Įkraunama...
Įkraunama...

Vanduo katinui (sergančiam akmenlige ir šiaip)

Turiu problemele, mano kliackas nelaka vandens unsure.gif Kaip ipratinti lakti vandenuka? ax.gif

QUOTE(kykute @ 2007 01 15, 22:53)
O tai ką jis laka? Pieną?

ta pati vandenuka, bet tik pora kartu ikisa liezuviuka ir viskas.....
pieno as jam neduodu schmoll.gif tik va vakar i vandenuka kelis lasus ilasinau, kad vanduo v\baltas butu, na ir ka manot graziausiai lake ax.gif
Atsakyti
Taip tinka paskaninti vandenį: keliais lašais pieno ar sultinio. Katės jautrios vandens švarumui ir kvapui, todėl kartais geriau joms duoti gerti šaltinio vandenį (kad ir Žaliagirį). Mano vyras pastoviai juokauja, kad katė namie geria krūčiau už jį. lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(kykute @ 2007 01 16, 09:46)
Taip tinka paskaninti vandenį: keliais lašais pieno ar sultinio. Katės jautrios vandens švarumui ir kvapui, todėl kartais geriau joms duoti gerti šaltinio vandenį (kad ir Žaliagirį). Mano vyras pastoviai juokauja, kad katė namie geria krūčiau už jį.  lotuliukas.gif


Su tuo vandeniu tai katės darkosi kaip tk galėdamos smile.gif Todėl pas mane stovi du bliūdai - metalinis su šaltu vandeniu (vasarą dar ir ledukų įmetu) ir keramikinis su šiltu (ant radiatoriaus). Tada katės pasirenka "pagal nuotaiką" ir išlaka daugiau. Be abejo, vanduo visada turi būt labai švarus.
Ir dar kai ateina manęs aplankyti į vonią, visada ir kraną šiek tiek atsuku, nes mėgsta tekančio vandens palakti smile.gif
O jeigu jau reikia per prievartą vandenį kišti, tai galima sausą maistą užpilti vandeniu (gan daug, kad net plauktų) - tada norėdamos paėsti katės turės ir palakti smile.gif
Atsakyti
QUOTE(manjana @ 2007 01 25, 10:56)
O jeigu jau reikia per prievartą vandenį kišti, tai galima sausą maistą užpilti vandeniu (gan daug, kad net plauktų) - tada norėdamos paėsti katės turės ir palakti smile.gif

butent as taip ir darau thumbup.gif tada laka net niurnedamas lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(ausriux75 @ 2007 02 26, 14:49)
Maitinom parduotuviniu maistu-blogai,smėlis šlapimtakiuose,vaistai,ukolai ir t.t.Veterinarai patarė gydomajį maistelį,varantį tą smėliuką lauk-šėrėm ir gydomaisiais tikslais ir profilaktiškai.Toliau jie mums pataria maitinti tik sausu maistu ir tik iš veterinarijos.Šaunu.Maitinam.Tačiau kas kažkiek laiko pastebim,kad jam sunku atlikt savo šlapius reikaliukus,o vėliau lyg viskas ir susitvarko.Nešėm kelis kartus tikrinti šlapimą,bet man jau susidaro toks vaizdas,kad tie veterinarai kito atsakymo ir neduos,nes nori išsilupti daugiau pinigų sau.Gal turit panašių prqblemų?

Iš dalies jūs teisi. Bet tiesiog nėra kitokio pasirinkimo - ir maisto rūšių požiūriu, ir vetgydytojų. Taip vetgydytojai yra mokomi, su tokiom teorijom jie ir dirba, ne paskutinėj vietoj ir ekonominis interesas. Kaip ir visos šunų-kačių maisto gamybos pramonės. Dar prisideda gyvūnų šeimininkų noras patogumų - sausas maistas greitas ir nereikalaujantis įdėti jokio darbo, kad greitai galėtum juo naudotis. Taigi, visi šie faktoriai ir suformavo situaciją, kurią dabar turime. Randu nemažai internete šunų-kačių augintojų, veterinarų, kurie kategoriškai pasisako prieš sausą maistą plėšriesiems gyvūnams, kaip tokią maisto rūšį. Pripažįsta tik mėsą. Teigia, kad apskritai nuo sauso maisto ir susiformuoja katinams (katėms rečiau), šunims šlapimtakių, inkstų, pūslės akmenys. Tik kažin ar yra visuotinis kelias į "pirmykštę santvarką"? Reiškia, ir toliau bus, kaip yra.
Iš savo praktikos galiu patarti (mano ilgaamžiai katinai niekada akmenų neturėjo), kuo įsitikinau: jeigu katinai laka šviežią natūralų vandenį, ypač šaltinio, ne virintą (laikau net titnago akmenį užpylus), daugiau ėda jautienos žalios negu sauso maisto, jei tas sausas maistas yra kiek galint natūralesnis (JAV Nutra Nuggets), jei katinai turi galimybę vasarom pabūti lauke, sode, ant vejos, pievoj, jei yra mylimi, glostomi, nešiojami, ant jų nesibarama, nepykstama, jie "neauklėjami", jiems nekeičiama staigiai aplinkos temperatūra, nekeliami stresai dažnai keičiant vietą, nelaikomi ilgai saulėje ar skersvėjuose, jei kartu gyvena su daugiau kačių, jei nekarpomi nagai, nekastruojami, negirdomi kontraceptikais, antibiotikais, jei leidžiama 1 kartą metuose turėti vadą - paprastai katinai auga sveiki ir ramūs (aišku, jei veislė irgi rami), draugiški, supratingi, ilgaamžiai, retai rujojantys, nežymintys teritorijų, tvarkingi. Tai daug ar mažai? Man tai tiesiog gaunasi taip: darbas ir malonumas auginant katinus persveria visom prasmėm negatyvias situacijas ir darbą, kurie galėtų būti kastruojant katinus, juos gydant, pergyvenant, stresuojant dėl susirgusių, nugaišusių katinų, išleistų tuščiai nemažų pinigų vetgydykloms, vaistams, papildomai reikalaujančio darbo ir išlaidų gabenant katinus gydyti ir pan.
Bet vėlgi - kiekvieno augintojo reikalas, ką jis pasirenka, kas jam yra svarbu, koks jo principinis požiūris ir vertybės? Gi mazochistų tarp jų ir čia aš matau daugybę... tongue.gif schmoll.gif

QUOTE(ausriux75 @ 2007 02 26, 16:43)
Aš nekaltinu jokių veterinarų.Gal ir mūsų kaltė,kad šėrėm visokiais viskasais,bet juk kitus katinus šeria ir jie laimingai gyvena,o ir ant pakelių neparašyta,kad pavojinga gyvybei.Tačiau mūsų vet.gydytojų primygtinai siūlytas Hils irgi...Brangesniu maistu jau neturim galimybių šerti.

Ne maisto brangume esmė ax.gif Bet visame priemonių komplekse. Ir kuris priklauso nuo žmogaus požiūrio į, apskritai, gyvenimą... Tikriausiai be reikalo rašiau... doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fonda: 26 vasario 2007 - 14:37
QUOTE(ausriux75 @ 2007 02 27, 09:06)
Taip,aš gal nevisai aiškiai parašiau,taigi paaiškinu.Kai mūsų katinukas susirgo,mes jį gydėm.Po visų procedūrų ir pusės metų šerimo gyduomuoju Hils,mesnunešėm tyrimus ir mums pasakė,kad viskas tvarkoj-atsakymai puikūs.Po tos ligos mes visada šėrėm Hilsu,kaip mums rekomendavo.Taigi todėl aš ir kreipiausi čia,gal kas turėjo panašių problemų irgali ką patarti. blink.gif  g.gif  g.gif  g.gif


Tai aš nelabai suprantu - jeigu dabar viskas gerai, tyrimai geri - tai kame problema? g.gif

QUOTE(Lenora @ 2007 02 28, 21:11)
O jeigu, maitinti kastruotą katinuką naturaliu maistu? Virti vištieną ar  jautieną. Gal tiesiog nereikia jiems to sauso maisto duoti?


Čia kiekvieno šeimininko pasirinkimo klausimas. Tik šeriant natūraliu maistu, nereikia mėsos virti.
Aš šiaip esu už natūralią mitybą, tik man nepavyko taip šerti tongue.gif Derinau derinau, kombinavau kombinavau - triedė rūpūžiokas toliau nei mato, tai spjoviau ir pradėjau sausu šerti ax.gif
Papildyta:
QUOTE(Fonda @ 2007 02 26, 14:31)
katinai laka šviežią natūralų vandenį, ypač šaltinio, ne virintą (laikau net titnago akmenį užpylus),


O ką duoda titnago akmuo?
Atsakyti
QUOTE(manjana @ 2007 03 01, 15:56)
Tik šeriant natūraliu maistu, nereikia mėsos virti.

O aš žinau, kad reikia g.gif Tik ne virt, o nuvirt. Na, kad neliktų visokių zarazų.

QUOTE(manjana @ 2007 03 01, 16:00)
O ką duoda titnago akmuo?

Radau Fonda atsakymą į tavo klausimą kitoje temoje smile.gif Nes mane ir pačią sudomino smile.gif
Va:
"titnago akmuo grynina ir strukturizuoja vandeni, kurio nereikia keisti, nes nesugenda, kol katyte islaka"
Atsakyti
QUOTE(gravel @ 2007 03 01, 16:00)
O aš žinau, kad reikia g.gif Tik ne virt, o nuvirt. Na, kad neliktų visokių zarazų.


Nu kokios ten zarazos? smile.gif Užtenka nuplauti, na, galima nuplikyti verdančiu vandeniu. Bet šiaip reikia žalios mėsos, virtoje daug mažiau naudingų medžiagų lieka.


QUOTE(gravel @ 2007 03 01, 16:19)
Radau Fonda atsakymą į tavo klausimą kitoje temoje smile.gif Nes mane ir pačią sudomino smile.gif
Va:
"titnago akmuo grynina ir strukturizuoja vandeni, kurio nereikia keisti, nes nesugenda, kol katyte islaka"


Patogu vienok būtų g.gif Kaži kur tą titnagą gaut?
Atsakyti
QUOTE(amiara @ 2006 05 20, 21:27)
Fonda, kiek supratau ,tai tą titnago akmenį reikia pastoviai laikyti vandenyje ir turbūt toks vanduo tinka ne tik katėms.Ar yra skirtumas kokio dydžio akmuo ,nes turiu tokį nemažą. biggrin.gif


Titnagas - kietuolis. Tai ir perduoda savo jega visiems, kas moka pasinaudoti. Aisku, kuo didesnis akmuo, tuo stipriau veikia. Bet ir nuo vandens kiekio priklauso. As naudoju nemaza akmeni (kumscio dydzio) i 2 litrus vandens, laikau 7 paras, po to geriam visi. Laikau ne viena uzpylima, kad nepritruktu. O katems titnagas laikomas pastoviai, tik karta per savaite isplaunu su sepeciu akmeni ir inda, ilgokai paleidziu begti vandeni ant akmens, t.y. atgaivinu akmeni. O kai ateis sv. Joniniu naktis, tarp 24-3 val prisipilkite visus kiek turite indus vandens ir gerkite visus metus i sveikata - vanduo negendantis, magnetinis, gydantis. O sausio is 18 i 19 nakti tomis pat valandomis vel padarykite ta pati. Sveiki busite ir jus, ir jusu katinai, suneliai ir kt. Ismintis auga su patirtim ir meile duoti!

QUOTE(manjana @ 2007 03 01, 17:26)
Nu kokios ten zarazos? smile.gif Užtenka nuplauti, na, galima nuplikyti verdančiu vandeniu. Bet šiaip reikia žalios mėsos, virtoje daug mažiau naudingų medžiagų lieka.
Patogu vienok būtų  g.gif  Kaži kur tą titnagą gaut?

Tas akmuo visai nebrangus. Gali ir ant kelio ar kur yra akmenų rasti tongue.gif . Tačiau parduoda paprastai kokiam nors ezoteriniam knygyne, astromineraloginiame centre ir pan. Jei Kaune - tai centriniame pašte esančiame ezoteriniame knygynėlyje. Nemažo akmens kaina apie 5 litus. Bet labai gerai ir žmonėms vandenį nuo to akmens gerti. JĖGA rolleyes.gif mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(manjana @ 2007 03 01, 17:26)
Patogu vienok būtų  g.gif  Kaži kur tą titnagą gaut?



Daug titnagiukų galima rasti Senamiestyje prie Nemuno santakos. Ir šiaip prie upių jo tikrai nemažai būna.
Dar yra toks bišofitas, kuris ezoteriniuose parsiduoda ir labai gerina vandens savybes. Apie bišofitą, tiesiog stebuklų prirašyta. Pabandyti įdomu. Man patiko. Vanduo pasidaro tarsi šaltinio, bet lietuviškas titnagas taip pat labai gerai veikia. Jis kažką sutraukia iš vandens, nes ilgiau panaudojus, pats pasidengia tokia luoba. Tada aš ji pakeiciu kitu. biggrin.gif
Atsakyti
Kiba reiks pabandyt, nes tokius daiktus įsigijau:

user posted image

ir vandenį 5 kart per dieną jame kaitaliot sunku g.gif

QUOTE(gravel @ 2007 03 02, 16:59)
a iš kur tokius traukei? smile.gif

Iš savo slaptų resursų biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Lenora @ 2007 03 02, 12:25)
Daug titnagiukų galima rasti Senamiestyje prie Nemuno santakos. Ir šiaip prie upių jo tikrai nemažai būna.
Dar yra toks bišofitas, kuris ezoteriniuose parsiduoda ir labai gerina vandens savybes. Apie bišofitą, tiesiog stebuklų prirašyta. Pabandyti įdomu. Man patiko. Vanduo pasidaro tarsi šaltinio, bet lietuviškas titnagas taip pat labai gerai veikia. Jis kažką sutraukia iš vandens, nes ilgiau panaudojus, pats pasidengia tokia luoba. Tada aš ji pakeiciu kitu. biggrin.gif

Dėkoju už naują informaciją dėl bišofito - nežinojau, ieškosiu. O titnago kitu keisti nereikia, tik atgaivinti - palaikai po bėgančiu šaltu vandeniu, kad ir iš krano, kokia 10-15 min ar daugiau/kartą į savaitę, o kas mėnesį dar palaikai pusdienį prieš saulę.
Papildyta:
QUOTE(manjana @ 2007 03 02, 17:56)
Kiba reiks pabandyt, nes tokius daiktus įsigijau:

user posted image

ir vandenį 5 kart pe dieną jame kaitaliot sunku  g.gif

Oi kaip juokingai gavosi - iš tolo pamaniau, kad Manjana nusipirko guminukus ir eis žvejot titnagų... tongue.gif tongue.gif tongue.gif Bet šie "automatai" pas mane neužsibuvo - katinai ne gėrė, bet vartė, graužė, kol turėjau atiduot kaimynei... blush2.gif
Atsakyti