Įkraunama...
Įkraunama...

Mano dukrelė jau čia

Jei klaustumėt kada prasidėjo gimdymas – negalėčiau pasakyti. Jei paklaustumėt kiek jis truko – taip pat negalėčiau pasakyti. Dukrelė tiesiog gimė tada, kai atėjo laikas smile.gif

Trečiadienį, likus dviems dienoms iki gydytojų suskaičiuoto termino man kelis kartus sumaudė pilvo apačią. Tačiau vakare apsilankiau pas gydytoją ir sužinojau, kad nei vaikutis nusileidęs, nei gimdos kaklelis pasiruošęs gimdymui. Prognozė buvo, kad tikriausiai artimiausią savaitę negimdysiu. Su ta mintimi ir grįžau namo. Naktį pilvą pamausdavo daugiau – nuo maudimo (net negalėčiau pavadinti to skausmu) prabusdavau, tačiau jau buvau pripratusi prabusti kai versdavausi ant kito šono, nes reikėdavo pilvelį atsargiai i kita pusę perkelti. O pasivertus ant kito šono skausmas nurimdavo ir aš toliau miegojau. Paryčiais radau vyrą virtuvėje knygą beskaitantį – dar bandžiau jį įtikinti, kad eitų pailsėti, nes nežinia prie ko tas maudimas prives, o gimdymo metu tai jis jau nemiegos, tačiau jis neklausė manęs smile.gif Maudimas kartojosi tai kas pusvalandį, tai kas 20 minučių, tai ir valandą nebūdavo. Su sūnumi leidome laiką kaip įprastai – pusryčiavome, žiūrėjome multikus, išėjom pasivaikščioti, nuvažiavom į parduotuvę. Viskas iš tiesų vyko kaip kasdien, išskyrus tą maudimą ir tai, kad sūnus nuolatos kartojo: „Mamyte, mano brangiausioji mamyte, aš tave labai labai myliu.“ Taip atėjo vakaras, o aš nebuvau tikra, kad jau prasidėjo gimdymas. Vakare kaip visada nuvežiau sūnų pas senelius, o pati išvažiavau į kursus. Bandydama susivokti kiek tai rimta, mikriuke su mobilaus chronometru bandžiau fiksuoti sąrėmių trukmę ir dažnumą, nes skausmas nuo ryto nei sustiprėjo, nei susilpnėjo. Matyt nuo važinėjimo maudimas padažnėjo, kartojosi jau kas 5 min. ir trukdavo apie 40 sekundžių. O kursuose ir vėl suretėjo. Darėsi aišku, kad jau ilgai netruks, kol pamatysiu savo vaikutį, tačiau dar vis tikėjausi sulaukti bent penktadienio ryto. Vakare, apie 21 val. jau norėjau būti namuose, tačiau dar užsukome pas pribuvėją baseino ir pas senelius sūnaus pasiimti. Tuo metu skausmus buvo galima ir pavadinti sąrėmiais, todėl pas senelius pasislėpiau tualete, kad nesukelčiau bereikalingų klausimų. Grįžus namo pradėjau rankioti daiktus gimdymui, ruošti sūnų miegui, net sugebėjau sudainuoti lopšinę per tarpus tarp sąrėmių, bet tik baigusi turėjau išeiti iš kambario, nes ramiai skausmo jau nebegalėjau ištverti – jau reikėjo ir pakvėpuoti, ir pamasažuoti pilvelį. Kai vyras išėjo iš miegamojo užmigdęs sūnų, liepiau skambinti pribuvėjai ir plauti vonią. Tai jau buvo rimta, ir šiltas dušas nė kiek nesulėtino gimdymo eigos.

Labai nustebau, kai pribuvėja atvažiavusi nustatė, kad gimdos kaklelis pilnai atsidaręs, kad jau beliko tik stangos, o vandenų maišelis vis dar netrūkęs (pimasis gimdymas prasidėjo nuo vandenų nutekėjimo). Pribuvėja nuleido vandenukus ir toliau viskas vyko vonioje, nes baseino jau nebebuvo laiko statyti. Negalėjau patikėti, kad jau visai visai nedaug laiko liko, kol pamatysiu savo vaikelį. Pirmą kartą pajutau kas tai yra stangos ir man tai patiko smile.gif O juokingiausias dalykas buvo garsus „brakšt“ kurio kilmės iš karto nesupratau, nors atrodė, kad man sutrūko stuburas. Bet kadangi visą kūną ir toliau galėjau valdyti, tai ir toliau gimdžiau. Tik kitą dieną suvokiau, kad tuo metu lūžo mano kreivai suaugęs uodegikaulis smile.gif Prieš gimdymą vis galvodavau, kaip reikėtų namuose sužinoti, kad vaikeliui viskas gerai, nes ligoninėje gydytojai labai tuo rūpinasi ir turi aparatūrą stebėjimui. Mano vaikelis visų sąrėmių ir stangų metu nuolatos judėjo ir aš buvau rami, kad su juo viskas gerai. O kai užgimė galvutė, tai net turėjau pasiprašyti, kad mažoji taip smarkiai nespurdėtų viduje - taip ji nekantravo išlįsti laukan. Kol laukiau stangos petukams pagimdyti – buvo labai gera paglostyti plaukuotą dukrelės galvutę. O gimė ji visa varškėta – nuostabiai graži. Viskas buvo labai paprasta ir labai gera. smile.gif Labai džiaugiuosi, kad turėjau tokią nuostabią galimybę pagimdyti savo dukrelę namuose smile.gif

Jei kitąkart pamatysit moterį viešajame transporte su chronometru nežinia ką matuojančią – bent mintyse palinkėkite jai lengvo ir sėkmingo gimdymo smile.gif
Atsakyti
wub.gif wub.gif wub.gif Labai grazu heart.gif


Bet as nesiryzciau gimdyti namuose smartass.gif maza kas.
Atsakyti
nu zinai, cia tai gimdymas-paskaudejo valandziuke ir turi leliuka rolleyes.gif thumbup.gif Na ir pasiseke gi tau wink.gif Gerai, kad jau buvo vakaras ir namo grizai blink.gif
As tai niekaip nesiryzciau namuose gimdyti unsure.gif
Atsakyti
Nu saunuole! thumbup.gif clap.gif clap_1.gif clap_1.gif clap_1.gif
Linkiu Jums augti paciais graziausiais, sveikiausiais ir linksmiausiais!
Atsakyti
Labai grazi ir jaudinanti gimdymo istorija wub.gif Sugebejau net pasiverkti rolleyes.gif heart.gif
Atsakyti
labai grazi istorija wub.gif clap_1.gif
Atsakyti
nuostabi rami istorija, net baltai pavydu biggrin.gif
Atsakyti
TIKRIAUSIAI TOKIO LENGVO IR NET LINKSMO GIMDYMO DAR NIEKAS CIA NEAPRASE. thumbup.gif AUKIT SVEIKI IR LAIMINGI clap.gif clap_1.gif
Atsakyti
oho, kaip grazu wub.gif taip ramu, naturalu, super graziai viskas isejo thumbup.gif
Atsakyti
thumbup.gif
labai grazu... clap.gif
Atsakyti
Labai grazi gimdymo istorija, saunuole Raideles wub.gif
Atsakyti
Mamytė šaunuolė thumbup.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Betina: 01 gruodžio 2004 - 12:12