QUOTE(Barboraaa @ 2012 11 27, 18:16)
gyvenu kotedže,ir pasidarė įdomu,gal ir mano namas priklausytų pasyviąjam
apie tai nedaug nusimanau,bet paskaičius, imu rasti nemažai savo namo privalumų.
gal kas sutiktų kad ir per až atsakyti,jei atsiūsčiau info
mes turim šildymą oras vanduo,naudojam du mėnesiai, už 147 plotą su viso pastato elektra mokam apie 240 litų,nors gal ir mažiau
dabar grindyse vanduo 26 laipsniai.
Trūksta nemažai duomenų, bet galima pabandyti labai grubiai primesti.
Elektros kainos vidurkis turėtų būti artimas 40cnt/kWh.
Per mėnesį suvartojate apie 600 kWh.
Laikykime, kad pusė (300 kWh) elektros energijos sunaudota šildymui, kita pusė buitinėms reikmėms.
Reikėtų atsižvelgti, kad šiuo metu vidutinė lauko temperatūra tarkim apie +7, kai vidutinė šildymo sezono apie 0. Vadinasi vidutinį šildymo sezono mėnesį namui šildyti reikės trečdaliu daugiau energijos.
Dar reikėtų atsižvelgti, kad prie tokios lauko temperatūros šilumos siurblio naudingumo koeficientas aukštesnis.
Į tai atsižvelgiant labai, labai grubiai galima prognozuoti, kad per vidutinį šildymo sezono mėnesį šildymui sunaudosite 600 kWh. Per 7 mėnesius tai būtų 4200 kWh.
Tai yra beveik 30 kWh/m2 per metus. Rezultatas du kartus prastesnis, nei reikalauja PN standartas. Tačiau manau neblogesnis nei pirmojo Veikmės pasyvaus namo.
Jei laikysime, kad jūsų siurblio vidutinis COP yra apie 3, tai jūsų namo šiluminiai nuostoliai yra 90 kWh/m2 per metus. Įvertinus, kad namas sublokuotas ir dėl to kiek šiltesnis, galima daryti išvadą, kad tai tipiškas šiuolaikinis standartinis namas.
Jei jūsų namas būtų papildomai apšiltintas ir pritaikyti kiti PN sprendimai apie kuriuos čia diskutuojame, tai su savo šilumos siurbliu drąsiai galėtumėte pasiekti tuos 15 kWh/m2 per metus.