėdėti šilto vandens kubile? Aš vis dar sau neatsakiau į klausimą - kuris gimdymas natūralus, kuris ne. Natūralumo formų labai daug. Bet svarbiausia - kad leidžiama pačiai ieškoti savo kelio, manau.

Na o būsima gimdyvė, kuri nesidomi gimdymo istorijomis ir nežiūri filmų - sakyčiau yra abejinga. O abejingai laukiant - gimdymo metu pati savo kelio ieškot gali ir nesugebėt... Vijurka, gal tu geriau pasidomėk, kaip gimdo kitos. Kad geriau žinotum, kaip gimdyt pačiai.
Atsakyti