Atidarau naują temą, nes yra žmonių, nežinančių kas jiem priklauso arba kur kreiptis, norint tai turėti.
Galite dalintis savo patirtimi, kaip greičiau ir paprasčiau duoti savo vaikui tai, ką garantuoja valstybė.
Pradžiai puslapiukas:
http://www.ndnt.lt/n...e...&puslapis=5
siaip lb priklauso nuo vaiko negales
QUOTE(jovial @ 2007 07 24, 10:29)
Ačiū
QUOTE(rena @ 2007 07 24, 11:41)
siaip lb priklauso nuo vaiko negales
Bet vis tiek bent bendra info, nes, pvz., mūsų atveju žinau tik tiek, kad pašalpa gauti galima, na ir kad neįgaliesiems skirtose vietose auto statyti galėsim, aki su vaiku kartu važiuosim. Kad kompensuoja ir viešojo transporto bilietus, nežinojau.
Is Somin puslapiuko:
Neįgaliems vaikams taikomos pagrindinės lengvatos
Eil Nr.
Lengvatų pobūdis
Lengvatos apibūdinimas ir teisės aktai
1.
Vaistai 100 procentų bazinės kompensuojamųjų vaistų, įrašytų į Ligų ir kompensuojamų vaistų joms gydyti bei į Kompensuojamų vaistų sąrašus, ir medicinos pagalbos priemonių, įrašytų į Kompensuojamų medicinos pagalbos priemonių sąrašą, ambulatoriniam gydymui.
Sveikatos draudimo įstatymas (10 straipsnis)
2.
Gydymas Visa bazinė kaina kompensuojama medicininės reabilitacijos, įskaitant sveikatą grąžinantį gydymą, siunčiamiems baigti gydymą po sunkios ligos ar traumos, kurios įrašytos į Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą.
Kompensuojama 90 procentų bazinės sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo kainos.
Sveikatos draudimo įstatymas (11 straipsnis)
3.
Vykimas per pasienio kontrolės punktus
Teisę vykti be eilės turi lengvieji automobiliai, kuriais vežami neįgalūs vaikai, pateikę neįgaliojo pažymėjimą arba iki 2007 m. birželio 30 d. invalido pažymėjimą.
LRV nutarimas 2006-06-01 Nr.524 Dėl LRV 2001 m. vasario 2 d. nutarimo Nr. 126 Dėl pasienio kontrolės punktų veiklos taisyklių patvirtinimo pakeitimo
4.
Ženklo Neįgalusis naudojimas
Teisę ženklą naudoti turi fizinis asmuo, kuris veža vaiką su sunkia ar vidutine negalia ar nuo 2005 m. liepos 1 d. teisės aktų nustatyta tvarka asmenį, kuriam nustatytas sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis.
Socialinės apsaugos ir darbo ministro, vidaus reikalų ministro ir sveikatos apsaugos ministro 2005-01-28 įsakymas Nr. A1-20/1V-23/V-67 Dėl skiriamojo ženklo Neįgalusis išdavimo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo
5.
Transporto lengvatos
Teisė įsigyti vienkartinį važiavimo tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, keleiviniais traukiniais bei vienkartinį arba mėnesinį vardinį važiavimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais bilietą su 80 proc. nuolaida, bei juos lydintis vienas asmuo.
Transporto lengvatų įstatymas (5 straipsnis)
6.
Gyvenamasis plotas
Šeimoms, kuriose yra neįgalus vaikas, iki 2002 12 31 lengvatinėmis sąlygomis gavusiems kreditus ir po 2003 01 01 šeimoms, kuriose yra neįgalus vaikas, - padengiama 20 procentų suteikto kredito likučio sumos.
Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įgyvendinimo įstatymas (2-1 straipsnis)
Subsidija būsto kredito daliai padengti teikiama kreditų gavėjams - šeimoms, kuriose yra neįgalus vaikas padengiama 20 proc. suteikto kredito (ar kredito likučio) sumos.
Gyventojų aprūpinimo gyvenamosiomis patalpomis įstatymas (6 straipsnis)
Šeima, kurioje yra neįgalus vaikas, gyvenanti savivaldybės išnuomotame būste, kurio naudingasis plotas, tenkantis 1 šeimos nariui yra mažesnis kaip 10 kv.m. arba 14 kv. m., turi teisę į socialinio būsto sąlygų pagerinimą (8 ir 9 straipsnis).
Gyventojų aprūpinimo gyvenamosiomis patalpomis įstatymas
Šeimose, kuriose yra neįgalus vaikas ir turinčių teisę į socialinį būstą, sąrašai sudaromi pagal prašymo įregistravimo savivaldybėje datą. Į šį sąrašą įrašomos šeimos, kuriose yra neįgalus vaikas.
Gyventojų aprūpinimo gyvenamosiomis patalpomis įstatymas (11 straipsnis)
7.
Darbas Darbuotojai, turintys neįgalių vaikų negali būti skiriami dirbti viršvalandinius darbus arba siunčiami į komandiruotes, jeigu patys nesutinka.
Darbo kodeksas(150 straipsnis)
Darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką, suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę), apmokant už tai iš įmonių, įstaigų, organizacijų ir ūkio lėšų.
Darbo kodeksas (214 straipsnis)
8.
Atostogos Neįgaliesiems - 35 kalendorinių dienų atostogos.
Darbo kodeksas (166 straipsnis)
Darbuotojams, vieniems auginantiems neįgalų vaiką, suteikiamos 35 kalendorinių dienų kasmetinės atostogos.
Darbo kodeksas (166 straipsnis)
Teisė pasirinkti kasmetinių atostogų laiką po 6 mėnesių nepertraukiamo darbo įmonėje, turi darbuotojai vieni auginantys neįgalų vaiką.
Darbo kodeksas (169 straipsnis)
darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki 18 metų iki 30 kalendorinių dienų suteikiamos nemokamos atostogos darbuotojų reikalavimu.
Darbo kodeksas (184 straipsnis)
9.
Žemė Šeimos, auginančios neįgalų vaiką, savivaldybių tarybų sprendimu nuo perkamo žemės sklypo vertės priedo dėl inžinierinių statinių mokėjimo gali būti atleidžiamos.
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999-02-24 nutarimas Nr. 205 Dėl žemės įvertinimo tvarkos
10.
Verslo liudijimai
Savivaldybės turi teisę nustatyti mažesnį pajamų mokestį turint verslo liudijimą asmenims, auginantiems neįgalų vaiką.
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 -11-19 nutarimas Nr. 1797 Dėl verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių
11.
Indėliai
Atkurtomis santaupomis pradedama laisvai disponuoti šeimos, auginančios neįgalius vaikus.
Gyventojų santaupų atkūrimo įstatymas (6 straipsnis)
12.
Teisinė pagalba
Teisę gauti antrinę teisinę pagalbą, neatsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytus turto ir pajamų lygius, turi asmenys, kuriems nustatytas sunkus neįgalumas, taip pat šių asmenų globėjai, kai valstybės garantuojama teisinė pagalba reikalinga globotinio teisėms ir interesams atstovauti bei ginti.
Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymas (12 straipsnis)
13.
Valstybės rinkliava
Už asmens tapatybės kortelės ir paso išdavimą bei pakeitimą, už dokumento, patvirtinančio asmens gyvenamąją vietą, išdavimą nuo valstybės rinkliavos atleidžiami asmenys iki 18 metų, kuriems nustatytas neįgalumo lygis (iki 2007 m. birželio 30 d. ir invalidumo lygis).
Rinkliavos įstatymas (6 straipsnis)
Neįgaliems asmenims nustatomi pagrindiniai specialieji poreikiaiNr.
Specialiosios pagalbos priemonės
Specialieji poreikiai ir teisės aktai
1. Techninės pagalbos priemonės
1.
Techninės pagalbos priemonės
Techninės pagalbos priemonės išduodamos ir remontuojamos nemokamai (vaikams ir nedarbingiems neįgaliesiems ir I gr. invalidams), kitiems neįgaliesiems iki 1500 Lt.
Elektriniai vežimėliai kartą per 8 metus kompensuojami - 95 proc. elektrinio vežimėlio kainos. Remontas - kompensuojama 80 procentų remonto ir baterijų keitimo išlaidų.Asmuo turi teisę vieną kartą per 4 metus gauti aktyvaus tipo vežimėlio įsigijimo išlaidų kompensaciją, bet ne daugiau kaip 2500 litų.
Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2005-08-23 įsakymas Nr. A1-238 Dėl neįgaliųjų aprūpinimo pagalbos priemonėmis ir šių priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo
2.
Klausos aparatai
Klausos aparatą nemokamai turi teisę gauti visi apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu: suaugusieji - aparatą vienai ausiai, o vaikai iki 12 metų - aparatus vienai arba abiem ausims. Nemokamai klausos aparatai išduodami vieną kartą per 5 metus.
Privalomojo sveikatos draudimo tarybos 2001-03-30 nutarimas Nr.2/10 Dėl aprūpinimo klausos aparatais ir jų išdavimo tvarkos patvirtinimo
3.
Ortopedijos technika ir protezavimas
Kompensuojama visa bazinė ortopedijos technikos kaina.
Sveikatos apsaugos ministro 2006-03-31įsakymas Nr. V-234 Dėl valstybės paramos ortopedijos techninėms priemonėms įsigyti organizavimo tvarkos patvirtinimo
Kompensuojama mažiausia operacijos atlikimo laikotarpiu VLK pirkto atitinkamos grupės endoprotezo kaina.
Privalomojo sveikatos draudimo tarybos 1999-09-28 įsakymas Nr.3/4 Dėl išlaidų sąnarių endoprotezams įsigyti kompensavimo tvarkos
4.
Būsto pritaikymas
Savivaldybės asmenims su labai ryškiais ir ryškiais judėjimo bei apsitarnavimo funkcijų sutrikimais, būstui pritaikyti naudoja 80 proc. valstybės biudžeto lėšų ir 20 proc. savivaldybės biudžeto lėšų.
Savivaldybės asmenims su vidutiniais judėjimo bei apsitarnavimo funkcijų sutrikimais, būstui pritaikyti naudoja 50 proc. valstybės biudžeto lėšų ir 20 proc. savivaldybės biudžeto lėšų.
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006-06-28 nutarimas Nr.638 Dėl Būsto pritaikymo žmonėms su negalia 2007-2011 metais programos patvirtinimo
2. Finansinės pagalbos priemonės
1.
Specialusis nuolatinės slaugos poreikis (vaikas ir asmenims iki 24 metų (iš vaikystės) 2,5 bazinės pensijos dydžio, kitiems asmenims 1,5 bazinės pensijos dydžio).
Specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis (vaikas ir asmenims iki 24 metų (iš vaikystės) 1bazinės pensijos dydžio, kitiems asmenims 0,5 bazinės pensijos dydžio).
Specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis (iki 32 MGL dydžio).
Specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis (0,25MGL dydžio).
Socialinės apsaugos ir darbo ministro ir sveikatos apsaugos ministro 2005-05-04 įsakymas Nr. A1-120/V-346 Dėl specialiųjų nuolatinės slaugos, nuolatinės priežiūros (pagalbos), lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos ir transporto išlaidų kompensacijos poreikių nustatymo kriterijų sąrašo, tvarkos aprašo ir pažymų formų patvirtinimo
2.
Darbas Nustatomas profesinės reabilitacijos paslaugų poreikis ir mokama profesinės reabilitacijos pašalpa (draustiems pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymas(5 straipsnis,) nedraustiems - 2 bazinės pensijos dydžio).
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005-04-18 nutarimas Nr. 413 Dėl profesinės reabilitacijos pašalpos skyrimo ir mokėjimo nuostatų patvirtinimo
3.
Komunalinės paslaugos
20 proc. MGL dydžio išmokos mokamos auginantiems vaikus iki 18 m. (besimokančius bendrojo lavinimo mokykloje, profesinėje, aukštesniojoje mokykloje ar aukštojoje mokykloje dienine forma - iki 24 m.) neįgaliesiems, kurie yra pripažinti nedarbingi ir kurių šeimose nėra darbingų šeimos narių.
Jeigu šeimoje gyvena du ir daugiau nedarbingų neįgaliųjų, išmoka mokama vienam iš neįgaliųjų asmenų nepriklausomai nuo to, ar šeimoje yra darbingų šeimos narių.
LRV nutarimas 2006-02-13 Nr. 152 Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. kovo 26 d. nutarimo Nr. 193 Dėl Medicininio ir socialinio invalidų aptarnavimo bei materialinės padėties garantijų pakeitimo
Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006-04-6 d. įsakymas Nr. A1-98 Dėl Išmokų neįgaliesiems mokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo
4.
Mokslas Finansinė parama teikiama studijuojantiems neįgaliesiems:
1) specialiesiems poreikiams tenkinti 50 procentų valstybinės socialinio draudimo bazinės pensijos dydžio tikslinių išmokų kiekvieną mėnesį;
2) studijuojantiems iš dalies valstybės biudžeto lėšomis finansuojamose arba nefinansuojamose vietose -3,2 Lietuvos respublikos Vyriausybės nustatyto minimalaus gyvenimo lygio dydžio tikslinių išmokų kiekvieną mėnesį.
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006- nutarimas Nr. Dėl neįgaliųjų, studijuojančių aukštosiose mokyklose, rėmimo tvarkos aprašo patvirtinimo
Specialiųjų poreikių asmenys švietimo įstaigose ir namuose aprūpinami ugdymui skirta kompensacine technika.
Specialiojo ugdymo įstatymas (25 straipsnis)
3. Socialinės paslaugos
Socialinės paslaugos
Teikiamos bendrosios ir/ar specialiosios socialinės paslaugos.
Socialinių paslaugų įstatymas
Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006-04-05 įsakymas Nr.A1-93 Dėl Socialinių paslaugų katalogo patvirtinimo
Neįgaliems vaikams taikomos pagrindinės lengvatos
Eil Nr.
Lengvatų pobūdis
Lengvatos apibūdinimas ir teisės aktai
1.
Vaistai 100 procentų bazinės kompensuojamųjų vaistų, įrašytų į Ligų ir kompensuojamų vaistų joms gydyti bei į Kompensuojamų vaistų sąrašus, ir medicinos pagalbos priemonių, įrašytų į Kompensuojamų medicinos pagalbos priemonių sąrašą, ambulatoriniam gydymui.
Sveikatos draudimo įstatymas (10 straipsnis)
2.
Gydymas Visa bazinė kaina kompensuojama medicininės reabilitacijos, įskaitant sveikatą grąžinantį gydymą, siunčiamiems baigti gydymą po sunkios ligos ar traumos, kurios įrašytos į Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą.
Kompensuojama 90 procentų bazinės sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo kainos.
Sveikatos draudimo įstatymas (11 straipsnis)
3.
Vykimas per pasienio kontrolės punktus
Teisę vykti be eilės turi lengvieji automobiliai, kuriais vežami neįgalūs vaikai, pateikę neįgaliojo pažymėjimą arba iki 2007 m. birželio 30 d. invalido pažymėjimą.
LRV nutarimas 2006-06-01 Nr.524 Dėl LRV 2001 m. vasario 2 d. nutarimo Nr. 126 Dėl pasienio kontrolės punktų veiklos taisyklių patvirtinimo pakeitimo
4.
Ženklo Neįgalusis naudojimas
Teisę ženklą naudoti turi fizinis asmuo, kuris veža vaiką su sunkia ar vidutine negalia ar nuo 2005 m. liepos 1 d. teisės aktų nustatyta tvarka asmenį, kuriam nustatytas sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis.
Socialinės apsaugos ir darbo ministro, vidaus reikalų ministro ir sveikatos apsaugos ministro 2005-01-28 įsakymas Nr. A1-20/1V-23/V-67 Dėl skiriamojo ženklo Neįgalusis išdavimo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo
5.
Transporto lengvatos
Teisė įsigyti vienkartinį važiavimo tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, keleiviniais traukiniais bei vienkartinį arba mėnesinį vardinį važiavimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais bilietą su 80 proc. nuolaida, bei juos lydintis vienas asmuo.
Transporto lengvatų įstatymas (5 straipsnis)
6.
Gyvenamasis plotas
Šeimoms, kuriose yra neįgalus vaikas, iki 2002 12 31 lengvatinėmis sąlygomis gavusiems kreditus ir po 2003 01 01 šeimoms, kuriose yra neįgalus vaikas, - padengiama 20 procentų suteikto kredito likučio sumos.
Valstybės paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įgyvendinimo įstatymas (2-1 straipsnis)
Subsidija būsto kredito daliai padengti teikiama kreditų gavėjams - šeimoms, kuriose yra neįgalus vaikas padengiama 20 proc. suteikto kredito (ar kredito likučio) sumos.
Gyventojų aprūpinimo gyvenamosiomis patalpomis įstatymas (6 straipsnis)
Šeima, kurioje yra neįgalus vaikas, gyvenanti savivaldybės išnuomotame būste, kurio naudingasis plotas, tenkantis 1 šeimos nariui yra mažesnis kaip 10 kv.m. arba 14 kv. m., turi teisę į socialinio būsto sąlygų pagerinimą (8 ir 9 straipsnis).
Gyventojų aprūpinimo gyvenamosiomis patalpomis įstatymas
Šeimose, kuriose yra neįgalus vaikas ir turinčių teisę į socialinį būstą, sąrašai sudaromi pagal prašymo įregistravimo savivaldybėje datą. Į šį sąrašą įrašomos šeimos, kuriose yra neįgalus vaikas.
Gyventojų aprūpinimo gyvenamosiomis patalpomis įstatymas (11 straipsnis)
7.
Darbas Darbuotojai, turintys neįgalių vaikų negali būti skiriami dirbti viršvalandinius darbus arba siunčiami į komandiruotes, jeigu patys nesutinka.
Darbo kodeksas(150 straipsnis)
Darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką, suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę), apmokant už tai iš įmonių, įstaigų, organizacijų ir ūkio lėšų.
Darbo kodeksas (214 straipsnis)
8.
Atostogos Neįgaliesiems - 35 kalendorinių dienų atostogos.
Darbo kodeksas (166 straipsnis)
Darbuotojams, vieniems auginantiems neįgalų vaiką, suteikiamos 35 kalendorinių dienų kasmetinės atostogos.
Darbo kodeksas (166 straipsnis)
Teisė pasirinkti kasmetinių atostogų laiką po 6 mėnesių nepertraukiamo darbo įmonėje, turi darbuotojai vieni auginantys neįgalų vaiką.
Darbo kodeksas (169 straipsnis)
darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki 18 metų iki 30 kalendorinių dienų suteikiamos nemokamos atostogos darbuotojų reikalavimu.
Darbo kodeksas (184 straipsnis)
9.
Žemė Šeimos, auginančios neįgalų vaiką, savivaldybių tarybų sprendimu nuo perkamo žemės sklypo vertės priedo dėl inžinierinių statinių mokėjimo gali būti atleidžiamos.
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999-02-24 nutarimas Nr. 205 Dėl žemės įvertinimo tvarkos
10.
Verslo liudijimai
Savivaldybės turi teisę nustatyti mažesnį pajamų mokestį turint verslo liudijimą asmenims, auginantiems neįgalų vaiką.
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 -11-19 nutarimas Nr. 1797 Dėl verslo liudijimų išdavimo gyventojams taisyklių
11.
Indėliai
Atkurtomis santaupomis pradedama laisvai disponuoti šeimos, auginančios neįgalius vaikus.
Gyventojų santaupų atkūrimo įstatymas (6 straipsnis)
12.
Teisinė pagalba
Teisę gauti antrinę teisinę pagalbą, neatsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytus turto ir pajamų lygius, turi asmenys, kuriems nustatytas sunkus neįgalumas, taip pat šių asmenų globėjai, kai valstybės garantuojama teisinė pagalba reikalinga globotinio teisėms ir interesams atstovauti bei ginti.
Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos įstatymas (12 straipsnis)
13.
Valstybės rinkliava
Už asmens tapatybės kortelės ir paso išdavimą bei pakeitimą, už dokumento, patvirtinančio asmens gyvenamąją vietą, išdavimą nuo valstybės rinkliavos atleidžiami asmenys iki 18 metų, kuriems nustatytas neįgalumo lygis (iki 2007 m. birželio 30 d. ir invalidumo lygis).
Rinkliavos įstatymas (6 straipsnis)
Neįgaliems asmenims nustatomi pagrindiniai specialieji poreikiaiNr.
Specialiosios pagalbos priemonės
Specialieji poreikiai ir teisės aktai
1. Techninės pagalbos priemonės
1.
Techninės pagalbos priemonės
Techninės pagalbos priemonės išduodamos ir remontuojamos nemokamai (vaikams ir nedarbingiems neįgaliesiems ir I gr. invalidams), kitiems neįgaliesiems iki 1500 Lt.
Elektriniai vežimėliai kartą per 8 metus kompensuojami - 95 proc. elektrinio vežimėlio kainos. Remontas - kompensuojama 80 procentų remonto ir baterijų keitimo išlaidų.Asmuo turi teisę vieną kartą per 4 metus gauti aktyvaus tipo vežimėlio įsigijimo išlaidų kompensaciją, bet ne daugiau kaip 2500 litų.
Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2005-08-23 įsakymas Nr. A1-238 Dėl neįgaliųjų aprūpinimo pagalbos priemonėmis ir šių priemonių įsigijimo išlaidų kompensavimo tvarkos aprašo patvirtinimo
2.
Klausos aparatai
Klausos aparatą nemokamai turi teisę gauti visi apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu: suaugusieji - aparatą vienai ausiai, o vaikai iki 12 metų - aparatus vienai arba abiem ausims. Nemokamai klausos aparatai išduodami vieną kartą per 5 metus.
Privalomojo sveikatos draudimo tarybos 2001-03-30 nutarimas Nr.2/10 Dėl aprūpinimo klausos aparatais ir jų išdavimo tvarkos patvirtinimo
3.
Ortopedijos technika ir protezavimas
Kompensuojama visa bazinė ortopedijos technikos kaina.
Sveikatos apsaugos ministro 2006-03-31įsakymas Nr. V-234 Dėl valstybės paramos ortopedijos techninėms priemonėms įsigyti organizavimo tvarkos patvirtinimo
Kompensuojama mažiausia operacijos atlikimo laikotarpiu VLK pirkto atitinkamos grupės endoprotezo kaina.
Privalomojo sveikatos draudimo tarybos 1999-09-28 įsakymas Nr.3/4 Dėl išlaidų sąnarių endoprotezams įsigyti kompensavimo tvarkos
4.
Būsto pritaikymas
Savivaldybės asmenims su labai ryškiais ir ryškiais judėjimo bei apsitarnavimo funkcijų sutrikimais, būstui pritaikyti naudoja 80 proc. valstybės biudžeto lėšų ir 20 proc. savivaldybės biudžeto lėšų.
Savivaldybės asmenims su vidutiniais judėjimo bei apsitarnavimo funkcijų sutrikimais, būstui pritaikyti naudoja 50 proc. valstybės biudžeto lėšų ir 20 proc. savivaldybės biudžeto lėšų.
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006-06-28 nutarimas Nr.638 Dėl Būsto pritaikymo žmonėms su negalia 2007-2011 metais programos patvirtinimo
2. Finansinės pagalbos priemonės
1.
Specialusis nuolatinės slaugos poreikis (vaikas ir asmenims iki 24 metų (iš vaikystės) 2,5 bazinės pensijos dydžio, kitiems asmenims 1,5 bazinės pensijos dydžio).
Specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis (vaikas ir asmenims iki 24 metų (iš vaikystės) 1bazinės pensijos dydžio, kitiems asmenims 0,5 bazinės pensijos dydžio).
Specialusis lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos poreikis (iki 32 MGL dydžio).
Specialusis transporto išlaidų kompensacijos poreikis (0,25MGL dydžio).
Socialinės apsaugos ir darbo ministro ir sveikatos apsaugos ministro 2005-05-04 įsakymas Nr. A1-120/V-346 Dėl specialiųjų nuolatinės slaugos, nuolatinės priežiūros (pagalbos), lengvojo automobilio įsigijimo ir jo techninio pritaikymo išlaidų kompensacijos ir transporto išlaidų kompensacijos poreikių nustatymo kriterijų sąrašo, tvarkos aprašo ir pažymų formų patvirtinimo
2.
Darbas Nustatomas profesinės reabilitacijos paslaugų poreikis ir mokama profesinės reabilitacijos pašalpa (draustiems pagal Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymas(5 straipsnis,) nedraustiems - 2 bazinės pensijos dydžio).
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005-04-18 nutarimas Nr. 413 Dėl profesinės reabilitacijos pašalpos skyrimo ir mokėjimo nuostatų patvirtinimo
3.
Komunalinės paslaugos
20 proc. MGL dydžio išmokos mokamos auginantiems vaikus iki 18 m. (besimokančius bendrojo lavinimo mokykloje, profesinėje, aukštesniojoje mokykloje ar aukštojoje mokykloje dienine forma - iki 24 m.) neįgaliesiems, kurie yra pripažinti nedarbingi ir kurių šeimose nėra darbingų šeimos narių.
Jeigu šeimoje gyvena du ir daugiau nedarbingų neįgaliųjų, išmoka mokama vienam iš neįgaliųjų asmenų nepriklausomai nuo to, ar šeimoje yra darbingų šeimos narių.
LRV nutarimas 2006-02-13 Nr. 152 Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1992 m. kovo 26 d. nutarimo Nr. 193 Dėl Medicininio ir socialinio invalidų aptarnavimo bei materialinės padėties garantijų pakeitimo
Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006-04-6 d. įsakymas Nr. A1-98 Dėl Išmokų neįgaliesiems mokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo
4.
Mokslas Finansinė parama teikiama studijuojantiems neįgaliesiems:
1) specialiesiems poreikiams tenkinti 50 procentų valstybinės socialinio draudimo bazinės pensijos dydžio tikslinių išmokų kiekvieną mėnesį;
2) studijuojantiems iš dalies valstybės biudžeto lėšomis finansuojamose arba nefinansuojamose vietose -3,2 Lietuvos respublikos Vyriausybės nustatyto minimalaus gyvenimo lygio dydžio tikslinių išmokų kiekvieną mėnesį.
Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006- nutarimas Nr. Dėl neįgaliųjų, studijuojančių aukštosiose mokyklose, rėmimo tvarkos aprašo patvirtinimo
Specialiųjų poreikių asmenys švietimo įstaigose ir namuose aprūpinami ugdymui skirta kompensacine technika.
Specialiojo ugdymo įstatymas (25 straipsnis)
3. Socialinės paslaugos
Socialinės paslaugos
Teikiamos bendrosios ir/ar specialiosios socialinės paslaugos.
Socialinių paslaugų įstatymas
Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006-04-05 įsakymas Nr.A1-93 Dėl Socialinių paslaugų katalogo patvirtinimo
Dar nepamirskit, kad tie, kurie auginate vaikeli (iki 16metu) su zemiau isvardinta diagnoze ir dirbate, turite teise pasiimti nedarbingumo pazymejima 120 d. per metus vaikui slaugyti (tame tarpe ir sanatorijoje!). Dedu nuoroda su ministro isakymu, o jo apacioj isvardintos ligos ir ju kodai:
http://www.sam.lt/lt...akymai?id=25935
http://www.sam.lt/lt...akymai?id=25935
QUOTE(amcia @ 2007 07 24, 20:00)
Dar nepamirskit, kad tie, kurie auginate vaikeli (iki 16metu) su zemiau isvardinta diagnoze ir dirbate, turite teise pasiimti nedarbingumo pazymejima 120 d. per metus vaikui slaugyti (tame tarpe ir sanatorijoje!). Dedu nuoroda su ministro isakymu, o jo apacioj isvardintos ligos ir ju kodai:
http://www.sam.lt/lt...akymai?id=25935
http://www.sam.lt/lt...akymai?id=25935
aciu tau uz informacija. pasirodo ir as neviska zinojau kas mums priklauso
QUOTE(*Vilte* @ 2007 08 07, 16:29)
o cia naudinga informacija. tik idomu kaip ten viskas vyksta. ar jie duoda pinigus,ar reikia nusipirkti automobili ir tada grazina? va pazystama pirko ir jai po to grazino. bet ji pati yra neigali? bandziau prisiskambint tuo numeriuku,bet niekas nekele ragelio. gal kas daugiau zinot apie tai?
QUOTE(joolita @ 2007 08 08, 13:37)
o cia naudinga informacija. tik idomu kaip ten viskas vyksta. ar jie duoda pinigus,ar reikia nusipirkti automobili ir tada grazina? va pazystama pirko ir jai po to grazino. bet ji pati yra neigali? bandziau prisiskambint tuo numeriuku,bet niekas nekele ragelio. gal kas daugiau zinot apie tai?
kiek supratau,tai ta istatima dar turi patvirtint
susizinojau, jis dar nepatvirtintas. gal tik kitais metais patvirtins o as jau apsidziaugiau
QUOTE(joolita @ 2007 08 08, 17:50)
susizinojau, jis dar nepatvirtintas. gal tik kitais metais patvirtins o as jau apsidziaugiau
Ot Aš irgi taip apsidziaugiau, kaip tik dairausi mašiniuko, tai pamaniau, kad galėsiu kiek geresnį nusipirkti, o čia vat Teks laukti kitų metų Visoms ačiū uz informaciją, o tai mes kazkaip irgi invalidumo pašalpą imam ir viskas.