Įkraunama...
Įkraunama...

Daržas (svogūnai, agurkai ir etc.)

4u.gif Darau temą, nes niekur neradau mane "kamuojančių klausimų" smile.gif Manau daugelis šalia savo išpuoselėtų gėlių augina ir porą lysvių svogūnų, agurkų, salierų, kopūstų ir pan. smile.gif Juk vis tik visai thumbup.gif pietums nusiskinti krapuką sriubai iš savo daržo. Nu, pabūkim ūkininkėmis ir pasidalinkim patirtimi 4u.gif
Kaži, ar svogūnus jau nusirovėt? Pastebėjau, kad daugelis kaimynų jau nusirovė, o aš tik vakar nusiravėjau ax.gif Ir dar - gal kuri žinot tokią piktožę "amerikonka", bent jau mes taip vadinam. dauginasi kad doh.gif , šaknys pačiam paviršiuje, kuokštinės..ir kai ravi - išsirauna su visom daržovėm.....kiek klausiau visų, tai ji plačiai pas mus paplitusi, bet jos neima jokie raundapai (nebent nerealūs kiekiai), niekas g.gif Turiu vieną idėją kaip ją galėčiau išnaikint, bet nežinau ar mačys smile.gif esu girdėjusi, kad pasėtos garstyčios labai pamaitina žemę ir išnaikina visas piktžoles, tai šį rudenį bandysiu sėt garstyčias - mažu padės smile.gif

Beje, tas mano daržas - tai 3 lysvės svogūnų, 5 salierai, 1 lysvė agurkų, 10 kalafiorų ir 10 kopūstų lotuliukas.gif
Atsakyti
na tai išduosiu ir aš savo daržo išteklius biggrin.gif :
1 lysvė krapų, burokėlių ir šiaip bile ko, kas pasėjama greitam naudojimui
1 lysvė morkų
1 lysvė daugiagalvių svogūnų
1 lysvė pomidorų (auginu lauke, nenoriu šiltnamiais apsisttyti, tačiau kai šiemet vasara lietingesnė, tai prastesni, ankstesniais pora metų tai užaugdavo ir valgymui ir mišrainėms žiemai)
1 lysvė žieminių česnakų (jau džiūsta nurauti)
1 lysvė agurkų
2 lysvės braškių
1 eilutė žirnių
1 eilutė šparaginių pupelių
4 daigai žaliųjų cukinijų
1 lysvė vėlyvųjų kopūstų
apie 30 kv.m. ankstyvujų bulvių (jau kasam ir valgom pilnom burnom biggrin.gif )
nu va, kai susiskaičiavau tai atrodo visai rimtas ūkis bigsmile.gif
į svogūnus aš irgi pasidairau, bet kol laiškai dar žali ir tik bepradedantys gulti ant žemės tai ir laukiu. Tiesiog remiuosi mamos darže matytais vaizdai - ji svogūnus rauna kai laiškai beveik pilnai išgriūva ir gerokai pageltę būna

o apie tą vadinamą "amerikonką", tai greičiausiai yra galinzoga Didžiausias jos bjaurumas, kad žydėti pradeda vos nuo žemės atsiplėšusi, kol ravėti dar vos įmanoma sugraibyti ir dėl to labi užsisėja. Ir šiaip niekad nė nebandžiau su herbicidais ją naikinti - kažkaip darže mažiausiai norisi juos naudoti. Tiesiog ravėti, ravėti, ravėti

dirvos struktūrai pagerinti sėjamos ne tik garstyčios, pažįstu, kas pasėja žieminius rugius ir juos apkasa kai sudygsta, kad pūdami pagerintų dirvą. Štai visas straipsnis iš Rojaus sodų apie žaliųjų trąšų naudojimą ir poveikį Aš irgi galvoju apie kažką panašaus, tai jau esu pasišaudžiusi informacijos smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolaxus: 02 rugpjūčio 2007 - 07:38
O tų puktžolių ir pas mane daug doh.gif o garstyčių sėklas perkat kur g.gif
Atsakyti
QUOTE(GAGA @ 2007 08 02, 08:53)
...o garstyčių sėklas perkat kur g.gif

sodo prekėse (Senukuose, Ermitaže, Žaliajam centre ir pan.) būna pirkt. netgi lentynose mažais maišeliais maždaug po kilogramą būna supakuota, jau paruošta tokiems kaip mes mažiems daržininkams smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2007 08 02, 07:59)
sodo prekėse (Senukuose, Ermitaže,  Žaliajam centre ir pan.) būna pirkt.  netgi lentynose mažais maišeliais maždaug po kilogramą būna supakuota, jau paruošta tokiems kaip mes mažiems daržininkams smile.gif

Kaip gerai ax.gif O koks procesas ,rudenį nuimi daržoves pasėji ir kas toliau g.gif
Atsakyti
QUOTE(GAGA @ 2007 08 02, 09:04)
Kaip gerai ax.gif O koks procesas ,rudenį nuimi daržoves pasėji ir kas toliau g.gif

paskaityk tą rojaus sodų straipsnį, kur pirmoje savo žinutėje nuorodą įmečiau - ten viskas paaiškinta gana išsamiai mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolaxus: 02 rugpjūčio 2007 - 08:08
QUOTE(jolaxus @ 2007 08 02, 08:07)
paskaityk tą rojaus sodų straipsnį, kur pirmoje savo žinutėje nuorodą įmečiau - ten viskas paaiškinta gana išsamiai mirksiukas.gif

Ačiū,supratau 4u.gif
Atsakyti
niu taip....ta pati bjaurybė blink.gif matai, kiek supratau iš kaimynų, jie raundapą purškė iš rudens, kažkokia didele doze, nepamenu kiek ir kaip, bet sakė kad iš kelių kartų varė...paskui laukė pavasario, ir vėl .... palaukė 2 sav. ir tik tada pradėjo sėją (berods taip). bet kadangi daržas kitąmet keliaus į kitą vietą, gal ten jų neliks g.gif šiaip būtų labai dėkinga piktžolė, labai gerai ravisi, bet kodėl jos tokie kiekiai biggrin.gif
O kas link garstyčių...pas mus nėra po kg...mažiausiai 50 lotuliukas.gif norėjau vežtis arklinio mėšlo dėl trąšos, bet jau dabar įsivaizduoju kiek su juo aš parsivešiu žolės, tai kitąmet neišlipsiu iš daržo doh.gif tai ir ieškau kažko tooookio smile.gif einu skaityt to straipsnio, nes įdomu labi labi jau ar kiti žoliniai trąšalai naikina žolės (kaip mane patikino, daro garstyčios) smile.gif
Atsakyti
Aš nuėmus ankstyvuosius žirnius, juos užsėjau ta garstyčią, nes tuščią lysvę ravėti oi kaip nesinori, tai jau žydi. Tai jokių piktžolių tarp jų tikrai nematyti. Tik kad jau tikrai išnaikins piktžoles tai nesitikiu, gi perkasus lysvę (ką reikia daryti joms pradėjus žydėti) išsivers kiti žemės sluoksniai su naujom piktžolėm.
Bet pastoviai taip elgiantis turbūt piktžolių galima gerokai sumažint.
Garstyčios tai man patiko dėl to, kad dirvą dezinfekuoja, ir dar nematodus naikina, labai gerai sudygo ir labai greitai užaugo (tik rankas sėklos degina - su pirštinėm sėkit, aš plikais delnais pasėjau iš pradžių nieko, o paskui, kad pradėjo deginti bigsmile.gif ).
Tuo tarpu kiti sideratai daugiau tręšimui ir piktžolių stelbimui tinkami.

Atsiskaitau:
1 lysvė morkų
2 - burokėlių
2 - kopūstų, brokolių ir kalafiorų (įv. ankstyvumo)
1 - šparaginių pupelių
2 - žirnių suvalgyti jau tongue.gif
1 - braškių (šiemet žadu stipriai plėsti)
1- remontantinių žemuogių
1 - krapų su laiškiniais svogūnais (galvos kažkodėl man niekaip neišauga)
- 6 daigai žalių, geltonų bei apvalių cukinijų
- 2 daigai moliūgų
- agurkai ir pomodorai šiltnamy
- dar kur yra vietos prikišta mėtų, gelsvė, melisa, čiobrelis, agurklė, daugiamečiai laiškiniai svogūnai (šitei labai super biggrin.gif ), anyžius, bazilikas.

Žiūriu šiek tiek ir pas mane susidarė, nors mano nuomone, tai l.mažas daržiukas.

Panos, o kur jūs gaunat česnakų (Jolaxus gyrėsi, kad turi). Juos turbūt reik turguj kaip valgomus pirkti? Nu dabar galima gauti, bet per žiemą kaip išlaikyti g.gif

Dar ridikėlių su salotom ant dienų pasėjau, kažkaip rudeniop jų taip išsiilgstam, taip būna antras ankstyvųjų daržovių derlius tongue.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo vilytte: 02 rugpjūčio 2007 - 10:09
QUOTE(vilytte @ 2007 08 02, 11:02)
...Žiūriu šiek tiek ir pas mane susidarė, nors mano nuomone, tai l.mažas daržiukas.

Panos, o kur jūs gaunat česnakų (Jolaxus gyrėsi, kad turi). Juos turbūt reik turguj kaip valgomus pirkti? Nu dabar galima gauti, bet per žiemą kaip išlaikyti g.gif

nu tikra ūkininkė, tokis daržas thumbup.gif ir aš galvoju, kad mano labai kuklus daržiukas, bet štaui sudėliojus kas ten auga taigi tikrai neatrodo labai skystai biggrin.gif
Žieminių česnakų man kaimynė užfundijo sėklai. Ir labai dėkinga aš jai, matyt negailėjo duodama, nes tooookios galvos užaugo thumbup.gif Į kaimą mamai kai parvežiau parodyti, tai akis išpūtė pamačius dydį. ax.gif Brolienė jau užsisakė dvi galvutes sėklai biggrin.gif O šiaip jų manau turguj tikrai galima rasti pirkti.
Beje, žieminiai sako žiemą blogiau laikosi, reikia juos anksčiau sunaudoti, nes ilgainiui perdžiūva. O štai vasariniai česnakai smulkesni, tačiau aromatingesni - čia man patyrę daržininkės aiškino smile.gif
Atsakyti
Kažkuriuos česnakiukus (žieminius ar vasarinius - nežinau) galima iš rudens sukaišioti, bet vis nedrįstu. Neskiriu kur kurie, o turguj amžinai meluoja. Vienais metais iš turgaus pirkau, tai iš pasėtos skiltelės ne galvutė, o milžiniška skiltelė (viena vienintelė) gavosi, daugiau nežaidžiu.
Būt gerai savo česnakiukių kurias tais būdais užsiaugint. Pavydžiu aš tau Jolaxus tų įspūdingų česnakų galvų biggrin.gif .
Atsakyti
QUOTE(vilytte @ 2007 08 02, 11:20)
Kažkuriuos česnakiukus (žieminius ar vasarinius - nežinau) galima iš rudens sukaišioti, bet vis nedrįstu. Neskiriu kur kurie, o turguj amžinai meluoja. Vienais metais iš turgaus pirkau, tai iš pasėtos skiltelės ne galvutė, o milžiniška skiltelė (viena vienintelė) gavosi, daugiau nežaidžiu.
Būt gerai savo česnakiukių kurias tais būdais užsiaugint. Pavydžiu aš tau Jolaxus tų įspūdingų česnakų galvų biggrin.gif .

žieminiai iš rudens sodinami, dėl to taip ir vadinasi mirksiukas.gif aš kai perni pirmą kart pasisodinau ir žiema tokia keista buvo tai irgi streso apturėjau - kai vėlai užšalo mano česnakai jau buvuo kuo gražiausiai pradaėję dygti, bet pasirodo jie tikrai atsparūs - pagyveno po sniegu ta žaluma ir kai nutirpo toliau augo be vargo.
o viena skiltelė kur išaugo, tai greičiausiai buvo sėjinukai išaugę nužydėjus česnakui. Šiaip juos auginant reikia žiedstiebį išskinti, o jei palieki, tai nužydi ir užauga vietoj žiedo tokios mažos skiltelės, kurios antrais metais galvos dar neaugina, o tik vieną štai tokią jau kitiems metams tinkamą galvai auginti skiltelę. mirksiukas.gif
Atsakyti